Opadająca powieka

Kategoria: Powieki

Opadająca powieka
Spis treści

  Opadająca powieka sposoby

  Nigdy nie będziesz młodszy niż jesteś teraz. To zdanie daje do myślenia, prawda? Opadająca powieka, kiedy już pojawi się na Twojej twarzy, to brutalny dowód, że to prawda.

  Opadająca powieka jest wtedy, gdy CZUJESZ, że Twoje widzenie jest blokowane. To pierwszy objaw. Drugi objaw to taki, że WIDZISZ w lustrze, że Twoje oczy po otwarciu są coraz mniejsze. Opadanie powiek to nie tylko defekt kosmetyczny (gorszy wygląd), ale także zdrowotny (powieka może ograniczać pole widzenia).

  Dlatego też, jeżeli opadająca powieka to Twój problem, to warto zająć się nim jak najszybciej.

  Opadająca powieka przyczyny

  Opowiem Wam teraz jakie są przyczyny opadania powiek. Wraz z wiekiem nasza skóra robi się coraz mniej elastyczna. To dlatego, że po 25 roku życia przestajemy produkować kolagen, który to napięcie skóry zapewnia. Dlatego też z wiekiem skóra ma coraz mniejsze właściwości powrotu do pierwotnego kształtu. Mówiąc prościej – rozciąga się, staje się cieńsza i sztywniejsza.

  Opadająca górna powieka to niejedyne takie miejsce. Dzieje się tak na całej twarzy i ciele, nie tylko w okolicach oczu. Jednak akurat na tym obszarze ma to szczególne znaczenie.

  Skóra, która kiedyś idealnie wystarczała do tego, żeby móc zamknąć i otworzyć oczy, teraz jest bardziej rozciągnięta. Grawitacja i brak kolagenu ściągają skórę z wyższych partii czoła, tworząc nagromadzenie poniżej – na przykład na brwiach i powiekach. Z tego powodu na opadających powiekach widzimy więcej fałd skórnych. Wtedy nie możemy otworzyć oczu tak szeroko, jak byśmy chcieli.

  Efekt jest nie tylko estetyczny, ale także zdrowotny. Brak możliwości pełnego otwarcia opadającej powieki to szybsza utrata ostrości widzenia i choroby oczu. Oczywiście takie powieki „zapewniają” niekorzystny wygląd naszej twarzy, szybko kojarzący nam się z podeszłym wiekiem.

  Zabiegi na opadanie powiek

  Są dwa zabiegi na opadające powieki, które oferuje medycyna estetyczna. Uwaga – tylko jeden z nich działa 🙂

  Z pewnością najskuteczniejszą metodą na opadające powieki jest zabieg plastyki powiek, czyli tzw. Blefaroplastyka. Wykonuje ją chirurg-okulista lub okulista. Zabieg ten polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry na powiekach. Czyli, lekarz wycina „pasek” skóry na powiekach, robiąc niewielkie nacięcia. Dzięki temu zostaje tam odpowiednia ilość skóry. Nie za dużo i oczywiście nie za mało 😉

  Blefaroplastyka powiek jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym i kosztuje kilka tysięcy złotych. Ponieważ jest to zabieg chirurgiczny, to okres dojścia do siebie jest dłuższy niż np. po zabiegu medycyny estetycznej. Przez kilka dni są na powiekach założone szwy. Po ok. kilkunastu dniach Pacjenci kończą okres rekonwalescencji, a blizny po szwach są praktycznie niewidoczne. Wtedy pozostaje się tylko cieszyć, że opadające powieki to problem przeszłości.

  Opadającą powiekę można wyleczyć także przy pomocy lasera. Zabiegi laserowe mają za zadanie ujędrnić skórę na tym obszarze. Dzięki temu jest ona silniejsza i nie opada tak jak do tej pory. Zabieg laserowy nie przyniesie jednak tak mocnych i szybkich rezultatów jak blefaroplastyka. Dla jak najlepszego efektu należy wykonać kilka sesji laserem.

  Podsumowując, problem opadającej powieki naprawdę warto wyleczyć. Dzięki temu zapewnisz sobie nie tylko lepszy wygląd, ale także zdrowie dla oczu i wzroku. Mimo, że metody są raczej inwazyjne to kilka dni dyskomfortu to niewiele w porównaniu z korzyściami dla okolicy oczu.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  09.06.2021 Agata

  Gorąco polecam tego lekarza! Pełen profesjonalizm!

  18.02.2021 Marta

  Jestem pod dużym wrażenie dr Moniki. Długo wahałam się i nawet ociągałam przed wizytą. Nic bardziej mylnego. Konsultacja przebiegła sprawnie. Wszystko zostało wyjaśnione. Następnie przeprowadzone. Z efektów jestem bardzo zadowolona. Nie ma możliwości, żebym następnym razem wybrała innego lekarza!!!!!!

  08.01.2022 Agata

  Polecam Panią Monikę za jej pełen profesjonalizm, wiedzę i ogromne serce, zabieg przeprowadzony bezboleśnie z super efektem!! Jak dla mnie Pani Monika najlepsza!! Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia ponownie. Pozdrawiam

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".