Pieprzyki u mężczyzn

Kategoria: Strefa mężczyzny

Pieprzyki u mężczyzn
Spis treści

  Pieprzyki u mężczyzn – czy jest się czym martwić?

  Pewnego ranka zauważyłeś na swoim ciele pieprzyk. Pędzić do lekarza? A może od razu do księdza? A może zignorować sprawę i żyć dalej? Na te pytania odpowiem Ci w tym wpisie.

  Po pierwsze, pieprzyk pieprzykowi nie równy. I wcale nie jest tak, że jak jest wypukły to źle, a jak płaski, to nie ma czym się przejmować. Gdyby to było takie proste to dermatolodzy byliby bez pracy, a uwierzcie mi – mają co robić 🙂 .

  Pieprzyki, a formalnie zmiany na skórze to wszystkie rzeczy, które pojawiają się na ciele niepożądane. Mogą mieć różne kształty, kolory i rozmiary. Niebieska plama? Check! Czerwone punkciki? Check! No i oczywiście bohater każdej sytuacji – zwykły, czarny, okrągły pieprzyk.

  W tym wpisie ustalimy KIEDY należy iść do lekarza i zacząć zajmować się tym problemem oraz JAK najlepiej pozbyć się pieprzyka.

  Nie będę poruszać wyłącznie spraw zdrowotnych, a także kwestie estetyczne. Pewne jest bowiem, że żaden pieprzyk to nie jest coś co wygląda ładnie i co chciałoby się mieć. I właśnie te kwestie estetyczne są często wystarczającym powodem żeby szukać informacji jak usunąć pieprzyk w Internecie 🙂 Zaczynajmy!

  Pieprzyki u mężczyzn – przyczyny

  Dlaczego nazywam ten problem „pieprzykami u mężczyzn”? Już wyjaśniam. Zasadniczo są trzy sposoby jak możesz nabyć pieprzyki na swoją skórę. Przyczyny ich powstawania to:

  1. Promieniowanie UV – najpopularniejsza przyczyna
  2. Choroby i infekcje
  3. Zmiany wrodzone

  Mało który facet wie o tym, że promieniowanie UV dociera do nas i działa na skórę nie tylko w lato, kiedy jesteś na plaży w Chorwacji. Promieniowanie szkodzi na skórę także w grudniowy, pochmurny dzień, kiedy siedzisz w samochodzie. Tak – dociera ono zarówno przez chmury jak i przez szyby. Czujesz się bezbronny? To dobrze, bo dokładnie tak jest.

  A właściwie – prawie dokładnie. Wystarczy sięgnąć po krem z filtrem UV i stosować go codziennie, niezależnie od pory roku. To zapobiegnie powstawaniu nowych pieprzyków. Wiem jednak, że zajrzałeś tutaj nie po to żeby się dowiedzieć o profilaktyce, ale jak usunąć to czarne „coś” z Twojej  skóry 😉 .

  Kolejna przyczyna to zmiany wrodzone. Nie musisz się nimi przejmować jeśli do tej pory nie zmieniły swojego kształtu ani nie urosły. Prosta sprawa – jeśli byłyby szkodliwe, to już dawno by Ci zaskodziły.

  Z chorobami i infekcjami też jest prosto, a przynajmniej w zakresie pieprzyków. To dlatego, że mają one także inne objawy, których z pewnością powinieneś być świadom. Jeśli jednak nagle obsypałeś się pieprzykami – dermatolog jest jedynym słusznym kierunkiem.

  Skoro już o nim mowa to mam prosty przekaz. KAŻDĄ nową zmianę na skórze powinieneś przebadać u dermatologa. Prawda jest taka, że nigdy nie wiadomo, co to jest dopóki nie zostaną wykonane badania. Ba! Często nie wiadomo co to jest, dopóki się tego nie wytnie i nie zrobi histopatologii.

  Do dermatologa powinieneś udać się także wtedy, gdy pieprzyki które miałeś od dawna zaczęły się zmieniać. Chodzi o sytuacje, gdy pieprzyki:

  • Urosły
  • Zmieniły kształt
  • Ich krawędzie stały się ostre
  • Zaczęły bolec lub piec
  • Zmieniły kolor

  Dermatolog na wizycie oceni zmianę (to badanie nazywa się dermatoskopią) i wyda rekomendację co zrobić z pieprzykiem. I tak przechodzimy do metod rozwiązania tego problemu 🙂 .

  Jak usunąć pieprzyki u mężczyzn

  Są dwie metody jak można usunąć pieprzyki:

  1. Metoda chirurgiczna. Jeśli dermatolog tak zadecyduje, to pieprzyki można usunąć przy pomocy skalpela. To mało wygodna metoda, ponieważ uwzględnia krew, blizny, szwy i inne nieprzyjemne rzeczy. Czasami jest jednak jedyną możliwą i jako facet musisz wziąć to na klatę i przeboleć.

   

  1. Metoda laserowa – którą zastaniesz w gabinecie medycyny estetycznej. Szczęśliwie jest wiele zmian na skórze i pieprzyków, które z powodzeniem da się usunąć laserowo. Lekarz medycyny estetycznej kieruje wiązkę lasera w pieprzyk. Laser miejscowo powoduje podgrzanie tego miejsca, co redukuje uszkodzone komórki. To z kolei stymuluje skórę do zamiany starych komórek skóry na nowe. I tym sposobem ze skóry z pieprzykiem robi się zdrowa skóra bez pieprzyka 🙂 .

   

  Podsumowując, z każdym nowym pieprzykiem udaj się do lekarza. Jeśli to tylko możliwe, wybierz metodę laserową bo będzie dla Ciebie wygodna. Tak czy inaczej – działaj! 🙂

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  27.09.2021 Agata

  Doktor Monika to ciepła osoba z dobrym podejściem do pacjenta, Zabieg usuwania lwiej zmarszczki i zmarszczek poprzecznych czoła bezbolesny, a efekt niesamowity. Polecam z całego serca.

  28.12.2021 Aleksandra

  Serdecznie polecam Panią Monikę. Do Pani doktor trafiłam jakiś czas temu za sprawą opinii na Znanym Lekarzu, będąc nie w pełni zadowolona z wizyt w innym miejscu. Pomijając efekty zabiegowe, które w końcu są super, to p.doktor jest osobą, ktora wszystko wytłumaczy, doradzi. W tym miejscu czuję się zaopiekowana, nie mam wątpliwości i mam nadzieję, że już na lata zostanę stałą pacjentką :)

  14.10.2021 Agnieszka

  Jestem bardzo zadowolona z efektu i z przebiegu wizyt. Pani doktor wszystko dokładnie tłumaczy. Polecam :)

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".