Zmarszczki u mężczyzn

Kategoria: Strefa mężczyzny

Spis treści

  Czy męskich zmarszczek WARTO się pozbywać?

  „Ja lubię swoje zmarszczki”, albo: „zmarszczki są męskie” – gdybym dostawała grosz za każdym razem kiedy to słyszę, to… miałabym dużo groszy 😉 . Jeśli zmarszczki są takie męskie, to dlaczego w domy spokojnej starości nie są oblegane przez najpiękniejsze kobiety?

  Jest wiele cech męskiej twarzy, które sprawiają, że facet wygląda dobrze. Należą do nich:

  • Rysy twarzy
  • Wyraźna linia żuchwy
  • Przykuwający oczy wzrok
  • Równe i białe zęby
  • Odpowiednie proporcie
  • Charakter i „to coś”

  Właśnie „to coś” często jest powiązywane ze zmarszczkami. I ja się z tym… zgadzam. Na dowód zobaczcie sobie jak George Clooney wyglądał kiedy był młody, a jak wygląda teraz. Różnica jest KOLOSALNA.

  Nie możemy jednak oczekiwać, że:

  1. Będziemy mieli zmarszczki bez tych wszystkich innych rzeczy i to zapewni seksowny wygląd
  2. Zmarszczki będą atrakcyjne w każdej formie

  Wiecie co mam na myśli? Najczęściej faceci, którzy mówią, że zmarszczki u mężczyzn są super nie wyglądają atrakcyjne – choć to tylko moje doświadczenia. Po drugie, jeśli masz trochę zmarszczek to nic złego. Jeśli Twoja twarz to jedna wielka fałda – to nie będziesz wyglądał korzystnie.

  Dlaczego wyglądamy staro?

  Ludzki organizm jest niesamowity. Kiedy coś Ci się stanie, to do pewnego stopnia organizm sam się leczy. Jak w strzelankach na PC, tylko że dużo wolniej 🙂

  Twoja skóra też ma takie właściwości. Zraniona lub uszkodzona – potrafi się wyleczyć. Kiedy jesteśmy młodzi, w skórze na potęgę produkowana jest elastyna i kolagen. To takie składniki, które nadają jej elastyczności, jędrności i zapewniają leczenie się.

  Każdego dnia, Twoja skóra jest narażona na różne czynniki zewnętrzne. Na przykład – promieniowanie słoneczne, uszkodzenia mechaniczne, zadrapania, czy Twoją mimikę twarzy itp. Po 25 roku życia skóra przestaje sama produkować kolagen. Wiesz do czego to prowadzi?

  Tak – do starzenia się. Potencjał skóry do renowacji jest coraz mniejszy. Wraz z utratą kolagenu ubywa też tkanki podskórnej. Skóra na twarzy zaczyna opadać, tworzą się zmarszczki.

  Obszar na czole i wokół oczu jest dodatkowo zagrożone przez mięśnie, które pracują tam każdego dnia. Kiedy się zdziwisz, zaśmiejesz lub pogniewasz, to skóra zagina się. Tworzą się zmarszczki mimiczne, których za młodu nie było jeszcze widać.

  I tak właśnie z chłopca stajesz się dojrzałym mężczyzną . Przynajmniej z wyglądu, bo wszyscy wiemy, że w głowie może być zupełnie inaczej 🙂 .

  Głęboko wierzę w to, że niewielkie zmarszczki potrafią dodać urody i męskości. Jednak kiedy facet się zaniedba, to droga do przysłowiowego Janusza naprawdę nie jest daleka.

  Dlatego medycyna estetyczna to coś, co jest stworzone także dla mężczyzn. W dobrych rękach możesz zachować to co najlepsze, bez ryzyka że staniesz się jak Ken (ten on Barbie). Zainteresowany?

  Wygładzenie zmarszczek – krem przeciwzmarszczkowy nie pomoże

  Męski wygląd traci się, kiedy wszystko zaczyna opadać. Ostre rysy stają się coraz bardziej delikatne i… nijakie. Prowadzi to do wyglądu smutnego i bez charakteru.

  Wiesz już, że przy dobrym podejściu lekarza (i Twoim), medycyna estetyczna może Ci tylko pomóc. Czy wiesz jednak, że zmarszczek u mężczyzn pozbywamy się zupełnie inaczej niż u kobiet?

  To chyba główna obawa facetów zanim pierwszy raz przyjdą do gabinetu. Obawa o bardziej delikatny i kobiecy wygląd. Może Cię zdziwię, ale wychodząc z gabinetu będzie dokładnie odwrotnie.

  Technika wykonania zabiegów estetycznych u mężczyzn często różni się względem kobiet. To dlatego, że w ich korzystnym wyglądzie liczą się zupełnie inne rzeczy. Dlatego nie musisz się martwić – lekarz doskonale wie co zrobić, żebyś wyglądał lepiej.

  Jeśli chodzi o usuwanie zmarszczek, to są trzy zabiegi, które mogę Ci polecić.

  1. Hydroksyapatyt wapnia – to preparat, który podajemy igłą tam, gdzie zaczyna brakować tkanki podskórnej. Substancja ta działa jak stymulant dla skóry. Ma jednak tylko niewielkie właściwości wypełniające. W zabiegu z hydroksyapatytem wapnia liczymy na to, żeby skóra sama zaczęła ponownie pracować na najwyższych obrotach. Ze względu na charakter tej substacji efekty pojawiają się po kilku tygodniach, ale potrafią utrzymywać się nawet 1,5 roku. Możesz liczyć na bardzo naturalny wygląd i poprawę jakości skóry na twarzy. Skóra będzie mocniejsza i silniejsza – dzięki temu będzie starzeć się wolniej. Przy okazji nastąpi wygładzenie zmarszczek (korekcja zmarszczek), a proces starzenia będzie przebiegał wolniej.

   

  1. Botoks (toksyna botulinowa)– to zabieg typowo profilaktyczny, który NIE usuwa zmarszczek. Wbrew obiegowej opinii, cel botoksu jest inny. Podajemy go w zmarszczki takie jak: czoło, lwia zmarszczka czy okolice oczu. Robimy to po to, żeby podczas robienia min skóra nie zaginała się tak mocno. Preparat osłabia impuls, który idzie od nerwu do mięśnia – dlatego mięsień nie pracuje na 100% możliwości. UWAGA: nie dążymy jednak do nieruchomego czoła. Zarówno dla Ciebie jak i dla Twoich odbiorców efekt będzie naturalny i praktycznie niezauważalny. Botoks pomoże także na pierwsze zmarszczki mimiczne, które już się pojawiły. Skóra Ci za to podziękuje! 🙂

   

  1. Kwas hialuronowy – to preparat podobny w działaniu do hydroksyapatytu wapnia. Wypełnia zmarszczki mocniej, dlatego u facetów jest wskazany na głębokie zmarszczki. Na przykład – dołki pod oczami, które są tak duże, że zbierają wodę kiedy pada 😉 Pierwszym wyborem dla mężczyzn jest w moim gabinecie zawsze hydroksyapatyt, jednak kwas hialuronowy czasami może okazać się lepszy. Ma on właściwości nawilżające, co przydaje się, gdy Twoja skóra jest sucha. Kwas spowalnia także procesy starzenia. Efekt zabiegu będzie utrzymywał się nawet rok.

   

  Oczywiście jest jeszcze wiele innych możliwości dla facetów w gabinecie medycyny estetycznej. Jeśli jednak chodzi o zmarszczki u mężczyzn, to te trzy zabiegi dają najwięcej wartości. Wiesz już, że zabiegi medycyny estetycznej nie narażają Twojej męskości na uszczerbek. Pozostaje tylko sprawdzić to w boju i zaufać medycynie estetycznej 🙂 .

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  27.11.2021 Paulina

  Gorąco polecam, fantastyczne i profesjonalne podejście do pacjenta :)

  13.07.2021 Izabela

  Pani doktor zna się doskonale na tym co robi . Cierpliwie wszystko wyjaśnia i co ważne doradza czy to co chce zrobić pacjent ma rację bytu i jaki może przynieść efekt. Jestem bardzo zadowolona przebiegiem wizyty

  14.07.2021 KZ

  Zabieg dobrany indywidualnie, wykonany z zaangażowaniem, efekty są widoczne. Miła atmosfera panująca w gabinecie. Polecam z całego serca!

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".