Masaż Twarzy W Domu Krok Po Kroku – Prosta Instrukcja Dla Każdego

Masaż Twarzy W Domu Krok Po Kroku – Prosta Instrukcja Dla Każdego

Spis treści

  Czy można robić masaż twarzy w domu? Absolutnie TAK! Samodzielny masaż twarzy na zmarszczki nie tylko MOŻNA, ale także WARTO robić! W tym artykule otrzymasz dokładną instrukcję od lekarza na odmładzający masaż twarzy w warunkach domowych.

  Jak wykonać masaż twarzy w domu – Podstawy

  masaż twarzy w domu

  Chcąc wykonać samodzielnie masaż twarzy w domu, często mogą pojawić się wątpliwości jeszcze zanim poznasz ruchy. Aby skutecznie wykonywać domowy masaż twarzy na zmarszczki, koniecznie poznaj te 4 podstawowe zasady:

  Zasada 1: Domowy masaż twarzy nie rozciąga skóry

  To popularny stereotyp, że domowy masaż twarzy rozciąga skórę. Jeszcze kilka lat temu „w modzie” było, żeby nie dotykać twarzy ani nie pracować mięśniami mimicznymi. Tym bardziej wykluczone było ugniatanie, ciągnięcie i szczypanie skóry w obawie przed jej rozciągnięciem.

  Na szczęście, skóra to nie bawełniana koszulka i masaż twarzy w domu jej nie rozciągnie! Będzie dokładnie odwrotnie. Wszystkie ruchy, które pokażę Ci w tym artykule, będą miały za zadanie ujędrnić skórę twarzy i stymulować ją do produkcji kolagenu.

  Masaż twarzy w domu nie spowoduje, że skóra zrobi się luźna

  O efektach, jakie daje masaż twarzy na zmarszczki pisałam dokładnie w TYM artykule.

  UWAGA: Przygotowałam kurs Kobido Home – Samodzielny Masaż Twarzy W Domu. Uczę w nim jak wykonać masaż twarzy na zmarszczki w domowych warunkach. Kliknij TUTAJ żeby dowiedzieć się więcej!

   

  Zasada 2: Masaż twarzy w domu rób regularnie

  Jeśli chcesz, żeby masaż liftingujący twarzy przyniósł WIDOCZNE efekty, to musisz go wykonywać regularnie. To częsty mit, że aby masaż przyniósł efekty trzeba go wykonywać w profesjonalnym studio – nie! Jednak pewne jest, że wykonując go w domu musisz to robić regularnie!

   

  Jak regularnie? Dobrze, jeśli zrobisz „coś” w domu przynajmniej raz na kilka dni. Dokładny i sugerowany przeze mnie harmonogram masażu twarzy w domu znajdziesz w dalszej części tego artykułu.

   

  Zasada 3: Masaż twarzy pomoże na zmarszczki, ale NIE tak, jak myślisz

  Trzecia zasada dotyczy zasady działania masażu twarzy. A także – Twoich oczekiwań względem domowych masaży na zmarszczki. Czy masaż twarzy w domu pomoże na zmarszczki? TAK. A czy pomoże na zmarszczki, które już powstały? RACZEJ NIE.

   

  Wyjaśnienie – nie możemy spodziewać się od masażu twarzy „cudów”. To znaczy, że jeśli mamy głęboką bruzdę, która powstawała przez lata, to nawet regularne wykonywanie samodzielnego masażu takiej bruzdy nie wypełni.

  Od masażu twarzy w domu lub w studio powinniśmy mieć REALNE oczekiwania.

  Na co więc liczyć? Przede wszystkim na PROFILAKTYKĘ. Czyli na to, że będziemy starzeć się wolniej, a mięśnie twarzy będą rozluźnione i ograniczy to powstawanie nowych zmarszczek na twarzy. Jeśli jesteś zawiedziona to zapewniam – to naprawdę dużo!

   

  Uważam, że domowy masaż twarzy to jedna z najlepszych rzeczy, którą możesz robić samodzielnie w domu, aby zadbać o młody wygląd. Szczegóły wyjaśniam w TYM artykule.

   

  Zasada 4: Ruchy MAJĄ znaczenie

  Możesz się zdziwić, ale to JAKIE wykonujesz ruchy podczas samodzielnego masażu twarzy naprawdę ma znaczenie. Aby masaż twarzy w domu był udany warto jest trzymać się ściśle wyznaczonego planu działania.

   

  Co więcej – masaż liftingujący twarzy musi być wykonany z odpowiednią siłą. Profesjonalista będzie miał tą siłę „zakodowaną” w rękach. Jednak Ty, wykonując masaż domowy, nie powinnaś bać się mocnego działania!

  Nie bój się robić mocnego masażu twarzy, który jest na granicy dyskomfortu

  Co dokładnie mam na myśli? Ruchy, które będziesz wykonywać powinny być na tyle silne, żeby były na granicy dyskomfortu. Inaczej mówiąc, muszą być mocne, jeszcze nie bolesne, ale prawie bolesne. Wskazanym uczuciem po zakończeniu masażu powinno być duże rozluźnienie mięśni, a czasem nawet… zakwasy!

   

  Mały przerywnik: nagrałam pełny kurs online samodzielnego masażu twarzy Kobido Home, który możesz kupić TUTAJ – zapraszam serdecznie 🙂

   

  Czym najlepiej masować twarz?

  Jeśli chodzi o to, czym najlepiej masować twarz to odpowiem krótko – tylko własnymi dłońmi. Na rynku znajdziesz wiele urządzeń do masowania twarzy w domu, jednak moim zdaniem nie jest to wydatek warty zachodu.

   

  Pamiętaj jednak, żeby dokładnie umyć swoje dłonie przed każdym masażem. To dość częsty błąd, który powoduje, że na twarzy po takim domowym masażu pojawiają się wypryski i niedoskonałości. Można tego łatwo uniknąć.

  Najlepiej masować twarz własnymi dłońmi i odpuścić specjalistyczne urządzenia do masażu

  A czym najlepiej masować twarz w zakresie produktu? Najlepiej masować twarz olejkami do masażu – w szczególności polecam olejek arganowy, który jest delikatny i nie podrażni cery. Taki olejek możesz znaleźć na Google za kilkanaście złotych i posłuży na długo 🙂

   

  Masaż twarzy jak często – harmonogram

  Jak często masować twarz w domu, aby były efekty? Zadbaj o to, żeby przynajmniej raz w tygodniu wykonać masaż przez minimum 30 minut. Jeśli nie masz na raz tyle czasu, to możesz rozłożyć ten czas na kilka 15-minutowych sesji.

   

  Raz w miesiącu wykonuj pełny, godzinny masaż twarzy, skupiając się na wszystkich ruchach liftingujących i modelujących. Wszystkie ruchy znajdziesz w kursie wideo Kobido Home, który przygotowałam TUTAJ.

  Zasadniczo nie ma możliwości, aby wykonywać taki masaż ZBYT często. Nawet jeśli będziesz wykonywać go codziennie, to nic złego się nie stanie. Wręcz przeciwnie – systematyczność i częste wykonywanie masaży to klucz do sukcesu!

   

  A teraz przejdźmy do najważniejszego: Jak zrobić masaż twarzy na zmarszczki?

   

  Jak wykonać masaż twarzy krok po kroku? Instrukcja

  Przedstawię Ci teraz dokładną instrukcję jak zrobić masaż twarzy krok po kroku. Zaprezentuję tutaj wybrane ruchy z mojego kursu Kobido Home. Pokażę Ci 3 ruchy na zmarszczki na czole – lwią zmarszczkę i zmarszczki poprzeczne.

   

  Kolejność ruchów tego masażu twarzy także ma znaczenie, dlatego wykonuj je po kolei. Jak długo? Staraj się, żeby każdy z tych ruchów wykonywać przynajmniej przez kilkadziesiąt sekund. Cały masaż na czole z tymi ruchami powinien trwać kilka minut i być odpowiednio mocny.

  UWAGA: Przygotowałam kurs Kobido Home – Samodzielny Masaż Twarzy W Domu. Uczę w nim jak wykonać masaż twarzy na zmarszczki w domowych warunkach. Kliknij TUTAJ żeby dowiedzieć się więcej!

  Masaż twarzy w domu  – Ruch numer 1

  Masaż twarzy zaczynamy od ruchu zygzaka. Robimy go na skórze czoła, aby rozluźnić włókna mięśniowe na twarzy. Dzięki temu nie będzie napięcia w połączeniach skóry i mięśni.

   

  Ruch zygzaka będziemy wykonywać na zakładkę, przy użyciu palców wskazujących. W zależności jak bardzo wysokie jest czoło, wykonujemy te ruchy masażu na kilku poziomach – dwóch, trzech lub czterech. Zobacz sama.

  domowy masaż twarzy

  Ruch numer 1: Jak masować czoło żeby nie było zmarszczek? Najpierw stabilizujemy kciuki na skroniach. Palcami wskazującymi wykonujemy na czole zygzakowe ruchy, dociskając intensywnie do skóry czoła. Przejścia robimy na 3-4 poziomach na czole.

   

  Aby dobrze wykonać te ruchy pamiętaj, żeby pod palcami skóra się przesuwała. Po pierwszym poziomie przejdź na kolejne „piętro”. Nie zapomnij o olejku arganowym, którego niewielką ilość nakładamy przed 🙂

   

  Masaż twarzy w domu  – Ruch numer 2

  Drugi ruch domowego masażu twarzy dotyczy lwiej zmarszczki. Ponownie stabilizujemy dłonie, układając kciuki na skroniach. Następnie palcami wskazującymi rozciągamy skórę na czole od środka – przecinając włókna mięśnia czołowego. Dzięki temu mięsień czołowy rozciąga się i rozluźnia.

  masaż twarzy instrukcja - ruch 2

  Ruch nr 2: Kciuki spoczywają na skroniach. Palce wskazujące układamy płasko prostopadle do brwi. Dociskając palcami, przesuwamy skórę od środka do zewnątrz, rozciągając mięsień czołowy.

  Masaż twarzy w domu  – Ruch numer 3

  Trzeci i ostatni ruch pomoże na zmarszczki na czole. Jak widzisz, w każdym ruchu domowego masażu zależy nam na rozciągnięciu i rozluźnieniu mięśni. Tak samo będzie i teraz, ale ruch będzie zupełnie inny!

   

  Lewa ręka stabilizuje nam skórę przy lewej brwi. W tym samym czasie, prawa ręka naciąga mięsień czoła od dołu do góry, tak jak na zdjęciu:

  samodzielny masaż twarzy w domu - ruchy

  Ruch nr 3: Lewy palec wskazujący trzyma lewą brew. Prawym palcem rozprężamy mięśnie do góry w kierunku włosów, przecinając zmarszczki poprzeczne. Następnie zamieniamy ręce wykonując to samo po prawej stronie.

   

  Masaż twarzy na zmarszczki Youtube

  Ten domowy masaż twarzy na zmarszczki pokazuję na Youtube. Zobacz dokładną instrukcję, gdzie pokazuję te ruchy krok po kroku.

   

   

  Pełną wersję masażu Kobido Home, gdzie omawiam aż 33 ruchy z dokładną instrukcją do stosowania w domu znajdziesz TUTAJ.

  Po jakim czasie widać efekty masażu twarzy?

  Efekty po masażu twarzy w domu nie pojawią się od razu. To raczej profilaktyka, którą stosujemy aby twarz w długim terminie wyglądała lepiej. Czy to źle? Absolutnie nie!

   

  Uważam, że masaż twarzy w domu to jedna z najlepszych rzeczy, którą możemy zrobić dla siebie bez wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Warto mieć jednak rozsądne oczekiwania.

   

  Kiedy więc będą pierwsze efekty po samodzielnym masażu? Myślę, że pierwsze efekty odczujesz OD RAZU. Nie będą one być może bardzo widoczne, ale na pewno poczujesz się lepiej. Skóra będzie bardziej napięta, a mięśnie – bardziej rozluźnione.

   

  Jeśli będziesz wykonywać taki masaż twarzy regularnie, to z czasem te korzystne efekty będą trwać w czasie dłużej i dłużej. Po kilku tygodniach regularnego robienia masażu w domu możesz spodziewać się, że Twoja twarz będzie wyglądać lepiej na stałe.

   

  Aby dokładnie ZOBACZYĆ na zdjęciach efekty masażu twarzy, zajrzyj do TEGO artykułu.

   

  Masaż twarzy w domu a cera naczynkowa

  Często słyszy się, że masaż twarzy nie jest wskazany przy cerze naczynkowej. Nie jest to do końca prawda. Jeśli masz cerę naczynkową to MOŻESZ robić masaż twarzy w domu. Jednak uwaga – ważne jest dostosowanie siły i intensywności ruchów do Twoich konkretnych możliwości.

  Mając cerę naczynkową także możesz robić domowy masaż twarzy

  Ponieważ każda cera naczynkowa jest inna, to masaż twarzy w domu też musi być… inny. Najlepiej jest zacząć od delikatniejszych ruchów i sprawdzać, jak zareaguje skóra. Jeśli wszystko będzie w porządku, możesz przy kolejnym samodzielnym masażu zwiększyć nieco intensywność.

   

  Kobido Home – Kurs Masażu Twarzy w Domu

  W tym artykule poznałaś 3 podstawowe ruchy masażu twarzy na zmarszczki. To jednak dopiero początek przygody z domowym masażem.

   

  Cały kurs Kobido Home – Samodzielny Masaż Twarzy W Domu zawiera aż 33 specjalnie dobrane ruchy na zmarszczki całej twarzy. To kurs odpowiedni dla osób, które nie robiły nigdy masażu twarzy w domu i chciałyby się go nauczyć w szybki sposób.

   

  W kursie Kobido Home nauczysz się:

  • Jak zrobić masaż twarzy w domu?
  • Jak wykonać masaż twarzy krok po kroku?
  • Jak zrobić masaż twarzy na zmarszczki?

   

  Poza częścią teoretyczną kursu masażu twarzy, pokazuję także instrukcję krok po kroku jak wykonać taki domowy masaż w trzech wariantach:

  • Pełny masaż twarzy (1h)
  • Przyśpieszony domowy masaż (30min)
  • Ekspresowy samodzielny masaż twarzy (15min)

  Koniecznie kliknij TUTAJ i dowiedz się więcej o kursie Kobido Home!

   

   Podobał Ci się ten artykuł?


   Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

   Komentarze
   • Jolanta / 07.01.2024 00:41:52

    Bardzo podoba mi się jasne i zrozumiałe tłumaczenie sposobu wykonywania masażu.

    • Monika Łyżwa / 09.01.2024 13:47:44

     Dziękuję za miłe słowa! 🙂

   • Ania / 29.11.2023 21:09:12

    Mam pytanie. Po jakim czasie od zastosowania fibryny w celu wypełnienia zmarszczek ( chociaż wiem, że to nie wypełniacz, ale mój lekarz tak to nazwał) można pójść na masaż Kobido?

    • Monika Łyżwa / 30.12.2023 09:58:34

     Pani Aniu, po wygojeniu się skóry, kiedy nic nie boli przy dotyku 🙂

   Dodaj komentarz

   Może Ci się spodobać także

   Cześć Kochani! Miło mi poinformować, że napisałam książkę o medycynie estetycznej! W tym wpisie dowiesz się DLACZEGO to książka dla Ciebie.

   08.07.2023 Monika Łyżwa

   Kategoria: Inne

   Jak to się dzieje, że nadal spotykam osoby, które nie są pewne jaka jest ich cera lub co gorsza nie wiedzą w ogóle jakie są...

   05.02.2020 Monika Łyżwa

   Kategoria: Inne

   Ten wpis zadowoli największych przeciwników zabiegów estetycznych. Dowiesz się w nim jakie 5 rzeczy musisz robić, żeby korzystać z medycyny estetycznej i wyglądać źle. Zainteresowany?...

   04.06.2021 Monika Łyżwa

   Kategoria: Inne

   Dołącz do mojego WYZWANIA!

   "5 Dni Do Lepszej Skóry"

   Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

    Dziękuję.

    Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".