Rumień

Kategoria: Rumień

Rumień
Spis treści

  Jak wygląda rumień – objawy rumienia

  Rumień objawia to zaczerwienienie skóry na twarzy. Powstaje w wyniku rozszerzania się naczyń krwionośnych skóry. Najprościej można go opisać tak, że pod wpływem różnych bodźców Twoja skóra na twarzy robi się  czerwona.

  Możesz teraz zapytać – i co z tego? Niestety, nie tylko o czerwony kolor tutaj chodzi. Przede wszystkim, rumień oznacza, że Twoje naczynka nie funkcjonują tak, jak powinny. A to z kolei może bez leczenia prowadzić do poważnych konsekwencji dla Twojego wyglądu. Dlatego rumienia warto się pozbyć i to w sposób przemyślany i metodyczny.

  Omówmy sobie najpierw jakie objawy daje rumień i kiedy wiemy, że to jest to. Przede wszystkim, Twoja cera może mieć skłonności do tego, że zmienia swój kolor i robi się czerwona pod wpływem impulsów z zewnątrz. Na przykład – rumień pojawia się gdy robi się zimno, gorąco, zmienia się temperatura ciała lub gdy zjesz coś pikantnego. Jest to najbardziej charakterystycznym objawem tego problemu.

  Jeżeli powrót do normalnego koloru cery trwa dużo dłużej niż powinien, to prawdopodobnie masz rumień. Warto dodać, że stopień zaawansowania tego problemu możemy oceniać dwojako. Rumień jest bardziej zaawansowany, gdy:

  1. Występowanie rumienia dotyczy coraz większego obszaru
  2. Rumień ustępuje coraz wolniej i jest połączony z pieczeniem skóry

  U każdego może to przebiegać o różnym nasileniu. Jeżeli rumień nie jest leczony, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że objawy będą coraz mocniejsze. W mocno postępujących przypadkach rumień może przerodzić się w trądzik różowaty – czyli coś co jest przewlekłe i nie znika.

  Dlatego, czytaj dalej aby dowiedzieć się jakie są przyczyny powstawania rumienia, a przede wszystkim jak go usunąć!

  Rumień przyczyny

  Przyczyny, które powodują rumień w większości przypadków to m.in.:

  • Cera naczynkowa (płytko osadzone, widoczne naczynka na skórze)
  • Nieprawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych (powiązane z cerą naczynkową)
  • Objawy choroby
  • Promieniowanie słoneczne
  • Dieta (Alkohol i ostre przyprawy)
  • Gwałtowne zmiany temperatury (np. mrozy, upały, sauna)
  • Emocje (np. złość, podniecenie)

  Oczywiście nie każdy reaguje rumieniem gdy zje coś ostrego 🙂 Aby faktycznie pojawił się rumień to musi dojść do rozszerzenia naczynek krwionośnych i problemu z szybkim powrotem do wyjściowej sytuacji. Dlatego zawsze tą główną przyczyną jest problem z naczynkami.

  Na szczęście, mamy wspaniałe zabiegi medycyny estetycznej, które z takimi naczynkami radzą sobie skutecznie i w bezpieczny sposób.

  Leczenie rumienia – zabiegi przy leczeniu rumienia

  Jak wygląda leczenie rumienia? W ramach leczenia rumienia stosujemy zabiegi laserowe. Używamy do tego nieablacyjnych laserów frakcyjnych lub. W obu przypadkach zasada działania jest podobna.

  Mówiąc o tzw. zamykaniu naczynek chodzi o to, żeby wpłynąć na te naczynka, które nie działają prawidłowo. Na przykład, jeśli masz rumień na policzkach, to działamy laserem na ten obszar. To dlatego, że znajdują się tam naczynka, które nie umieją skurczyć się po tym, kiedy rozszerzą się i staną się czerwone.

  Zasada działania lasera medycznego na naczynka jest naprawdę bardzo prosta. Laser nie działa na powierzchownych warstwach skóry. Promień takiego lasera wnika POD zewnętrzną warstwę skóry nie uszkadzając naskórka. Przy leczeniu rumienia wiązka lasera reaguje z czerwonymi krwinkami, co powoduje szybki wzrost temperatury. To z kolei sprawia, że naczynko… niszczy się. Po pewnym czasie (kilku/kilkunastu dniach) jest ono wchłaniane przez organizm i nie będzie stanowiło problemu. Dlatego jak widzisz, zamykanie naczynek jest eufemizmem, bo chodzi tak naprawdę o ich redukcję 😉 .

  Podsumowując, rumień to problem niepozorny, który jeśli nie jest leczony może przysporzyć nam wielu problemów i przerodzić się w rumień trwały. Dlatego jego leczenie jest takie ważne. Co więcej, medycyna estetyczna robi to w sposób bezpieczny i skuteczny. W przypadku rumienia wiesz już gdzie się udać – do gabinetu medycyny estetycznej! 🙂

  Mam nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny i wiesz więcej o rumieniu. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie rumienia, skorzystaj z zakładki “kontakt” lub po prostu umów wizytę w moim gabinecie.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  25.08.2021 Monika

  Szczególnie polecam Panią doktor Monike. Jest fachowcem w swej dziedzinie. Dokładnie wyjaśnia i wprowadza w dobry nastrój pacjenta. Bałam się bardzo ale Pani doktor sprawiła ze wizytę u niej mogę porównać do wizyty w SPA. Polecam w 100%

  08.07.2021 Agnieszka

  Bardzo polecam Panią dr. Monikę. Obserwowałam ją na Instagramie i w końcu zdecydowałam się na zabieg z botoksem. Było dokładnie tak jak oczekiwałam: konkretnie, rzeczowo i bardzo sympatycznie. Za trzy tygodnie mam wizytę kontrolną, a to bardzo duży plus, bo można sprawdzić efekt zabiegu. Znalazłam już swojego lekarza i wiem, że będę wracać.

  11.07.2021 Mariola

  Polecam dr Monikę. Zaangażowanie, wiedza oraz przesympatyczne podejście do Pacjenta budzi zaufanie i chęć powrotu do gabinetu :)
  Zabieg usuwania rumienia prawie bezbolesny, przyniósł oczekiwane rezultaty.

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".