Trądzik u mężczyzn

Kategoria: Strefa mężczyzny

Trądzik u mężczyzn
Spis treści

  Trądzik u dorosłych mężczyzn – „dlaczego ja?!”

  Myślałeś, że czasy młodzieńcze masz za sobą, to trądzik pojawił się na Twojej skórze? A może nadal jesteś jeszcze nastolatkiem i chcesz wziąć sprawy w swoje ręce? W obu przypadkach ten artykuł jest dla Ciebie.

  Trądzik u mężczyzn objawia się niedoskonałościami i zmianami na skórze. Pryszcze, krostki, grudki, zaskórniki – you name it. Co więcej, wcale nie musi on ograniczać się do twarzy. Inne rejony jego występowania to np. szyja czy plecy.

  Jedno jest pewne – trądzik u mężczyzn bardzo negatywnie wpływa na atrakcyjność fizyczną. Ujmę to tak – nawet jeśli wyglądasz jak Brad Pitt, ale masz trądzik – to nie wyglądasz jak Brad Pitt 🙂 .

  Trądzik u mężczyzn to choroba przewlekła. To znaczy, ze nie da się wziąć jednego leku przez kilka dni i zapomnieć o problemie na zawsze. Trądzik może nawracać i właściwie nigdy nie wiemy kiedy się skończy. Musimy jednak włożyć odpowiednią pracę i wysiłek, żeby dać sobie szanse. W innym przypadku, jeśli nic z tym nie zrobimy, to trądzik NIE naprawi się sam. Do tego trądzik może powodować blizny i stany zapalne, a tego na pewno nie chcesz, prawda?

  Zmiany skórne na twarzy mogą WKURZAĆ tak samo mężczyzn jak i kobiety. Dlatego w tym wpisie chciałabym Wam wyłożyć plan działania. Opowiem o tym co po kolei należy zrobić żeby wyleczyć trądzik. Gotowi? Zaczynajmy!

  Przyczyny trądziku u mężczyzn – skąd się bierze trądzik?

  Skąd się bierze trądzik? Są trzy najważniejsze przyczyny trądziku u mężczyzn:

  • Hormony
  • Uwarunkowania genetyczne
  • Nieprawidłowa pielęgnacja skóry

  Do tych przyczyn zmian trądzikowych dochodzą czynniki poboczne jak: stres, dieta i promieniowanie słoneczne. Trądzik jest wtedy, gdy z jakiegoś z powyższych powodów gruczoły łojowe nie funkcjonują prawidłowo.

  Gruczoły łojowe to takie sterowniki dla organizmu, które zarządzają wydzielaniem sebum. To od nich zależy ile łoju zostanie wydzielone na skórę. Zawsze jest na to potrzeba, ale kiedy jest go za dużo to pojawia się trądzik.

  Problem z gruczołami łojowymi może wynikać przede wszystkim z rozregulowanej gospodarki hormonalnej. Praca hormonów pobudza gruczoły łojowe, a to tworzy zmiany skórne. Dlatego trądzik u mężczyzn pojawia się w okresie dorastania, czyli kiedy zmiany w organizmie są duże. Trądzik jednak nie pojawia się u wszystkich. To dlatego, że dużą rolę odgrywają uwarunkowania genetyczne. Mówiąc prościej – trądzik mogłeś odziedziczyć po rodzicach. Jest to bardzo popularna przyczyna.

  Przebieg choroby mogą wzmacniać czynniki takie jak: stres, nieprawidłowa dieta czy promieniowanie UVA. Dlatego jeśli masz trądzik to zwróć uwagę także na te rzeczy.

  No dobrze – ale CO te wszystkie przyczyny oznaczają w kontekście leczenia? Zasadniczo jedną rzecz. W przypadku leczenia trądziku należy skupić się na leczeniu OBJAWÓW. To dlatego, że nie umiemy jeszcze wpływać na geny 😉 . Dobre leczenie objawowe potrafi opanować trądzik i dać Ci jakość życia, którą oczekujesz.

  Zabiegi na trądzik u dorosłych mężczyzn

  Są dwie rzeczy, które powinieneś wykonać żeby wyleczyć trądzik u dorosłych mężczyzn.

  Po pierwsze – udaj się do dermatologa. To specjalista, który oceni stan Twojej skóry i dobierze odpowiednie leki na chorobę. Prawdopodobnie określicie wspólnie jakiś plan leczenia i zwiążecie się ze sobą na dłużej. To dobrze, bowiem często leczenie farmakologiczne należy zmieniać i dostosowywać. Wizyta u dermatologa to absolutnie pierwszy krok żeby opanować trądzik u mężczyzn.

  Po drugie – wybierz się na zabiegi medycyny estetycznej. W gabinetach medycyny estetycznej bardzo często pracujemy z problemem trądziku. Mamy dostępne specjalne urządzenia – lasery, które pomagają zrobić dla Twojej skóry to, czego oczekuje.

  Postawmy sprawę jasno – lasery medyczne to nie jest to samo, co wizyta u kosmetyczki. To bardzo inwazyjne zabiegi „dużego kalibru”, które naprawdę mogą zrobić różnicę dla cery trądzikowej u mężczyzn. To dlatego, że wiązka lasera potrafi wniknąć głęboko w skórę i wpłynąć na pracę gruczołów łojowych. W efekcie normalizuje się sytuacja z ilością łoju na twarzy, naskórek jest odświeżony i poprawia się koloryt skóry. Jednym słowem – trądzik się zmniejsza i jest lepiej.

  Jeśli zrealizujesz oba te kroki to masz naprawdę spore szanse na powodzenie. Jedno jest pewne – z tym problemem naprawdę nie warto zwlekać. Trądzik u dorosłych mężczyzn sam nie odejdzie, dlatego ty musisz mu pomóc 🙂 . Powodzenia!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  21.07.2021 Ivanka

  Jestem kilka dni po zabiegu, efekt od którego widać nie odrazu. Jestem zadowolona! Ale dużo wcześniej już mogłam napisać, że to miejsce , kabinet Pani Moniki, jest udane dla rozpoczęcia fajnego dnia i temu sprzyja miłe i zaangażowane podejście tej osoby do klienta. Dziękuję! Dalej będzie

  22.05.2021 Izabela

  Doktor Monika Lyzwa to profesjonalistka w kazdym calu. Bardzo skrupulatna i dokladna, potrafi bardzo dobrze doradzic odpowiedni zabieg, wytlumaczyc zarowno zalety jak i potencjalne efekty uboczne, a takze dac odpowiednie zalecenia. Na pewno skorzystam z uslug ponownie!

  07.03.2021 Barbara

  Profesjonalne podejście do klienta,pełen profesjonalizm a do tego przeurocza osoba,polecam.

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".