Łysienie u mężczyzn

Kategoria: Strefa mężczyzny

Spis treści

    Łysienie u mężczyzn – wstęp

    Z łysieniem jest trochę jak z odchudzaniem się. Napisano i powiedziano przynajmniej tyle samo na jeden i drugi temat. Do tego stopnia, że ktoś kto chce schudnąć i ten, kto chce przestać łysieć ma ZA DUŻO informacji. Ciężko się w tym wszystkim połapać, znaleźć priorytety. Jedni rwią sobie z tego powodu włosy z głowy, inni się przejadają – i tak koło się zamyka 😉 .

    Mówiąc poważniej, łysienie u mężczyzn (łysienie typu męskiego) to temat skomplikowany. Z nadmiaru możliwości często facet wybiera… szampon za 2x większą kwotę i uważa, że zrobił wszystko w tym temacie. Jeśli należysz do tej grupy, to bardzo się cieszę, że trafiłeś na ten artykuł.

    Zbiorę tutaj najważniejsze informacje na temat łysienia u mężczyzn. Moim celem jest uświadomienie Wam co zadziała, a co nie. Czy zatrzyma u Was łysienie na 100%? Trudno powiedzieć, bo przypadków i stopni zaawansowania problemu jest wiele. Jedno jest pewne – nie zadziała, jeśli TY nie zaczniesz działać najpierw.

    Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn

    Co jest przyczyną wypadania włosów u mężczyzn? Ustalmy priorytety od samego początku. Kiedy mówimy o łysieniu u mężczyzn to prawie zawsze chodzi o łysienie androgenowe – czyli to spowodowane hormonami. Żeby nie stracić uwagi, na tym rodzaju skupimy się w tym artykule. Po inne rodzaje łysienia (np. telogenowe, plackowate) – zapraszam do skorzystania z wyszukiwarki zabiegów 🙂 .

    Za wypadanie włosów u mężczyzn odpowiada JEDEN potwór 😉 .Dihydrotestosteron (DHT)– to przyczyna całego zamieszania. To aktywna forma męskiego hormonu, testosteronu. Kiedy łysiejesz, DHT jest temu winne. Może to się dziać na dwa sposoby:

    1. Twój organizm produkuje za dużo DHT
    2. Masz nadwrażliwość na ten hormon i nawet małe ilości szkodzą.

    Mieszki włosowe bardzo nie lubią DHT. W normalnych ilościach są w stanie sobie z tym poradzić, jednak jeśli pkt. 1 lub 2 są spełnione – to źle. Obie te rzeczy dziedziczymy w genach.

    Problemy z DHT to główna przyczyna i „zapalnik” do tego, że pojawia się wypadanie włosów u mężczyzn. Jest także szereg innych przyczyn, które w powiązaniu przyśpieszają (a nawet powodują) łysienie:

    • Przyjmowanie sterydów (tak, tych z siłowni też)
    • Stres
    • Nieprawidłowa dieta
    • Źle dobrane kosmetyki
    • Choroby autoimmunologiczne
    • Przyjmowanie hormonów i niektórych leków
    • Grzybica skóry głowy

    Jak widzisz, w przypadku wypadania włosów typu męskiego często dość łatwo jest zlokalizować przyczyny. Dlatego jeśli któraś z nich dotyczy Ciebie – to wiesz co robić.

    Jak zatrzymać wypadanie włosów u mężczyzn – zabiegi

    Jak wspomniałam wcześniej, łysienie androgenowe ma swoje przyczyny w genetyce i ciężko jest w jakikolwiek sposób na to wpłynąć. Aby zatrzymać lub spowolnić łysienie zachęcam do tego, żeby zrobić dwie rzeczy:

    1. Udaj się do trychologa – to lekarz zajmujący się włosami. Pomoże Ci wybrać odpowiednie leki, w zależności od wieku i stanu mieszków włosowych.
    2. Przekonaj się do zabiegów medycyny estetycznej.

    Jeśli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej to ich cel jest prosty. Słabe i wypadające włosy to wina złego stanu skóry głowy. Żeby poprawić ich kondycję, staramy się poprawić ukrwienie i odżywienie skóry na głowie. Służą do tego trzy zabiegi:

    1. Osocze bogatopłytkowe – to zabieg, gdzie na początku pobieramy od Pacjenta niewielką ilość krwi, którą później odwirowujemy. Uzyskujemy z niej bogate w dobre składniki osocze, które podajemy igłą w skórę głowy. Poprawia to stan mieszków włosowych, a przez to – ogranicza łysienie androgenowe.

     

    1. Mezoterapia na włosy – jest podobna do osocza jeśli chodzi o sposób podania. Preparat jednak nie pochodzi z krwi, ale jest syntetyczną kombinacją najważniejszych składników dla skóry głowy i włosów

     

    1. Laserowe wzmocnienie włosów – to doskonały wybór, żeby połączyć go z mezoterapią lub osoczem. Podczas zabiegu wiązką lasera stymulujemy skórę głowy do odżywienia. Dzięki temu dostaje inny bodziec niż w przypadku igły i strzykawki, poprawia się jej stan i ukrwienie.

     

    Podsumowując, jeśli do tej pory na problem łysienia stosowałeś lepszy szampon – nie tędy droga. Im wcześniej sięgniesz po większy kaliber (trycholog, zabiegi), tym dłużej będziesz się cieszył dobrymi włosami. W tym wpisie omówiliśmy wypadanie włosów u mężczyzn, przyczyny i zabiegi na łysienie. Ale żebyś faktycznie zaobserwował zmianę – musisz zacząć działać 🙂 . Powodzenia!

    Zarezerwuj konsultację
    Opinie pacjentów
    01.02.2022 Ewa

    Do Doktor Moniki chodzę od roku. Cenię bardzo za profesjonalizm, cierpliwość i przede wszystkim za skuteczność w działaniu. Polecam każdemu kto oczekuje naturalnych a jednocześnie zadowalających efektów bez przerysowanych kształtów.

    18.02.2021 Marta

    Jestem pod dużym wrażenie dr Moniki. Długo wahałam się i nawet ociągałam przed wizytą. Nic bardziej mylnego. Konsultacja przebiegła sprawnie. Wszystko zostało wyjaśnione. Następnie przeprowadzone. Z efektów jestem bardzo zadowolona. Nie ma możliwości, żebym następnym razem wybrała innego lekarza!!!!!!

    09.10.2021 Ania

    Bardzo miła i profesjonalna Pani doktor. Polecam gorąca. Napewno wrócę na kolejne zabiegi. Dziękuje

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

      Dziękuję.

      Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".