Czy Masaż Kobido Daje Efekty? CAŁA PRAWDA O Masażu Twarzy!

Czy Masaż Kobido Daje Efekty? CAŁA PRAWDA O Masażu Twarzy!

Spis treści

  Masaż Kobido stał się bardzo popularny, ale niewiele mówi się o jego efektach. Dlatego w tym wpisie dowiesz się na jakie NAPRAWDĘ efekty możesz liczyć, robiąc masaż twarzy Kobido. Czy efekty masażu Kobido to ściema, a może jest dokładnie odwrotnie? Zaczynajmy!

   

  Czy masaż Kobido daje efekty?

  Robiąc REGULARNIE masaż Kobido na twarz z całą pewnością możesz liczyć na efekty. Taki masaż twarzy na pewno mogę polecić, ale sprawa jest dużo bardziej skomplikowana. Przede wszystkim, musisz koniecznie wiedzieć JAKIE efekty są możliwe do spełnienia i na co pomaga kobido. W innym wypadku, będziesz tylko wydawać pieniądze i zastanawiać się czy masaż kobido coś daje. Na te kwestie odpowiadam dokładnie w tym artykule!

  UWAGA: Przygotowałam kurs Kobido Home – Samodzielny Masaż Twarzy W Domu. Uczę w nim jak wykonać masaż twarzy na zmarszczki w domowych warunkach. Kliknij TUTAJ żeby dowiedzieć się więcej!

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej co to jest masaż Kobido to zajrzyj do TEGO artykułu.

  masaż kobido efekty miniatura

  Na co pomaga Kobido?

  Przede wszystkim, musimy wyjaśnić sobie oczekiwania względem efektów Kobido. Wyobraź sobie, że kupujesz ciężarówkę, ale jesteś niezadowolona z tego, jak pływa po jeziorze 😉 Dokładnie taki zawód możesz odczuć, jeśli masz nierealne oczekwania względem tego, na co pomaga Kobido.

   

  Niestety, rynek branży beauty jest napompowany marketingiem i o każdym zabiegu lub masażu słyszymy same superlatywy. Kobido jest skuteczny na zmarszczki? Pewnie! Zrobi lifting twarzy? Oczywiście! Czy Kobido spłyca zmarszczki? Jeszcze jak! I to jeszcze przed zabiegiem, wystarczy tylko, że zrobisz rezerwację do naszego studio… 😉 .

   

  Kochani, jeśli zastanawiacie się na co pomaga masaż twarzy, to prawda jest nieco w innym miejscu. Możesz oczekiwać, że masaż Kobido pomoże Ci:

   

  • Poprawić krążenie krwi
  • Rozluźnić mięśnie twarzy, żwaczy i szyi
  • Przyniesie relaks i odprężenie
  • Zadziała profilaktycznie przeciwko powstawaniu zmarszczek

   

  Myślisz, że to mało? Moim zdaniem wręcz przeciwnie – przy czym musisz wiedzieć co kryje się za tymi obszarami.

  Masaż Kobido pomaga na wiele kwestii, ale ważne są rozsądne oczekiwania

   

  Efekt nr 1  – Kobido poprawi krążenie krwi

  Podczas dobrej jakości masażu twarzy, praca dłoni będzie stymulowała skórę. Wyobraź sobie, że po 8 godzinach ciągłej pracy przy biurku wstajesz z fotela, aby się rozprostować. Czy zmiana pozycji i rozciągnięcie ciała przynosi ULGĘ?

   

  Na pewno tak. Podobnie jest przy masażu Kobido, który daje ulgę dla „zastanych” mięśni i tkanek w organizmie. Dzięki temu do tkanek dociera więcej krwi, są one odpowiednio dotlenione i ukrwione. W rezultacie starzeją się wolniej i lepiej wyglądają na co dzień. Efekt Kobido numer 1 jest więc BARDZO ważny dla zdrowej skóry na twarzy.

  Przygotowałam kurs Kobido Home – Samodzielny masaż twarzy w domu. Uczę w nim jak wykonać masaż twarzy na zmarszczki w domowych warunkach. Kliknij TUTAJ żeby dowiedzieć się więcej

   

  Efekt nr 2  – masaż twarzy rozluźni mięśnie

  Mięśnie mimiczne na twarzy są często przykurczone w tej samej pozycji. Wiele z nas ma tendencję do mocnej pracy mięśniami mimicznymi, takimi jak lwia zmarszczka czy mięśnie gładzizny czoła. Kiedy te mięśnie są w ciągłym przykurczu, prowadzi to do zaginania skóry i powstawania zmarszczek.

   

  Dlatego tak ważne omawiając efekty Kobido jest efekt rozluźnienia ciągle napiętych mięśni. Dzięki temu skóra na twarzy będzie miała czas się zregenerować, a zmarszczki mimiczne będą powstawały wolniej. O to NAPRAWDĘ warto walczyć!

   

  Efekt nr 3 – relaks i odprężenie

  Jeśli miałaś kiedyś masaż twarzy Kobido to wiesz, że poziom odprężenia jest maksymalny 🙂 Masaż powinien być MOCNY i odczuwalny na granicy dyskomfortu, ale przez większą część czasu z pewnością odczujesz relaks i błogość.

   

  Czy za taki efekt płacisz, kupując sobie masaż Kobido? Pewnie nie w pierwszej kolejności, ale to korzyść, dla której ja tak często korzystam z tego masażu twarzy 🙂

   

  W kontekście odprężenia mięśni po Kobido niezwykle ważne jest zagadnienie zgrzytania zębami (bruksizm). Dzięki masażowi mięśni żwaczy możesz liczyć na mniejsze objawy zaciskania szczęk i ścierania się zębów ze stresu. Bardzo polecam spróbować!

  UWAGA: Przygotowałam kurs Kobido Home – Samodzielny Masaż Twarzy W Domu. Uczę w nim jak wykonać masaż twarzy na zmarszczki w domowych warunkach. Kliknij TUTAJ żeby dowiedzieć się więcej!

  Efekt nr 4 NAJWAŻNEJSZY  – profilaktyka

  Jeśli czytasz tego bloga regularnie to wiesz, że jestem fanką zabiegów, które dają efekty na zasadzie profilaktyki. Dlatego, że lepiej działać ZANIM na twarzy pojawią się głębokie zmarszczki i bruzdy nosowo wargowe. Właśnie dlatego ten efekt masażu Kobido jest najważniejszy.

  Najważniejszym efektem po Kobido jest profilaktyka w powstawaniu zmarszczek

   

  Kobido stosowany regularnie pomoże Ci uchronić się przed powstawaniem nowych zmarszczek. Właśnie poprzez poprawę ukrwienia skóry, stymulację tkanek i rozluźnienie mięśni, Twoja twarz będzie w dużo lepszej kondycji. Słowem klucz jest tutaj „stosowany regularnie”. To dlatego, że na efekty możesz liczyć dopiero W DŁUGIM TERMINIE, z pewnością nie od razu.

   

  Czy zatrzyma proces starzenia? Absolutnie nie. Ale o tym jakich efektów NIE daje Kobido będę mówić w dalszej części artykułu 🙂

   

  Jak wygląda twarz po masażu Kobido? Zdjęcia

   

  Zdjęcia, które znalazłam pokazują jak wygląda twarz po masażu Kobido. Udając się na Kobido warto pamiętać, że po zabiegu możesz mieć:

  • Zaczerwienienie skóry od mocnego ucisku
  • Mały obrzęk od masażu
  • „Dziwne” uczucie na twarzy po rozluźnieniu mięśni

   

  Od razu po zabiegu wygląd twarzy nie będzie przeszkadzał Ci w tym, aby wrócić do codziennych czynności czy pójść do pracy. W rzadkich przypadkach mogą pojawić się małe krwiaczki i siniaczki po zabiegu, które będą utrzymywać się kilka dni. Wiele zależy tutaj od tego, jak wrażliwa jest Twoja skóra

  jak wygląda twarz po masażu kobido

  https://scienceandcosmetics.wordpress.com/

  jak wygląda twarz po masażu kobido

  https://minikar.ru/en/

  Po jakim czasie widać efekty masażu Kobido?

  Skoro wiesz już na jakie efekty możesz liczyć po masażu Kobido, to odpowiedzmy na pytanie KIEDY te efekty będzie widać 🙂 Podzieliłabym efekty po masażu twarzy na dwa rodzaje:

   

  1. Efekty, które pojawią się od razu po masażu:
  • rozluźnienie mięśni
  • równiejszy koloryt twarzy
  • większe napięcie skóry twarzy
  • optyczne uniesienie tkanek

   

  Te efekty znikną tak szybko, jak się pojawiły – czyli w ciągu kilku godzin i maksymalnie kilku dni od masażu Kobido.

   

  1. Efekty, które będziesz miała po regularnie wykonywanym Kobido:
  • spłycenie drobnych zmarszczek
  • bardziej jednorodny koloryt skóry
  • świeższy i bardziej witalny wygląd twarzy
  • wizualne odmłodzenie twarzy (w adekwatnej skali)

   

  Te efekty będą utrzymywać się także między regularnie stosowanymi masażami twarzy. Czyli, stosując Kobido będziesz mogła liczyć na faktyczną poprawę wyglądu 🙂

  UWAGA: Przygotowałam kurs Kobido Home – Samodzielny Masaż Twarzy W Domu. Uczę w nim jak wykonać masaż twarzy na zmarszczki w domowych warunkach. Kliknij TUTAJ żeby dowiedzieć się więcej!

  Jak długo utrzymuje się efekt po masażu Kobido

  Częściowo wiesz już jak długo utrzymuje się efekt po masażu Kobido. Dodam, że szczególnie widoczny efekt dotyczy korzystnych zmian zaraz po zabiegu. Dlatego tak wiele klientek w studiach masażu mówi o tym, że robiąc Kobido jest super – ale kiedy się przestanie się go robić to efekty znikają. Uwaga – NIE JEST to do końca prawda!

   

  Chodzi o to, że robiąc sobie masaż Kobido zależy nam przede wszystkim na profilaktyce w DŁUGIM terminie. Mając więc z tyłu głowy, że robimy masaż twarzy dla utrzymania dobrego wyglądu i zmniejszenia szans na nowe zmarszczki, to tak naprawdę nie powinno nam zależeć na efektach tu i teraz!

   

  Jest takie powiedzenie, że człowiek przecenia to, co może osiągnąć w krótkim terminie i nie docenia tego, co może osiągnąć w długim terminie. Kobido z pewnością nie jest czymś, co warto zrobić raz i liczyć na metamorfozę. Ale zapewniam Cię, że robiąc masaże twarzy regularnie, ten PRAWDZIWY efekt będzie przynosił Ci korzyści przez bardzo długi czas 🙂

  Masaż Kobido może przynieść dobre efekty przez długi czas

   

  Co lepsze Kobido Czy Botoks?

  Ponieważ jestem lekarzem medycyny estetycznej, wiele moich Pacjentek pyta mnie czy Kbido jest lepsze niż botoks na twarz. Odpowiadam z pełnym przekonaniem, że NIE DA się tego porównać.

   

  Nie jest tak, że stosując Kobido nie warto jest robić zabiegów z botoksem. I odwrotnie – botoks nie przeszkadza w tym, aby wykonywać masaż Kobido. Wystarczy tylko odczekać 3 dni od zabiegu i można robić masaże. Co więcej, ZAWSZE warto masować twarz i bardzo często warto rozważyć zabieg z toksyną botulinową na zmarszczki mimiczne 🙂

   

  Domyślam się, że pytając czy lepsze jest Kobido czy Botoks może chodzić o kwestię rozluźnienia mięśni. Z całą pewnością Kobido rozluźni mięśnie, ale tylko na chwilę (kilka godzin). Z kolei botoks w pewien sposób rozluźnia mięśnie i ogranicza ich pracę na całe miesiące.

   

  Dlatego jeśli miałabym wybrać co jest lepsze na zmarszczki mimiczne to zdecydowanie wybrałabym botoks. Jednak jako osoba, która także na sobie stosuje zarówno Kobido, jak i zabiegi z botoksem zdecydowanie stwierdzam, że jedno nie musi wykluczać drugiego!

   

  Czy masaż twarzy spłyca zmarszczki?

   

  Innym z ciekawych pytań, które od Was dostaję jest to, czy masaż twarzy spłyca zmarszczki. Jeśli chodzi o BARDZO drobne zmarszczki, to tak – Kobido potrafi sobie z nimi poradzić. Poprawa ukrwienia i dotlenienia skóry, przy jednoczesnym rozluźnieniu mięśni mimicznych ja najbardziej może pomóc.

   

  Jeśli jednak liczysz na więcej to prawdopodobnie się ZAWIEDZIESZ. Bardzo duże znaczenie ma sytuacja wyjściowa Pacjenta przed takim zabiegiem, a także regularność z korzystania z masaży Kobido. Do tego warto wziąć pod uwagę ochronę przeciwsłoneczną, dietę, sen i nawodnienie, które odgrywają OGROMNĄ rolę przy ocenie efektów jakości skóry.

   

  Jakich efektów na pewno NIE da Kobido?

   

  Myślę, że aby zrozumieć na jakie efekty można liczyć robiąc Kobido warto jest jednoznacznie ustalić jakich efektów Kobido na pewno NIE da. Wbrew informacjom, które możesz znaleźć w różnych miejscach w Internecie, masaż Kobido nie jest „magiczny” a jego efekty przed i po nie powodują, że rozwiąże się Twój każdy problem natury estetycznej. Dlatego od samego początku warto ustalić sobie rozsądne oczekiwania.

   

  Przejdźmy więc do listy efektów przed i po, których na pewno NIE da masaż twarzy Kobido.

   

  Tego efektu NIE da Kobido – metamorfoza po pierwszym zabiegu

  Z całą pewnością nie możesz liczyć taki efekt, jak metamorfoza twarzy po pierwszym zabiegu. Powiem więcej – metamorfoza nie jest czymś, co Kobido da kiedykolwiek. Co mam na myśli?

   

  Wyobraź sobie, że wracasz do domu po zabiegu Kobido i pokazujesz się w drzwiach swojemu mężowi lub chłopakowi. Czy zauważy zmianę? Prawdopodobnie nie. Podobnie będzie z koleżankami w pracy lub innymi bliskimi osobami.

   

  Dla porównania, inaczej sprawa ma się przy stosowaniu zabiegów medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej. W szczególności przy tej drugiej, metamorfoza jest czymś czego możesz oczekiwać i co będzie zauważone. No, chyba, że Twój facet jest naprawdę mało spostrzegawczy… 😉

   

  Tego efektu NIE da Kobido – lifting twarzy

  Apropo chirurgii plastycznej, nierzadko słyszy się, że Kobido da efekt liftingu twarzy. Powiem wprost – ABSOLUTNIE NIE możesz liczyć na lifting twarzy po masażu Kobido. To, co daje masaż twarzy nie jest zbliżone do liftingu chirurgicznego nawet w niewielkim procencie.

   

  Faktycznie, Kobido zaraz po zabiegu umożliwi skórze większe napięcie – co jest bardzo pożądane. Jeśli jednak Twoja twarz potrzebuje liftingu z powodu opadania tkanek i dużych nawisów skórnych, to nawet 1000 masaży Kobido nie będzie pomocne przy tym problemie.

   

  Tego efektu NIE da Kobido – usunięcie zmarszczek, które już powstały

  Kolejnym efektem, na który NIE możesz liczyć robiąc masaż Kobido jest usunięcie zmarszczek, które już powstały. Jeśli masz zmarszczkę/bruzdę, która jest widoczna w spoczynku i głęboka, to nie ma szans, żeby masaż Kobido ją usunął.

   

  Powiem więcej – z widocznymi zmarszczkami na twarzy trudno jest poradzić sobie W OGÓLE. Nawet korzystając z medycyny estetycznej, kosmetologii czy chirurgii plastycznej, dużo lepiej jest przeciwdziałać temu, co przed Tobą niż próbować poradzić sobie z dużymi zmarszczkami. Dlatego profilaktyka jest taka ważna!

   

  Tego efektu NIE da Kobido – wypełnienie ubytków w tkankach

  Kiedy się starzejemy, tracimy tkankę podskórną. Powoduje to, że skóra na twarzy jest luźna i tworzy bruzdy. Twarz staje się bardziej płaska, nie ma objętości, a u dołu twarzy pojawiają się nawisy skórne.

   

  Jeśli Twoim głównym problemem jest utrata tkanki podskórnej i takie rezultaty, to z pewnością Kobido nie poradzi sobie z tym tak bardzo, jak mogłabyś tego chcieć. To „tylko” masaż, który nie uzupełni takich ubytków. W gabinecie medycyny estetycznej służy do tego m.in. kwas hialuronowy, czyli wypełniacz.

   

  Czy masaż Kobido rozciąga skórę?

  Nagrywając kurs masażu twarzy Kobido Home, wielokrotnie pytaliście mnie w komentarzach, czy taki masaż twarzy może rozciągnąć skórę. W szczególności, że jeszcze kilka-kilkanaście lat temu mówiło się, aby najlepiej NIE DOTYKAĆ skóry, aby nie powstały nowe zmarszczki 🙂

  Aby odpowiedzieć sobie na pytanie jak to jest z tym rozciąganiem skóry musisz wiedzieć, że skóra nie jest z plasteliny! Skóra jest żyjącym, funkcjonującym i cały czas „pracującym” organem w naszym ciele. Dlatego dotyczą jej nieco inne zasady niż np. t-shirtu z bawełny, który rozciągnie się przy zdejmowaniu 🙂

   

  Właściwie, to ze skórą jest dokładnie ODWROTNIE. Czyli, kiedy angażujemy skórę twarzy do pracy (dotykiem lub np. zabiegami medycyny estetycznej) dochodzi do stymulacji tkanek do produkcji kolagenu. To naturalna reakcja organizmu, mająca na celu zadbanie o to, aby tkanki były w najlepszej możliwej kondycji.

   

  To co napisałam nie znaczy, że warto skórę traktować brutalnie – ale z całą pewnością masaże twarzy, ćwiczenia mięśni twarzy albo np. nakłuwanie twarzy igłami w zabiegach medycyny estetycznej jest korzystne i stymulujące. Dlatego warto masować twarz (przy pomocy Kobido lub innego rodzaju masażu) bez obaw o rozciągnięcie skóry.

   

  Czy masaż Kobido coś daje?

   

  Przygotowałam kurs Kobido Home – Samodzielny masaż twarzy w domu. Uczę w nim jak wykonać masaż twarzy na zmarszczki w domowych warunkach. Kliknij TUTAJ żeby dowiedzieć się więcej

  Na pewno po przeczytaniu tego artykułu masz już własne zdanie co do tego, czy masaż Kobido coś daje. Moim zdaniem – absolutnie tak – i jest to jeden z najlepszych domowych sposobów na zmarszczki. Dlatego jeśli chcesz nauczyć się jak wykonywać masaż Kobido w domu – koniecznie sprawdź mój kurs masażu twarzy Kobido Home klikając TUTAJ. Zapraszam!

  5
  Oceń ten artykuł

  Oceń: Czy Masaż Kobido Daje Efekty? CAŁA PRAWDA O Masażu Twarzy!

  Oceń

  Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   Podobał Ci się ten artykuł?


   Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

   Komentarze
   Dodaj komentarz

   Może Ci się spodobać także

   Kwas hialuronowy w ciąży, czy to dobry pomysł? Ciąża i karmienie piersią to szczególny okres w życiu kobiety, kiedy więcej rzeczy NIE MOŻESZ niż możesz...

   24.10.2021 Monika Łyżwa

   Kategoria: Inne

   Często pytacie mnie: Od kiedy zacząć zabiegi medycyny estetycznej? Albo: w jakim wieku zacząć stosować botox? Nie mam prostej odpowiedzi na to pytanie. Niedawno na...

   05.03.2020 Monika Łyżwa

   Kategoria: Inne

   Młody chłopiec boi się pójść do dentysty. Mężczyzna boi się pójść do gabinetu medycyny estetycznej. W tym artykule odpowiadam na pytanie gdzie szukać męskości i...

   30.04.2021 Monika Łyżwa

   Kategoria: Inne

   Dołącz do mojego WYZWANIA!

   "5 Dni Do Lepszej Skóry"

   Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

    Dziękuję.

    Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".