Zaczerwienienie na twarzy a trądzik różowaty
Zaczerwienienie na twarzy najczęściej oznacza jedno – słabą skórę. Czy jest się czego obawiać? Wszystko opiszę w tym artykule. SPOILER: jeśli zaczerwienienia na twarzy pojawiają się u Ciebie, musisz działać szybko.
Przede wszystkim, zaczerwienienie na twarzy najczęściej ma swoje objawy po zadziałaniu czynników zewnętrznych. Zaczerwienienia na twarzy powodują m.in.:
- Uderzenia gorąca lub zimna
- Pikantne potrawy
- Alkohol
- Przeżywanie emocji, stresu
- Promieniowanie słoneczne
Jeśli zdarza Ci się regularnie, że skóra robi się czerwona i kolor nie znika kiedy ustanie taki impuls – to sygnał ostrzegawczy. Do czego? Wyjaśniam poniżej.
Ważne jest, żeby sklasyfikować jak poważne mogą być objawy zaczerwienienia na twarzy. Zacznę od najsłabszych, a później przejdę do coraz silniejszych:
- Fala gorąca i tymczasowe zaczerwienienie na twarzy
- Przedłużające się zaczerwienienie na dużym obszarze
- Pojawiające się widoczne naczynia krwionośne
- Trądzik różowaty i stałe czerwone plamy na twarzy
Niezależnie czy Twoje objawy są bliższe jedynce czy czwórce, sposób leczenia jest taki sam. Zanim jednak o tym, ustalmy jednoznacznie jakie są przyczyny tego problemu.
Zaczerwienienia na twarzy – przyczyny
Zaczerwienienia na twarzy mają swoje przyczyny w źle funkcjonujących naczynkach krwionośnych. Sprzyja temu rodzaj cery, który posiadasz – w szczególności narażona jest tzw. cera naczynkowa, czyli kwintesencja skóry wrażliwej. Rozpoznasz ją po często widocznych naczynkach krwionośnych, które występują bliżej górnych warstw skóry. Za posiadanie tego rodzaju odpowiadają czynniki genetyczne – więc z tym niewiele możesz zrobić…
Najczęściej możesz przeczytać, że zaczerwienienie twarzy bierze się od temperatury czy alkoholu. To NIE JEST prawda, a przynajmniej nie do końca.
Chodzi o to, że gdyby z Twoimi naczynkami wszystko było okej, to spożywanie ostrych przypraw nie powinno robić zaczerwienienia na dwa dni. Dlatego, przyczyną tego problemu są nie impulsy, o których pisałam, a właśnie delikatne ściany naczyń krwionośnych, które przepuszczają krew.
Dwa słowa o samych naczyniach. To żyły i tętnice, przez które płynie krew. I właśnie one mogą być uszkodzone. Taka wada polega na tym, że łatwo się rozszerzają (czerwona twarz), ale nie chcą się zwęzić kiedy impuls ustępuje. Jest to związane z ich słabymi ściankami.
Dlatego, z takimi wadliwymi naczynkami potrzebujemy coś zrobić. A dokładniej – zniszczyć je, żeby nie stanowiły problemu!
Jak zamknąć naczynia krwionośne
Jeśli zastanawiasz się jak zlikwidować zaczerwienienia na twarzy to odpowiedź jest jedna – laser. A konkretniej – laser neodymowo-yagowy. Nie przejmuj się nazwą, lekarz medycyny estetycznej Ci przypomni 😉 . Ważne jest jednak, żebyś zrozumiał pokrótce jak taki laser działa.
Głównym zadaniem jest usunięcie uszkodzonego naczynka. Taki laser ma na tyle długą falę, że dociera do naczynka, niszcząc jego ścianki. W tej sytuacji, po ok. 2 tygodniach, naczynko wchłania się w skórę i znika. Dzięki temu nie stanowi już problemu, kiedy pojawi się impuls do zaczerwienienia na twarzy.
Oczywiście zawsze warto pamiętać o stosowaniu odpowiedniej pielęgnacji cery wrażliwej, uwzględniającej łagodne preparaty wysokiej jakości.
JAK zlikwidować zaczerwienia na twarzy to jak widzisz nie jest problem. Problemem jest ILE takich naczynek potrzeba usunąć. Wiadomo – im więcej (im dłużej cierpisz na tą przypadłość), tym trudniej. Ale w każdym przypadku warto udać się na konsultacje z lekarzem medycyny estetycznej. Dowiesz się wtedy co i jak możesz zrobić, żeby zaczerwienia na twarzy zniknęły.