Trądzik u mężczyzn

Kategoria: Strefa mężczyzny

Trądzik u mężczyzn
Spis treści

  Trądzik u dorosłych mężczyzn – „dlaczego ja?!”

  Myślałeś, że czasy młodzieńcze masz za sobą, to trądzik pojawił się na Twojej skórze? A może nadal jesteś jeszcze nastolatkiem i chcesz wziąć sprawy w swoje ręce? W obu przypadkach ten artykuł jest dla Ciebie.

  Trądzik u mężczyzn objawia się niedoskonałościami i zmianami na skórze. Pryszcze, krostki, grudki, zaskórniki – you name it. Co więcej, wcale nie musi on ograniczać się do twarzy. Inne rejony jego występowania to np. szyja czy plecy.

  Jedno jest pewne – trądzik u mężczyzn bardzo negatywnie wpływa na atrakcyjność fizyczną. Ujmę to tak – nawet jeśli wyglądasz jak Brad Pitt, ale masz trądzik – to nie wyglądasz jak Brad Pitt 🙂 .

  Trądzik u mężczyzn to choroba przewlekła. To znaczy, ze nie da się wziąć jednego leku przez kilka dni i zapomnieć o problemie na zawsze. Trądzik może nawracać i właściwie nigdy nie wiemy kiedy się skończy. Musimy jednak włożyć odpowiednią pracę i wysiłek, żeby dać sobie szanse. W innym przypadku, jeśli nic z tym nie zrobimy, to trądzik NIE naprawi się sam. Do tego trądzik może powodować blizny i stany zapalne, a tego na pewno nie chcesz, prawda?

  Zmiany skórne na twarzy mogą WKURZAĆ tak samo mężczyzn jak i kobiety. Dlatego w tym wpisie chciałabym Wam wyłożyć plan działania. Opowiem o tym co po kolei należy zrobić żeby wyleczyć trądzik. Gotowi? Zaczynajmy!

  Przyczyny trądziku u mężczyzn – skąd się bierze trądzik?

  Skąd się bierze trądzik? Są trzy najważniejsze przyczyny trądziku u mężczyzn:

  • Hormony
  • Uwarunkowania genetyczne
  • Nieprawidłowa pielęgnacja skóry

  Do tych przyczyn zmian trądzikowych dochodzą czynniki poboczne jak: stres, dieta i promieniowanie słoneczne. Trądzik jest wtedy, gdy z jakiegoś z powyższych powodów gruczoły łojowe nie funkcjonują prawidłowo.

  Gruczoły łojowe to takie sterowniki dla organizmu, które zarządzają wydzielaniem sebum. To od nich zależy ile łoju zostanie wydzielone na skórę. Zawsze jest na to potrzeba, ale kiedy jest go za dużo to pojawia się trądzik.

  Problem z gruczołami łojowymi może wynikać przede wszystkim z rozregulowanej gospodarki hormonalnej. Praca hormonów pobudza gruczoły łojowe, a to tworzy zmiany skórne. Dlatego trądzik u mężczyzn pojawia się w okresie dorastania, czyli kiedy zmiany w organizmie są duże. Trądzik jednak nie pojawia się u wszystkich. To dlatego, że dużą rolę odgrywają uwarunkowania genetyczne. Mówiąc prościej – trądzik mogłeś odziedziczyć po rodzicach. Jest to bardzo popularna przyczyna.

  Przebieg choroby mogą wzmacniać czynniki takie jak: stres, nieprawidłowa dieta czy promieniowanie UVA. Dlatego jeśli masz trądzik to zwróć uwagę także na te rzeczy.

  No dobrze – ale CO te wszystkie przyczyny oznaczają w kontekście leczenia? Zasadniczo jedną rzecz. W przypadku leczenia trądziku należy skupić się na leczeniu OBJAWÓW. To dlatego, że nie umiemy jeszcze wpływać na geny 😉 . Dobre leczenie objawowe potrafi opanować trądzik i dać Ci jakość życia, którą oczekujesz.

  Zabiegi na trądzik u dorosłych mężczyzn

  Są dwie rzeczy, które powinieneś wykonać żeby wyleczyć trądzik u dorosłych mężczyzn.

  Po pierwsze – udaj się do dermatologa. To specjalista, który oceni stan Twojej skóry i dobierze odpowiednie leki na chorobę. Prawdopodobnie określicie wspólnie jakiś plan leczenia i zwiążecie się ze sobą na dłużej. To dobrze, bowiem często leczenie farmakologiczne należy zmieniać i dostosowywać. Wizyta u dermatologa to absolutnie pierwszy krok żeby opanować trądzik u mężczyzn.

  Po drugie – wybierz się na zabiegi medycyny estetycznej. W gabinetach medycyny estetycznej bardzo często pracujemy z problemem trądziku. Mamy dostępne specjalne urządzenia – lasery, które pomagają zrobić dla Twojej skóry to, czego oczekuje.

  Postawmy sprawę jasno – lasery medyczne to nie jest to samo, co wizyta u kosmetyczki. To bardzo inwazyjne zabiegi „dużego kalibru”, które naprawdę mogą zrobić różnicę dla cery trądzikowej u mężczyzn. To dlatego, że wiązka lasera potrafi wniknąć głęboko w skórę i wpłynąć na pracę gruczołów łojowych. W efekcie normalizuje się sytuacja z ilością łoju na twarzy, naskórek jest odświeżony i poprawia się koloryt skóry. Jednym słowem – trądzik się zmniejsza i jest lepiej.

  Jeśli zrealizujesz oba te kroki to masz naprawdę spore szanse na powodzenie. Jedno jest pewne – z tym problemem naprawdę nie warto zwlekać. Trądzik u dorosłych mężczyzn sam nie odejdzie, dlatego ty musisz mu pomóc 🙂 . Powodzenia!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  18.09.2021 Dorota

  "Pani Doktor idealnie dobrała zabiegi do stanu mojej skóry, uwzględniając moje zastrzeżenia. Szczegółowo wytłumaczyła na czym będzie polegać zarówno zabieg, jak i działanie preparatu. Cierpliwie i wyczerpująco odpowiedziała na wszystkie moje pytania. W trakcie zabiegu na bieżąco informowała o wykonywanych działaniach. A po zabiegu od razu umówiłyśmy wizytę kontrolną. Efekty zabiegu widoczne były już od razu. Jestem bardzo zadowolona.
  Dodatkowo wizyta odbyła się w mega przyjaznej atmosferze zbudowanej przez Panią Doktor i było naprawdę miło.
  Zdecydowanie polecam Panią Doktor każdemu kto szuka dobrego lekarza medycyny estetycznej."

  29.05.2021 Suveyda

  I chose doctor Monika based on positive feedbacks on Znany Lekarz and i couldn't agree more. She is definitely nice and friendly doctor! She listened to me carefully and answered all my questions. For me what was really important that she really looked honest and natural doctor. For sure i will go for other treatments to her! Also big plus she speaks good english so for foreigners like me it makes the visit much more smoother :)

  07.08.2021 Iwona

  "Jestem zadowolona z wizyty u Pani Moniki. Byłam pierwszy raz, ale już wiem, że będę korzystać z jej usług. Pani doktor jest osobą bardzo miłą i dokładnie udziela informacji na temat zabiegu. Doradza również w wyborze zabiegów i odpowiada na pytania dotyczące innych zabiegów.
  Pani Monika wie, co jest dobre dla pacjenta i w jakim stopniu i można jej pod tym względem zaufać. Z wykonanego zabiegu jestem bardzo zadowolona, od razu po jego wykonaniu widać pierwsze efekty. Sam zabieg został wykonany profesjonalnie i wiedziałam, co w danym momencie pani doktor będzie robić. Polecam serdecznie każdemu wizytę u Pani Moniki."

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".