Czerwone pieprzyki na ciele

Kategoria: Tatuaże i znamiona

Czerwone pieprzyki na ciele
Spis treści

  Czerwone kropki na ciele jak pieprzyki – co to?

  Jeśli masz małe czerwone kropki na ciele, które wyglądają jak pieprzyki – to dobrze trafiłeś 🙂 Postaram się pomóc, opisując czym są czerwone plamy, ich przyczyny i leczenie tego problemu. Pomóc na tyle, na ile się da zrobić to poprzez wpis na blogu w Internecie 🙂

  Czerwone pieprzyki na ciele mogą mieć wiele powodów. Na początek sprawdź, czy Twój problem pasuje do poniższych cech. Czy Twoje zmiany skórne są:

  • Niewielkie (kilka milimetrów średnicy)
  • Występują na skórze, szyi, dekolcie lub ramionach
  • Mają wyraźny czerwony kolor
  • Przypominają pieprzyka

  a do tego masz powyżej 30 lat i jasną karnację? Jeśli większość z tych objawów pasuje do Twojego problemu, to prawdopodobnie czerwone pieprzyki na ciele to tzw. punkty rubinowe.

  Zanim opiszę te zmiany dokładniej to powiem jedno. Niestety, poprzez wpis na blogu nie mogę spojrzeć konkretnie na Twoją skórę i Twoje zmiany. Dlatego nie traktuj tego jako wyrocznię. Żeby być pewnym diagnozy w swoim przypadku ZAWSZE spotkaj się z lekarzem twarzą w twarz i skonsultuj ten problem na żywo!

  Wracając do punktów rubinowych. To z mojego doświadczenia najczęstszy przypadek, kiedy pacjent opisuje czerwone kropki na ciele jak pieprzyki. Na szczęście, w tym przypadku sytuacja jest dużo prostsza niż w przypadku „zwykłych”, ciemnych pieprzyków.

  To dlatego, że zmiany naczyniakowe (o których teraz piszę), nie mają znamion złośliwości. To znaczy, że nie zagrażają Twojemu zdrowiu. Zagrażają jednak Twojemu atrakcyjnemu wyglądowi 🙂 .

  Ustalmy więc jakie są przyczyny dlaczego masz czerwone pieprzyki na ciele.

  Czerwone pieprzyki na ciele przyczyny

  Krótka piłka. Kiedy masz czerwone pieprzyki, to wynika to ze złego funkcjonowania Twoich naczyń krwionośnych.

  Czerwone znamiona podobne do pieprzyków (punkty rubinowe) mają swoje przyczyny przede wszystkim w genetyce. To właśnie kod genetyczny w dużej mierze odpowiada za to, sieć naczyń krwionośnych zamienia się w sieć… problemów.

  Sprawa wygląda tak – Twoje naczynka krwionośne przenoszą krew. Kurczą się one i rozkurczają w zależności od potrzeb. Naczynka powinny być elastyczne i reaktywne. Jest jednak wiele powodów, które mogą pogorszyć ich właściwości. Na przykład:

  • Wiek (szczególności od 30 r.ż. i później)
  • Choroby
  • Zmiany hormonalne
  • Genetyka
  • Dieta
  • Stres
  • Obciążenie organizmu
  • Używki
  • Szkodliwe działanie promieni słonecznych

  Kiedy naczynka nie funkcjonują prawidłowo, to nie kurczą się kiedy jest taka potrzeba. Właśnie ta wada, wraz z przepływającą przez naczynko krwią, powoduje czerwone kropki na ciele jak pieprzyki. Jeśli zdarzy się to w płytko położonym naczyniu krwionośnym, to takie zmiany od razu są widoczne w lustrze jako zmiany skórne.

  Nie każdy z nas będzie obdarzony czerwonymi pieprzykami na ciele. Jeśli jednak to się zdarzy raz, to znaczy że masz ku temu predyspozycje i kolejne zmiany prawdopodobnie są w drodze. Dlatego warto dowiedzieć się co możesz zrobić z tym problemem w gabinecie medycyny estetycznej. Czytaj dalej! 🙂

  Czerwone plamki i znamiona barwnikowe – usuwanie laserem

  Jeśli czerwone kropki na ciele jak pieprzyki tu u Ciebie zmiany, o których mówię, to możesz wyleczyć je laserem medycznym. Przy okazji spotkasz się z lekarzem w gabinecie medycyny estetycznej i upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. To dlatego, że każdą zmianę na skórze tego typu powinien ocenić lekarz.

  Na szczęście plamy rubinowe są łatwe w ocenie dla lekarza i nie wymagają szczegółowych badań. Dlatego jest duża szansa, że w gabinecie medycyny estetycznej załatwisz za jednym razem zarówno zabieg jak i konsultację 🙂 .

  Zabieg estetyczny, który jest najlepszy na czerwone pieprzyki na ciele to zabieg laserowy. Laser to specjalne urządzenie, które potrafi wygenerować wiązkę światła o specjalnych parametrach. Parametry lasera ustawia lekarz w taki sposób, żeby dostać się dokładnie do naczynka i je zamknąć.

  Działa to w ten sposób. Wiązka lasera wyczuwa gdzie jest homoglobina, gdzie płynie krew i uszkadza ścianę takiego naczynia. Dzięki temu naczynko zamyka się i nie bierze już udziału w obiegu krwi. W tej sytuacji nie ma już czym się karmić i po kilkunastu dniach znika. Przy okazji znikają też czerwone pieprzyki na ciele 🙂 .

  Ważne jest jednak to żeby zrozumieć, ze nasz organizm ma ta cudowna zdolność do regeneracji. W przypadku kiedy organizm uzna, ze uszkodzone naczynko jednak jest „potrzebne”, może je naprawić i zmiana nie zniknie. Wtedy zabieg można powtórzyć. Co zrobić żeby zmniejszyć ryzyko ze naczynko nie zniknie po zabiegu? Bezwzględnie przestrzegać zaleceń po zabiegu, o których dowiecie się na wizycie od swojego lekarza.

  Zabieg laserowy ma wiele plusów. Nie jest tak inwazyjny, przez co nie ma krwi, szwów, skalpeli ani długiego dochodzenia do siebie. To bardzo przyjemna metoda leczenia dla Pacjenta, który może po zabiegu wrócić do codziennego życia. Wadą tej metody jest to, że czerwone pieprzyki na ciele nie znikną od razu. Potrzeba przynajmniej kilku zabiegów. Dlatego też zaangażowanie z Twojej strony będzie nieco większe, ale tak czy inaczej – WARTO.

  Podsumowując, nie da się jednoznacznie powiedzieć czy w Twoim przypadku czerwone kropki na ciele jak pieprzyki to właśnie plamy rubinowe. Jest na to duża szansa, dlatego warto skonsultować tą sprawę w gabinecie medycyny estetycznej. Wtedy sprawdzicie czy zmiany skórne i czerwone pieprzyki można usunąć. A jeśli będzie taka możliwość – to pozbyć się tego problemu jak najszybciej 🙂 .

  4.9
  Oceń ten artykuł

  Oceń: Czerwone pieprzyki na ciele

  Oceń

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  06.04.2021 Alicja

  "Jestem zadowolona z wizyty u Pani Moniki. Byłam pierwszy raz, ale już wiem, że będę korzystać z jej usług. Pani doktor jest osobą bardzo miłą i dokładnie udziela informacji na temat zabiegu. Doradza również w wyborze zabiegów i odpowiada na pytania dotyczące innych zabiegów.
  Pani Monika wie, co jest dobre dla pacjenta i w jakim stopniu i można jej pod tym względem zaufać. Z wykonanego zabiegu jestem bardzo zadowolona, od razu po jego wykonaniu widać pierwsze efekty. Sam zabieg został wykonany profesjonalnie i wiedziałam, co w danym momencie pani doktor będzie robić. Polecam serdecznie każdemu wizytę u Pani Moniki."

  09.10.2021 Ania

  Bardzo miła i profesjonalna Pani doktor. Polecam gorąca. Napewno wrócę na kolejne zabiegi. Dziękuje

  23.01.2022 Joanna

  Dzień dobry.Chcialabym podzielić się swoją opinią na temat Pani Dr.Zabieg dotyczył modelowania ust kwasem hialuronowym. Nie będę się tu rozpisywała na temat tego ,iż gabinet przepiękny,że Pani Monika bardzo miła,że wszystko dokładnie tłumaczy itp.bo to wszystko prawda i większość opinii na tym się opiera.Chcialabym napisać coś więcej:ten lekarz ,ta osoba,ta kobieta to anioł spełniający marzenia.Ja byłam dość trudnym pacjentem O bardzo bardzo niskim progu bólu.A tu proszę...bol 2na5 czyli tak jak Pani Dr opisuje na swojej stronie
  Jej profesjonalizm ,doświadczenie, spokój, precyzja,poczucie smaku i doświadczona ręka wpływają na fakt,iż te zabiegi nie bolą aż tak jak nam się wydaje że będzie bolało przychodząc do gabinetu.Zachęcam do obejrzenia strony Pani Dr ,jej filmów,podcastow I innych postów,opisuje w nich każdy zabieg który wykonuje bardzo dokładnie .Niewiem co ta kobieta ma w rękach Ale po zabiegu spodziewałam się siniakow,krwiakow ,obrzęków w okolicy ust A tymczasem mam całe dwa malusieńkie krwiaczki.Usta przepiękne!!Dlatego na początku napisalam że byłam na zabiegu modelowania A nie powiekszania:)Na koniec już tylko napiszę ,że Pani Dr otacza po zabiegu pacjenta pełna opieką .Jest cały czas z nią kontakt zarówno pod telefonem jak i meilem.Odpowiada na problem czy niejasności swojego pacjenta w przeciągu 10minut.Niesamowita kobieta.Napewno wrócę i to nie raz!!!!!

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".