Zaczerwienienia na twarzy

Kategoria: Rumień

Zaczerwienienia na twarzy
Spis treści

  Zaczerwienienie na twarzy a trądzik różowaty

  Zaczerwienienie na twarzy najczęściej oznacza jedno – słabą skórę. Czy jest się czego obawiać? Wszystko opiszę w tym artykule. SPOILER: jeśli zaczerwienienia na twarzy pojawiają się u Ciebie, musisz działać szybko.

  Przede wszystkim, zaczerwienienie na twarzy najczęściej ma swoje objawy po zadziałaniu czynników zewnętrznych. Zaczerwienienia na twarzy powodują m.in.:

  • Uderzenia gorąca lub zimna
  • Pikantne potrawy
  • Alkohol
  • Przeżywanie emocji, stresu
  • Promieniowanie słoneczne

  Jeśli zdarza Ci się regularnie, że skóra robi się czerwona i kolor nie znika kiedy ustanie taki impuls – to sygnał ostrzegawczy. Do czego? Wyjaśniam poniżej.

  Ważne jest, żeby sklasyfikować jak poważne mogą być objawy zaczerwienienia na twarzy. Zacznę od najsłabszych, a później przejdę do coraz silniejszych:

  1. Fala gorąca i tymczasowe zaczerwienienie na twarzy
  2. Przedłużające się zaczerwienienie na dużym obszarze
  3. Pojawiające się widoczne naczynia krwionośne
  4. Trądzik różowaty i stałe czerwone plamy na twarzy

  Niezależnie czy Twoje objawy są bliższe jedynce czy czwórce, sposób leczenia jest taki sam. Zanim jednak o tym, ustalmy jednoznacznie jakie są przyczyny tego problemu.

  Zaczerwienienia na twarzy – przyczyny

  Zaczerwienienia na twarzy mają swoje przyczyny w źle funkcjonujących naczynkach krwionośnych. Sprzyja temu rodzaj cery, który posiadasz – w szczególności narażona jest tzw. cera naczynkowa, czyli kwintesencja skóry wrażliwej. Rozpoznasz ją po często widocznych naczynkach krwionośnych, które występują bliżej górnych warstw skóry. Za posiadanie tego rodzaju odpowiadają czynniki genetyczne – więc z tym niewiele możesz zrobić…

  Najczęściej możesz przeczytać, że zaczerwienienie twarzy bierze się od temperatury czy alkoholu. To NIE JEST prawda, a przynajmniej nie do końca.

  Chodzi o to, że gdyby z Twoimi naczynkami wszystko było okej, to spożywanie ostrych przypraw nie powinno robić zaczerwienienia na dwa dni. Dlatego, przyczyną tego problemu są nie impulsy, o których pisałam, a właśnie delikatne ściany naczyń krwionośnych, które przepuszczają krew.

  Dwa słowa o samych naczyniach. To żyły i tętnice, przez które płynie krew. I właśnie one mogą być uszkodzone. Taka wada polega na tym, że łatwo się rozszerzają (czerwona twarz), ale nie chcą się zwęzić kiedy impuls ustępuje. Jest to związane z ich słabymi ściankami.

  Dlatego, z takimi wadliwymi naczynkami potrzebujemy coś zrobić. A dokładniej – zniszczyć je, żeby nie stanowiły problemu!

  Jak zamknąć naczynia krwionośne

  Jeśli zastanawiasz się jak zlikwidować zaczerwienienia na twarzy to odpowiedź jest jedna – laser. A konkretniej – laser neodymowo-yagowy. Nie przejmuj się nazwą, lekarz medycyny estetycznej Ci przypomni 😉 . Ważne jest jednak, żebyś zrozumiał pokrótce jak taki laser działa.

  Głównym zadaniem jest usunięcie uszkodzonego naczynka. Taki laser ma na tyle długą falę, że dociera do naczynka, niszcząc jego ścianki. W tej sytuacji, po ok. 2 tygodniach, naczynko wchłania się w skórę i znika. Dzięki temu nie stanowi już problemu, kiedy pojawi się impuls do zaczerwienienia na twarzy.

  Oczywiście zawsze warto pamiętać o stosowaniu odpowiedniej pielęgnacji cery wrażliwej, uwzględniającej łagodne preparaty wysokiej jakości.

  JAK zlikwidować zaczerwienia na twarzy to jak widzisz nie jest problem. Problemem jest ILE takich naczynek potrzeba usunąć. Wiadomo – im więcej (im dłużej cierpisz na tą przypadłość), tym trudniej. Ale w każdym przypadku warto udać się na konsultacje z lekarzem medycyny estetycznej. Dowiesz się wtedy co i jak możesz zrobić, żeby zaczerwienia na twarzy zniknęły.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  18.09.2021 Dorota

  "Pani Doktor idealnie dobrała zabiegi do stanu mojej skóry, uwzględniając moje zastrzeżenia. Szczegółowo wytłumaczyła na czym będzie polegać zarówno zabieg, jak i działanie preparatu. Cierpliwie i wyczerpująco odpowiedziała na wszystkie moje pytania. W trakcie zabiegu na bieżąco informowała o wykonywanych działaniach. A po zabiegu od razu umówiłyśmy wizytę kontrolną. Efekty zabiegu widoczne były już od razu. Jestem bardzo zadowolona.
  Dodatkowo wizyta odbyła się w mega przyjaznej atmosferze zbudowanej przez Panią Doktor i było naprawdę miło.
  Zdecydowanie polecam Panią Doktor każdemu kto szuka dobrego lekarza medycyny estetycznej."

  18.05.2021 Anna

  Super wizyta polecam!!

  12.01.2022 Süveyda

  Monika is a very professional and trustful doctor. She is very honest and warm too:) each time i visit her i enjoy her treatments and always feel very comfortable. I 100% recommend her! She is the best doctor i found in Krakow! Thank you Monika for your great treatments and for being always so lovely!

  Pobierz darmowy poradnik

  12 kroków do młodego wyglądu

  Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".