Migrena oczna

Spis treści

  Migrena oczna – to nie tylko zaburzenia widzenia

  Migrena oczna to choroba przewlekła. To znaczy, że nie da się przez kilka dni zażywać tabletek i raz na zawsze pożegnać się tą przypadłością. Sprawa jest zdecydowanie bardziej skomplikowana.

  Migrena oczna to inna nazwa na migrenę z aurą, czyli zespół objawów neurologicznych, które poprzedzają bóle migrenowe. Nazwa wzięła się stąd, że wiele objawów aury migrenowej jest bezpośrednio powiązane ze wzrokiem.

  Migrena oczna dotyczy niewielkiego procenta wszystkich osób cierpiących na bóle migrenowe. Szacuje się, że do zaburzeń widzenia podczas aury dochodzi w ok. 0,5% przypadków. Podczas gdy aura migrenowa (w różnej formie) to ok. 20% wszystkich przypadków migren.

  Prawda jest jednak taka, że niezależnie od tego, na co rzutuje aura oraz czy w ogóle występuje, KAŻDY kto cierpi na migreny ma trudne życie. Dlatego w tym wpisie chciałabym opisać ten problem, a przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie czy migrena oczna może zniknąć z Twojego życia.

  Migrena oczna objawy

  Jakie są objawy migreny? O objawach migreny ocznej możemy mówić w kategoriach aury migrenowej. To znaczy, że wszelkie objawy związane ze wzrokiem pojawiają się w tej fazie, czyli jeszcze przed samym bólem. Aura migrenowa zapowiada to, że pojawi się migrena.

  Jednak analizując wiele przypadków nie jest tak, że migrena pojawia się OD RAZU po aurze migrenowej. Może, choć wcale nie musi. „Dobra” wiadomość jest jednak taka, że migrena oczna i jej objawy są często powtarzalne. To znaczy, że jeżeli raz przydarzyły Ci się dane objawy, to jest duża szansa, że następnym razem będzie podobnie.

  Migrena oczna i aura migrenowa mają następujące objawy:

  • Niedowidzenie pewnego obszaru (np. lewej strony)
  • Migotanie świateł
  • Widoczne plamy, mroczki
  • Zygzakowate wzory
  • Światłowstręt
  • Drganie obrazu
  • Widzenie „rozgrzanego powietrza”

  Do objawów migreny ocznej mogą dochodzić też inne objawy aury, takie jak:

  • Problemy z mową
  • Porażenia i niedowłady
  • Drętwienie rąk i nóg
  • Szumy w uszach
  • Zawroty głowy

  Widzicie jak wiele objawów ma migrena oczna? To słuchajcie tego – to NIE SĄ wszystkie możliwości. Wniosek z tego jest jeden – migrena oczna może objawiać się na wiele sposobów. Podejrzewam, że każdy z nas może mieć inną kombinację symptomów.

  Po aurze migrenowej pojawia się migrena i ból głowy. Trwają one kilka godzin lub dłużej. W tym czasie ból potrafi być tak silny, że jakakolwiek aktywność chorego jest niemożliwa. Co więcej, migrena nie kończy się wtedy, gdy kończy się ból głowy. Przez nawet kolejne 24 godziny możemy czuć się jak na „kacu po migrenie”, czyli być obolali, drażliwi i mieć wrażenie jak gdyby mózg był opuchnięty. Jednym słowem – będziemy zmęczeni wszystkim tym, co stało się do tej pory.

  A gdybym tak powiedziała Wam, że migrena oczna MOŻE zostać opanowana? I że nie wiążę się to z miesiącami trudnego leczenia i chodzeniem od lekarza do lekarza? Jeśli jesteście zainteresowani – czytajcie dalej 🙂 .

  Migrenowe bóle głowy – leczenie bólu głowy botoksem

  Podstawowym kierunkiem, jeśli widzisz u siebie objawy migreny ocznej jest udanie się do neurologa. Należy odbyć taką wizytę, żeby wykluczyć inne możliwości dlaczego masz takie objawy. Ogólnie mówiąc – migrenowe bóle głowy i zaburzenia widzenia mogą mieć wiele powodów. Warto je wykluczyć zanim powiesz, że migrena oczna to Twój problem. Trudno wskazać co jest przyczyną migrenowego bólu głowy u Ciebie bez wykonania odpowiednich badań.

  Prawdopodobieństwa dodałby fakt, jeśli migrena jest w Twojej rodzinie popularnym zjawiskiem. Ponieważ ta choroba może mieć podłoże genetyczne, to tym samym mogłaby w tej sytuacji zostać przeniesiona na Ciebie.

  Jeżeli neurolog stwierdzi, że masz migrenę, to… dobrze. Oczywiście lepiej byłoby jej nie mieć, ale przynajmniej wiesz na czym stoisz. A kiedy masz migrenę oczną – to BOTOKS jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

  Leczenie bólu głowy botoksem jest bezpiecznym i skutecznym sposobem, żeby migrena oczna zniknęła z Twojego życia. A przynajmniej znacząco się ograniczyła. Ta substancja jest znana z leczenia zmarszczek, jednak tak naprawdę zaczęto ją stosować najpierw właśnie w obszarze neurologii. Jest dobrze przebadana, także jeśli chodzi o bóle migrenowe i jej pozytywny wpływ.

  Zabieg polega na podaniu botoksu przez lekarza w kilka strategicznych obszarów, takich jak: czoło, skronie i kark. W zależności od tego jak rozkłada się ból, lekarz może także zadecydować o podaniu preparatu w inne miejsca. Pierwsze efekty będą odczuwalne już po 3 dniach od zabiegu, a w pełni po ok. 2 tygodniach. Możesz liczyć na znaczne zmniejszenie lub pozbycie się bólu głowy i zmniejszone objawy migreny.

  Podsumowując, migrena oczna daje się ograniczyć, a także wyleczyć przy pomocy terapii z botoksem. To zabieg, który zdecydowanie warto rozważyć jeśli zmagasz się z bólami migrenowymi. Buziaki!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  12.01.2022 Süveyda

  Monika is a very professional and trustful doctor. She is very honest and warm too:) each time i visit her i enjoy her treatments and always feel very comfortable. I 100% recommend her! She is the best doctor i found in Krakow! Thank you Monika for your great treatments and for being always so lovely!

  18.05.2021 Anna

  Super wizyta polecam!!

  17.06.2021 Weronika

  Naprawdę polecam panią doktor, bardzo przyjazna i troskliwa osoba. Osobiście byłam na powiększaniu ust kwasem hialuronowym i szczerze polecam każdej osobie która poszukuje najlepszego specjalisty w tej dziedzinie, sama długo szukałam i w końcu znalazłam! Efekt piękny i naprawdę dawno nie byłam tak zadowolona z tego zabiegu. Bardzo polecam!

  Sprawdź moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".