Zmarszczki pod oczami

Kategoria: Zmarszczki

Spis treści

  Zmarszczki pod oczami – czy to na pewno zmarszczki?

  Zmarszczki pod oczami to temat rzeka. Przede wszystkim dlatego, że to, co widzisz w lustrze to wcale nie muszą być zmarszczki. Ale zacznijmy od początku.

  Skóra pod oczami jest bardzo cienka, dlatego łatwo o różnego rodzaju problemy estetyczne. Swojego „ciężaru” dokłada też fakt, że okolica oczu jest niesamowicie ważna dla młodego i zdrowego wyglądu. To dlatego, że nasz rozmówca najczęściej patrzy się właśnie w oczy. Podświadomie więc ocenia Twoją młodość i wygląd zaczynając właśnie od okolicy oczu.

  A pod oczami może dziać się bardzo wiele. Z powodu cienkiej skóry w tej okolicy możemy spodziewać się nie tylko zmarszczek – cienie pod oczami, worki pod oczami czy opuchnięcia tej okolicy są na porządku dziennym.

  Zmarszczki pod oczami, od pozostałych problemów różnią się tym, że ta cienka skóra zaczyna układać się w niewielkie fałdki. Tak jak gdybyśmy właśnie skończyli płakać…

  Przyczyny powstawania zmarszczek pod oczami

  Główną przyczyną powstawania zmarszczek pod oczami jest… grawitacja. Co dokładnie mam na myśli?

  Chodzi o to, że na naszą skórę (także tą pod oczami) nieustannie działa grawitacja. Ta siła ściąga w dół skórę non-stop od naszych narodzin. A skóra niestety może opierać się temu tylko do pewnego momentu. Do kiedy dokładnie?

  Zmarszczki pod oczami zaczną powstawać wtedy, gdy skóra będzie na tyle słaba, że ulegnie sile grawitacji. Czyli, jeżeli przez dłuższy czas będzie ona niezadbana – możesz spodziewać się nowych zmarszczek pod oczami. A zadbać o skórę w tej okolicy nie jest łatwo.

  Brak odpowiedniego nawilżenia, dobrych kosmetyków, nieprawidłowa technika oczyszczania twarzy i częste stosowanie makijażu – to tylko kilka przyczyn tego problemu. O ile z tymi rzeczami wiele możemy zrobić, to z najpoważniejszą przyczyną, czyli starzeniem się skóry – pomoże tylko medycyna estetyczna. Jakie mamy możliwości?

  Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami? Kwas hialuronowy!

  Zabiegów na zmarszczki pod oczami jest przynajmniej kilka. Na konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej powinniście ustalić jaki faktycznie problem dolega okolicy pod oczami. Na tej podstawie lekarz zaproponuje najlepszy sposób leczenia. Są cztery podstawowe sposoby jak można uporać się ze zmarszczkami pod oczami:

  1. Kwas hialuronowy – szczególnie wartościowy tam, gdzie pod oczami pojawiły się ubytki w tkance podskórnej. Jeżeli więc zmarszczki są efektem zaistniałych ubytków to warto rozważyć właśnie ten preparat. Kwas hialuronowy podany w skórę wygładza zmarszczki, dzięki czemu ograniczy się postawanie bruzd i dołków pod oczami. Redukcja zmarszczek kwasem? Jak najbardziej tak!
  2. Mezoterapia igłowa Light Eyes – dedykowana tam gdzie jest potrzeba nawilżenia skóry i wzmocnienia jej od środka. Gdy zmarszczki są jeszcze niewielkie, warto rozważyć mezoterapię Light Eyes, ponieważ nie tylko nawilży ona skórę, ale także rozjaśni tą okolicę. Czyli, nie tylko pozbędziesz się pierwszych zmarszczek, ale także będziesz wyglądać (w końcu) na osobę wyspaną i pełną energii 😉
  3. Osocze bogatopłytkowe i fibryna – szczególnie polecana w u osób zmagających się z uczuleniami, ale nie tylko. Ponieważ osocze pozyskujemy bezpośrednio z krwi Pacjenta, to nie jest możliwa reakcja alergiczna. Osocze i fibryna zawierają czynniki wzrostu, które są doskonałe do odżywienia skóry w okolicach oczu i redukcji zmarszczek pod oczami.

  Podsumowując, chcąc pozbyć się zmarszczek pod oczami i zastymulować produkcję kolagenu możesz zdecydować się albo na wypełnienie kwasem hialuronowym, albo na zabiegi odżywiające jak mezoterapia lub osocze. Wyboru najlepiej dokonać wspólnie z lekarzem medycyny estetycznej na wizycie 🙂 . Powodzenia!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  10.12.2021 Krystian

  Polecam zabiegi u Pani Doktor Moniki. Olbrzymia wiedza, pełen profesjonalizm, piękny, stylowy gabinet, świetna atmosfera i co najważniejsze: - 10 lat młodszy po zabiegu :) Pozdrowienia !

  21.05.2021 Izabela

  Pani Monika to miła i bardzo profesjonalna osoba. Która zna się na fachu i robi to rzetelnie i bardzo dokładnie. Jestem bardzo zadowolona z efektu, tak jak i moja mama, która już była drugi raz :) nie mogę doczekać się następnej wizyty.

  26.10.2021 Paulina

  Najlepsza, cudowna, wspaniała. Naprawdę mam szczęście ze trafiłam w ręce Moniki .

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".