Częste bóle głowy

Spis treści

  Częste bóle głowy objawy

  Częste bóle głowy to coś, z czym walczy wielu z nas. Niektórzy traktują to jako coś „normalnego”. Łykają tabletkę lub dwie i do końca dnia jakoś funkcjonują. Jutro będzie lepiej, prawda? A pojutrze -częste bóle głowy znowu wrócą.

  Jeśli powyższy opis kojarzy Ci się z Twoim życiem, to ten wpis jest dla Ciebie. Można żyć w taki sposób, tylko co to za życie? 🙁 Przede wszystkim, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy częste bóle głowy da się usunąć w Twoim przypadku. I o tym właśnie będzie ten wpis.

  Zasadniczo wyróżniamy trzy rodzaje bólów głowy:

  1. Napięciowe bóle głowy – powiązane z napięciami mięśni na obszarze głowy
  2. Klasterowe bóle głowy – odczuwalne w okolicach skroni i/lub oczodołów
  3. Migrenowe bóle głowy – powiązane z systemem układu krwionośnego

  W każdym z tych trzech przypadków mogą pojawić się częste bóle głowy. W przypadku migren mogą one zdarzać się częściej niż dni bez bólu! Na przykład, 20 dni w miesiącu. Osobiście trudno mi sobie to wyobrazić, ale naprawdę są wśród nas osoby, które tak cierpią…

  Niestety, sprawa nie jest taka prosta. Trzy rodzaje częstych bólów głowy to tylko ogólne rozróżnienie. Dlatego przeanalizujmy teraz przyczyny tego problemu.

  Częste bóle głowy przyczyny

  Przyczyn dlaczego możesz mieć częste bóle głowy jest BARDZO wiele. Należą do nich m.in.:

  • Stres i obciążenie organizmu
  • Przemęczenie
  • Nieprawidłowa dieta
  • Używki
  • Choroby (od przeziębienia po nowotwory)
  • Zmiany naczyniowe
  • Urazy
  • Schorzenia w obrębie czaszki
  • Nadciśnienie
  • Zapalenia

  Pod każdym z tych podpunktów kryje się wiele, wiele możliwości. Dlatego uczciwe jest powiedzieć, że ciężko jest wskazać dlaczego częste bóle głowy pojawiły się u Ciebie. Jeśli to nowa sprawa i nie wiesz czym jest spowodowana – pójdź do lekarza. Zdrowie jest najważniejsze.

  Z reguły częste bóle głowy nie pojawiają się same. Mam na myśli, że towarzyszy im jakaś zmiana w naszym życiu. Na przykład – regularnie boli Cię głowa, a ostatnio przestałeś zdrowo się odżywiać? Być może to właśnie Twoja przyczyna. Chcę przez to powiedzieć, że znalezienie przyczyny tego problemu to często szukanie innych zmian w Twoim życiu.

  Inna sprawa, że powszechnie w badaniach uważa się, że… nie wiadomo co powoduje częste bóle głowy. Przecież nie każda osoba, która np. jest obciążona stresem od razu cierpi na ten problem. Dlatego sprawa nie jest oczywista. ALE!

  Są dwie przyczyny bólów głowy, które można łatwo i szybko wyleczyć w gabinecie medycyny estetycznej. Zaskoczeni? Chodzi o napięciowe bóle głowy i migreny.

  W przypadku napięciowych bólów głowy, pojawiają się one gdy mięśnie wokół czaszki za bardzo się napinają. Najczęściej zapalnikiem jest mięsień żwacz, czyli ten odpowiadający za zaciskanie szczęk. Właśnie on powoduje nadmierne napięcie okolicy głowy, szyi i karku. Często przez niego mamy takie problemy jak:

  • Bruksizm
  • Szumy uszne
  • Zgrzytanie zębami
  • Bóle szczęki
  • Starte powierzchnie zębów
  • Zwyrodnienia stawu skroniowo-żuchwowego

  Druga możliwość to migreny. Nie mają one do końca wyjaśnionego pochodzenia, ale wiemy, że potrafią skutecznie uprzykrzyć nam życie. W skrajnych przypadkach migreny mogą pojawiać się częściej niż co drugi dzień. Wraz z nimi może pojawić się aura migrenowa. Jednym słowem – mając migreny czeka Cię moc „atrakcji” z każdym jednym atakiem.

  Oba te problemy (bruksizm i migreny) możemy skutecznie leczyć w gabinecie medycyny estetycznej. Sprawdź jak czytając dalszą część wpisu 🙂 .

  Napięciowe bóle głowy – wylecz ból głowy botoksem

  Jeśli częste bóle głowy są u Ciebie spowodowane bruksizmem lub migrenami, to najlepszym rozwiązaniem jest zabieg z botoksem. Nie każdy z nas jednak jest pewien, że ma bruksizm lub migreny. Dlatego w tej sprawie warto udać się do lekarza. W przypadku zaciskania szczęk – najlepiej do lekarza medycyny estetycznej. W przypadku podejrzenia migren – na kwalifikację do neurologa. Zabieg można wykonać w gabinetach medycyny estetycznej.

  Botoks działa w ten sposób, że potrafi osłabić działanie mięśni. To znaczy, że mięsień który mógłby napiąć się na 100%, napnie się np. na 70%. To wspaniała cecha tego zabiegu, ponieważ zaskakująco często o taki efekt nam chodzi.

  Kiedy mamy bruksizm, zaciskamy szczękę do 6-7 RAZY mocniej, niż w przypadku jedzenia czegoś twardego. Dlatego zdecydowanie mamy „zapas” do tego, aby obniżyć aktywność mięśnia żwacza. Dzięki temu napięcia z tego powodu nie pojawiają się wokół głowy. Częste bóle głowy uspokajają się, a Ty dostajesz lepszego komfortu życia.

  Lecząc migreny przy użyciu botoksu, reguły są takie same. Różnią się jednak miejsca, które ostrzykujemy. W ramach leczenia migren podajemy botoks w: czoło, skronie, kark, tył głowy. Dzięki temu „odpuszczamy” cały obszar wokół głowy.

  Zarówno w przypadku bruksizmu jak i migren, botoks to skuteczny i bezpieczny sposób na pozbycie się tego problemu. Jeśli jest nawet niewielka szansa, że mogą to być Twoje problemy, to skonsultuj się z lekarzem medycyny estetycznej. Dzięki temu dowiesz się czy cierpisz na bruksizm i sprawdzisz, czy po zabiegu poczujesz się lepiej. Z mojego doświadczenia, poprawa jakości życia następuje częściej niż rzadziej 🙂 . Powodzenia!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  20.05.2021 Anonim

  Wizyta idealna, poczułam się zaopiekowana. Pani Doktor uważnie mnie wysłuchała i odpowiedziała na moje pytania. Zdecydowanie czuje się lepiej teraz, zabiegi przynoszą super efekty.

  28.04.2021 Przemysław

  Bardzo miła osoba, szczegółowo tłumaczy, odpowiada na wszystkie pytania. Sam zabieg przebiegał w miłej atmosferze, widoczne są pierwsze efekty. Serdecznie polecam :)

  03.01.2022 Agata

  Polecam Panią Monikę za jej pełen profesjonalizm, wiedzę i ogromne serce, zabieg przeprowadzony bezboleśnie z super efektem!! Jak dla mnie Pani Monika najlepsza!! Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia ponownie

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".