Modelowanie żuchwy

Kategoria: Twarz

Spis treści

  Modelowanie kwasem hialuronowym żuchwy

  Modelowanie kwasem hialuronowym żuchwy to coraz popularniejszy zabieg w gabinetach medycyny estetycznej – u kobiet i u mężczyzn. To dlatego, że kształt naszej żuchwy jest bardzo ważny dla korzystnego wyglądu twarzy. Pożądane jest mieć symetryczną linię żuchwy, która będzie naturalnym optycznym przedłużeniem twarzy.

  Paradoksalnie, nie każdy Pacjent widzi u siebie okazję do modelowania żuchwy. Łatwo dostrzegamy zmarszczki na czole czy cienie pod oczami, jednak tutaj jest zupełnie inaczej. Jest tak po części dlatego, że nie każdy zdaje sobie sprawę, że na tą okolicę możemy z łatwością wpłynąć.

  Modelowanie żuchwy zasadniczo różni się u kobiet i u mężczyzn. Kobietom zależy na tym, żeby linia żuchwy była podkreślona na tyle, żeby nie robił się drugi podbródek. A także, żeby lewy i prawy profil były symetryczne. Mężczyźni, poza tymi wymaganiami, często doceniają wyrazistą żuchwę i zarysowanie kości policzkowych, które jak nic innego dodają męskiego i silnego wyglądu.

  Pamiętajcie, że rozważając modelowanie żuchwy w gabinecie medycyny estetycznej nie chodzi tutaj o gwałtowne zmiany, które odwracają wszystko o 180 stopni. To raczej drobne korekty, które są mało inwazyjne, ale robią korzystny efekt dla wyglądu CAŁEJ twarzy. Czyli, nigdy nie chcemy żeby ktoś nam powiedział coś w stylu: „zrobiłeś sobie modelowanie żuchwy?”. Zależy nam raczej na komplemencie w stylu: „bardzo ładnie dziś wyglądasz!”. I właśnie do tego dążymy w gabinetach estetycznych 🙂 .

  Modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym – powody

  Jeśli nie jesteś pewien czy modelowanie żuchwy jest dla Ciebie – nie martw się. Prawie nikt nie jest tego pewien, dopóki nie nastąpi konsultacja z medycyny estetycznej. Jak wspomniałam wcześniej, ten obszar twarzy jest trochę… nieoczywisty. Dlatego tak ważne jest spotkać się z lekarzem i porozmawiać na ten temat.

  Zadaniem lekarza na takiej konsultacji jest spojrzeć na Twoją twarz całościowo. Modelowanie żuchwy to dobry początek, choć często jest to składnik całego zabiegu jakim jest modelowanie kwasem hialuronowym całej twarzy. Wymodelowanie linii żuchwy jest więc pierwszym krokiem do sukcesu 🙂 .

  Czyli, lekarz mający do wykorzystania 1ml kwasu hialuronowego odpowiednio rozplanuje ile tego preparatu przeznaczyć na modelowanie żuchwy, a ile np. na brodę lub policzki. Cel? Na przykład usunięcie głębokich zmarszczek i poprawa owalu twarzy. To zupełnie normalne jeśli do sprawy podchodzi się całościowo – a to absolutnie najlepsze podejście.

  Powody modelowania żuchwy kwasem po części już omówiliśmy. Są to m.in.:

  • Niesymetryczny profil
  • Brak pożądanych rysów twarzy
  • Chęć uzyskania wyraźniejszej linii żuchwy
  • Podkreślenie naturalnych zalet w wyglądzie (np. męskich cech)

  Wymodelowanie linii żuchwy kwasem hialuronowym

  Modelowanie żuchwy można wykonać w zasadzie na dwa sposoby. Mam tutaj na myśli zabieg z kwasem hialuronowym lub hydroksyapatytem wapnia. Oba to wypełniacze i oba dodają objętości w ostrzykiwanej okolicy. A jakie są między nimi różnice?

  Hydroksyapatyt wapnia to substancja, która dodaje mniej objętości niż usieciowany kwas hialuronowy. Szczególnie polecam ją mężczyznom oraz osobom młodszym. To dlatego, że substancja ta jest delikatniejsza w wypełnianiu, ale bardzo intensywnie stymuluje skórę do odnowy. Efekty utrzymują się nawet do 1,5 roku, czyli bardzo długo. Zabieg z hydroksyapatytem wapnia kosztuje ok. 1800zł i trwa tylko kilkanaście minut. Po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona w miejscu podania wypełniacza, ale to szybko mija.

  Kwas hialuronowy jest odpowiedni wszędzie tam, gdzie jest potrzeba dodania objętości. Dobrej jakości preparat pozwala na poprawienie rysów w ramach modelowania żuchwy. Efekty utrzymują się około roku. Cena modelowania żuchwy kwasem hialuronowym to ok. 1200zł. Poza wypełnieniem, kwas hialuronowy oferuje mocne nawilżenie oraz wzmocnienie skóry w okolicy zabiegowej. Dlatego też w ramach modelowania żuchwy dostajemy „mały” bonus – czyli stymulację, która przyda się właściwie każdemu. Kwas hialuronowy „przy okazji” można zastosować na modelowanie brody i modelowanie kości policzkowych – które często idą ze sobą w parze dla lepszego efektu.

  Alternatywą do obu zabiegów są nici liftingujące haczykowe. To zabieg, który pozwala uzyskać lifting twarzy bez skalpela. W przypadku modelowania żuchwy specjalnie wskazany tam, gdzie walczymy z nadmiarem obwisłej skóry. Wprowadzone w skórę nici dają efekt liftingu, a po czasie – stymulacji skóry. Takie nici wchłaniają się po kilku miesiącach w skórę, ale rezultaty zostają. Efekt zabiegu jest naturalny i nie daje „dziwnego” uczucia posiadania czegoś w skórze.

  Poprawa linii żuchwy kwasem hialuronowym – zabiegi medycyny estetycznej

  Podsumowując, modelowanie linii żuchwy to problem nieoczywisty. Cieszy mnie to, że jest on rozważany przez coraz więcej osób. Tym bardziej cieszy mnie, że Ty czytasz o tym zabiegu właśnie tu i teraz 🙂 . Niezależnie czy mówimy o modelowaniu preparatem na bazie kwasu hialuronowego, czy hydroksyapatytu, to medycyna estetyczna pozwala osiągnąć super efekty.

  Mam nadzieję, ze pokazane tutaj możliwości wiele Ci wyjaśniły. Jeśli tak, zapraszam na kwas hialuronowy i modelowanie żuchwy do swojego gabinetu w Krakowie 🙂 . Buziaki!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  24.05.2021 Honorata

  Doktor Monika najlepsza! Super dobrane zabiegi, efekt swiezy i naturalny, idealne wyczucie i troska o to, aby nic nie bylo przesadzone.100% zaangazowania, podczas kazdej wizyty czuje, ze jestem w rekach profesjonalisty. Efekt wspanialy, skora promienna, nawilzona - szczerze polecam!

  28.12.2021 Aleksandra

  Serdecznie polecam Panią Monikę. Do Pani doktor trafiłam jakiś czas temu za sprawą opinii na Znanym Lekarzu, będąc nie w pełni zadowolona z wizyt w innym miejscu. Pomijając efekty zabiegowe, które w końcu są super, to p.doktor jest osobą, ktora wszystko wytłumaczy, doradzi. W tym miejscu czuję się zaopiekowana, nie mam wątpliwości i mam nadzieję, że już na lata zostanę stałą pacjentką :)

  12.10.2021 Norbert

  Polecam! Super lekarka, skuteczne zabiegi, pełen profesjonalizm i indywidualne podejście do pacjenta :)

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".