Blizna po usunięciu pieprzyka

Kategoria: Blizny

Spis treści

  Blizna po usunięciu pieprzyka – opis problemu

  Gratulacje, udało Ci się usunąć pieprzyk. Jeśli tylko robiłeś to u dermatologa, a nie z nożem kuchennym 😉 to z pewnością był to dobry krok. Prawdopodobnie z jakiś powodów dermatolog wybrał chirurgiczne usuwanie znamion zamiast metody laserowej. To też jest okej – poza tym, że pojawiła Ci się blizna po usunięciu pieprzyka.

  Dzisiaj chciałabym Wam opisać co możecie zrobić na ten problem. Jeśli zdecydowaliście się na usunięcie pieprzyka z powodów estetycznych, a nie zdrowotnych, a teraz macie bliznę to KLOPS. Przynajmniej chwilowo spadliście z deszczu pod rynnę. Chwilowo, bo będę miała dla Was fajne rozwiązania 🙂 .

  W gruncie rzeczy, nie ma większego znaczenia, że blizna którą masz na skórze jest dlatego, że zafundowałeś sobie usuwanie pieprzyków. Dermatolog (lub chirurg), który takie znamiona usuwa, na pewno zrobił to z marginesem zdrowych tkanek. To znaczy, że wyciął 1-2mm skóry więcej, zahaczając także o zdrową tkankę. Robi się tak dlatego, żeby ograniczyć możliwość rozrastania się tej zmiany po zabiegu.

  Tak czy inaczej – blizna po usunięciu niewielkiego pieprzyka pozostała. Prawdopodobnie także były szwy. Oto, co powinieneś zrobić z tą blizną żeby przyśpieszyć proces gojenia:

  1. Po pierwsze – w żadnym wypadku nie czekać. Im starsza blizna, tym trudniej ją wyleczyć.
  2. Po drugie – odpuścić domowe sposoby (o tym poniżej)
  3. Po trzecie – rozważyć zabiegi medycyny estetycznej
  4. Po czwarte – stosuj krem z filtrem UV, żeby ochronić bliznę po usunięciu pieprzyka przed kolejnym pieprzykiem 🙂
  • Przyczyny problemu

  Blizna po wycięciu pieprzyka – domowe sposoby

  Jeśli chodzi o domowe sposoby na blizny, to mam dla Ciebie złą wiadomość. Internet jest przepełniony wieloma pomysłami na ten temat. Lepsza dieta, wspaniałe maści z Rossmana czy witaminy. To wszystko brzmi zachęcająco, choć trzeba znać priorytety. Nie mam nic przeciwko np. witaminie E, ale jeśli będziesz ją łykać myśląc, że blizna zginie – to nie ma szans 🙁 .

  Dlatego komentując na temat domowych sposobów powiem jedno. Najlepsze, co możesz zrobić na tą bliznę po usunięciu pieprzyka oraz na każde nowe pieprzyki to stosować kremy z filtrem UV. Codziennie, niezależnie od pogody czy pory roku. To właśnie promieniowanie słoneczne jest główną przyczyną powstawania zmian skórnych. Dlatego chroniąc się przed nim – dbasz o swoją przyszłość.

  To by było na tyle jeśli chodzi o domowe metody, które działają. Czy to znaczy, że NIC nie działa? Absolutnie NIE. Wręcz przeciwnie – o ile skorzystasz z pomocy zabiegów medycyny estetycznej.

  Jak wesprzeć proces gojenia po usunięciu znamienia?

  Są trzy metody jak można zredukować lub nawet całkowicie usunąć widoczne blizny. Od razu jednak powiem, że nie da się tego zrobić jednym zabiegiem czy jednym strzałem lasera… Ale kilkoma jak najbardziej tak 🙂 .

  Kiedy tworzy się blizna, to skóra wytwarza specjalną tkankę włóknistą. Trochę tak jak łatanie dziur na drodze. Niby dziury nie ma i da się przejechać autem, ale jest tak inaczej 🙂 . Tak samo jest z naszą skórą. Tkanka włóknista nigdy nie będzie przypominać zwykłej, zdrowej skóry. Jednak przy pomocy zabiegów estetycznych da się je połączyć tak dobrze, że blizna optycznie może zniknąć.

  Można zrobić to na 3 sposoby:

  1. Zabiegi laserowe – wiązka lasera dociera głęboko w skórę, tworząc mikrozniszczenia. To sprawia, że powstają nowe komórki skóry w zamian za stare. Te nowe komórki lepiej się regenerują i przy okazji goją Twoją bliznę. Usuwanie laserowe blizn jest szczególnie fajne, bo nie wymaga igieł 😉
  2. Zabieg z kolagenem – kolagen to naturalny składnik skóry, który odpowiada za to, że jest silna i szybko się goi. Kiedy mamy bliznę i podamy igłą kolagen, to skóra dostaje dokładnie to, czego potrzeba żeby się zagoić
  3. Zabieg z osoczem lub fibryną – polega na podaniu odfiltrowanych składników krwi prosto w bliznę przy pomocy igły. Osocze ma właściwości rewitalizujące i przyśpiesza leczenie blizn, wzmacniając stan uszkodzonej skóry

  Najciekawsze jest to, że powyższe trzy metody można ze sobą POŁĄCZYĆ. Ponieważ każda z nich stymuluje skórę inaczej, to nie można mówić, że zabiegów jest „za dużo”. Wręcz przeciwnie. Blizny to nie jest szybki i łatwy problem do rozwiązania. Dlatego łącząc takie zabiegi mamy największe szanse na sukces.

  Mam nadzieję, że po tym wpisie nie zniechęciłam Cię do tego, żeby nic nie robić z blizną po usunięciu pieprzyka. Moja rekomendacja jest tylko jedna: DZIAŁAĆ i zaufać medycynie estetycznej 🙂 . Jednak jeśli już zmotywujesz się do działania, to warto swoje wysiłki skierować tam, gdzie mogą pojawić się faktyczne rezultaty 🙂 . Jeśli masz podobne pytania o blizny – skorzystaj z mojej wyszukiwarki problemów na stronie głównej!

  5
  Oceń ten artykuł

  Oceń: Blizna po usunięciu pieprzyka

  Oceń

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  26.10.2021 Paulina

  Najlepsza, cudowna, wspaniała. Naprawdę mam szczęście ze trafiłam w ręce Moniki .

  15.08.2021 Kasia

  Serdecznie polecam Panią Doktor Monikę! Posiada ogromna wiedzę, potrafi perfekcyjnie doradzić, aby nie przesadzić z efektem końcowym. Bardzo rzetelna i miła osoba, a efekt końcowy okazał się taki jak oczekiwałam :)

  06.04.2021 Anna

  "Wizyta przebiegla w milej atmosferze. Lubie konkrety i tak tez bylo. Czyli zalecenia, co mozna akurat zrobic dobrego dla mojej twarzy.
  Sam przebieg zabiegu bardzo delikatny, o kazdej czynnosci Pani Monika informuje i mozna sie przygotowac. Odnoszczac sie do efektow po 2 tygodniach, coz mozna rzec, jestem bardzo zadowolona. Polecam goraco. Warto cos zrobic dla siebie i tym sie cieszyc."

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".