Rozstępy na pośladkach

Kategoria: Rozstępy

Spis treści

  Rozstępy na pośladkach – kogo dotyczą?

  Rozstępy na pośladkach to poważny problem estetyczny. Niezależnie czy jesteś kobietą czy facetem, to na pewno chcesz, żeby Twoje ciało wyglądało dobrze. Jeśli (z dowolnych przyczyn) pojawią się u Ciebie rozstępy na pupie, to niestety wrażenie nie będzie już takie korzystne.

  Rozstępy na pośladkach mogą dotyczyć każdego z nas. To dlatego, że nie ma znaczenia w jakim wieku ani jakiej płci jesteśmy. Fakt pojawiania się rozstępów zależy trochę od stylu życia (nawilżenie skóry, dieta). Tak naprawdę jednak, możesz żyć w 100% zdrowo i nadal mieć rozstępy na pupie. Dlaczego tak się dzieje?

  Z dwóch powodów. Po pierwsze, rozstępy na pośladkach pojawiają się wtedy, gdy te rosną. Może to być przyrost masy mięśniowej (kulturyści), albo przyrost tłuszczyku 😉 . Po drugie, dość istotną rolę w pojawianiu się rozstępów na pupie odgrywają cechy genetyczne. To znaczy, że jeśli w Twojej rodzinie to popularny problem, to Ty również jesteś w grupie ryzyka.

  Oczywiście masz duży wpływ, czy u Ciebie pojawią się rozstępy na pośladkach. Jeżeli Twoje ciało będzie zmieniać się szybko (gwałtowna zmiana masy, ciąża, dorastanie) – to jest spora szansa, że rozstępy będą. Jeżeli zmiany będą kontrolowane, a Ty będziesz prowadzić odpowiedni styl życia (nawilżenie, nawilżenie, nawilżenie skóry) – to szanse są dużo mniejsze.

  Rozstępy na pupie – przyczyny powstawania rozstępów

  Jak wiesz już, główną przyczyną rozstępów na pupie jest… ZMIANA. Niezależnie czym jest spowodowana, to właśnie nabieranie rozmiaru w tej okolicy prowadzi do tych niewielkich blizn.

  A skoro o bliznach mowa, to jedna, ważna informacja: rozstępy są bliznami. Rozstępy pojawiają się na ciele, ponieważ skóra nie mogła się tak szybko rozciągnąć, jak było to wymagane. Właśnie to szybkie tempo spowodowało, że skóra zaczęła… pękać.

  Oczywiście pęknięcia nie były na tyle gwałtowne, żebyś wył z bólu. Domyślam się jednak, że nie raz poczułeś pieczenie lub swędzenie w tej okolicy. A kiedy podrapałeś się po pupie, to stwierdziłeś, że skóra tam jest jakaś inna. W lustrze, świeże rozstępy na pośladkach będą bardziej koloru czerwonego. Z czasem nabiorą one jaśniejszego kolorytu – ale będą trudniejsze do wyleczenia.

  Jak napisałam wcześniej: rozstępy są bliznami. Dlatego należy leczyć je w gabinetach medycyny estetycznej, przy użyciu dobrych i skutecznych metod. Kiedy rozstępy na pupie pojawiły się już u Ciebie, nie ma szans, że same znikną. Nie ma także szans, że usuniesz je np. dobrą dietą. To tak, jakbyś chciał usunąć bliznę po operacji jedzeniem warzyw…

  Na szczęście jest medycyna estetyczna i profesjonalne zabiegi, które mogą pomóc. Cel? Sprawić żeby rozstępy były mniej widoczne. Gotowi?

  Jak pozbyć się rozstępów na pupie? Metody usuwania rozstępów

  Są trzy metody usuwania rozstępów, które mogę polecić na rozstępy na pośladkach:

  • Osocze bogatopłytkowe – zabieg, w którym wykorzystujemy preparat pozyskany bezpośrednio z krwi Pacjenta na początku zabiegu. Takie osocze podajemy strzykawką w okolicę rozstępów. Robimy to po to, żeby skóra dostała „kopa” od substancji odżywczych i zaczęła mocniej pracować nad wyleczeniem blizn. Osocze jest w 100% naturalną metodą leczenia rozstępów na pupie. Nie podajemy tutaj żadnych substancji syntetycznych, co jest ogromną metodą tego zabiegu.
  • Lasery frakcyjne – są dwie zalety tej metody. Po pierwsze: brak igieł 😉 . Po drugie, lasery medyczne są niesamowicie skuteczne. To dlatego, że potrafią stymulować skórę dużo głębiej niż np. kremy. Taki laser powoduje mikrozniszczenia komórek skóry. To z kolei skutkuje szeregiem reakcji chemicznych, które zachodzą w Twoim organizmie. Powstają nowe włókna kolagenowe. Ostatecznie prowadzi to do powstania nowych, zdrowszych, komórek ciała. Takie komórki mają więcej siły do wyleczenia się z rozstępów. W efekcie skóra ma wyrównany koloryt, wygładza się, a blizny optycznie zanikają i są mniej widoczne.
  • Zabieg z kolagenem – za elastyczność i gojenie się Twojej skóry odpowiada między innymi kolagen. To jego brakuje właśnie w tak newralgicznych sytuacjach, jak rozstępy na pośladkach. Dlatego w gabinecie medycyny estetycznej lekarz podaje taki kolagen igłą w leczoną okolicę. Dzięki temu skóra zdobywa brakujący kolagen i może leczyć się samodzielnie. Ogranicza to widoczność rozstępów.

  Jak widzicie, rozstępy na pupie to nie jest taka prosta sprawa. Zamiast jednak skupiać swoją energię na wyborze odpowiedniej maści, która niewiele pomoże, wybierzcie dobrego lekarza medycyny estetycznej na „prawdziwe” usuwanie rozstępów. Buziaki! 🙂

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  21.04.2021 Paulina

  To była moja pierwsza wizyta u Pani doktor,na którą zdecydowałam po przeczytaniu opinii na ZnanyLekarz.Wizyta przebiegla w miłej atmosferze.Pani doktor Monika to osoba bardzo kompetentna,cierpliwe doradza jaki zabieg można wykonać,przy czym absolutnie nie namawia .Wizyta bardzo profesjonalna i wspaniale podejście do pacjenta.Pani doktor to życzliwa,uśmiechnięta osoba ,a do tego cudowny personel i piękne miejsce.Nie zawiodłam się i napewno wrócę:)Bardzo polecam

  27.11.2021 Paulina

  Gorąco polecam, fantastyczne i profesjonalne podejście do pacjenta :)

  28.09.2021 Jola

  Bardzo polecam, Pani dr Monika ma super podejście do medycyny oraz pacjenta. Wszystko na plus, na pewno będę wracać. polecam!

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".