Rozstępy na udach

Kategoria: Rozstępy

Spis treści

    Czerwone rozstępy na udach – krem czy coś mocniejszego?

    Rozstępy na udach to problem, który dotyczy wielu z nas. Niestety, sposoby na ich wyleczenie, o których możemy poczytać w Internecie, nie zawsze mówią prawdę. Dlatego w tym wpisie zamierzam wyjaśnić co działa, a co NIE działa jeśli chodzi o rozstępy na udach.

    Rozstępy na udach to wrzecionowane, podłużne blizny, które występują obok siebie. Osoby, które są szczególnie zagrożone tym problemem to:

    • Kobiety w ciąży
    • Osoby ćwiczące na siłowni (przyrost mięśni)
    • Osoby, u których waga szybko rośnie
    • Młodzi ludzie w okresie dojrzewania

    Wszystkie te przypadki mają wspólną cechę – rozciąganie się skóry. To elastyna i włókna kolagenowe, które są w Twojej skórze sprawiają, że może ona się rozciągać. Ale tylko w ograniczonym zakresie. Dlatego jeśli dostrzegasz u siebie rozstępy na udach, to jest bardzo duża szansa, że w Twoim organizmie zaszła zmiana i Twoje uda są po prostu większe.

    Przed przygotowaniem tego wpisu przeczytałam wiele artykułów w Internecie na temat rozstępów, żeby niczego nie pominąć. Okazuje się, że większość metod wymienionych w takich wpisach to metody na profilaktykę, a nie na leczenie problemu. Bardzo ważne jest odróżnić jedno od drugiego, dlatego przejdźmy do ustalenia przyczyn problemu.

    Rozstępy na nogach i udach przyczyny

    Rozstępy na nogach i udach biorą się z rozciągania skóry – to już wiesz. Zdarza się tak, że skóra nie nadąża za przyrostem masy (mięśniowej lub tłuszczowej) i nie rozciąga się tak szybko, jak to potrzebne. Wtedy powstają rozstępy na nogach i udach, które tak naprawdę są BLIZNAMI.

    Kiedy są one świeże to swędzą, pieką i dają uczucie dyskomfortu. Mają kolor czerwony i są bardzo widoczne. Z czasem (po ok. 6 miesiącach), rozstępy na udach zmieniają swój kolor na bardziej jasny i blady. To dlatego, że blizny zasklepiają się. Taka jasna blizna pozostanie z Tobą na stałe, o ile nic z tym nie zrobisz.

    Warto wspomnieć, że nie tylko tempo zmian w ciele ma wpływ na powstawanie rozstępów na udach. Są to także:

    • Odpowiednie nawilżenie skóry i organizmu
    • Jakość skóry i zawartość w niej składników odżywczych
    • Czynniki genetyczne

    Właśnie wtedy, gdy skóra jest sucha i złej jakości, a Twoje geny sprzyjają temu problemowi, rozstępy pojawiają się u Ciebie. Ważne jest jednak wspomnieć, że żadna z tych rzeczy sama z siebie nie spowoduje powstawania rozstępów. To dopiero zmiana rozmiaru powoduje faktycznie rozszerzanie się skóry i to jest właśnie główna przyczyna.

    Przejdźmy zatem do rozwiązania tego problemu przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej.

    Rozstępy na udach – laserowe usuwanie rozstępów

    Kremy na blizny i rozstępy na udach nie zadziałają tak, jak byś chciała. No chyba, że NIE zależy Ci żeby usunąć blizny…

    Chcę przez to powiedzieć, że rozstępy to poważny problem z punktu widzenia estetycznego. Poważny, bo jego usunięcie to nie jest bułka z masłem. Skoro ustaliliśmy sobie, że rozstępy to blizny, to właśnie tak powinniśmy podchodzić do tej sprawy.

    Na przykład, kremy na rozstępy na udach mają szansę jedynie delikatnie wyrównać koloryt skóry w tych okolicach. Jednak wrzecionowate blizny nadal pozostaną. Dlatego, w tej sytuacji lepiej sięgnąć po większy kaliber. A mamy tutaj 3 możliwości.

    Po pierwsze – lasery frakcyjne. Takie lasery są używane w medycynie estetycznej do leczenia blizn, w tym także rozstępów. Lasery są jedną z najskuteczniejszych metod, żeby usunąć rozstępy na udach. To dlatego, że ich strumień wnika głęboko w skórę i powoduje jej lokalne uszkodzenia. Dzięki takim uszkodzeniom, stare (złe) komórki w skórze są zamieniane na nowe (dobre), które produkuje organizm. Stymuluje się dzięki temu tworzenie nowych włókien kolagenu. To powoduje redukcję rozstępów na udach, wyrównanie kolorytu skóry i wygładzenie blizn. Takie lasery mogą być stosowane przez kobiety w ciąży – kolejna zaleta!

    Po drugie – osocze bogatopłytkowe. Podczas zabiegu podajemy Pacjentowi strzykawką w okolicę blizny osocze z jego własnej krwi. Dzięki temu zabieg jest w 100% naturalny i rekomendowany kobietom w ciąży i matkom karmiącym. Przynosi on bardzo dobre rezultaty jeśli chodzi o rozstępy na udach.

    Po trzecie – zabiegi z kolagenem. Jak wspominałam, kolagen to substancja bardzo potrzebna naszej skórze. Właśnie kiedy pojawiają się blizny i rozstępy na udach, to moc włókien kolagenu jest wykorzystywana do ich zaleczenia. Dlatego w gabinetach medycyny estetycznej podajemy taki preparat Pacjentom tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Rezultat? Skóra leczy się najlepiej jak tylko może. Blizny są mniejsze i mniej widoczne. Same plusy 😉 .

    Jak widzisz, jest kilka opcji jak zredukować rozstępy na udach. Jeśli mierzysz się z tym problemem, pamiętaj – nie jesteś sam! Domowe sposoby niestety nie pomogą tak, jak byś chciał. Dlatego zgłoś się do lekarza medycyny estetycznej i sprawdź, co można zrobić dla Twojego przypadku.

    Zarezerwuj konsultację
    Opinie pacjentów
    09.06.2021 Agata

    Gorąco polecam tego lekarza! Pełen profesjonalizm!

    11.06.2021 Weronika

    Bardzo personalne podejście, zrozumienie i piękny efekt! Osobiście byłam na powiekszaniu ust i bardzo sie ciesze ze trafilam na Panią Monike! Bardzo polecam!

    28.10.2021 Beata

    Dziękuję Pani Doktor :) Napewno odwiedzę gabinet jeszcze nie jeden raz.

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

      Dziękuję.

      Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".