Zmarszczki wokół ust

Kategoria: Zmarszczki

Spis treści

  Jak zlikwidować zmarszczki wokół ust?

  Zmarszczki wokół ust to takie zmarszczki, które jak tylko się pojawią dodają Ci wizualnie przynajmniej kilka lat. Potoczna nazwa na te zmarszczki to: „zmarszczki palacza”. Paradoksalnie, nie musisz wcale ich palić, żeby los Cię nimi obdarzył…

  Zmarszczki wokół ust to wiele drobnych kreseczek (oprócz nazwy „zmarszczki palacza” często nazywamy je „kodem kreskowym”), które odchodzą właśnie od ust. Najprościej zlokalizować je robiąc dzióbek lub wysyłając buziaka. Te załamania na skórze, które tworzą się przy wargach, to właśnie zmarszczki wokół ust.

  Ponieważ (całkiem słusznie) kojarzone są z właśnie z osobami palącymi papierosy, to kiedy są widoczne od razu wysyłają do Twoich odbiorców negatywny sygnał. Zmarszczki wokół ust kojarzymy z niezdrowym trybem życia lub zaawansowanym wiekiem.

  Co ciekawe, można żyć zdrowo i być osobą młodą i nadal mieć zmarszczki wokół ust. Jak to możliwe? Kluczowe jest odpowiedzieć sobie na pytanie JAK POWSTAJĄ zmarszczki wokół ust.

  Jak powstają zmarszczki wokół ust

  Sprawa jest prosta. Za każdym razem, gdy zwijasz usta w dzióbek, to Twoja skóra układa się w jeden, konkretny sposób. Im więcej to robisz (w ciągu dnia, a także w ciągu miesiąca, roku czy lat), tym jesteś bliżej że te załamania skóry pozostaną z Tobą na dłużej. I tak właśnie tworzą się zmarszczki wokół ust.

  Należą więc one do grupy zmarszczek mimicznych. Mówiąc prościej, w tym przypadku powstawanie zmarszczek zależy od tego czy i jak często robimy konkretną minę. Zastanówmy się więc KIEDY robimy tą konkretną minę:

  1. Palenie papierosów – za każdym razem gdy obejmujesz papierosa wargami, to Twoje usta układają się właśnie w ten niekorzystny sposób. Im więcej razy robisz to w ciągu dnia, tym zmarszczki wokół ust przychodzą szybciej
  2. Picie przez słomkę – zaskoczeni? 🙂 Może dla większości z nas, którzy sporadycznie korzystają ze słomek, to żadne zagrożenie. Wiem jednak z doświadczenia, że są wśród nas osoby, które piją WSZYSTKO przez słomkę. Nie ma w tym nic złego, choć zdecydowanie może prowadzić do powstawania zmarszczek wokół ust.
  3. Robienie dzióbka – co prawda moda na to charakterystyczne selfie już dawno minęła, jednak wielu z nas ma w nawyku robienie właśnie takiej miny. I to przy różnych okazjach, nie tylko do zdjęcia 🙂 Gdyby tak dłużej się zastanowić to wiele naszych min bierze się z jakiś nawyków. A te trudno zlikwidować.

  Jak widzicie, wcale nie trzeba palić żeby mieć zmarszczki wokół ust. Zastanówmy się więc jak się z nimi uporać.

  Jak usunąć zmarszczki palacza?

  Żeby rozprawić się ze zmarszczkami wokół ust mamy w zasadzie trzy możliwości. Chodzi o botoks, kwas hialuronowy (wypełniacz) oraz mezoterapię. Zanim omówię pokrótce każdą z tych metod, ważna informacja. Najczęściej wybieraną przeze mnie (i najskuteczniejszą) terapią na zmarszczki wokół ust jest POŁĄCZENIE zabiegów z botoksem i kwasem. Poniżej wyjaśniam dlaczego.

  Botoks – podajemy ten preparat strzykawką właśnie w mięśnie okrężne ust. Cel: osłabić nieco mięśnie w tej okolicy, żeby zmarszczki wokół ust nie tworzyły się. Po podaniu botoksu skóra nie będzie zaginać się tak bardzo, dlatego uchronimy ją przed powstawaniem nowych zmarszczek. Ale spokojnie – efekt będzie na tyle delikatny, że nadal bez problemu będziesz mógł zrobić dzióbek 😉 .

  Botoks jest doskonałym rozwiązaniem jeśli chodzi o profilaktykę. Nie poradzi sobie jednak dobrze z powstałymi już zmarszczkami wokół ust. Dlatego bardzo często warto do leczenia dołożyć także zabieg z kwasem hialuronowym.

  Kwas hialuronowy – to wypełniacz, którego głównym celem jest uzupełnić ubytki, które powstały od ciągłego marszczenia się skóry w ten sam sposób. Mówiąc prościej, kiedy marszczyłeś skórę wokół ust to w tych miejscach pojawiły się ubytki w tkance podskórnej. Dlatego teraz widzisz tam zmarszczki wokół ust. Rozwiązaniem jest podanie kwasu hialuronowego, który spłyci te bruzdy, dzięki czemu znowu będziesz wyglądać doskonale.

  Dlatego też, bardzo dobrym połączeniem jest botoks (profilaktyka) i kwas hialuronowy (usunięcie już powstałych zmarszczek wokół ust, poprawa jędrności skóry).

  Mezoterapia – to alternatywa dla wspomnianej powyżej metody. Zabieg polega na nakłuwaniu cienką igiełką okolicy wokół ust i podawaniu tam odżywczego preparatu. Głównym celem mezoterapii jest odżywienie przy skórze wokół ust. Przez to, że skóra będzie mocniejsza i lepiej nawilżona, to będzie wyglądać lepiej. Przy okazji będzie lepiej „bronić się” przed powstawaniem nowych zmarszczek.

  Mezoterapia na problem zmarszczek wokół ust nie da jednak tak spektakularnych i szybkich efektów jak botoks i kwas hialuronowy. Warto jednak ją stosować jeśli z jakiś powodów terapia łączona nie wchodzi w grę.

  Alternatywą do powyższych są gładkie nici rewitalizujące. Lekarz wprowadza kilka nici w skórę, żeby ją odżywić. Uwaga – na ten obszar wprowadzamy nici które NIE dają liftingu. Ale dają znakomite odżywienie i zabieg jest zdecydowanie warty rozważenia 🙂 .

  Podsumowując, zabiegi estetyczne pomogą w utrzymaniu prawidłowego napięcia skóry, dzięki czemu uda się ograniczyć lub usunąć zmarszczki wokół ust. Ze zmarszczkami palacza najlepiej poradzisz sobie z pomocą lekarza medycyny estetycznej w Twoim mieście 🙂

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  24.04.2021 Renata

  To moja druga wizyta u Pani Moniki i ponownie jestem zadowolona. Zabieg wykonany profesjonalnie. Efekty widoczne tuż po aplikacji substancji odżywczych. Dodatkowo uzyskałam wyczerpujące informacje o innych zabiegach, z których mam zamiar skorzystać. Pani doktor doradziła mi, które z nich będą dla mnie najbardziej korzystne. Polecam szczerze i w 100%.

  28.04.2021 Przemysław

  Bardzo miła osoba, szczegółowo tłumaczy, odpowiada na wszystkie pytania. Sam zabieg przebiegał w miłej atmosferze, widoczne są pierwsze efekty. Serdecznie polecam :)

  21.05.2021 Iza

  Pani Monika to miła i bardzo profesjonalna osoba. Która zna się na fachu i robi to rzetelnie i bardzo dokładnie. Jestem bardzo zadowolona z efektu, tak jak i moja mama, która już była drugi raz :) nie mogę doczekać się następnej wizyty.

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".