Czerwone pieprzyki na ciele

Kategoria: Tatuaże i znamiona

Czerwone pieprzyki na ciele
Spis treści

  Czerwone kropki na ciele jak pieprzyki – co to?

  Jeśli masz małe czerwone kropki na ciele, które wyglądają jak pieprzyki – to dobrze trafiłeś 🙂 Postaram się pomóc, opisując czym są czerwone plamy, ich przyczyny i leczenie tego problemu. Pomóc na tyle, na ile się da zrobić to poprzez wpis na blogu w Internecie 🙂

  Czerwone pieprzyki na ciele mogą mieć wiele powodów. Na początek sprawdź, czy Twój problem pasuje do poniższych cech. Czy Twoje zmiany skórne są:

  • Niewielkie (kilka milimetrów średnicy)
  • Występują na skórze, szyi, dekolcie lub ramionach
  • Mają wyraźny czerwony kolor
  • Przypominają pieprzyka

  a do tego masz powyżej 30 lat i jasną karnację? Jeśli większość z tych objawów pasuje do Twojego problemu, to prawdopodobnie czerwone pieprzyki na ciele to tzw. punkty rubinowe.

  Zanim opiszę te zmiany dokładniej to powiem jedno. Niestety, poprzez wpis na blogu nie mogę spojrzeć konkretnie na Twoją skórę i Twoje zmiany. Dlatego nie traktuj tego jako wyrocznię. Żeby być pewnym diagnozy w swoim przypadku ZAWSZE spotkaj się z lekarzem twarzą w twarz i skonsultuj ten problem na żywo!

  Wracając do punktów rubinowych. To z mojego doświadczenia najczęstszy przypadek, kiedy pacjent opisuje czerwone kropki na ciele jak pieprzyki. Na szczęście, w tym przypadku sytuacja jest dużo prostsza niż w przypadku „zwykłych”, ciemnych pieprzyków.

  To dlatego, że zmiany naczyniakowe (o których teraz piszę), nie mają znamion złośliwości. To znaczy, że nie zagrażają Twojemu zdrowiu. Zagrażają jednak Twojemu atrakcyjnemu wyglądowi 🙂 .

  Ustalmy więc jakie są przyczyny dlaczego masz czerwone pieprzyki na ciele.

  Czerwone pieprzyki na ciele przyczyny

  Krótka piłka. Kiedy masz czerwone pieprzyki, to wynika to ze złego funkcjonowania Twoich naczyń krwionośnych.

  Czerwone znamiona podobne do pieprzyków (punkty rubinowe) mają swoje przyczyny przede wszystkim w genetyce. To właśnie kod genetyczny w dużej mierze odpowiada za to, sieć naczyń krwionośnych zamienia się w sieć… problemów.

  Sprawa wygląda tak – Twoje naczynka krwionośne przenoszą krew. Kurczą się one i rozkurczają w zależności od potrzeb. Naczynka powinny być elastyczne i reaktywne. Jest jednak wiele powodów, które mogą pogorszyć ich właściwości. Na przykład:

  • Wiek (szczególności od 30 r.ż. i później)
  • Choroby
  • Zmiany hormonalne
  • Genetyka
  • Dieta
  • Stres
  • Obciążenie organizmu
  • Używki
  • Szkodliwe działanie promieni słonecznych

  Kiedy naczynka nie funkcjonują prawidłowo, to nie kurczą się kiedy jest taka potrzeba. Właśnie ta wada, wraz z przepływającą przez naczynko krwią, powoduje czerwone kropki na ciele jak pieprzyki. Jeśli zdarzy się to w płytko położonym naczyniu krwionośnym, to takie zmiany od razu są widoczne w lustrze jako zmiany skórne.

  Nie każdy z nas będzie obdarzony czerwonymi pieprzykami na ciele. Jeśli jednak to się zdarzy raz, to znaczy że masz ku temu predyspozycje i kolejne zmiany prawdopodobnie są w drodze. Dlatego warto dowiedzieć się co możesz zrobić z tym problemem w gabinecie medycyny estetycznej. Czytaj dalej! 🙂

  Czerwone plamki i znamiona barwnikowe – usuwanie laserem

  Jeśli czerwone kropki na ciele jak pieprzyki tu u Ciebie zmiany, o których mówię, to możesz wyleczyć je laserem medycznym. Przy okazji spotkasz się z lekarzem w gabinecie medycyny estetycznej i upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. To dlatego, że każdą zmianę na skórze tego typu powinien ocenić lekarz.

  Na szczęście plamy rubinowe są łatwe w ocenie dla lekarza i nie wymagają szczegółowych badań. Dlatego jest duża szansa, że w gabinecie medycyny estetycznej załatwisz za jednym razem zarówno zabieg jak i konsultację 🙂 .

  Zabieg estetyczny, który jest najlepszy na czerwone pieprzyki na ciele to zabieg laserowy. Laser to specjalne urządzenie, które potrafi wygenerować wiązkę światła o specjalnych parametrach. Parametry lasera ustawia lekarz w taki sposób, żeby dostać się dokładnie do naczynka i je zamknąć.

  Działa to w ten sposób. Wiązka lasera wyczuwa gdzie jest homoglobina, gdzie płynie krew i uszkadza ścianę takiego naczynia. Dzięki temu naczynko zamyka się i nie bierze już udziału w obiegu krwi. W tej sytuacji nie ma już czym się karmić i po kilkunastu dniach znika. Przy okazji znikają też czerwone pieprzyki na ciele 🙂 .

  Ważne jest jednak to żeby zrozumieć, ze nasz organizm ma ta cudowna zdolność do regeneracji. W przypadku kiedy organizm uzna, ze uszkodzone naczynko jednak jest „potrzebne”, może je naprawić i zmiana nie zniknie. Wtedy zabieg można powtórzyć. Co zrobić żeby zmniejszyć ryzyko ze naczynko nie zniknie po zabiegu? Bezwzględnie przestrzegać zaleceń po zabiegu, o których dowiecie się na wizycie od swojego lekarza.

  Zabieg laserowy ma wiele plusów. Nie jest tak inwazyjny, przez co nie ma krwi, szwów, skalpeli ani długiego dochodzenia do siebie. To bardzo przyjemna metoda leczenia dla Pacjenta, który może po zabiegu wrócić do codziennego życia. Wadą tej metody jest to, że czerwone pieprzyki na ciele nie znikną od razu. Potrzeba przynajmniej kilku zabiegów. Dlatego też zaangażowanie z Twojej strony będzie nieco większe, ale tak czy inaczej – WARTO.

  Podsumowując, nie da się jednoznacznie powiedzieć czy w Twoim przypadku czerwone kropki na ciele jak pieprzyki to właśnie plamy rubinowe. Jest na to duża szansa, dlatego warto skonsultować tą sprawę w gabinecie medycyny estetycznej. Wtedy sprawdzicie czy zmiany skórne i czerwone pieprzyki można usunąć. A jeśli będzie taka możliwość – to pozbyć się tego problemu jak najszybciej 🙂 .

  4.5
  Oceń ten artykuł

  Oceń: Czerwone pieprzyki na ciele

  Oceń

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  22.04.2021 Dominik

  "Wspaniały lekarz z powołania który wie co robi.
  Pani Doktor jest przesympatyczna i szczegółowa. Profesjonalizm na najwyższym poziomie oraz prawdziwe zainteresowanie pacjentem! Pani Doktor wspaniale dobrała dla mnie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Szczerze polecam !!! :)"

  10.09.2021 Anna

  Polecam !!! Za każdym razem 100% satysfakcji i zadowolenia z zabiegu :) kompleksowe podejście do pacjenta i pełna profeska

  07.03.2021 Barbara

  Profesjonalne podejście do klienta,pełen profesjonalizm a do tego przeurocza osoba,polecam.

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".