Zmarszczki na szyi

Kategoria: Zmarszczki

Spis treści

  Zmarszczki na szyi – nie zapomnij o nich

  Zawsze powtarzam, że jeśli chcemy wyglądać młodo i zdrowo to powinniśmy zadbać o trzy rzeczy – o twarz, dłonie i szyję. Dlatego bardzo się cieszę, że rozważasz właśnie zajęcie się tą okolicą.

  Chodzi o to, że bardzo często skupiamy się tylko na twarzy. To nic złego żeby mieć piękną twarz, choć starszy wygląd często przebija się właśnie przez niezadbaną szyję.

  Jeśli jesteś kobietą, wyobraź sobie sytuację, kiedy jesteś pięknie umalowana i szykujesz się na wyjście na dużą imprezę. Myślisz, że założysz tą sukienkę z dużym dekoltem. Już nawet sięgasz po nią do szafy. Kiedy ją przymierzasz wychodzi na jaw smutna prawda – Twoja szyja nie nadaje się już do tej kreacji. Nie chcesz być tą osobą, prawda?

  Zmarszczki na szyi mają tendencję do powstawania dużo szybciej niż na twarzy. To właśnie dlatego, że pamiętamy, żeby dbać o twarz, a o szyję już niekoniecznie. Szczególnie mam na myśli stosowanie kremów (także z filtrem), maseczki, nawilżenia i właśnie zabiegów. Wszystko to robimy dla naszej twarzy często, a dla szyi już rzadziej.

  Dlatego dzisiaj omówimy sobie metody z zakresu medycyny estetycznej na spłycenie zmarszczek.

  Zmarszczki na szyi – przyczyny

  Zmarszczki na szyi powstają z powodu wiotkiej skóry. Wraz z wiekiem, Twoja skóra traci na elastyczności. Proces starzenia powoduje, że nie jest już tak jędrna, ma mniej kolagenu i spada jej napięcie.

  Właśnie to powoduje, że od ok. 25 roku życia na szyi mogą pojawiać się pierwsze załamania idące w poprzek. Dodatkowo, zmarszczkom na szyi nie służy siedząca pozycja przed komputerem, z opuszczoną głową.

  Gdyby więc podsumować co powoduje zmarszczki na szyi, to można powiedzieć krótko: stan skóry. Dlatego tak ważne jest, żeby zająć się szyją tak samo kompleksowo jak twarzą. W medycynie estetycznej są preparaty i sposoby na to, żeby skóra szyi była jędrna i gładka jak najdłużej. Chcecie poznać jakie? 🙂

  Zabiegi na skórę szyi

  Zmarszczki na szyi zlikwidujemy przez wzmocnienie skóry. Takie zabiegi nie tylko pomogą na zmarszczki na szyi czy dekolcie, które już powstały. Dzięki nim będziecie także zabezpieczeni na przyszłość przed powstawaniem nowych. Plus do plusa daje… plus 😉

  Są właściwie 4 zabiegi medycyny estetycznej na poprawę jakości skóry szyi. Każdą musimy dostosować do aktualnych potrzeb Pacjenta, jednak na potrzeby tego artykułu ułożę je od najsilniejszych do najdelikatniejszych metod rewitalizacji.

  1. Hydroksyapatyt wapnia – to substancja, która naturalnie występuje w organizmie. Jak żaden inny preparat potrafi „zmotywować” skórę do tego, żeby ta aktywnie i samodzielnie produkowała potrzebne dla skóry substancje. Hydroksyapatyt podajemy w skórę na szyi przy pomocy igły lub kaniuli. Preparat ten ma silne stymuluje procesy naprawcze skóry, a efekty utrzymują się nawet do 1,5 roku.

   

  1. Laser frakcyjny – Zmarszczki na szyi możemy także redukować przy pomocy lasera frakcyjnego. Wiązka (promień) tego lasera wnika w skórę dużo głębiej niż jest to widoczne gołym okiem. Taki laser działa na głębokie warstwy skóry, stymulując ją do wzrostu i przywracając jędrność. Efekt przychodzi nieco później niż po hydroksyapatycie, ale nie trzeba używać igieł 😉

   

  1. Osocze bogatopłytkowe – To doskonały sposób na zmarszczki dla szyi, szczególnie dla zwolenników w 100% naturalnych metod leczenia. Takie osocze pozyskujemy w trakcie zabiegu z krwi Pacjenta. Kilka mililitrów bogatego w czynniki wzrostu osocza podajemy igłą w zmarszczki na szyi. Efekt jest szczególnie dobry po serii zabiegów (min. 3)

   

  1. Mezoterapia – zmarszczki na szyi możemy leczyć przy pomocy mezoterapii. Kluczowe jest tutaj dobranie dobrego preparatu – trzeba podejść do tego bardzo poważnie. Na rynku jest wiele preparatów, z czego niestety większość nie działa tak jak twierdzi producent. Dlatego robiąc mezoterapię koniecznie należy zadbać, żeby preparat był najwyższej jakości. Taki preparat podajemy igłą bezpośrednio w skórę szyi.

  Na zmarszczki na szyi ciekawą opcją są nici rewitalizujące. Działają one trochę jak listki odświeżające do ust 🙂 . To znaczy, wprowadzamy je w skórę żeby je odżywić, a one się tam powoli rozpuszczają. Efekt jest całkowicie naturalny (brak liftingu) i umożliwia stymulację na dużych obszarach – takich jak szyja.

  Metod na szyję jest dużo, wiem 🙂 Jednak nie musicie się martwić jeszcze którą wybrać. Podczas konsultacji z zakresu medycyny estetycznej należy ustalić, który zabieg jest najlepszy na ten problem. A na co dzień pamiętajcie o pielęgnacji szyi! 🙂

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  04.05.2021 Magda

  Wszystko super, polecam!

  24.05.2021 Honorata

  Doktor Monika najlepsza! Super dobrane zabiegi, efekt swiezy i naturalny, idealne wyczucie i troska o to, aby nic nie bylo przesadzone.100% zaangazowania, podczas kazdej wizyty czuje, ze jestem w rekach profesjonalisty. Efekt wspanialy, skora promienna, nawilzona - szczerze polecam!

  24.01.2022 Sylwia

  Doktor Monika jest wspaniałym lekarzem, ciepłą i miłą osobą. Cechuje ją pasja do wykonywanej pracy, wiedza i doświadczenie. Przed zabiegiem opowiedziała mi o wszystkich przeciwwskazaniach i zaleceniach po zabiegowych. Piękny gabinet oraz plus za parking i świetny kontakt.

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".