Bruzdy nosowo wargowe

Kategoria: Zmarszczki

Spis treści

  Bruzdy nosowo wargowe – to wina policzków

  Bruzdy (zmarszczki) nosowo wargowe znajdują się koło nosa i idą w dół w kierunku ust. To bardzo popularny problem estetyczny, który dotyka większość z nas. Te linie, które powstają na naszej twarzy wraz z wiekiem nadają mało korzystnego wyglądu na naszej twarzy.

  Co ciekawe, nie są to zmarszczki mimiczne. To znaczy, że nawet przy największych staraniach z Twojej strony, takie bruzdy nosowo wargowe mogą się pojawić. Oczywiście każdy z nas jest inny i ogromną rolę odgrywają tu uwarunkowania genetyczne. Czyli – spójrz na swoich rodziców i dziadków i zastanów się czy u nich występuje ten problem. Jeśli tak, to jest duża szansa że i Ty będziesz go mieć.

  Sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Dlatego zastanowimy się tutaj co powoduje powstawanie takich zmarszczek oraz czy wypełnienie bruzd nosowo wargowych to zawsze najlepsze rozwiązanie. SPOILER ALERT: niekoniecznie.

  Przyczyny powstawania bruzd nosowo wargowych

  Jak powstają bruzdy nosowo wargowe? Może Was to zaskoczy, ale główną przyczyną powstawania bruzd nosowo wargowych są… policzki. A konkretniej – ich opadanie 😉 Piszę o tym dlatego, że wielu Pacjentów pyta mnie o wypełnienie bruzd nosowo wargowych, a nie zawsze tędy droga.

  Z policzkami jest tak, że w tym obszarze znajduje się spora ilość tkanki podskórnej. Dlatego kiedy jesteśmy młodzi to policzki są pełne i jędrne. Jednak z wiekiem, kiedy na skutek zmniejszonej ilości kolagenu tracimy tą tkankę podskórną, dużo się zmienia. Policzki zaczynają opadać. Właśnie to powoduje powstawanie bruzd nosowo wargowychw pierwszej kolejności.

  Z tego powodu wypełnianie bruzd nosowo wargowych nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Zanim jednak przejdziemy do opisu zabiegów na ten problem, jest jeszcze jedna przyczyna do powstawania tych zmarszczek.

  A jest to – zły stan skóry. Jeżeli nie damy swojej skórze szansy na to, żeby samodzielnie pracowała i miała siłę do regeneracji, to niedobrze. Dlatego w gabinecie medycyny estetycznej musimy także postarać się o to, żeby skóra dostała wszystkie składniki, których potrzebuje. Tylko wtedy będziemy mogli spowolnić proces starzenia.

  Bruzdy nosowo wargowe – jak się ich pozbyć?

  Dobrze, wiesz już, że bardzo często chodzi o opadające policzki. Dlatego bardzo często w gabinecie staramy się te policzki podnieść 😉

  Konkretniej chodzi o zabieg modelowania twarzy kwasem hialuronowym. W tym przypadku korzystamy z wypełniacza – kwasu hialuronowego – który doskonale zadziała aby przywrócić policzkom dawną objętość. Przy niewielkiej ilości preparatu, który wykorzystamy (1-2ml) spokojnie uda się nadać policzkom odpowiedni kształt. Dzięki temu bruzdy nosowo wargowe zredukują się. Czyli, jak widzicie, działamy nieco w innym miejscu niż wydawałoby się na początku.

  Są jednak przypadki, kiedy praca z policzkami przy użyciu kwasu hialuronowego nie wystarczy do rozwiązania problemu. Wtedy myślimy o wypełnianiu bruzd nosowo wargowych. Robimy to przy użyciu tego samego kwasu hialuronowego, jednak cel jest nieco inny niż w przypadku policzków. Tym razem staramy się uzupełnić te ubytki, które powstały w okolicach nosa i warg. Bo przecież skóra traci objętość na całej powierzchni! Możemy więc przyjąć, że wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym to dopiero kolejny etap po modelowaniu twarzy.

  Równie skutecznym (a czasami nawet bardziej skutecznym) preparatem dla tego problemu jest hydroksyapatyt wapnia. To ciekawa alternatywa dla wypełniania kwasem hialuronowym. Ta substancja ma nawet dłuższe efekty działania. Nie jest tak mocno wypełniająca, ale bardzo mocno stymuluje skórę do samodzielnej regeneracji. Hydroksyapatyt wapnia szczególnie dobrze zadziała u nieco młodszych Pacjentów, gdzie ubytków nie było jeszcze bardzo dużo.

  Z bruzdami nosowo wargowymi możemy próbować uporać się także mezoterapią i osoczem bogatopłytkowym. Szczególnie na zasadzie profilaktyki. Jak wspomniałam wcześniej, ten problem pojawia się głównie tam, gdzie jakość skóry nie jest najlepsza. Żeby poprawić stan skóry, warto zastosować właśnie mezoterapię lub osocze. Efekt? Lepsza kondycja skóry i wolniejsze pojawianie się nowych zmarszczek.

  Ciekawą alternatywą dla wymienionych zabiegów są nici rewitalizujące gładkie lub haczykowe. To zabiegi, które umożliwiają odżywienie skóry od środka (nici gładkie), a także lifting bez użycia skalpela (nici haczykowe). Jedne i drugie dają bardzo naturalne efekty.

  Jak widzisz – opcji na bruzdy nosowo wargowe jest dużo. Nie martw się jednak, jeśli nie wiesz która jest najlepsza dla Ciebie. Na wizycie ustalimy najlepszy plan leczenia 🙂

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  21.05.2021 Izabela

  Pani Monika to miła i bardzo profesjonalna osoba. Która zna się na fachu i robi to rzetelnie i bardzo dokładnie. Jestem bardzo zadowolona z efektu, tak jak i moja mama, która już była drugi raz :) nie mogę doczekać się następnej wizyty.

  22.05.2021 BG

  Cieszę się że trafiłam do DoktorMoniki :)
  Cierpliwość, zaangażowanie i pewna ręka przy wykonywanym zabiegu sprawiły ze czekam z niecierpliwością na drugi zabieg mimo ze nie należy do przyjemnych
  Po pierwszej wizycie jestem bardzo zadowolona.

  17.06.2021 Weronika

  Naprawdę polecam panią doktor, bardzo przyjazna i troskliwa osoba. Osobiście byłam na powiększaniu ust kwasem hialuronowym i szczerze polecam każdej osobie która poszukuje najlepszego specjalisty w tej dziedzinie, sama długo szukałam i w końcu znalazłam! Efekt piękny i naprawdę dawno nie byłam tak zadowolona z tego zabiegu. Bardzo polecam!

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".