Zmarszczki na dekolcie

Kategoria: Szyja i dłonie

Spis treści

  Zmarszczki na dekolcie i zwiotczała skóra na szyi – wstęp

  Zmarszczki na dekolcie to problem estetyczny, który jest często pomijany przez kobiety. Wszyscy skupiają się przede wszystkim na skórze twarzy. Drogie kosmetyki, zabiegi estetyczne, maseczki i pielęgnacja – wszystko to w 90% jest na twarz. Prawda jest jednak taka, że nieestetyczne zmarszczki na dekolcie równie mocno wpływają na naszą atrakcyjność, jak te na twarzy.

  Dlatego w tym wpisie chciałabym omówić dla Was jakie są przyczyny powstawania tego problemu. A gdy to już będziemy mieli za sobą, to przejdziemy do zabiegów estetycznych na zmarszczki na dekolcie 🙂 .

  Podstawowa informacja jest taka, że warto myśleć o swoim dekolcie jak o przedłużeniu twarzy. To znaczy, że te same kosmetyki, którymi kremujemy się na co dzień, można także używać na dalszym obszarze, „zahaczając” o szyję.

  Po drugie, zawsze powtarzam swoim Pacjentom i odbiorcom mojego bloga, że profilaktyka jest najważniejsza. W ramach profilaktyki na skórę szyi wyróżniamy trzy metod, które polecam wprowadzić w życie:

  • Nawilżanie skóry kremami i kosmetykami (o tym pisałam powyżej)
  • Fotoprotekcja – czyli krem z filtrem UV na twarz i dekolt codziennie, o każdej porze roku
  • Zabiegi estetyczne na zmarszczki na dekolcie – mamy tutaj kilka opcji, o których opowiem niebawem 🙂

  Musisz także wiedzieć jeszcze jedno. Skóra na szyi i w okolicach dekoltu jest stosunkowo cienka i delikatna. Dość łatwo o obwisłą skórę w tej okolicy i o pierwsze zmarszczki. Szczególnie jeśli często przebywasz w pozycji siedzącej i lekkim przygarbieniu. Właśnie wtedy skóra na szyi zagina się, a Ty się marszczysz.

  Na dekolcie – zmarszczki, na szyi – zmarszczki! Jakie są przyczyny?

  Dość często jestem pytana przez Pacjentów czy zmarszczki na dekolcie mogą powstać od spania. Odpowiedź – w teorii tak, w praktyce raczej nie. Dlaczego tak twierdzę?

  Najczęściej zmarszczki na dekolcie od spania zauważamy rano. Jeśli nasz organizm trzyma dużo wody, a my śpimy w „dziwnej” pozycji, to możemy zaobserwować odbicia na skórze (tzw. siateczka zmarszczek). Poza tym zwróćmy uwagę, że w nocy nasze ciało jest zupełnie w innej pozycji niż w dzień. Grawitacja zmienia niektóre rzeczy w wyglądzie skóry przez noc. Może to też wzmacniać postrzeganie, że zmarszczki na dekolcie pojawiają się rano.

  Nie uważam jednak, że od spania może pojawić się ten problem. Przede wszystkim dlatego, że śpimy w różnych pozycjach i bardzo trudno ułożyć się zawsze dokładnie w ten sam sposób. A ponieważ zmarszczki na dekolcie powstają wtedy, gdy skóra zagina się zawsze w tych samych miejscach – to szanse na to są niewielkie.

  Na pewno największą przyczyną powstawania takich zmarszczek jest starzenie się skóry. Już od 25 r.ż. skóra szyi przestaje produkować odżywczy kolagen, co powoduje, że traci na jędrności i elastyczności. Nie pomaga narażenie na promieniowanie UV i brak regularnego nawilżenia. Taka kombinacja powoduje, że dość szybko na dekolcie zauważamy pierwsze widoczne zmarszczki. W gabinecie medycyny estetycznej mamy jednak swoje sposoby jak spowolnić powstawanie zmarszczek… 🙂 .

  Skoro wiesz już skąd się biorą problemy w okolicach dekoltu, to teraz zajmijmy się rozwiązaniami!

  Zmarszczki na dekolcie zabiegi medycyny estetycznej

  Są trzy rodzaje zabiegów, które medycyna estetyczna może zaoferować na zmarszczki na dekolcie:

  1. Mezoterapia – warta do zastosowania tam, gdzie chcemy nawilżyć skórę oraz w ramach profilaktyki. Wykonujemy igłą wiele nakłuć, podając odżywczy preparat. W mezoterapii działają mechaniczne nakłucia, oraz jakość mezokoktajlu, który podajemy w skórę. Dlatego tak ważne jest zadbać, żeby preparat do tego zabiegu był jak najlepszy
  2. Zabieg z użyciem osocza bogatopłykowego – rewitalizacja skóry i profilaktyka. Podajemy osocze oddzielone z krwi Pacjenta, którą pobieramy najpierw na początku zabiegu. Jest to procedura w 100% naturalna, odpowiednia dla alergików, kobiet w ciąży i matek karmiących piersią. To doskonały zabieg dla osób, które chcą ostrożnie zacząć przygodę z medycyną estetyczną.
  3. Hydroksyapatyt wapnia – to zabieg, który potrafi usunąć zmarszczki, które już pojawiły się na szyi. Jest bardzo mocnym stymulatorem tkanek, wymuszając na skórze produkcję kolagenu. Dzięki temu skóra jest jędrna i mocna, a zmarszczki mniejsze. Zabieg z hydroksyapatytem ma długie efekty działania – nawet do 1,5 roku.

  Jak widzicie, dla każdego coś dobrego 🙂 . Dwie rzeczy są pewne. Po pierwsze, o zmarszczki na dekolcie zadbać WARTO. Zwiotczała skóra szyi nie odejdzie sama. Po drugie, z wyborem odpowiedniego zabiegu pomoże Wam dobry lekarz medycyny estetycznej. Buziaki!

  5
  Oceń ten artykuł

  Oceń: Zmarszczki na dekolcie

  Oceń

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  24.09.2021 Mateusz

  Szybko, sprawnie i bezboleśnie, a do tego w przyjemnej atmosferze, polecam!

  28.04.2021 Przemysław

  Bardzo miła osoba, szczegółowo tłumaczy, odpowiada na wszystkie pytania. Sam zabieg przebiegał w miłej atmosferze, widoczne są pierwsze efekty. Serdecznie polecam :)

  30.03.2021 Paweł

  Wizyty u pani dr Moniki to czysta przyjemność. Szkoda, ze wizyty trwają tak krótko;)

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".