Botox DZIEŃ PO DNIU – po jakim czasie widać Botoks?

Botox DZIEŃ PO DNIU – po jakim czasie widać Botoks?

Spis treści

  Jeśli chcesz wiedzieć po jakim czasie działa botox i jakie efekty daje botox dzień po dniu – to zdecydowanie artykuł dla Ciebie. Zapraszam!

  Ludzi możemy podzielić na dwie grupy. Tych, którzy stosują botoks i tych, którzy JESZCZE tego nie robią 😉 Myśląc o tych drugich, zdecydowałam się przygotować kompletny artykuł, gdzie znajdziesz wszystko na temat botoksu. Ceny, efekty, przeciwskazania i opinie. Zainteresowany?

  Botox dzień po dniu

  Efekty botoksu nie pojawiają się od razu po zabiegu. Na początku nie czujesz zupełnie nic. Jednak botox dzień po dniu chwyta coraz bardziej i stopniowo zmniejsza pracę mięśni na czole. Maksymalne efekty botoks daje po około 2 tygodniach od zabiegu. Po kilku, kilkunastu tygodniach botox dzień po dniu zaczyna puszczać. Nie znaczy to jednak, że przestaje działać. 

  Wielu Pacjentów spodziewa się, że botoks zacznie działać od razu. Tak samo w drugą stronę – gdy Pacjent widzi znowu pierwszą ruchomość czoła, to obawia się, że preparat już nie działa. Te efekty są jednak nieliniowe – to znaczy, że botox dzień po dniu najpierw się wzmacnia, a później osłabia. Dlatego w tym artykule zebrałam dla Was najważniejsze cechy botoksu, o których nie każdy mówi w takich szczegółach.

  Efekty, jakie daje botoks nie pojawiają się od razu. Musimy na nie poczekać

  Botox dzień po dniu

  Botox dzień po dniu na zmarszczki poprzeczne czoła

  Botox dzień po dniu – efekty [film]

  Efekty botoksu najlepiej pokazać na żywo. U Pacjenta z filmiku wykonałam ten zabieg na zmarszczki na czole i chcę podzielić się z wami efektami, jakie daje botox dzień po dniu.

  Na filmiku dzień po dniu od zabiegu Pacjent robi sobie zdjęcie ze zdziwioną miną. Za każdym razem stara się maksymalnie zdziwić. Zobaczcie ten filmik i zwróćcie uwagę na dwie ważne cechy botoksu:

  • Efekty nie pojawiają się od razu. Jak widzicie na nagraniu, lekkie efekty było widać od trzeciego dnia, ale prawdziwy efekt pojawił się dopiero siódmego dnia.
  • Miny można cały czas robić (brwi się unoszą), ale skóra nie zagina się tak mocno jak na początku.

  Botox dzień po dniu, zobacz porównanie od 1 do 7 dnia:

  Po jakim czasie widać botox?

  To, po jakim czasie widać botox zależy w dużej mierze od Pacjenta i jego organizmu. A dokładniej, od tego jak silne ma mięśnie mimiczne na twarzy.

  Botoks to preparat, który ma za zadanie osłabić mięśnie mimiczne twarzy. Od razu zaznaczam, że nie chodzi o to, żeby „zamrozić” twarz i zrobić z Ciebie mumię. Słowem klucz jest „osłabić”, a nie „wyłączyć” – i tego się trzymamy 🙂

  Co mam na myśli? Chodzi o to, że każdy człowiek jest inny. Jedni mają delikatne mięśnie mimiczne i ich miny nie powodują, że skóra na twarzy marszczy się w każdą stronę. Takie osoby to prawdziwi szczęśliwcy – minie bardzo dużo czasu zanim pojawią się u nich pierwsze zmarszczki.

  Inni nie są takimi szczęśliwcami. Ich mimika jest tak mocna, że zmarszczki w spoczynku zaczynają się tworzyć już po 20 roku życia. Szczególnie w przypadku tej grupy warto pomyśleć o botoksie wcześniej niż później.

  Poza tym, nawet jeżeli Twoje mięśnie nie są tak silne, to prędzej czy później (30+, 40+) takie zmarszczki zaczną się pojawiać. Toksyna botulinowa może opóźnić ten proces, bez utraty naturalności.

  Ponieważ botox dzień po dniu stopniowo działa coraz mocniej, to bardzo łatwo nam się przyzwyczaić do nowej mimiki twarzy. Tak łatwo, że najczęściej nie dostrzegamy po jakim czasie widać botox u nas i nie czujemy się dziwnie kiedy zaczyna działać. Zmianę widzimy tylko w lustrze, próbując zrobić zdziwioną lub złowrogą minę 😉 .

  Kiedy zacząć stosować botoks?

  Jak pewnie domyślasz się po poprzednim akapicie, nie da się określić wieku, w którym powinieneś pomyśleć o botoksie. A to dlatego, że nie zależy to od wieku, ale od Twojego konkretnego przypadku.

  Poza nielicznymi wyjątkami, odpowiem tak: jeśli masz mniej niż 25 lat, nie musisz nic robić. Jeśli masz więcej niż 25 lat – warto go rozważyć 🙂

  Dlaczego 25? Ponieważ mniej więcej od tego czasu skóra przestaje produkować kolagen. Wtedy zaginanie się skóry zaczyna ją uszkadzać i powstają pierwsze zmarszczki.

  Im Twoje zmarszczki mimiczne są wyraźniejsze w spoczynku, a Tobie dalej od 25-tki, tym botoks da mniejsze rezultaty. Pamiętajmy, że jego działanie jest głównie profilaktyczne. Zapobiegamy przed powstawaniem nowych zmarszczek, a nie wygładzamy tych, które już powstały*

  *Mimo tego, co napisałam powyżej, w niewielkim stopniu rozluźnienie mięśni może spowodować, że zmarszczki nieco się wygładzą. Najprościej powiedzieć, że w zabiegu 90% to profilaktyka, 10% efekt wygładzenia istniejących zmarszczek.

  O tym, jak botox dzień po dniu wpływa na Twoją twarz, wyjaśniam w dedykowanym filmiku na moim Youtube:

  Botoks – gdzie stosujemy, a gdzie nie

  Odpowiedź jest prosta – myśląc „botoks” możesz wyobrazić sobie górną część twarzy. A dokładniej: zmarszczki na czole (tzw. zmarszczki poprzeczne czoła), zmarszczkę między brwiami (tzw. lwia zmarszczka) oraz zmarszczki wokół oczu (tzw. kurze łapki).

  Preparat stosujemy tak, żeby osłabienie mięśni nie wyłączyło mimiki twarzy. Chodzi o to, żeby delikatnie osłabić te mięśnie. Pacjent będzie mógł robić te same miny, jednak skóra nie będzie zaginać się tak bardzo.

  Co ważne – z perspektywy Pacjenta – podanie botoksu NIE powoduje dziwnego czy nienaturalnego wrażenia. Czujesz się zupełnie normalnie, możesz robić te same miny, tylko skóra nie zagina się tak mocno. Wiem, bo sama go stosuję 🙂

  Aha, jeszcze jedno – botoksu nie podaje się w usta w celu ich powiększenia. Nie usuwamy nim także zmarszczek nosowo-wargowych.

  • Zbadam Twoją skórę sprawdzę czego jej potrzeba, żeby wyglądała lepiej

  • Ustalimy plan leczenia wybierzemy zabieg najlepszy dla Ciebie

  • Wykonamy zabieg jeśli zechcesz, po konsultacji od razu zrobimy zabieg

  Umawiam konsultację

  Botox dzień po dniu na lwią zmarszczkę

  Mam dla Was jeszcze jeden przykład jak działa botox dzień po dniu. W przypadku tego filmiku chodziło o profilaktykę przed powstawaniem zmarszczki między brwiami (tzw. lwiej zmarszczki). Dzień po dniu Pacjent robił złowrogą minę. Tutaj także ostateczny efekt nastąpił dopiero po 7 dniach. 

  Te 7 dni do pierwszego efektu to dość długo, bowiem statystycznie regułą jest pełny efekt od około 3 dnia. Czoło Pacjenta po zabiegu może być ruchome nawet dwóch tygodni, oczywiście z coraz większą różnicą jaką daje botox dzień po dniu.

  Efekty zabiegu z botoksem utrzymują się średnio od 4 do 5 miesięcy. Jako średnią przyjęłabym 4 miesiące.

  Botoks – opinie

  Poza zdjęciami, Pacjenta z filmików poprosiłam także o krótki komentarz w zakresie wykonywanego zabiegu. Najlepiej bowiem, jeśli takimi doświadczeniami dzieli się sam Pacjent 😉 Przeczytajcie:

  „To już kolejny raz kiedy robię botoks. Przed pierwszym razem miałem trochę stresu ponieważ nie wiedziałem czy to dla mnie. Szczególnie, że jestem mężczyzną, a zawsze takie zabiegi były domeną kobiet. Wcześniej dużo czytałem na ten temat i miałem ochotę spróbować.

  Sam zabieg lekko szczypał, ale całość to było tylko kilka minut. Po wyjściu z gabinetu nie poczułem absolutnie żadnej różnicy. Trwało to kilka dni zanim cokolwiek zobaczyłem w lustrze. No właśnie – zobaczyłem. Gdyby nie to, to nawet nie wiedziałbym, że coś się zmieniło. Nadal mogę robić te miny co wcześniej, ale są one trochę mniej widoczne.

  Botox dzień po dniu coraz bardziej działał, a gdyby nie obowiązek robienia zdjęć, to na pewno bym tego nie poczuł. Drugi i kolejne razy stały się bardziej rutynowe, ale od samego początku do dziś jestem bardzo zadowolony z efektów i tego, że się odważyłem spróbować.”

  Mimo zalet tego zabiegu może być tak, że nie każdemu może on odpowiadać – i nie ma w tym nic złego. Jeśli jednak jest ktoś, kto myślał o tym, ale nie chce spróbować bo obawia się, że będzie musiał robić później botoks w nieskończoność – uspokajam.

  Jeśli nie chcesz zrobić sobie drugiego (czy każdego kolejnego) zabiegu z toksyną botulinową, wcale nie musisz. Nic nie „opadnie”, ani nie będzie z tego tytułu żadnych negatywnych konsekwencji dla wyglądu. Poza zmarszczkami, oczywiście 😉

  Po jakim czasie widać botox

  Po jakim czasie widać botox – czasami dopiero po tygodniu!

  Botoks puszcza po miesiącu – czy to normalne?

  To normalne, że botoks puszcza po miesiącu lub po około 6 tygodniach od zabiegu. Nie musisz się jednak martwić, że botox dzień po dniu jest coraz słabszy, bo to naturalna cecha tego preparatu. Czas działania botoksu jest opisywany jako średnio 4-5 miesięcy, ale nie znaczy to, że przez cały ten okres Twoje czoło będzie zamrożone. Wręcz przeciwnie – standardem jest, że po kilku tygodniach, botox dzień po dniu będzie powoli puszczał. 

  Mimo tego, że Twoja mimika twarzy powoli wraca, to te kilka tygodni po botoksie nadal główny cel zabiegu udaje się utrzymać. Dla przypomnienia – ten „główny cel” to profilaktyka przed powstawaniem nowych zmarszczek. Jeśli więc możesz ruszać czołem tylko trochę, to wszystko jest w porządku. To dlatego, że w większości codziennych sytuacji, Twoje czoło nie będzie się marszczyć, a nowe zmarszczki nie będą powstawać.

  Dlatego, jeśli u Ciebie botoks puszcza po miesiącu to nie dziw się, bo to zupełnie normalne 🙂 

  Wyjątkiem od tego co napisałam jest odmiana zabiegu z botoksem, tzw. Baby Botox, o którym dokładnie opowiadam w TYM artykule

  Botoks – ceny

  Tutaj sprawa jest prosta. Z reguły w gabinetach estetycznych płaci się za jednostkę preparatu. Dwa najpopularniejsze to Bocouture (ok. 35zł/j.) i Azzalure (ok. 10zł/j.). Mimo różnicy w cenie za jedną jednostkę obu tych marek, Bocoutur cenowo wychodzi na to samo. A to dlatego, że jednostka jednostce nierówna 😉 Jeśli więc w Twoim gabinecie staniesz przed wyborem, to wiedz, że obie te marki przyniosą te same efekty przy tej samej, wysokiej jakości produktu.

  W moim gabinecie wygląda to nieco inaczej. Mam stałe ceny, które tutaj pokażę żeby łatwiej było Ci złapać rząd wielkości ile kosztują takie zabiegi. Ceny prezentują się następująco [stan na 06/2022]:

  • Zmarszczki poprzeczne czoła: 400zł
  • Lwia zmarszczka: 600zł
  • Kurze łapki: 600zł
  • Bruksizm: 900zł
  • Broda / dziąsłowy uśmiech / kąciki ust: 200zł
  • Nadpotliwość: 2000zł (dłonie, pachy lub stopy)

  Pełny cennik z mojego gabinetu znajdziesz TUTAJ.

  Na koniec ważna informacja. Jak już wiesz botox dzień po dniu od zabiegu działa coraz mocniej. Jednak nierzadko jest potrzeba dodać preparatu po tym okresie, żeby efekt był jak najlepszy. Warto więc dopytać wcześniej czy Twój gabinet zrobi to za darmo, czy będziesz musiał dopłacać.

   Pobierz darmowy poradnik
   12 kroków do młodego wyglądu
   Poradnik-monika

   Co skraca działanie botoksu?

   Co skraca działanie botoksu

   Co skraca działanie botoksu – najbardziej te 3 rzeczy

   Działanie botoksu możesz skrócić – przypadkiem lub celowo. Oto, co skraca działanie botoksu:

   • Rozgrzewanie okolicy zabiegowej
   • Nie stosowanie się do zaleceń po zabiegu – szczególnie w pierwszych 24h
   • Intensywne ćwiczenia fizyczne
   • Opalanie się
   • Sauna i solarium

   Nie chodzi jednak o to, żeby botox dzień po dniu odbierał Ci radość z życia. Absolutnie nie twierdzę, że np. skoro działanie botoksu skracają ćwiczenia, to powinieneś przestać ćwiczyć 🙂 Warto jednak zdawać sobie sprawę, że Twój styl życia może skrócić lub wydłużyć działanie botoksu.

   Jednak nie martw się – to, co skraca działanie botoksu nie jest w stanie zupełnie wyłączyć działania tego preparatu. Botox dzień po dniu od zabiegu będzie wpływał na mięśnie i osłabiał ich połączenia z nerwami. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do zaleceń po zabiegu.

   Jeśli rozważasz ten zabieg, koniecznie przeczytaj artykuł na temat tego, co wolno, a czego nie wolno po botoksie: TUTAJ.

   Botoks – przeciwskazania i komplikacje

   Przed umówieniem się na zabieg z botoksem sprawdź, czy któreś z tych przeciwwskazań dotyczy Ciebie. Możemy podzielić je na dwie grupy – ogólne (dot. wszystkich zabiegów estetycznych) i typowe dla botoksu. Popatrz poniżej:

   Botoks puszcza po miesiącu

   Przeciwwskazania do botoksu

   Przeciwwskazania ogólne:

   • uczulenie na substancję w preparacie, który zamierzamy podać
   • aktywna choroba infekcyjna (tak, nawet zwykłe przeziębienie)
   • opryszczka!
   • stany zapalne w obrębie pola zabiegowego (np. uszkodzenie skóry)
   • choroba nowotworowa – w przypadku osób, które przeszły nowotwór nadal należy powiedzieć o tym lekarzowi, bo nie każdy zabieg będzie dało się wykonać

   Botoks – przeciwwskazania:

   • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego – czyli Miastenia Gravis i zespół Lamberta-Eatona
   • stosowanie niektórych leków (wymagana przerwa min 1 tydzień): antybiotyki tj. aminoglikozydy (np. streptomycyna, neomycyna, gentamycyna, amikacyna), tetracykllina, spektynomycyna, penicylamina, cyklosporyna

   Zobacz zabieg z botoksem na video

   Nagrałam dla Was filmik na YouTube, na którym wykonuję zabieg botoksu czoła u mojej Pacjentki. W wywiadzie wyjaśniam jak działa botox dzień po dniu, a sam zabieg zobaczycie od minuty 20:40. Zapraszam:

   Botoks – komplikacje

   Jeśli chodzi o ewentualne komplikacje, to nie musisz się obawiać. Najgorszym co może się stać, to opadnięcie brwi lub „nierówny” efekt. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy zabieg nie został wykonany poprawnie lub gdy doszło do tzw. migracji preparatu.

   Tutaj chciałabym wspomnieć o regulacjach prawnych. Zgodnie z polskim prawem, toksyna botulinowa jest preparatem medycznym. Oznacza to, że może być kupowany i podawany wyłącznie przez lekarzy. Sama jestem sprawdzana na 10 sposobów zanim złożę zamówienie na ten preparat w nowym miejscu 😉

   W każdym razie, bardzo Was proszę – dbajcie o to, żeby takie zabiegi wykonywał dla Was doświadczony lekarz. Nawet jeśli będzie to nieco droższe, to warto dopłacić dla spokojnego snu i zwiększenia zadowolenia z efektów. Jest to cały czas zabieg medyczny – dlatego trzeba traktować go z odpowiednim szacunkiem.

   Inne zastosowania botoksu

   Botoks może pomóc Ci na sposoby, które daleko wykraczają poza leczenie zmarszczek. Główne problemy, które nie są związane ze zmarszczkami, ale należą do kompetencji lekarzy estetycznej to:

   Leczenie nadpotliwości botoksem

   Botoks to skuteczny sposób, który zlikwiduje pocenie się w newralgicznych okolicach, takich jak dłonie, pachy, czy stopy. Podzielę się tutaj opinią jednego z Pacjentów, który miał problem z poceniem się. Powiedział mi, że na rynku są mniej i bardziej skuteczne blockery i inne środki na ten problem. Jednak nic nie dało mu tyle pewności siebie w każdej sytuacji, co botoks. Pozostałe metody, prędzej czy później, bzawodziły. Na pewno zależy to od konkretnej osoby, lecz botoks można zakwalifikować jako rozwiązanie większego kalibru 😉

   Botoks na zaciskanie zębów

   Toksyną botulinową leczymy także tzw. bruksizm, czyli nadmierną aktywność mięśni-żwacz. Jeśli ktoś za mocno zaciska szczękę, to uszkadza swoje zęby, a także generuje u siebie niepotrzebne bóle głowy. Podając botoks w te mięśnie delikatnie je osłabiamy, likwidując skutecznie problem.

   Botoks na migreny

   Nadmierne napięcie w obrębie głowy może powodować migreny. Wielokrotnie miałam do czynienia z Pacjentami, którzy sceptycznie podchodzili do koncepcji rozwiązania problemu migren botoksem. „Nic mi nie pomaga, próbowałam już wszystkiego” – słyszałam.

   Często jednak to zabieg z botoksem był ulgą dla tych osób. Oczywiście bóle migrenowe to problem skomplikowany, a napięcie mięśniowe może być tylko jednym z wielu powodów tego problemu. Jednak – nie przekonasz się dopóki nie spróbujesz.

   Po jakim czasie widać botox – podsumowanie

   Jeśli dokładnie przeczytałeś ten artykuł to prawdopodobnie znasz odpowiedź na pytanie po jakim czasie widać botox. A brzmi ona: botox działa dzień po dniu, pierwsze efekty widać po ok. 3 dniach, a pełne – po 2 tygodniach. To, że botoks puszcza po miesiącu jest zupełnie normalne. Preparat ten działa nieliniowo i to, że trochę puszcza nie znaczy jeszcze, że nie działa.

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramieaby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Botox DZIEŃ PO DNIU – po jakim czasie widać Botoks?

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?

    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Agnieszka / 27.02.2023 10:25:41

     Mam problemy z workami pod oczami, problem wynika z zalegania limfy. Po pisaniu botoksu w kurze łapki worki się powiększyły. Zmarszczek brak, ale oczy wyglądają okropnie. Staram się robić masaże na odprowadzenie limfy, ale niewiele pomagają. Czy mogę jeszcze coś zrobić? Np. karboksyterapie?
     Pizdrawiam

     • Monika Łyżwa / 05.03.2023 15:26:17

      Pani Agnieszko, na limfę zostają masaże i endermologia, a w zakresie botoksu trzeba czekać aż puści i wtedy ogólny efekt okolicy oczu powinien być korzystniejszy. Pozdrowienia i powodzenia, Monika 🙂

    • Katarzyna / 08.01.2023 13:43:01

     Pani doktor czy można brać hydroksyzynę jeśli l problemy ze snem a ok 3 dni temu robiłam totoks czoła i oczu

     • Monika Łyżwa / 08.01.2023 15:36:13

      Dzień dobry Pani Kasiu, tak, można brać hydroksyzynę 3 dni po botoksie 🙂 Pozdrowienia!

    • Gosia / 02.08.2022 21:19:22

     2 tygodnie temu miałam podany botox w czoło i lwia zmarszczkę i od 7 dnia już zauważyłam ze jedna strona nad brwia dalej siecrusza i widać fałdki?
     Doktor zasugerował dodanie na te stronę ciotek botoksu? Boje się czy dobie nie pogorsze prosze o poradę z góry dziekuje

     • Monika Łyżwa / 03.08.2022 07:48:33

      Pani Gosiu, dodanie botoksu dla lepszego efektu po kilkunastu dniach jest czymś normalnym i nie trzeba się tego obawiać 🙂 Jeśli lekarz coś takiego zasugerował to polecam się zgodzić. Dodanie botoksu jest ok 🙂 Pozdrowienia!

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Mezobotox to zabieg popularny, na który trzeba BARDZO uważać. Ja go ODRADZAM. Sprawdź moją opinie o mezobotoksie, efekty oraz jaka jest cena takiego zabiegu.

    12.05.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Jeśli rozważasz botoks na bruksizm to MUSISZ przeczytać ten artykuł, dla własnego dobra. Dowiedz na czym polega leczenie bruksizmu żeby skutecznie pozbyć się tego problemu...

    04.04.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Lipoliza iniekcyjna zalecenia po zabiegu, czyli co robić i czego nie robić żeby efekty lipolizy były jak najlepsze. Lipoliza należy do zabiegów mniej inwazyjnych i...

    09.01.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Pobierz darmowy poradnik

    12 kroków do młodego wyglądu

    Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".