Wypadanie włosów

Kategoria: Włosy

Spis treści

  Wypadanie włosów to nie jest wyrok

  „Ach, gdybym mógł mieć mocne włosy” – pomyślałeś pewnie nie raz. I wiesz co? Możesz.

  O wypadaniu włosów napisano już chyba wszystko co się da. Dzisiaj chciałabym jednak opowiedzieć Wam co medycyna estetyczna ma do zaoferowania w tej kwestii. Spoiler alert – ma naprawdę dużo.

  W pierwszej kolejności ustalmy kiedy możesz myśleć, że nadmierne wypadanie włosów dotyczy Ciebie. Wypadające włosy to zjawisko zupełnie normalne normalne, do pewnego stopnia. Książkowo można przyjąć, że jeśli wypada Ci więcej niż 100 włosów na dzień, to ten problem dotyczy Ciebie. Czyli masz teraz liczyć włosy?

  Absolutnie nie musisz 😉  W większości problem wypadania włosów jest subiektywny. To znaczy, jeśli widzisz coraz więcej swoich włosów na podłodze lub na szczotce to wiedz, że coś się dzieje. Już ta prosta obserwacja to sygnał od Twojego organizmu, że trzeba coś z tym fantem zrobić. A co konkretnie? To zależy od przyczyny wypadania włosów.

  Wypadanie włosów przyczyny

  Żeby Was nie zanudzić, powiem od razu, że przerzedzenie włosów ma mnóstwo przyczyn. Kiedyś usłyszałam, że włosy to taki papierek lakmusowy naszego organizmu. To znaczy, że często gdy dzieje się z nami coś w temacie zdrowotnym, to znajduje swoje odzwierciedlenie w stanie włosów. Dlatego lista przyczyn jest tak duża. A są to m.in.:

  • Genetyka
  • Stres
  • Dieta
  • Stan zapalny w organizmie
  • Zaburzenia skóry głowy
  • Przyjmowane leki
  • Choroby wewnątrzustrojowe i zakaźne
  • Poród
  • Zła pielęgnacja skóry głowy

  …i wiele, wiele więcej. W skrócie – nie dowiesz się w Internecie (ani z tego artykułu, ani z innego miejsca) co powoduje problem wypadania włosów U CIEBIE. Dlatego, że każdy z nas jest inny i koniecznie trzeba odnieść się do sytuacji konkretnej osoby. W tym celu zachęcam do udania się do lekarza lub trychologa na poszukiwanie przyczyn.

  Są jednak ci z nas, którzy wiedzą, że problemy z włosami wzięły się u nich z „oczywistych” powodów, takich jak dieta lub stres. Tym bardziej są osoby, u których problem słabych i wypadających włosów był od zawsze. A JUŻ NA PEWNO są wśród nas mężczyźni, którzy łysienie mają zakodowane w genach…

  WSZYSTKIM tym osobom proponuję zabiegi medycyny estetycznej, które skutecznie rozwiązują problem wypadania włosów.

  Wypadanie włosów zabiegi

  W gabinecie medycyny estetycznej mamy trzy sposoby, które doskonale radzą sobie z problemem wypadania włosów. Każda z metod działa inaczej i od razu powiem, że nie da się wybrać najlepszej dla każdego przypadku.

  Aby ograniczyć wypadanie włosów musimy zrobić jedną prostą rzecz: wzmocnić skórę głowy. Mogłabym to porównać do… trawy w ogródku.

  Kiedy jest problem z jakością trawy to skupiamy się jak poprawić jakość ziemi, na przykład ją nawożąc albo robiąc aerację. Dokładnie tak samo jest ze skórą głowy. BARDZO CZĘSTO słaba jakość skóry głowy powoduje, że włosy nie mają odpowiednich warunków żeby były zdrowe i mocne.

  Dlatego poniższe sposoby będą skupiać się m.in. na poprawie ukrwienia w skórze głowy, co wpłynie na stan i wygląd włosów.

  Mezoterapia skóry głowy – to pierwsza i bardzo skuteczna metoda żeby zrealizować nasze cele. Podczas 15min zabiegu robimy kilkadziesiąt nakłuć w skórę głowy i podajemy tam odżywczy preparat. Dokładnie tak jak nawożenie trawy 😉 Zabieg wzmacnia cebulki włosów i skórę głowy. Jest ona bardziej ukrwiona i do włosa dopływa więcej składników odżywczych. Taki zabieg należy powtórzyć min. 10 razy żeby efekt był mocny i długotrwały. Wielu Pacjentów korzystając tylko z tej metody znacznie ogranicza wypadanie włosów.

  Osocze bogatopłytkowe – zasada działania jest podobna do mezoterapii. Osocze różni się podawanym preparatem. W tym przypadku preparat uzyskujemy… z krwi Pacjenta. Na początku zabiegu pobieramy niewielką ilość krwi. Później tą krew odwirowujemy żeby uzyskać osocze. Następnie podajemy to osocze w skórę przy pomocy igły. Efekt? Gęstsza i bardziej odżywiona skóra głowy i zmniejszone wypadanie włosów. Dla pełnej poprawy kondycji włosów zabieg z osoczem wykonujemy min. 3 razy.

  Laseroterapia – to trzecia i równie „potężna” metoda żeby ograniczyć wypadanie włosów. Zabieg polega na tym, że przy pomocy wiązki lasera stymulujemy skórę głowy i włosy do tego, żeby były mocniejsze. Odpowiednio ustalone parametry lasera pomagają mu wniknąć w skórę bardzo głęboko. Dzięki temu skóra głowy nabiera nowej jakości, a wypadanie włosów staje się wspomnieniem.

  Wiecie co jest w tym wszystkim NAJLEPSZE? To, że wszystkie trzy opisane zabiegi można łączyć. Taka terapia łączona jest zdecydowanie najlepszym wyborem jeśli chodzi o efekty zabiegów na wypadanie włosów. W tym przypadku nie można „przesadzić”, ponieważ skóra i włosy są stymulowane na różne sposoby. W pewnym sensie zaskakujemy nasz organizm różnymi stymulantami – a to dobrze.

  Oczywiście taka terapia łączona ma swoje minusy. Dwa podstawowe to łączna cena i czas zaangażowania Pacjenta. Jeśli jednak jedno i drugie jest do udźwignięcia to zdecydowanie WARTO!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  25.08.2021 Monika

  Szczególnie polecam Panią doktor Monike. Jest fachowcem w swej dziedzinie. Dokładnie wyjaśnia i wprowadza w dobry nastrój pacjenta. Bałam się bardzo ale Pani doktor sprawiła ze wizytę u niej mogę porównać do wizyty w SPA. Polecam w 100%

  26.07.2021 Aleksandra

  Serdecznie polecam Panią doktor. Do Pani Moniki trafiłam za sprawą pozytywnych opinii na znanylekarz.pl po wizytach u innej Pani doktor.
  Wszystko o co zapytałam zostało mi dokładnie wyjaśnione, a moje wątpliwości rozwiane. Z efektów zabiegu jestem zadowolona i z pewnością wrócę za kilka miesięcy :)

  18.03.2021 Anna

  "Pierwsza wizyta u dr Moniki okazała się strzałem w dziesiątkę. Bardzo dużo czasu zajęło mi szukanie odpowiedniej osoby. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem jej podejścia do pacjenta i umiejętności.
  Nie wyobrażam sobie, żeby kolejne zabiegi wykonywał ktoś inny."

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".