Zmarszczki

Kategoria: Zmarszczki

Spis treści

  Zmarszczki – jak to z nimi jest?

  Zmarszczki to temat niezmiernie złożony. Pewnie z tego powodu w ogóle interesujesz się zabiegami medycyny estetycznej, prawda? Lwia zmarszczka, zmarszczki pod oczami, zmarszczki na czole, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki na dłoniach – to nawet NIE JEST pełna lista problemów z tym związanych. Rezultat jest jednak tylko jeden, czyli gorszy wygląd. A tego zdecydowanie nie chcemy!

  Dlatego na tej stronie chciałabym przybliżyć Ci jak to jest z tymi zmarszczkami. Dzięki temu będziesz wiedział jak skutecznie zareagować. I to zarówno wtedy gdy zmarszczki już masz, a także gdy obawiasz się, że niedługo powstaną.

  Na początek, warto wiedzieć że zmarszczki możemy tworzyć sobie sami, a także mogą powstawać bez naszego udziału. Te pierwsze to tzw. zmarszczki mimiczne. Powstają one wtedy, gdy siłą własnych mięśni twarzy zaginamy skórę ciągle w tych samych miejscach. Na przykład – kiedy marszczysz brwi, Twoja skóra zawsze zgina się w ten sam sposób. I tak powstają zmarszczki na czole 😉

  Drugi rodzaj zmarszczek to takie, które nie mają związku z naszą mimiką twarzy. Są one związane z naturalnym procesem starzenia. Są to na przykład bruzdy nosowo wargowe, albo zmarszczki na dłoniach. Powstają one z powodu ubytków w tkance podskórnej. Mówiąc prościej, z wiekiem Twoja skóra staje się coraz cieńsza. Nie odbudowuje się tak szybko jak zanika, przez co jest jej coraz mniej. Do tego dochodzi… grawitacja, która cały czas, 24h na dobę „przeszkadza” Twojej skórze. Głębokie bruzdy nosowo wargowe i opadające policzki to najlepszy przykład na takie zmarszczki grawitacyjne.

  Z jednymi i z drugimi zmarszczkami możemy sobie doskonale poradzić.

  Zmarszczki – dlaczego powstają

  Wiesz już, że powstawanie zmarszczek możemy uzależnić od robienia min lub po prostu od starzenia się. Pewnie nie znasz jednak odpowiedzi na pytanie „dlaczego w ogóle mamy zmarszczki”. Przecież kiedy jesteśmy bardzo młodzi to skóra tak samo pracuje, zagina się – jednak jest gładka i jędrna.

  Słowo-klucz w tej sprawie to: „kolagen”. To jedna z najważniejszych substancji, która istnieje w naszej skórze. To właśnie ona odpowiada za jej odbudowę i za to, żeby była mocna. Niestety, już od 25 roku życia organizm przestaje produkować kolagen i pojawiają się pierwsze oznaki starzenia.

  Właśnie to jest główną przyczyną powstawania zmarszczek – zarówno tych mimicznych, jak i innych. Na szczęście mamy wpływ na to, jak szybko będzie postępował ten proces. Moi Drodzy, przed Wami – medycyna estetyczna!

  W gabinecie medycyny estetycznej mamy szereg zabiegów, które pozwalają uporać się z tematem zmarszczek. Można nawet powiedzieć, że zmarszczki to temat przewodni w gabinetach takich jak mój 😉 Ale przejdźmy do konkretów

  Zabiegi na zmarszczki mimiczne i zmarszczki grawitacyjne

  Jak wspomniałam, nie sposób opisać w jednym wpisie wszystkich zabiegów jakie mamy dostępne na zmarszczki. Myślę, że z tego miejsca warto wspomnieć o trzech metodach, które wycelowane są prosto w zmarszczki. A poprawą jakości skóry zajmiemy się gdzie indziej 😉

  Metoda 1 to kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia. Oba te preparaty są do siebie podobne w działaniu. Ich głównym celem jest wypełnienie i wzmocnienie skóry w leczonej okolicy. Za każdym razem gdy pojawiają się bruzdy (szczególnie w okolicach policzków i ust), warto jest rozważyć zabieg z kwasem hialuronowym. Taki zabieg skutecznie poprawi jakość skóry w tych okolicach. Jego kolejną zaletą jest to, że efekty pojawiają się od razu. A kto z nas nie lubi natychmiastowych rezultatów? 😉

  Ciekawą alternatywą dla kwasu i hydroksyapatytu jest kwas polimlekowy. To stymulator tkankowy, który ma jeden cel – zmusić skórę do naturalnej produkcji kolagenu. Nie wypełnia on zmarszczek, ale efekt stymulacji potrafi przynosić korzyści nawet przez dwa lata. To zabieg godny rozważenia i podobny w działaniu do tych wymienionych powyżej.

  Metoda 2 – botoks. To preparat o zupełnie innym działaniu niż kwas hialuronowy. Myśląc „botoks” możesz myśleć: „zmarszczki na czole” oraz „profilaktyka”. Przede wszystkim, botoks podajemy tam, gdzie są zmarszczki mimiczne (np. zmarszczki mimiczne zlokalizowane wokół oczu lub na czole). Preparat ma za zadanie rozluźnić mięśnie w tej okolicy. Dzięki temu nowe zmarszczki nie pojawiają się tak szybko. Dlatego też toksyna botulinowa jest doskonałym rozwiązaniem w ramach profilaktyki.

  A inne zabiegi? Na pewno warte rozważenia jest osocze bogatopłytkowe, mezoterapia, czy zabiegi laserowe.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  28.10.2021 Beata

  Dziękuję Pani Doktor :) Napewno odwiedzę gabinet jeszcze nie jeden raz.

  01.02.2022 JK

  Jestem bardzo zadowolona z przebiegu zabiegu. W ostatnim czasie wykonywałam u Pani Doktor zabieg z użyciem botoksu i efekt jest taki jak sobie wymarzyłam, a dzięki atmosferze, która panuje w gabinecie, czuję się bardzo wyluzowana. Pani Doktor bardzo dba o każdy szczegół w tym pięknym miejscu. Korzystam z usług Pani Doktor już długo i na pewno wrócę. Polecam bardzo!

  20.01.2022 Renata

  Moje wizyty u Pani dr Moniki przebiegły bez zastrzeżeń. Bardzo miła osoba, która zna się na swojej pracy. Podczas zabiegów wszystko wyjaśnia, tłumaczy. Cieszę się, że wybrałam Panią doktor i zapewne wrócę jeszcze na zabiegi do Jej gabinetu. Gorąco polecam wszystkim.

  Sprawdź moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".