Zaczerwienienia na twarzy

Kategoria: Rumień

Zaczerwienienia na twarzy
Spis treści

  Zaczerwienienie na twarzy a trądzik różowaty

  Zaczerwienienie na twarzy najczęściej oznacza jedno – słabą skórę. Czy jest się czego obawiać? Wszystko opiszę w tym artykule. SPOILER: jeśli zaczerwienienia na twarzy pojawiają się u Ciebie, musisz działać szybko.

  Przede wszystkim, zaczerwienienie na twarzy najczęściej ma swoje objawy po zadziałaniu czynników zewnętrznych. Zaczerwienienia na twarzy powodują m.in.:

  • Uderzenia gorąca lub zimna
  • Pikantne potrawy
  • Alkohol
  • Przeżywanie emocji, stresu
  • Promieniowanie słoneczne

  Jeśli zdarza Ci się regularnie, że skóra robi się czerwona i kolor nie znika kiedy ustanie taki impuls – to sygnał ostrzegawczy. Do czego? Wyjaśniam poniżej.

  Ważne jest, żeby sklasyfikować jak poważne mogą być objawy zaczerwienienia na twarzy. Zacznę od najsłabszych, a później przejdę do coraz silniejszych:

  1. Fala gorąca i tymczasowe zaczerwienienie na twarzy
  2. Przedłużające się zaczerwienienie na dużym obszarze
  3. Pojawiające się widoczne naczynia krwionośne
  4. Trądzik różowaty i stałe czerwone plamy na twarzy

  Niezależnie czy Twoje objawy są bliższe jedynce czy czwórce, sposób leczenia jest taki sam. Zanim jednak o tym, ustalmy jednoznacznie jakie są przyczyny tego problemu.

  Zaczerwienienia na twarzy – przyczyny

  Zaczerwienienia na twarzy mają swoje przyczyny w źle funkcjonujących naczynkach krwionośnych. Sprzyja temu rodzaj cery, który posiadasz – w szczególności narażona jest tzw. cera naczynkowa, czyli kwintesencja skóry wrażliwej. Rozpoznasz ją po często widocznych naczynkach krwionośnych, które występują bliżej górnych warstw skóry. Za posiadanie tego rodzaju odpowiadają czynniki genetyczne – więc z tym niewiele możesz zrobić…

  Najczęściej możesz przeczytać, że zaczerwienienie twarzy bierze się od temperatury czy alkoholu. To NIE JEST prawda, a przynajmniej nie do końca.

  Chodzi o to, że gdyby z Twoimi naczynkami wszystko było okej, to spożywanie ostrych przypraw nie powinno robić zaczerwienienia na dwa dni. Dlatego, przyczyną tego problemu są nie impulsy, o których pisałam, a właśnie delikatne ściany naczyń krwionośnych, które przepuszczają krew.

  Dwa słowa o samych naczyniach. To żyły i tętnice, przez które płynie krew. I właśnie one mogą być uszkodzone. Taka wada polega na tym, że łatwo się rozszerzają (czerwona twarz), ale nie chcą się zwęzić kiedy impuls ustępuje. Jest to związane z ich słabymi ściankami.

  Dlatego, z takimi wadliwymi naczynkami potrzebujemy coś zrobić. A dokładniej – zniszczyć je, żeby nie stanowiły problemu!

  Jak zamknąć naczynia krwionośne

  Jeśli zastanawiasz się jak zlikwidować zaczerwienienia na twarzy to odpowiedź jest jedna – laser. A konkretniej – laser neodymowo-yagowy. Nie przejmuj się nazwą, lekarz medycyny estetycznej Ci przypomni 😉 . Ważne jest jednak, żebyś zrozumiał pokrótce jak taki laser działa.

  Głównym zadaniem jest usunięcie uszkodzonego naczynka. Taki laser ma na tyle długą falę, że dociera do naczynka, niszcząc jego ścianki. W tej sytuacji, po ok. 2 tygodniach, naczynko wchłania się w skórę i znika. Dzięki temu nie stanowi już problemu, kiedy pojawi się impuls do zaczerwienienia na twarzy.

  Oczywiście zawsze warto pamiętać o stosowaniu odpowiedniej pielęgnacji cery wrażliwej, uwzględniającej łagodne preparaty wysokiej jakości.

  JAK zlikwidować zaczerwienia na twarzy to jak widzisz nie jest problem. Problemem jest ILE takich naczynek potrzeba usunąć. Wiadomo – im więcej (im dłużej cierpisz na tą przypadłość), tym trudniej. Ale w każdym przypadku warto udać się na konsultacje z lekarzem medycyny estetycznej. Dowiesz się wtedy co i jak możesz zrobić, żeby zaczerwienia na twarzy zniknęły.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  14.07.2021 KZ

  Zabieg dobrany indywidualnie, wykonany z zaangażowaniem, efekty są widoczne. Miła atmosfera panująca w gabinecie. Polecam z całego serca!

  13.07.2021 Agnieszka

  Mega duza wiedza, zaangazowanie, zrozumie pacjenta- efekt widoczny od razu- delikatnosc w wykonywaniu ukluc:)) dziekuje serdecznie

  14.08.2021 Agnieszka

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty , Pani dr odpowiedziało wyczerpująco na wszystkie moje pytania i pomogła dobrać zabiegi odpowiednie dla skory mojej twarzy .
  Napewno nie będzie to moja ostatnia wizyta .

  Pobierz darmowy poradnik

  12 kroków do młodego wyglądu

  Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".