Plastyka powiek – oczy szeroko otwarte

Plastyka powiek – oczy szeroko otwarte

Spis treści

  Oczy są zwierciadłem duszy. Opadające powieki nadają oczom smutnego i starego wyglądu. Ten problem będzie prędzej czy później dotyczył prawie każdego z nas. Czy plastyka powiek jest odpowiedzią? Dowiedz się, co możesz zrobić w tej sytuacji i pokaż światu jaka Twoja dusza jest naprawdę 🙂 Zapraszam do nowego artykułu!

  Spoglądając na naszą twarz mamy kilka punktów “zaczepienia” – oczy, usta, nos. Z nich wszystkich oczy zmieniają się najszybciej. I nic dziwnego, skoro zmiany obejmują każdy możliwy aspekt ich wyglądu – pojawiają się kurze łapki, pod oczami zauważamy albo cienie albo worki (dla każdego coś dobrego, prawda?), a żeby było mało to opadają nam powieki. I właśnie o tych powiekach chciałam dzisiaj napisać parę słów.

  Opadanie powiek to nie tylko defekt estetyczny

  To że oko wygląda na zmęczone, a my przez to wyglądamy starzej to nie jedyny problem opadania powieki. To przede wszystkim problem zdrowotny. Jeśli zbyt długo czekamy z decyzją o zabiegu, opadająca powieka ogranicza nam pole widzenia, zasłaniając nam kawałek świata. Cierpią na tym nasze oczy i my sami. Odczuwamy większe zmęczenie, ból oczu, bóle głowy, czujemy się napięci.

  Dlatego jeżeli zauważasz u siebie ten problem to wiedz, że ucierpi nie tylko wygląd, ale Twój wzrok i Twoje zdrowie.

  Dlaczego powieka opada?

  Jak zawsze – na pierwszym miejscu na podium staje genetyka. Popatrzcie się na swoich rodziców i spójrzcie im głęboko w oczy. Jeśli zauważysz u nich tą cechę, bardzo prawdopodobne że będzie to dotyczyć również Ciebie. Nie wiesz do końca jakich objawów szukać? Zajrzyj do głównego zdjęcia w tym artykule. Jeżeli powieki widać coraz mniej, oczy są przymknięte – to prawdopodobnie chodzi właśnie o ten problem.

  Poza genetyką, mówiąc w wielkim skrócie – powód na opadające powieki jest oczywisty, czyli starzenie. Skóra w okolicy oka staje się wiotka, mniej napięta. Mięśnie się rozciągają, wiotczeją, zanikają. W tej sytuacji łatwiej jest nadmiarowi skóry nałożyć się tam, gdzie nie trzeba.

  Plastyka powiek – jak wygląda zabieg?

  Jak wygląda zabieg? Jak będę wyglądać zaraz po? Czy zostaną blizny? Wątpliwości zawsze jest sporo. Dlatego uspokajam. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, przez okulistę zajmującego się także chirurgią (okuloplastyk) lub chirurga plastycznego.

  W przypadku powieki górnej miejsce nacięcia skóry wybierane jest tak, żeby znajdowało się w naturalnym załamaniu powieki górnej, tak żeby ewentualna blizna była jak najmniej widoczna. Natomiast w przypadku powieki dolnej nacięcie wykonywane jest tuż przy brzegu powieki. Nakładane szwy są bardzo cienkie i delikatne, tak żeby pasować do delikatnej skóry wokół oczu. Szwy usuwane są po 7 dniach.

  Sam zabieg nie trwa bardzo długo, do ok. 2 godzin. Po zabiegu może być odczuwany dyskomfort, może pojawić się obrzęk i zasinienie, Trzeba być na to przygotowanym i zaplanować sobie tydzień wolnego po zabiegu. Taki czas na dojście do siebie.

  Zabieg plastyki powiek nie jest zabiegiem estetycznym, a chirurgicznym. Dlatego szukając odpowiedniego miejsca do wykonania tego zabiegu, prawdopodobnie nie traficie na gabinet medycyny estetycznej taki jak mój 🙂 Warto jednak pytać w swoim ulubionym miejscu o rekomendacje!

  • Zbadam Twoją skórę sprawdzę czego jej potrzeba, żeby wyglądała lepiej

  • Ustalimy plan leczenia wybierzemy zabieg najlepszy dla Ciebie

  • Wykonamy zabieg jeśli zechcesz, po konsultacji od razu zrobimy zabieg

  Umawiam konsultację

  Plastyka powiek – czy to najlepsze rozwiązanie?

  Bardzo często przychodzicie do mnie z problemem opadających powiek szukając rozwiązania. Na słowo plastyka powiek czy zabieg chirurgiczny widzę jak się wzdrygacie. Z jednej strony rozumiem – sama też staram się wybierać metody jak najmniej inwazyjnych zabiegów.

  Jednak w przypadku powiek, chirurgia staje się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Zarówno dla naszego wyglądu, naszego zdrowia, jak i dla portfela. To zabieg, którego efekty są trwałe, nie musimy go powtarzać co pół roku, a komfort i młodszy wygląd twarzy rekompensują ten nieprzyjemny tydzień rekonwalescencji po.

   Pobierz darmowy poradnik

   12 kroków do młodego wyglądu

   Poradnik-monika

    Podobał Ci się ten artykuł?

    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Podczas wizyty w gabinecie bardzo ważne jest poznanie pacjenta. Dotyczy to zarówno jego historii choroby i przebytych wcześniej zabiegów, ale również preferencji dotyczących wyglądu. Bardzo...

    08.05.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Jest 5 sytuacji kiedy powinno się wykonać rozpuszczanie ust po zabiegu z kwasem hialuronowym. W tym wpisie opisuję dlaczego i w jakich sytuacjach warto rozpuścić...

    30.07.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Nadmierna potliwość przyczyny ma w naszym organizmie. Wszystkie z nich omówimy w tym artykule. Już teraz wiedz jedno. Nadmierne pocenie się jest dla Ciebie jak...

    15.11.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Pobierz darmowy poradnik

    12 kroków do młodego wyglądu

    Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".