Plastyka powiek – oczy szeroko otwarte

Plastyka powiek – oczy szeroko otwarte

Spis treści

  Oczy są zwierciadłem duszy. Opadające powieki nadają oczom smutnego i starego wyglądu. Ten problem będzie prędzej czy później dotyczył prawie każdego z nas. Czy plastyka powiek jest odpowiedzią? Dowiedz się, co możesz zrobić w tej sytuacji i pokaż światu jaka Twoja dusza jest naprawdę 🙂 Zapraszam do nowego artykułu!

  Spoglądając na naszą twarz mamy kilka punktów “zaczepienia” – oczy, usta, nos. Z nich wszystkich oczy zmieniają się najszybciej. I nic dziwnego, skoro zmiany obejmują każdy możliwy aspekt ich wyglądu – pojawiają się kurze łapki, pod oczami zauważamy albo cienie albo worki (dla każdego coś dobrego, prawda?), a żeby było mało to opadają nam powieki. I właśnie o tych powiekach chciałam dzisiaj napisać parę słów.

  Opadanie powiek to nie tylko defekt estetyczny

  To że oko wygląda na zmęczone, a my przez to wyglądamy starzej to nie jedyny problem opadania powieki. To przede wszystkim problem zdrowotny. Jeśli zbyt długo czekamy z decyzją o zabiegu, opadająca powieka ogranicza nam pole widzenia, zasłaniając nam kawałek świata. Cierpią na tym nasze oczy i my sami. Odczuwamy większe zmęczenie, ból oczu, bóle głowy, czujemy się napięci.

  Dlatego jeżeli zauważasz u siebie ten problem to wiedz, że ucierpi nie tylko wygląd, ale Twój wzrok i Twoje zdrowie.

  Dlaczego powieka opada?

  Jak zawsze – na pierwszym miejscu na podium staje genetyka. Popatrzcie się na swoich rodziców i spójrzcie im głęboko w oczy. Jeśli zauważysz u nich tą cechę, bardzo prawdopodobne że będzie to dotyczyć również Ciebie. Nie wiesz do końca jakich objawów szukać? Zajrzyj do głównego zdjęcia w tym artykule. Jeżeli powieki widać coraz mniej, oczy są przymknięte – to prawdopodobnie chodzi właśnie o ten problem.

  Poza genetyką, mówiąc w wielkim skrócie – powód na opadające powieki jest oczywisty, czyli starzenie. Skóra w okolicy oka staje się wiotka, mniej napięta. Mięśnie się rozciągają, wiotczeją, zanikają. W tej sytuacji łatwiej jest nadmiarowi skóry nałożyć się tam, gdzie nie trzeba.

  Plastyka powiek – jak wygląda zabieg?

  Jak wygląda zabieg? Jak będę wyglądać zaraz po? Czy zostaną blizny? Wątpliwości zawsze jest sporo. Dlatego uspokajam. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, przez okulistę zajmującego się także chirurgią (okuloplastyk) lub chirurga plastycznego.

  W przypadku powieki górnej miejsce nacięcia skóry wybierane jest tak, żeby znajdowało się w naturalnym załamaniu powieki górnej, tak żeby ewentualna blizna była jak najmniej widoczna. Natomiast w przypadku powieki dolnej nacięcie wykonywane jest tuż przy brzegu powieki. Nakładane szwy są bardzo cienkie i delikatne, tak żeby pasować do delikatnej skóry wokół oczu. Szwy usuwane są po 7 dniach.

  Sam zabieg nie trwa bardzo długo, do ok. 2 godzin. Po zabiegu może być odczuwany dyskomfort, może pojawić się obrzęk i zasinienie, Trzeba być na to przygotowanym i zaplanować sobie tydzień wolnego po zabiegu. Taki czas na dojście do siebie.

  Zabieg plastyki powiek nie jest zabiegiem estetycznym, a chirurgicznym. Dlatego szukając odpowiedniego miejsca do wykonania tego zabiegu, prawdopodobnie nie traficie na gabinet medycyny estetycznej taki jak mój 🙂 Warto jednak pytać w swoim ulubionym miejscu o rekomendacje!

  • Zbadam Twoją skórę sprawdzę czego jej potrzeba, żeby wyglądała lepiej

  • Ustalimy plan leczenia wybierzemy zabieg najlepszy dla Ciebie

  • Wykonamy zabieg jeśli zechcesz, po konsultacji od razu zrobimy zabieg

  Umawiam konsultację

  Plastyka powiek – czy to najlepsze rozwiązanie?

  Bardzo często przychodzicie do mnie z problemem opadających powiek szukając rozwiązania. Na słowo plastyka powiek czy zabieg chirurgiczny widzę jak się wzdrygacie. Z jednej strony rozumiem – sama też staram się wybierać metody jak najmniej inwazyjnych zabiegów.

  Jednak w przypadku powiek, chirurgia staje się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Zarówno dla naszego wyglądu, naszego zdrowia, jak i dla portfela. To zabieg, którego efekty są trwałe, nie musimy go powtarzać co pół roku, a komfort i młodszy wygląd twarzy rekompensują ten nieprzyjemny tydzień rekonwalescencji po.

   Pobierz darmowy poradnik
   12 kroków do młodego wyglądu
   Poradnik-monika

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Plastyka powiek – oczy szeroko otwarte

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?

    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Kwas hialuronowy a botoks, czy w tym POJEDYNKU będzie zwycięzca? Kiedy chcesz w końcu „coś” zrobić ze swoją twarzą i zaczynasz szukać informacji w Internecie,...

    09.11.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Jeśli rozważasz botoks na bruksizm to MUSISZ przeczytać ten artykuł, dla własnego dobra. Dowiedz na czym polega leczenie bruksizmu żeby skutecznie pozbyć się tego problemu...

    04.04.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Nadmierna potliwość przyczyny ma w naszym organizmie. Wszystkie z nich omówimy w tym artykule. Już teraz wiedz jedno. Nadmierne pocenie się jest dla Ciebie jak...

    15.11.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Pobierz darmowy poradnik

    12 kroków do młodego wyglądu

    Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".