Plastyka powiek – oczy szeroko otwarte

Plastyka powiek – oczy szeroko otwarte

Spis treści

  Oczy są zwierciadłem duszy. Opadające powieki nadają oczom smutnego i starego wyglądu. Ten problem będzie prędzej czy później dotyczył prawie każdego z nas. Czy plastyka powiek jest odpowiedzią? Dowiedz się, co możesz zrobić w tej sytuacji i pokaż światu jaka Twoja dusza jest naprawdę 🙂 Zapraszam do nowego artykułu!

  Spoglądając na naszą twarz mamy kilka punktów “zaczepienia” – oczy, usta, nos. Z nich wszystkich oczy zmieniają się najszybciej. I nic dziwnego, skoro zmiany obejmują każdy możliwy aspekt ich wyglądu – pojawiają się kurze łapki, pod oczami zauważamy albo cienie albo worki (dla każdego coś dobrego, prawda?), a żeby było mało to opadają nam powieki. I właśnie o tych powiekach chciałam dzisiaj napisać parę słów.

  Opadanie powiek to nie tylko defekt estetyczny

  To że oko wygląda na zmęczone, a my przez to wyglądamy starzej to nie jedyny problem opadania powieki. To przede wszystkim problem zdrowotny. Jeśli zbyt długo czekamy z decyzją o zabiegu, opadająca powieka ogranicza nam pole widzenia, zasłaniając nam kawałek świata. Cierpią na tym nasze oczy i my sami. Odczuwamy większe zmęczenie, ból oczu, bóle głowy, czujemy się napięci.

  Dlatego jeżeli zauważasz u siebie ten problem to wiedz, że ucierpi nie tylko wygląd, ale Twój wzrok i Twoje zdrowie.

  Dlaczego powieka opada?

  Jak zawsze – na pierwszym miejscu na podium staje genetyka. Popatrzcie się na swoich rodziców i spójrzcie im głęboko w oczy. Jeśli zauważysz u nich tą cechę, bardzo prawdopodobne że będzie to dotyczyć również Ciebie. Nie wiesz do końca jakich objawów szukać? Zajrzyj do głównego zdjęcia w tym artykule. Jeżeli powieki widać coraz mniej, oczy są przymknięte – to prawdopodobnie chodzi właśnie o ten problem.

  Poza genetyką, mówiąc w wielkim skrócie – powód na opadające powieki jest oczywisty, czyli starzenie. Skóra w okolicy oka staje się wiotka, mniej napięta. Mięśnie się rozciągają, wiotczeją, zanikają. W tej sytuacji łatwiej jest nadmiarowi skóry nałożyć się tam, gdzie nie trzeba.

  Plastyka powiek – jak wygląda zabieg?

  Jak wygląda zabieg? Jak będę wyglądać zaraz po? Czy zostaną blizny? Wątpliwości zawsze jest sporo. Dlatego uspokajam. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, przez okulistę zajmującego się także chirurgią (okuloplastyk) lub chirurga plastycznego.

  W przypadku powieki górnej miejsce nacięcia skóry wybierane jest tak, żeby znajdowało się w naturalnym załamaniu powieki górnej, tak żeby ewentualna blizna była jak najmniej widoczna. Natomiast w przypadku powieki dolnej nacięcie wykonywane jest tuż przy brzegu powieki. Nakładane szwy są bardzo cienkie i delikatne, tak żeby pasować do delikatnej skóry wokół oczu. Szwy usuwane są po 7 dniach.

  Sam zabieg nie trwa bardzo długo, do ok. 2 godzin. Po zabiegu może być odczuwany dyskomfort, może pojawić się obrzęk i zasinienie, Trzeba być na to przygotowanym i zaplanować sobie tydzień wolnego po zabiegu. Taki czas na dojście do siebie.

  Zabieg plastyki powiek nie jest zabiegiem estetycznym, a chirurgicznym. Dlatego szukając odpowiedniego miejsca do wykonania tego zabiegu, prawdopodobnie nie traficie na gabinet medycyny estetycznej taki jak mój 🙂 Warto jednak pytać w swoim ulubionym miejscu o rekomendacje!

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Plastyka powiek – czy to najlepsze rozwiązanie?

  Bardzo często przychodzicie do mnie z problemem opadających powiek szukając rozwiązania. Na słowo plastyka powiek czy zabieg chirurgiczny widzę jak się wzdrygacie. Z jednej strony rozumiem – sama też staram się wybierać metody jak najmniej inwazyjnych zabiegów.

  Jednak w przypadku powiek, chirurgia staje się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Zarówno dla naszego wyglądu, naszego zdrowia, jak i dla portfela. To zabieg, którego efekty są trwałe, nie musimy go powtarzać co pół roku, a komfort i młodszy wygląd twarzy rekompensują ten nieprzyjemny tydzień rekonwalescencji po.

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Plastyka powiek – oczy szeroko otwarte

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Mezobotox to zabieg popularny, na który trzeba BARDZO uważać. Ja go ODRADZAM. Sprawdź moją opinie o mezobotoksie, efekty oraz jaka jest cena takiego zabiegu.

    12.05.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Czerwone, duże, mięsiste, zmysłowe... jakim przymiotnikiem opiszesz swoje idealne, wymarzone usta? Jakie one by nie były, starzeją się wszystkie. Wraz z wiekiem kontur czerwieni wargowej...

    02.10.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Kilka tygodni temu publikowałam wpis, gdzie omawiałam kolejne etapy zabiegu laserowego. Robiłam to na swoim przykładzie, siadając na chwilę na fotelu lekarskim :) Dzisiaj przyszła...

    05.05.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".