Blizny u mężczyzn

Kategoria: Strefa mężczyzny

Spis treści

  Blizny u mężczyzn – zostawić czy usuwać?

  Często mówię, że blizny są pamiątkami z przeszłości. To prawda, szczególnie jeśli są w niewidocznym miejscu i jest z nimi związana śmieszna historia z młodości. Sama kiedyś przywaliłam się brodą w umywalkę, bo śpiewałam przed lustrem w łazience 🙂 .

  Problem w tym, kiedy blizn mieć nie chcemy. To znacznie częstszy przypadek. Mogą być one duże, nieestetyczne i być w takim miejscu, że zwyczajnie szpecą nasz wizerunek. Jeśli kiedyś myślałeś żeby pozbyć się blizn, to jest to artykuł dla Ciebie. A jeśli skorzystałeś kiedyś z kremu na blizny i on nie zadziałał – to TYM BARDZIEJ jest to artykuł dla Ciebie 🙂 .

  Jako facet mogłeś rozważać czy bliznę usunąć czy zostawić. Krótka odpowiedź: to zależy od CIEBIE. Niektórym mężczyznom w ogóle nie przeszkadzają blizny, albo w ogóle nic nie przeszkadza jeśli chodzi o wygląd 🙂 . Są jednak takie sytuacje, kiedy dla korzystnego wyglądu bliznę usunąć WARTO. Bowiem nie każda blizna uczyni z Ciebie Rambo 😉 .

  Blizny, o których leczeniu będę mówić mogą pochodzić od:

  • urazów mechanicznych (skaleczenia, szarpania, blizny pooperacyjne)
  • oparzeń
  • chorób (np. ospy)
  • blizny potrądzikowe

  We wszystkich tych sprawach może pomóc medycyna estetyczna. Choć od razu uprzedzam, że to nie jest kaszka z mleczkiem.

  Jak powstają blizny

  Blizn usunąć się NIE DA. „To dlaczego w ogóle piszesz ten artykuł i zawracasz mi głowę?” – możesz zapytać. Już wyjaśniam.

  Żeby wyobrazić sobie jak powstają blizny, weźmy na warsztat typowe skaleczenie. Kiedy skóra jest uszkodzona, to organizm dwoi się i troi żeby naprawić tą sytuację. Kluczową rolę odgrywa tutaj kolagen, który bierze udział w powstawaniu nowej tkanki łącznej. Gojenie się polega na tym, że powstaje na uszkodzonym obszarze nowa tkanka łączna, która zasklepia powstałą ranę.

  Powstawanie blizn jest podobne do łatania dziur na drodze. Niby po załataniu da się przejechać autem bez uszkodzeń, jednak wizualnie i wyczuwalnie to nie jest to samo 🙂 .

  Dlatego też, między zdrową skórą pojawia się nowa tkanka. Nie ma kremu ani zabiegu medycznego, który mógłby przekształcić tkankę łączną na „zwykłą” skórę. Stąd też mój komentarz, że blizn usunąć się nie da. A co w takim razie DA się zrobić?

  Bardzo dużo. Możemy zadbać o to, żeby:

  1. Blizna nie różniła się kolorem od reszty skóry
  2. Nie była ona wklęsła lub wypukła względem zdrowej skóry

  Kluczowe jest żeby działać OD RAZU. Dokładnie to znaczy: im wcześniej tym lepiej. Tak wcześnie, że o gojeniu blizn warto pomyśleć nawet zanim zdjęte zostaną szwy! Im szybciej zajmiemy się leczeniem, tym większy wpływ mamy na to jak będzie wyglądać nowa tkanka.

  Oczywistym jest, że nie zawsze mamy czas i siłę myśleć o leczeniu blizn od razu. Przykład? Wypadek samochodowy i ratowanie zdrowia, a nie wyglądu. W mniej dramatycznych przypadkach warto zgłosić się do lekarza medycyny estetycznej niezwłocznie.

  A co jeśli blizna jest już stara? Na pewno lepiej działać niż nie. Moi Pacjenci często są pozytywnie zdziwieni co można zrobić z blizną, która była od zawsze. Jednak zawsze zachęcam, żeby w takich przypadkach mieć rozsądne oczekiwania.

  Szybki komentarz – blizny są szczególnie narażone na promieniowanie UV. Dlatego jeśli masz ją w odsłoniętym miejscu, to codziennie stosuj krem z filtrem. Zdrowie jest najważniejsze!

  Usunięcie blizny w gabinecie medycyny estetycznej

  „Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej? A po co? A na co to komu?”

  Na szczęście takie zdania to w Polsce już dawno przeszłość. Skoro doczytałeś do tego miejsca to na pewno masz taką potrzebę i jest to całkowicie zrozumiałe. Blizny u mężczyzn leczymy w gabinecie na trzy sposoby:

  1. Laser medyczny – czyli sposób jak bez igieł wyleczyć bliznę 🙂 . Strumień lasera potrafi dotrzeć głęboko w skórę, czyli tam gdzie odbywa się gojenie ran. Kiedy wiązka lasera dotrze do tego miejsca to tworzy… mikrouszkodzenia. Wszystko po to, żeby zastymulować skórę i ze starych komórek stworzyć nowe. Dzięki temu proces gojenia się blizn jest wzmagany, a Ty widzisz, że blizna zmniejsza się z każdym zabiegiem. Nie ma konieczności specjalnego przygotowania skóry do tego zabiegu.
  2. Osocze bogatopłytkowe i fibryna. To preparaty, które pozyskamy z Twojej krwi, którą pobierzemy na początku zabiegu. Jednym słowem – oddzielimy z Twojej krwi to, co najlepsze i podamy to igłą prosto w blizny. Dzięki temu skóra dostanie dodatkowego „kopa” do tego, żeby poprawnie i szybko się goić. Osocze pomoże też zapobiegać powstawaniu blizn w przyszłości (np. rozstępów).
  3. Kolagen – wcześniej opisywałam jak ważna jest rola kolagenu w gojeniu się ran. Dlatego w gabinecie estetycznym podajemy taki kolagen igłą w chore miejsce. Dzięki temu jego koncentracja jest wystarczająco duża dla dobrego gojenia się.

  Na koniec dwie, BARDZO ważne informacje:

  • Blizny nie wyleczymy od razu po pierwszym zabiegu. To skomplikowany proces, który wymaga serii zabiegów. Ilu dokładnie? Będziemy wiedzieli jak Twoja skóra zareaguje dopiero po pierwszym zabiegu. Z reguły jest to ok. 5 spotkań (w przypadku każdej z tych metod)
  • Warto rozważyć terapię łączoną. Terapia łączona to robienie zabiegów 1-3 na zmianę. Ponieważ każdy z nich inaczej wspomaga skórę, to bardzo wskazane jest to połączyć. To zdecydowanie najlepsze podejście, jednak wymaga więcej czasu i pieniędzy Pacjenta.

  Podsumowując, z bliznami u mężczyzn da się rozprawić w gabinecie medycyny estetycznej. Są skuteczne metody, które najlepiej wybrać na konsultacji z lekarzem na żywo, konkretnie dla Twojego przypadku. Kiedy chcemy zająć się blizną, warto działać jak najszybciej. Powodzenia! 🙂

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  05.05.2021 Magdalena

  Polecam!!! Pelen profesjonalizm, bardzo miła atmosfera. Pani Monika udzieliła odpowiedzi na wszystkie moje pytania, dokładnie wyjaśniła przebieg zabiegu. Na pewno skorzystam ponownie ;)

  23.01.2022 Joanna

  Dzień dobry.Chcialabym podzielić się swoją opinią na temat Pani Dr.Zabieg dotyczył modelowania ust kwasem hialuronowym. Nie będę się tu rozpisywała na temat tego ,iż gabinet przepiękny,że Pani Monika bardzo miła,że wszystko dokładnie tłumaczy itp.bo to wszystko prawda i większość opinii na tym się opiera.Chcialabym napisać coś więcej:ten lekarz ,ta osoba,ta kobieta to anioł spełniający marzenia.Ja byłam dość trudnym pacjentem O bardzo bardzo niskim progu bólu.A tu proszę...bol 2na5 czyli tak jak Pani Dr opisuje na swojej stronie
  Jej profesjonalizm ,doświadczenie, spokój, precyzja,poczucie smaku i doświadczona ręka wpływają na fakt,iż te zabiegi nie bolą aż tak jak nam się wydaje że będzie bolało przychodząc do gabinetu.Zachęcam do obejrzenia strony Pani Dr ,jej filmów,podcastow I innych postów,opisuje w nich każdy zabieg który wykonuje bardzo dokładnie .Niewiem co ta kobieta ma w rękach Ale po zabiegu spodziewałam się siniakow,krwiakow ,obrzęków w okolicy ust A tymczasem mam całe dwa malusieńkie krwiaczki.Usta przepiękne!!Dlatego na początku napisalam że byłam na zabiegu modelowania A nie powiekszania:)Na koniec już tylko napiszę ,że Pani Dr otacza po zabiegu pacjenta pełna opieką .Jest cały czas z nią kontakt zarówno pod telefonem jak i meilem.Odpowiada na problem czy niejasności swojego pacjenta w przeciągu 10minut.Niesamowita kobieta.Napewno wrócę i to nie raz!!!!!

  12.07.2021 Aneta

  Zgłosiłam się do Doktor Moniki ze złożonym problemem. Otrzymałam fachową poradę i pomoc. Dobierając rodzaj zabiegu szczegółowo informowała mnie o jego przebiegu, efektach i czasie trwania. Każdorazowo dbała nie tylko o efekt końcowy, ale również o mój komfort podczas zabiegu. Czułam, że troszczy się o mnie i zależy jej na jak najlepszym efekcie zabiegu. Polecam zabiegi w Jej wykonaniu.

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".