Opuchnięte oczy

Kategoria: Powieki

Spis treści

  Opuchnięte powieki, oczy i twarz

  Opuchnięte oczy to problem, który ma swoje podłoże często poza medycyną estetyczną. Mimo, że przekłada się na niekorzystny wygląd, to przyczyny opuchniętych oczu mogą być zupełnie różne.

  Objawy tego problemu to:

  • Obrzęk oczu
  • Spuchnięte powieki
  • Obrzęk oczu i dolnej powieki

  Dlatego w tym krótkim artykule najpierw ustalimy co może powodować ten problem u Ciebie. Jeśli tylko Twój problem będzie natury estetycznej (a nie np. zdrowotnej) to ustalimy jakie zabiegi są najlepsze na obrzęk powiek. Zaczynajmy!

  Opuchnięte oczy przyczyny

  Opuchnięte oczy – najpopularniejsze przyczyny to:

  • Choroby tarczycy (niedoczynność lub nadczynność)
  • Alergie
  • Choroby nerek i wątroby
  • Stany zapalne
  • Zapalenie spojówek
  • Płacz lub tarcie oczu
  • Uwarunkowania genetyczne (opuchnięte oczy rano)
  • Zła dieta

  Jak widzicie, jest z czego wybierać 🙂 Jeżeli opuchnięte oczy u Ciebie mają swoje źródło w poważniejszej chorobie, to koniecznie udaj się do lekarza żeby to zbadać. Skąd wiadomo kiedy sprawa jest poważna? Najprościej mówiąc – zwróć uwagę czy masz jakieś inne objawy. A także jak bardzo opuchnięte oczy zmieniły Twój wygląd. Dzięki temu będziesz mógł łatwo wskazać czy jest to problem, który miałeś od zawsze, czy raczej pojawił się niedawno i jest powiązany z czymś innym.

  Jeśli opuchnięte oczy to coś, co towarzyszy Ci od zawsze to wchodzimy na grunt problemów estetycznych. Na przykład, opuchnięte oczy rano, gdy jesteśmy zaspani lub zmęczeni, to dość typowe zjawisko. Jeśli opuchnięte oczy rano zaczęły Ci się robić od niedawna to możesz po prostu być przemęczony.

  Inną przyczyną mogą być uwarunkowania genetyczne. To znaczy, że jednym jest łatwiej złapać opuchliznę na oczach czy powiekach niż innym. Dlatego też warto z tym walczyć i dbać o to, żeby skóra była w jak najlepszej kondycji.

  Kolejną przyczyną opuchlizny pod oczami może być… starzenie się. To znaczy, że opadająca i coraz mniej elastyczna skóra zbiera się pod oczami. To sprawia wrażenie opuchlizny i niekorzystnie wpływa na nasz wygląd.

  Jeżeli Twoje opuchnięte oczy mają swoją przyczynę w genetyce, starzeniu się lub złej jakości skórze – to dobrze trafiłeś. Medycyna estetyczna może w tym pomóc.

  Opuchnięte oczy rano zabiegi

  Opuchnięte oczy rano da się poprawić zabiegami takimi jak osocze (fibryna) bogatopłytkowa i mezoterapia pod oczy Light Eyes. Oba te zabiegi są zdecydowanie godne rozważenia, żeby Twoje opuchnięte oczy rano już nie stanowiły problemu.

  Zabieg z osoczem i fibryną bogatopłytkową to idealne rozwiązanie dla alergików. Dlatego, jeśli jest takie ryzyko u Ciebie, to dobry kierunek. Alergicy mogą spać spokojnie (i nie mieć opuchniętych oczu!), bo podczas zabiegu używamy tylko tego, co pochodzi z krwi Pacjenta. Najpierw pobieramy niewielką ilość krwi. Później tą krew odwirowujemy w specjalnej maszynie, aby pozyskać osocze lub fibrynę. Następnie taki preparat podajemy przy pomocy igły w leczoną okolicę.

  Efekt? Opuchnięcie powiek zmniejsza się. Stan skóry wokół oczu poprawia się. Obszar okolicy oczu wygląda korzystniej 🙂

  Dodatkowo – usunięcie lub redukcja opuchniętych oczu, rozjaśnienie tej okolicy oraz młodszy i zdrowszy wygląd. Dla pełnego i długotrwałego efektu zalecane są min. 3 zabiegi w odstępach miesięcznych.

  Mezoterapia Light Eyes polega na podaniu przy pomocy igły specjalnego odżywczego preparatu pod opuchnięte oczy Pacjenta. Taki preparat wzmocni, nawilży i rozjaśni skórę pod oczami. Dzięki temu opuchnięte oczy nie będą stanowiły już takiego widocznego problemu. Sam zabieg jest bardzo szybki (kilka minut), ale efekty są skuteczne. Jeden zabieg kosztuje ok. 400zł i tutaj również warto wykonać serię minimum trzech zabiegów. W porównaniu do osocza, mezoterapia może przynieść efekt szybciej, ale może on być nieco krótszy.

  Jak widzicie, w gabinecie estetycznym jest wiele metod na obrzęk powiek. Jeżeli nie wiesz, którą z nich wybrać oraz czy ten kierunek jest w ogóle odpowiedni dla Ciebie, to warto umówić się na konsultację z lekarzem w gabinecie i wszystko przedyskutować.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  21.05.2021 Klaudia

  Bardzo polecam! Pani doktor wszystko wytłumaczyła, była bardzo miła i pomocna, a przy tym konkretna, natomiast sam zabieg trwał moment i był mało bolesny, teraz czekamy na efekty ;)

  10.09.2021 Anna

  Polecam !!! Za każdym razem 100% satysfakcji i zadowolenia z zabiegu :) kompleksowe podejście do pacjenta i pełna profeska

  26.02.2021 Paulina

  Bardzo profesjonalna i bardzo miła wizyta, gorąco polecam .

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".