Zmarszczki palacza

Kategoria: Zmarszczki

Spis treści

  Zmarszczki palacza nie dotyczą tylko palaczy

  Od razu Cię zaskoczę, ale zmarszczki palacza wcale nie muszą dotyczyć tylko palaczy. Dlatego czytaj dalej i dowiedz się wszystkiego na ten temat.

  Niezależnie co spowodowało ten problem, zmarszczki palacza to potoczna nazwa na bruzdy wokół ust. Są tez nazywane kodem kreskowym. Dokładnie chodzi o te załamania na skórze, które powstają podczas robienia „dzióbka”. Oczywiście nie ma nic złego w tym, że skóra załamuje się przy robieniu takiej miny. Jednak wśród osób, które nadużywają tego typu miny załamania będą utrzymywać się także w spoczynku. A to rodzi poważne konsekwencje!

  Zmarszczki wokół ust są o tyle problematyczne, że od razu nadają naszej twarzy niekorzystnego (starego) wyglądu. Ponieważ są najpopularniejsze wśród osób palących, to jednoznacznie kojarzą się w społeczeństwie z niezdrowym trybem życia.

  Na pewno zależy nam na tym, żebyśmy nie byli kojarzeni w ten sposób. Dlatego medycyna estetyczna przygotowała kilka rozwiązań, które pomagają poradzić sobie z tym problemem. Co nawet ważniejsze, to profilaktyka. Czyli, jeżeli obawiasz się, że będziesz miał zmarszczki palacza – to warto działać już teraz!

  Zmarszczki wokół ust przyczyny

  Zmarszczki palacza – zmarszczki wokół ust – należą do grupy zmarszczek mimicznych. To znaczy, powstają wtedy, gdy przy pomocy mięśni mimicznych twarzy sami generujemy załamania się skóry. Im częściej zwijamy skórę w ten sam sposób, tym większa szansa na szybsze powstawanie zmarszczek.

  Poza tym, na powstawanie zmarszczek mimicznych ma wpływ także stan skóry. Jeśli jesteśmy młodzi, a skóra jest mocna i odżywiona, to trudniej jest doprowadzić do powstawania zmarszczki palacza. Jednak z wiekiem, skóra ma coraz mniej kolagenu, przez co nie jest tak silna do przeciwstawiania się zmarszczkom mimicznym.

  Jak wspomniałam wcześniej, przyczyną powstawania zmarszczek palacza wcale nie musi być palenie papierosów. Jest to jednak najpopularniejszy powód. Chodzi o to, że osoby palące, przez długi czas w ciągu dnia mają usta ułożone w dzióbek. Dlatego też taka regularna praca mięśni szybko doprowadza do zmarszczek palacza.

  Poza paleniem papierosów jest jeszcze kilka powodów kiedy robimy „dzióbek” regularnie. Wszystkie z nich to potencjalne zagrożenia dla powstawania zmarszczek palacza. Są to:

  1. Picie przez słomkę – tak, przy piciu przez słomkę nasze usta składają się w ten sam sposób, co przy paleniu papierosów. Jeśli pijesz przez słomkę raz na kilka dni, to nie masz się czym przejmować. Jeśli jednak robisz to codziennie – to doskonałe warunki, żeby zmarszczka palacza zagościła na stałe na Twojej twarzy
  2. Żucie gumy – udowodniono, że regularne żucie gumy powoduje wzmocnienie mięśni okrężnych ust, co jest niekorzystne z punku widzenia z radzeniem sobie ze zmarszczkami palacza
  3. Robienie dzióbka – nie śmiejcie się, ale przyczyną powstawania takich zmarszczek może być także samo robienie „dzióbka”. Może nie każdy z nas ma taką minę w nawyku i robi dzióbek tylko do selfie 😉 . Są jednak osoby, dla których taka mina jest czymś normalnym. W takim przypadku trzeba szczególnie uważać na powstawanie zmarszczek palacza.

  Jak widzisz, zmarszczki palacza – zmarszczki wokół ust – powstają z wielu przyczyn, o których nie myśli się czasami w ogóle!

  Usuwanie zmarszczek palacza kwasem hialuronowym

  Medycyna estetyczna ma kilka metod na usuwanie zmarszczek palacza. Akurat w tym przypadku rzadko sięgamy wyłącznie po profilaktykę, jaką jest botoks (toksyna botulunowa). Pacjenci zwracający się z tym problemem często mają już widoczne zmarszczki palacza, dlatego stosujemy terapię łączoną. Taka terapia składa się z terapii kwasem hialuronowym oraz botoksem.

  Botoks (toksyna botulinowa) podany w mięśnie wokół ust delikatnie rozluźni je. Dzięki temu, skóra nie będzie tak marszczyć się podczas robienia min w stylu „dzióbka”. To znaczy, że ochronimy tą okolicę przed powstaniem nowych zmarszczek palacza. Co więcej, botoks będzie mógł delikatnie wygładzić istniejące już zmarszczki palacza. Same plusy, prawda?

  Gdy już rozluźnimy mięśnie i uzyskamy efekt delikatnego wygładzenia skóry wokół ust, wchodzimy z kolejną bronią na zmarszczki palacza. Kwas hialuronowy (bo o nim mowa) ma za zadanie wygładzenie zmarszczek palacza, które już powstały. Podany w te okolice będzie służył jako wypełniacz i uzupełni ubytki, które zaistniały z powodu marszczenia się skóry.

  Poza tym, jego odżywcze właściwości bardzo wzmocnią skórę w tych okolicach i zastymulują ją do produkcji kolagenu. To znaczy, że powstawanie kolejnych zmarszczek palacza zostanie odsunięte w daleką przyszłość. Wypełnianie zmarszczek palacza kwasem hialuronowym to coś, co stosuję w swoim gabinecie najczęściej – w połączeniu z botoksem. Kwas hialuronowy + botoks to optymalny sposób leczenia u większości Pacjentów.

  Dodatkowym zabiegiem, który warto wykonać gdy grożą nam zmarszczki palacza jest mezoterapia. O mezoterapii możesz myśleć jak o super-kremie. To dlatego, że preparat do mezoterapii jest w stanie nawilżyć skórę jak nic innego. Podany igłą w okolicę ust będzie mógł zadziałać od środka, przez co jest dużo skuteczniejszy niż jakikolwiek krem do twarzy. Mezoterapia jest szczególnie polecana tam, gdzie jakość skóry nie jest najlepsza i jest potrzeba nawilżenia.

  Alternatywą dla powyższych zabiegów są gładkie nici rewitalizujące, które możemy wprowadzić w skórę. Działają one jak odżywka, rozpuszczając się w skórze i stymulując produkcję kolagenu. Bez naciągania! 🙂

  Podsumowując, zmarszczki palacza to problem, którego zdecydowanie da się pozbyć. Ostateczna metoda JAK pozbyć się zmarszczek wokół ust powinna być wspólną decyzją lekarza i Pacjenta 🙂 . Buziaki!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  18.09.2021 Dorota

  "Pani Doktor idealnie dobrała zabiegi do stanu mojej skóry, uwzględniając moje zastrzeżenia. Szczegółowo wytłumaczyła na czym będzie polegać zarówno zabieg, jak i działanie preparatu. Cierpliwie i wyczerpująco odpowiedziała na wszystkie moje pytania. W trakcie zabiegu na bieżąco informowała o wykonywanych działaniach. A po zabiegu od razu umówiłyśmy wizytę kontrolną. Efekty zabiegu widoczne były już od razu. Jestem bardzo zadowolona.
  Dodatkowo wizyta odbyła się w mega przyjaznej atmosferze zbudowanej przez Panią Doktor i było naprawdę miło.
  Zdecydowanie polecam Panią Doktor każdemu kto szuka dobrego lekarza medycyny estetycznej."

  12.01.2022 Süveyda

  Monika is a very professional and trustful doctor. She is very honest and warm too:) each time i visit her i enjoy her treatments and always feel very comfortable. I 100% recommend her! She is the best doctor i found in Krakow! Thank you Monika for your great treatments and for being always so lovely!

  10.09.2021 Anna

  Polecam !!! Za każdym razem 100% satysfakcji i zadowolenia z zabiegu :) kompleksowe podejście do pacjenta i pełna profeska

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".