Drugi podbródek

Spis treści

  Jak zlikwidować drugi podbródek?

  Drugi podbródek to problem… niesprawiedliwy. Lubi pojawiać się niespodziewanie, często niezależnie od wagi. Podwójny podbródek skutecznie potrafi sprawić, że nie będziemy wyglądali korzystnie i smukle. Nawet jeśli codziennie nie wychodzimy z siłowni…

  Podwójny podbródek to potoczna nazwa na sytuację, gdzie w obrębie twarzy gromadzi się sporo tkanki tłuszczowej. Wtedy też rysy twarzy są mało widoczne. Jest ona mniej wyrazista, mniej smukła i wcale nie przypomina odwróconego trójkąta charakterystycznego dla młodości.

  Zła wiadomość jest taka, że nie mamy wpływu na redystrybucję tkanki tłuszczowej w organizmie. To znaczy, że u niektórych z nas w okolicach podbródka i chomików tego tłuszczu jest więcej.

  W drugą stronę, nie mamy też możliwości kontrolować skąd tłuszcz jest redukowany, kiedy tracimy na wadze. Dlatego tak wiele osób jest w doskonałej formie i wadze, a okolica twarzy jest cały czas pełna i okrągła.

  Dlatego, podwójny podbródek to problem, który może dotyczyć każdego. Jednak na szczęście jest on stosunkowo łatwy usunięciu w gabinecie medycyny estetycznej. W tym wpisie odpowiem Wam na pytanie jak zlikwidować drugi podbródek!

  Przyczyny powstawania drugiego podbródka

  Są dwie przyczyny, dlaczego możesz mieć podwójny podbródek – i nie dotyczą tylko nadmiaru tłuszczu!

  Po pierwsze, to uwarunkowania genetyczne. Jak wspominałam w poprzednim paragrafie, każdy z nas jest inny. Niektórzy mają szczupłą twarz przy sporej nadwyżce kilogramów. Inni – zupełnie odwrotnie. Dlatego często o wyglądzie i smukłości naszej twarzy decyduje kod genetyczny, a nie tylko ilość tkanki tłuszczowej. O ile na kod genetyczny wpłynąć nie umiemy, to na drugi podbródek absolutnie tak 🙂

  Po drugie, podwójny podbródek pojawia się tam, gdzie jest nadwaga. Jeżeli twarz jest nad wyraz pełna i okrągła, to dzieje się tak właśnie z powodu tkanki tłuszczowej. W takiej sytuacji więcej tłuszczu pojawia się nie tylko na biodrach i brzuchu, ale także na dłoniach, twarzy i wszędzie indziej.

  To jednak twarz jest obszarem, na który najczęściej patrzy nasz rozmówca. Jest ona też cały czas odsłonięta. Dlatego też warto zadbać o to, żeby była tak smukła, jak to tylko możliwe.

  Podwójny podbródek – zredukuj tłuszcz miejscowo

  Redukując wagę nie możemy „wskazać” naszemu organizmowi skąd spalać tłuszcz. To już wiesz. Jednak da się redukować tłuszcz miejscowo przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej. Fajnie, prawda? 🙂

  Lipoliza, bo o niej tu mowa, to zabieg który polega właśnie na miejscowej redukcji tłuszczu. Założenie jest proste. Przy pomocy igły podajemy w obszar podwójnego podbródka specjalny preparat. Ten preparat reaguje z tłuszczem, metabolizując go lokalnie w okolicy podbródka. Dzięki temu z każdym kolejnym zabiegiem lipolizy można zaobserwować poprawę smukłości leczonej okolicy.

  Sam zabieg jest krótki i trwa kilkanaście minut. W skórę w tym celu można podawać różne preparaty, choć najczęściej wykorzystuje się fosfatydylocholinę. Żeby zabieg przyniósł dobre rezultaty należy wykonać go w serii minimum 5 zabiegów co 3-4 tygodnie. Nie ma jednak przeciwwskazań żeby wykonywać go nawet więcej razy dla jeszcze lepszego efektu. Lipoliza iniekcyjna jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym kremem, a zabieg nie jest szczególnie bolesny.

  Alternatywą dla zabiegu lipolizy są nici liftingujące. To szczególnie dobre rozwiązanie, gdy problemem nie jest nadmiar tkanki tłuszczowej, ale obwisła skóra. W takiej sytuacji wprowadzamy nici w ten obszar i możemy wykonać delikatny lifting tej okolicy. W rezultacie mamy możliwość „ukrycia” nadmiaru skóry. Takie nici po czasie rozpuszczają się, a efekt jest bardzo naturalny. Kiedy nici znikają, wydzielają substancje, które stymulują syntezę włókien kolagenowych. Czyli jest okazja na win-win 🙂 .

  Jak widzicie, podwójny podbródek to problem, z którym można sobie poradzić w gabinecie. Jeżeli drugi podbródek towarzyszy Ci od dawna i nie chce sobie pójść – to wiesz już co robić 🙂

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  28.04.2021 Przemysław

  Bardzo miła osoba, szczegółowo tłumaczy, odpowiada na wszystkie pytania. Sam zabieg przebiegał w miłej atmosferze, widoczne są pierwsze efekty. Serdecznie polecam :)

  28.10.2021 Beata

  Dziękuję Pani Doktor :) Napewno odwiedzę gabinet jeszcze nie jeden raz.

  12.07.2021 Aneta

  Zgłosiłam się do Doktor Moniki ze złożonym problemem. Otrzymałam fachową poradę i pomoc. Dobierając rodzaj zabiegu szczegółowo informowała mnie o jego przebiegu, efektach i czasie trwania. Każdorazowo dbała nie tylko o efekt końcowy, ale również o mój komfort podczas zabiegu. Czułam, że troszczy się o mnie i zależy jej na jak najlepszym efekcie zabiegu. Polecam zabiegi w Jej wykonaniu.

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".