Rozstępy na udach

Kategoria: Rozstępy

Spis treści

  Czerwone rozstępy na udach – krem czy coś mocniejszego?

  Rozstępy na udach to problem, który dotyczy wielu z nas. Niestety, sposoby na ich wyleczenie, o których możemy poczytać w Internecie, nie zawsze mówią prawdę. Dlatego w tym wpisie zamierzam wyjaśnić co działa, a co NIE działa jeśli chodzi o rozstępy na udach.

  Rozstępy na udach to wrzecionowane, podłużne blizny, które występują obok siebie. Osoby, które są szczególnie zagrożone tym problemem to:

  • Kobiety w ciąży
  • Osoby ćwiczące na siłowni (przyrost mięśni)
  • Osoby, u których waga szybko rośnie
  • Młodzi ludzie w okresie dojrzewania

  Wszystkie te przypadki mają wspólną cechę – rozciąganie się skóry. To elastyna i włókna kolagenowe, które są w Twojej skórze sprawiają, że może ona się rozciągać. Ale tylko w ograniczonym zakresie. Dlatego jeśli dostrzegasz u siebie rozstępy na udach, to jest bardzo duża szansa, że w Twoim organizmie zaszła zmiana i Twoje uda są po prostu większe.

  Przed przygotowaniem tego wpisu przeczytałam wiele artykułów w Internecie na temat rozstępów, żeby niczego nie pominąć. Okazuje się, że większość metod wymienionych w takich wpisach to metody na profilaktykę, a nie na leczenie problemu. Bardzo ważne jest odróżnić jedno od drugiego, dlatego przejdźmy do ustalenia przyczyn problemu.

  Rozstępy na nogach i udach przyczyny

  Rozstępy na nogach i udach biorą się z rozciągania skóry – to już wiesz. Zdarza się tak, że skóra nie nadąża za przyrostem masy (mięśniowej lub tłuszczowej) i nie rozciąga się tak szybko, jak to potrzebne. Wtedy powstają rozstępy na nogach i udach, które tak naprawdę są BLIZNAMI.

  Kiedy są one świeże to swędzą, pieką i dają uczucie dyskomfortu. Mają kolor czerwony i są bardzo widoczne. Z czasem (po ok. 6 miesiącach), rozstępy na udach zmieniają swój kolor na bardziej jasny i blady. To dlatego, że blizny zasklepiają się. Taka jasna blizna pozostanie z Tobą na stałe, o ile nic z tym nie zrobisz.

  Warto wspomnieć, że nie tylko tempo zmian w ciele ma wpływ na powstawanie rozstępów na udach. Są to także:

  • Odpowiednie nawilżenie skóry i organizmu
  • Jakość skóry i zawartość w niej składników odżywczych
  • Czynniki genetyczne

  Właśnie wtedy, gdy skóra jest sucha i złej jakości, a Twoje geny sprzyjają temu problemowi, rozstępy pojawiają się u Ciebie. Ważne jest jednak wspomnieć, że żadna z tych rzeczy sama z siebie nie spowoduje powstawania rozstępów. To dopiero zmiana rozmiaru powoduje faktycznie rozszerzanie się skóry i to jest właśnie główna przyczyna.

  Przejdźmy zatem do rozwiązania tego problemu przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej.

  Rozstępy na udach – laserowe usuwanie rozstępów

  Kremy na blizny i rozstępy na udach nie zadziałają tak, jak byś chciała. No chyba, że NIE zależy Ci żeby usunąć blizny…

  Chcę przez to powiedzieć, że rozstępy to poważny problem z punktu widzenia estetycznego. Poważny, bo jego usunięcie to nie jest bułka z masłem. Skoro ustaliliśmy sobie, że rozstępy to blizny, to właśnie tak powinniśmy podchodzić do tej sprawy.

  Na przykład, kremy na rozstępy na udach mają szansę jedynie delikatnie wyrównać koloryt skóry w tych okolicach. Jednak wrzecionowate blizny nadal pozostaną. Dlatego, w tej sytuacji lepiej sięgnąć po większy kaliber. A mamy tutaj 3 możliwości.

  Po pierwsze – lasery frakcyjne. Takie lasery są używane w medycynie estetycznej do leczenia blizn, w tym także rozstępów. Lasery są jedną z najskuteczniejszych metod, żeby usunąć rozstępy na udach. To dlatego, że ich strumień wnika głęboko w skórę i powoduje jej lokalne uszkodzenia. Dzięki takim uszkodzeniom, stare (złe) komórki w skórze są zamieniane na nowe (dobre), które produkuje organizm. Stymuluje się dzięki temu tworzenie nowych włókien kolagenu. To powoduje redukcję rozstępów na udach, wyrównanie kolorytu skóry i wygładzenie blizn. Takie lasery mogą być stosowane przez kobiety w ciąży – kolejna zaleta!

  Po drugie – osocze bogatopłytkowe. Podczas zabiegu podajemy Pacjentowi strzykawką w okolicę blizny osocze z jego własnej krwi. Dzięki temu zabieg jest w 100% naturalny i rekomendowany kobietom w ciąży i matkom karmiącym. Przynosi on bardzo dobre rezultaty jeśli chodzi o rozstępy na udach.

  Po trzecie – zabiegi z kolagenem. Jak wspominałam, kolagen to substancja bardzo potrzebna naszej skórze. Właśnie kiedy pojawiają się blizny i rozstępy na udach, to moc włókien kolagenu jest wykorzystywana do ich zaleczenia. Dlatego w gabinetach medycyny estetycznej podajemy taki preparat Pacjentom tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Rezultat? Skóra leczy się najlepiej jak tylko może. Blizny są mniejsze i mniej widoczne. Same plusy 😉 .

  Jak widzisz, jest kilka opcji jak zredukować rozstępy na udach. Jeśli mierzysz się z tym problemem, pamiętaj – nie jesteś sam! Domowe sposoby niestety nie pomogą tak, jak byś chciał. Dlatego zgłoś się do lekarza medycyny estetycznej i sprawdź, co można zrobić dla Twojego przypadku.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  21.05.2021 Iza

  Pani Monika to miła i bardzo profesjonalna osoba. Która zna się na fachu i robi to rzetelnie i bardzo dokładnie. Jestem bardzo zadowolona z efektu, tak jak i moja mama, która już była drugi raz :) nie mogę doczekać się następnej wizyty.

  16.09.2021 Barbara

  Bardzo polecam Panią Doktor. Pełny profesjonalizm i fantastyczna atmosfera, która budzi zaufanie. Dzięki precyzyjnym informacjom do zabiegu podchodzi się bez obaw. Efekt był naprawdę rewelacyjny!

  25.09.2021 Przemek

  Pani dr. Monika jest świetny specjalistą. Dokładnie tłumaczy krok po kroku czego można się spodziewać i jak wygląda zabieg. Bardzo polecam to miejsce.

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".