Bruzdy nosowo wargowe

Kategoria: Zmarszczki

Spis treści

  Bruzdy nosowo wargowe – to wina policzków

  Bruzdy (zmarszczki) nosowo wargowe znajdują się koło nosa i idą w dół w kierunku ust. To bardzo popularny problem estetyczny, który dotyka większość z nas. Te linie, które powstają na naszej twarzy wraz z wiekiem nadają mało korzystnego wyglądu na naszej twarzy.

  Co ciekawe, nie są to zmarszczki mimiczne. To znaczy, że nawet przy największych staraniach z Twojej strony, takie bruzdy nosowo wargowe mogą się pojawić. Oczywiście każdy z nas jest inny i ogromną rolę odgrywają tu uwarunkowania genetyczne. Czyli – spójrz na swoich rodziców i dziadków i zastanów się czy u nich występuje ten problem. Jeśli tak, to jest duża szansa że i Ty będziesz go mieć.

  Sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Dlatego zastanowimy się tutaj co powoduje powstawanie takich zmarszczek oraz czy wypełnienie bruzd nosowo wargowych to zawsze najlepsze rozwiązanie. SPOILER ALERT: niekoniecznie.

  Przyczyny powstawania bruzd nosowo wargowych

  Jak powstają bruzdy nosowo wargowe? Może Was to zaskoczy, ale główną przyczyną powstawania bruzd nosowo wargowych są… policzki. A konkretniej – ich opadanie 😉 Piszę o tym dlatego, że wielu Pacjentów pyta mnie o wypełnienie bruzd nosowo wargowych, a nie zawsze tędy droga.

  Z policzkami jest tak, że w tym obszarze znajduje się spora ilość tkanki podskórnej. Dlatego kiedy jesteśmy młodzi to policzki są pełne i jędrne. Jednak z wiekiem, kiedy na skutek zmniejszonej ilości kolagenu tracimy tą tkankę podskórną, dużo się zmienia. Policzki zaczynają opadać. Właśnie to powoduje powstawanie bruzd nosowo wargowychw pierwszej kolejności.

  Z tego powodu wypełnianie bruzd nosowo wargowych nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Zanim jednak przejdziemy do opisu zabiegów na ten problem, jest jeszcze jedna przyczyna do powstawania tych zmarszczek.

  A jest to – zły stan skóry. Jeżeli nie damy swojej skórze szansy na to, żeby samodzielnie pracowała i miała siłę do regeneracji, to niedobrze. Dlatego w gabinecie medycyny estetycznej musimy także postarać się o to, żeby skóra dostała wszystkie składniki, których potrzebuje. Tylko wtedy będziemy mogli spowolnić proces starzenia.

  Bruzdy nosowo wargowe – jak się ich pozbyć?

  Dobrze, wiesz już, że bardzo często chodzi o opadające policzki. Dlatego bardzo często w gabinecie staramy się te policzki podnieść 😉

  Konkretniej chodzi o zabieg modelowania twarzy kwasem hialuronowym. W tym przypadku korzystamy z wypełniacza – kwasu hialuronowego – który doskonale zadziała aby przywrócić policzkom dawną objętość. Przy niewielkiej ilości preparatu, który wykorzystamy (1-2ml) spokojnie uda się nadać policzkom odpowiedni kształt. Dzięki temu bruzdy nosowo wargowe zredukują się. Czyli, jak widzicie, działamy nieco w innym miejscu niż wydawałoby się na początku.

  Są jednak przypadki, kiedy praca z policzkami przy użyciu kwasu hialuronowego nie wystarczy do rozwiązania problemu. Wtedy myślimy o wypełnianiu bruzd nosowo wargowych. Robimy to przy użyciu tego samego kwasu hialuronowego, jednak cel jest nieco inny niż w przypadku policzków. Tym razem staramy się uzupełnić te ubytki, które powstały w okolicach nosa i warg. Bo przecież skóra traci objętość na całej powierzchni! Możemy więc przyjąć, że wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym to dopiero kolejny etap po modelowaniu twarzy.

  Równie skutecznym (a czasami nawet bardziej skutecznym) preparatem dla tego problemu jest hydroksyapatyt wapnia. To ciekawa alternatywa dla wypełniania kwasem hialuronowym. Ta substancja ma nawet dłuższe efekty działania. Nie jest tak mocno wypełniająca, ale bardzo mocno stymuluje skórę do samodzielnej regeneracji. Hydroksyapatyt wapnia szczególnie dobrze zadziała u nieco młodszych Pacjentów, gdzie ubytków nie było jeszcze bardzo dużo.

  Z bruzdami nosowo wargowymi możemy próbować uporać się także mezoterapią i osoczem bogatopłytkowym. Szczególnie na zasadzie profilaktyki. Jak wspomniałam wcześniej, ten problem pojawia się głównie tam, gdzie jakość skóry nie jest najlepsza. Żeby poprawić stan skóry, warto zastosować właśnie mezoterapię lub osocze. Efekt? Lepsza kondycja skóry i wolniejsze pojawianie się nowych zmarszczek.

  Ciekawą alternatywą dla wymienionych zabiegów są nici rewitalizujące gładkie lub haczykowe. To zabiegi, które umożliwiają odżywienie skóry od środka (nici gładkie), a także lifting bez użycia skalpela (nici haczykowe). Jedne i drugie dają bardzo naturalne efekty.

  Jak widzisz – opcji na bruzdy nosowo wargowe jest dużo. Nie martw się jednak, jeśli nie wiesz która jest najlepsza dla Ciebie. Na wizycie ustalimy najlepszy plan leczenia 🙂

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  11.04.2021 Anna

  "Witam.
  Z wizyty u Pani Doktor jestem bardzo zadowolona. Pani Doktor przemiła i przesympatyczna. Cierpliwie odpowiadała na moje pytania i wątpliwości. Swoim stoickim spokojem rozwiała wszelkie moje obawy. Spokojnie wytłumaczyła na czym będzie polegał zabieg, jakie są zalecenia i czego mogę się spodziewać po zabiegu. Z efektów jestem bardzo zadowolona. Była to moja pierwsza wizyta ale z pewnością nie ostatnia."

  26.02.2021 Paulina

  Bardzo profesjonalna i bardzo miła wizyta, gorąco polecam .

  01.12.2021 María

  Dr. Monika is a great professional. She replied to all my doubts and concerns, gave honest advice on the most convenient treatments and always felt very comfortable in her hands! Every time I want to improve my skin I go to her and results are amazing. Thank you Monika!

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".