Nadmierna potliwość

Kategoria: Nadpotliwość

Spis treści

  Nadmierna potliwość – to NIE JEST wyrok

  Jeśli kiedyś czułeś się, jak gdybyś właśnie wyszedł mokry spod prysznica, ale nie byłeś pod prysznicem – to nadmierna potliwość jest Twoim problemem 😉

  Mówiąc poważniej, nadmierna potliwość to coś, co może pokrzyżować nasze plany na udaną randkę, spotkanie biznesowe, czy wyjście z twarzą z kryzysowych sytuacji. Chyba nic tak nie obniża pewności siebie kiedy zdasz sobie sprawę, że jesteś cały spocony.

  A to właśnie pewność siebie decyduje często o tym, czy odniesiemy sukces czy nie. Czymkolwiek ten sukces dla nas jest. Dlatego, jeśli dotyczy Cię nadmierna potliwość to jak najbardziej warto ograniczyć ten problem!

  Problem nadpotliwości najczęściej tyczy się pach, dłoni i stóp. To dlatego, że właśnie te obszary najszybciej zauważamy. A co gorsza, najszybciej zauważa je także nasze otoczenie. Na szczęście każdy z tych obszarów da się skutecznie wyleczyć w gabinecie medycyny estetycznej.

  Nadmierna potliwość – przyczyny problemu

  Przyczyny nadmiernej potliwości możemy podzielić na dwie grupy: pierwotne i wtórne.

  Nadmierna potliwość pierwotna to taka, która wywodzi się z genetyki i nie jest uwarunkowana żadnymi chorobami. Ten rodzaj nadpotliwości można zidentyfikować bardzo prosto. Jeżeli od urodzenia pocisz się bardziej niż wszyscy w koło – to prawdopodobnie cierpisz na ten rodzaj nadpotliwości. Tutaj mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Właśnie nadmierna potliwość pierwotna może zostać wyleczona w gabinecie medycyny estetycznej 🙂

  Po drugie, przyczyny nadmiernej potliwości mogą być wtórne. Czyli nabyte, ponieważ pojawiły się w Twoim organizmie z jakiś powodów. Często poprzez nadmierne pocenie się organizm daje nam sygnał, że coś jest nie tak. Ten rodzaj nadpotliwości poznasz u siebie po tym, że pojawił się stosunkowo niedawno temu.

  Jest wiele możliwości skąd bierze się nadmierne wydzielanie potu:

  • Infekcje
  • Choroby serca
  • Choroby nowotworowe
  • Zatrucia
  • Zaburzenia neurologiczne
  • Ciąża
  • Otyłość
  • Używki
  • Nadczynność tarczycy

  I wiele innych. Tak naprawdę, nie da się przez Internet określić co powoduje nadmierną potliwość właśnie u Ciebie. Potrzebny jest do tego pełny wywiad medyczny. Dlatego jeśli spodziewasz się, że nadpotliwość u Ciebie jest powiązana z którąś z powyższych przyczyn, udaj się niezwłocznie do swojego lekarza rodzinnego.

  Jedną z przyczyn nadmiernej potliwości, którego zdecydowanie nie powinniśmy ignorować jest stres. W ostatnich czasach ten czynnik ma szczególne znaczenie w społeczeństwie. Stresu w naszym życiu jest coraz więcej, a my odpowiadamy na to nadmiernym poceniem.

  Na szczęście, w przypadku leczenia objawów nadmiernej potliwości, medycyna estetyczna nie ma sobie równych.

  Nadmierna potliwość – odstaw blokery i przyjdź na botoks

  Skoro tu jesteś, to na pewno szukasz lepszego sposobu niż antyperspiranty czy blokery. Na pewno poznałeś się do tej pory na tym, że takie preparaty działają tylko chwilowo. Co gorsza, nie można polegać na nich w każdej sytuacji, a Twoje gruczoły potowe są zbyt silne. A właśnie w tych najtrudniejszych potrzebne jest 100% pewności siebie.

  Zabiegiem, który leczy silne pocenie się jest botoks. Tak – ten sam botoks, który podajemy na zmarszczki! Tutaj cel jest oczywiście inny, ale rezultaty są niezwykle skuteczne.

  Jak wspominałam wcześniej, przy leczeniu nadpotliwości botoksem zajmujemy się trzema obszarami. Są to:

  • Dłonie
  • Pachy
  • Stopy

  W zależności od tego, gdzie u Ciebie należy rozwiązać ten problem przechodzimy do realizacji zadania. Zabieg polega na podaniu toksyny botulinowej (botoksu) bezpośrednio w okolice, które zbytnio się pocą. Ta substancja, po kilku dniach zablokuje wydzielanie się potu przez gruczoły potowe.

  Rezultaty zabiegu pojawią się do dwóch tygodni po zabiegu. Efekt, na który możesz liczyć to całkowite zablokowanie pocenia się w leczonym obszarze. Taki efekt będzie utrzymywał się średnio ok. 6 miesięcy, nawet do 9 miesięcy. Wszystko zależy od metabolizowania tego preparatu przez organizm konkretnego Pacjenta. Główną korzyścią jest to, że gruczoły potowe przestają być aktywne, więc fizycznie pot nie ma SKĄD się pojawić 😉 .

  Jak widzisz, nadmierna potliwość to nie jest coś, z czym nie da się wygrać. Wręcz przeciwnie – to prosty do wyleczenia problem, który przynosi ogromne korzyści dla Pacjenta.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  29.05.2021 Deni

  very nice, friendly and English speaking doctor:) She listened to me carefully and explained and answered all my questions. I really appreciated her honest behavior, plus she is very natural doctor which made me trust her more. I will definitely choose her for other treatments too.

  01.12.2021 María

  Dr. Monika is a great professional. She replied to all my doubts and concerns, gave honest advice on the most convenient treatments and always felt very comfortable in her hands! Every time I want to improve my skin I go to her and results are amazing. Thank you Monika!

  24.09.2021 Mateusz

  Szybko, sprawnie i bezboleśnie, a do tego w przyjemnej atmosferze, polecam!

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".