Rozstępy na brzuchu

Kategoria: Rozstępy

Spis treści

  Rozstępy na brzuchu – kogo dotyczą?

  Rozstępy na brzuchu mogą się pojawić zasadniczo w dwóch przypadkach:

  • Kiedy jesteś w ciąży
  • Kiedy ostatnio przytyłeś

  Oba te przypadki mają jedną wspólną rzecz. Zarówno w ciąży, jak i podczas przybierania na wadze, Twoja sylwetka zmienia się. Pół biedy jeśli dzieje się to w spokojnym tempie – wtedy nic Ci nie grozi. Jeśli jednak zmieniasz się z dnia na dzień to możesz powiedzieć jedno – witajcie rozstępy na brzuchu!

  Podejrzewam jednak, że nie będziesz chciał ich witać tak ochoczo, jak właśnie zaproponowałam. To dlatego, że rozstępy na brzuchu wyglądają bardzo nieestetycznie. W sytuacji kiedy będziesz pokazywać swoje ciało (a jest ich wiele), za każdym razem te zmiany będą widoczne. Niestety, rozstępy na brzuchu rzadko kiedy pozostają niezauważone.

  Rozstępy to wrzecionowate blizny, które pojawiają się w miejscach takich jak: brzuch, uda, pośladki, plecy czy piersi. Mogą dotyczyć osób w różnym wieku i różnej sytuacji. Jeśli ignorujemy to, że się pojawiły, to sami dokładamy sobie problemów.

  Dlatego w tym wpisie opowiem, co powoduje rozstępy na brzuchu oraz jak je skutecznie zredukować.

  Rozstępy na brzuchu, czerwone rozstępy i świeże rozstępy

  Jakie są przyczyny powstawania rozstępów? Mam jeden komunikat. Rozstępy na brzuchu to nie jest Twoja wina. Tak naprawdę to taki trochę efekt uboczny tego, że skóra nie nadąża za zmianami Twojego ciała. O ile nie chodzi o zmiany w okresie dojrzewania i szybki wzrost, to takie zmiany oczywiście wywołujesz u siebie sam. Jednak skóra mogłaby być trochę sprytniejsza i po prostu się do tego dostosować, prawda? 🙂

  Kilka najważniejszych faktów o rozstępach na brzuchu:

  1. Rozstępy pojawiają się wtedy, gdy człowiek się zmienia (ciąża, przybieranie na wadze, dorastanie)
  2. Kwestie genetyczne mają w tym spory udział – niektórzy dostają rozstępów, a inni w tych samych sytuacjach – nie.
  3. Żeby rozstępy na brzuchu nie powstawały trzeba nawilżać skórę – od zewnątrz (kremy i balsamy) i od środka (nawilżenie skóry)
  4. To zmiany, które są bliznami. Dlatego leczenie rozstępów na brzuchu to to samo, co leczenie blizn.

  Główną przyczyną dlaczego masz rozstępy na brzuchu jest to, że skóra jest zbyt mocno rozciągana. Wtedy pęka i pojawiają się niewielkie czerwone blizny, które pieką i swędzą. Właśnie wtedy warto zainteresować się zabiegami medycyny estetycznej. Im wcześniej – tym lepiej! A co dokładnie można zrobić na ten problem? Czytaj dalej!

  Jak pozbyć się rozstępów na brzuchu – usuwanie rozstępów

  SPOILER ALERT: usunąć rozstępów na brzuchu w 100% się NIE DA. Nie jest to możliwe w gabinecie medycyny estetycznej, a już tym bardziej smarując się maścią na rozstępy za 7,99zł 😀 . Dlaczego tak twierdzę?

  Jak wspomniałam wcześniej, rozstępy to blizny. W ludzkim organizmie, kiedy jest potrzeba gojenia się skóry, to nowa tkanka włóknista produkowana na tą okazję nie wygląda dokładnie tak jak „zwykła” skóra. Dlatego, mniej lub bardziej, rozstępy na brzuchu zawsze będą się rozróżniały względem reszty skóry.

  Dobra wiadomość jest taka, że rozstępy na brzuchu możemy znacznie zredukować. Często do takiego stopnia, jak gdyby nigdy nic tam się nie działo. Czy tak będzie też u Ciebie? Bez konsultacji na żywo nie odpowiem na to pytanie. Ale w tym wpisie opowiem Ci, co możemy zrobić żeby naprawić tą sytuację.

  UWAGA: jeśli masz rozstępy na brzuchu i czytasz ten wpis, to jest całkiem spora szansa, że jesteś w ciąży. Jeśli mam rację, to są zabiegi medycyny estetycznej, które spokojnie możesz wykonywać w trakcie ciąży i zaraz po porodzie.

  Są 3 metody, które możemy zastosować w gabinecie medycyny estetycznej, żeby zredukować rozstępy na brzuchu:

  1. Lasery frakcyjne – taki laser ma za zadanie wniknąć głęboko w skórę i zastymulować ją do gojenia się. Robi to poprzez tworzenie niewielkich mikrouszkodzeń. Takie działanie powoduje wiele korzystnych reakcji w organizmie, które prowadzą do gojenia się ran i blizn. Między innymi tworzą się włókna kolagenowe, a rozstępy bledną. Dlatego, lasery frakcyjne to skuteczna metoda na rozstępy na brzuchu. Zabieg ten MOŻNA wykonywać w ciąży.

   

  1. Osocze bogatopłytkowe – to zabieg, gdzie igłą podajemy Pacjentowi jego własne osocze w obszar pokryty bliznami. Osocze ma wspaniałe właściwości odżywcze dla skóry – a to bardzo potrzebne tam, gdzie są rozstępy. Pomaga ograniczyć widoczność rozstępów i wspiera pracę komórek tkanki łącznej. Dlatego osocze jest skutecznym sposobem na walkę z bliznami. Jest w 100% hipoalergiczne (bo jest „Twoje”), a zabieg można wykonywać w ciąży.

   

   

  1. Kolagen – to substancja znajdująca się w skórze, a także bardzo ważny składnik przy gojeniu się blizn. Jeżeli go brakuje to bardzo źle. Dlatego w gabinetach podajemy go Pacjentowi w obszar, gdzie chcemy zredukować blizny. Skóra dzięki temu ma więcej siły żeby walczyć z takimi problemami. Zabieg z kolagenem wykonamy dopiero wtedy, gdy skończysz karmić piersią.

  Jak widzicie, jest wiele metod jak usunąć rozstępy na brzuchu. Mam nadzieję, że po tym wpisie wiesz już, że najgorsze co można robić to bezczynnie patrzeć w lustro jak rozstępy się powiększają. Lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć działać dla pięknego wyglądu. Szczególnie, że usuwanie rozstępów w gabinetach medycyny estetycznej można robić nawet w ciąży!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  30.03.2021 Paweł

  Wizyty u pani dr Moniki to czysta przyjemność. Szkoda, ze wizyty trwają tak krótko;)

  29.05.2021 Karolina

  Już jakiś czas temu zaufałam Pani Doktor i regularnie oddaje się w jej ręce. Polecam wszystkim którym zalezy na naturalnym wyglądzie,fachowej poradzie i świetnej atmosferze w gabinecie.

  03.01.2022 Agata

  Polecam Panią Monikę za jej pełen profesjonalizm, wiedzę i ogromne serce, zabieg przeprowadzony bezboleśnie z super efektem!! Jak dla mnie Pani Monika najlepsza!! Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia ponownie

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".