Sucha skóra

Spis treści

  Sucha skóra – problem poważniejszy niż Ci się wydaje

  Sucha skóra, to nic strasznego – jeśli tak pomyślałeś to koniecznie przeczytaj ten tekst. W przypadku, gdy sucha skóra kojarzy Ci się z lekkim pieczeniem i nic poza tym, to niestety jesteś w błędzie. To poważny problem, który prędzej czy później (na pewno prędzej) odbije się na Twoim wyglądzie i młodości.

  Skóra jest jak… samochód. Jeżeli w aucie zabraknie oleju silnikowego, to bez nawilżenia elementów silnika daleko nie pojedziesz. Dokładnie tak samo jest ze skórą. Konieczne jest, żeby cały czas była nawilżana. Niestety, sprawa nie jest tak oczywista, że wystarczy nałożyć raz dziennie krem.

  Kremy do twarzy i ciała nawilżają skórę, ale tylko powierzchniowo. To nie wystarczy. Twoja skóra jest grubsza niż Ci się wydaje. Każda jej warstwa zasługuje na nawilżenie. Skąd to wiem? Mam dla Ciebie prosty dowód.

  Przypomnij sobie sytuację, kiedy mimo częstego nakładania kremu Twoja skóra była cały czas sucha. Choćbyś nie wiem jak często kremował twarz, dłonie czy ręce to po chwili była tylko sucha skóra. Brzmi znajomo? Każdy z nas to ma. Dlatego ten problem estetyczny wykracza nawet daleko poza samą medycynę estetyczną i gabinet. Mierząc się z suchą skórą możesz mieć następujące objawy:

  • Częste przesuszenia skóry
  • Uczucie dyskomfortu, pieczenie z nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia
  • Problem, żeby dobrze nawilżyć suchą skórę
  • Wrażliwość na promieniowanie słoneczne

  Przejdźmy zatem do określenia przyczyn skąd bierze się sucha skóra.

  Przyczyny suchej skóry

  Sucha skóra ma swoje przyczyny w m.in.:

  • Nieprawidłowej pielęgnacji (brak nawilżania, zbyt częste czyszczenie)
  • Typie cery (niektórzy mają z natury suchą skórę)
  • Narażeniu skóry na wysoką lub niską temperaturę (np. solarium, mrozy, sauna)
  • Produktach (Źle dobrane kosmetyki)
  • Działaniu czynników chemicznych (np. płyny do naczyń, środki czystości)
  • Zaburzeniach w złuszczaniu naskórka (np. rogowacenie mieszkowe)
  • Chorobach (cukrzycy, chorobach tarczycy, łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry)
  • Niedostatecznym nawodnieniu organizmu

  Jak widzicie, jest wiele przyczyn dlaczego sucha skóra może być Twoim problemem. Oczywiście zachęcam zawsze do tego, żeby trze przyczyny usunąć jeśli jest taka możliwość. Na przykład, sprzątać mieszkanie w rękawiczkach, żeby nie narażać skóry rąk na działanie substancji chemicznych.

  Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie naprawić suchą skórę tak prosto, jak na przykładzie powyżej. Często skóra staje się sucha nawet jeśli regularnie stosujemy balsam nawilżający. Dlatego z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje zabiegi dokładnie na ten problem. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej! 🙂

  Suchość skóry – jak naprawić suchą skórę?

  Sucha skóra zawsze przyjmie więcej kremu, ale nigdy tak do końca się nie nawilży. To z pewnością problem, który poznałeś na własnej… skórze.

  Dlatego w medycynie estetycznej stosujemy specjalne zabiegi, które sprawiają, że sucha skóra zmienia się nie do poznania. Mamy dwie metody jak możemy rozwiązać ten problem:

  • Mezoterapia
  • Osocze bogatopłytkowe

  Mezoterapia to zabieg, który polega na wykonaniu kilkudziesięciu nakłuć w leczonym obszarze i podaniu tam odżywczej substancji, tzw. mezokoktajlu. O mezoterapii możesz myśleć jak o odżywce dla skóry. Zawrate w preparacie substancje powodują głębokie nawilżenie skóry “od środka”. Taki sposób nawilżenia zapewnia powodzenie w walce z suchą skórą.

  Jeden zabieg mezoterapii kosztuje należy powtórzyć minimum 3 razy dla uzyskania pełnego efektu. Tutaj UWAGA: niesamowicie ważne w powodzeniu zabiegu jest to, jaki preparat będziesz miał podawany w skórę. Mówię o tym dlatego, że z łatwością da się znaleźć miejsce, gdzie mezoterapia kosztuje połowę tej kwoty lub nawet mniej.

  Może to dać podejrzenia, że podawany preparat nie jest najwyższej jakości. Szukając odpowiedniego miejsca zwróć uwagę, żeby mezokoktajl był sprawdzonej marki (poczytaj opinie). Ja stosuję i polecam preparaty, które są na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Z doświadczenia wiem, że dają one najlepsze efekty.

  Druga opcja, przynajmniej tak samo skuteczna, to osocze bogatopłytkowe. Zabieg wygląda podobnie – są nakłucia (dużo) i jest preparat. Tutaj jednak sucha skóra jest inaczej stymulowana. To dlatego, że preparatem jest Twoje własne ososcze z krwi. Na początku zabiegu lekarz pobiera od Ciebie niewielką ilość krwi (ok. 15ml), z której później uzyskuje osocze. Takie osocze jest preparatem bogatym w czynniki wzrostu. Jeśli sucha skóra otrzyma impuls od osocza to dzieją się rzeczy wspaniałe 🙂 .

  Po obu zabiegach możesz liczyć na PRAWDZIWE nawilżenie suchej skóry. Mam na myśli to, że skóra sucha będzie lepszej jakości, nabierze równiejszego koloru i w końcu krem stanie się tylko dodatkiem – a nie ratunkiem. Oba zabiegi są bezpieczne, skuteczne i dostarczają odpowiedniego nawilżenia. Polecam je także osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z medycyną estetyczną.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  13.01.2022 Ewa

  Co tu dużo pisać :). Żadne pytanie nie zostaje bez odpowiedzi. Wszystko klarownie wyjaśnione. Efekty super. Zawsze czuje się zaopiekowana i jeśli ktoś chce się zdecydować na jakiś zabieg, czy to poprawiający urodę czy leczniczy (bruksizm) to będę polecać i głośno wołać: idź do doktor Moniki!!! :) :) :)

  11.06.2021 Weronika

  Bardzo personalne podejście, zrozumienie i piękny efekt! Osobiście byłam na powiekszaniu ust i bardzo sie ciesze ze trafilam na Panią Monike! Bardzo polecam!

  20.09.2021 Aleksandra

  Pani Doktor Monika jest cudowna! :) Precyzja, dokładność, fach w ręku, chęć wyjaśnienia każdej wątpliwości i odpowiedzenia na każde pytanie. Wizyty przebiegają wręcz relaksująco w przyjaznej atmosferze. Efekty widać praktycznie od razu po zabiegu. Jeszcze raz bardzo dziękuję i zawitam jeszcze nie raz do gabinetu :)

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".