Piszczenie w uszach

Spis treści

  Piszczenie w uszach objawy i metody

  Piszczenie w uszach to coś, co z reguły trudno jest wyjaśnić innym, kiedy je odczuwamy. Ten problem daje się odczuwać subiektywnie. To znaczy, że dźwięki, które „słyszymy” mogą mieć różne natężenie i po prostu brzmieć dla każdego inaczej. Często na piszczenie w uszach mówi się jako o np. szumach usznych, dzwonieniu czy trzeszczeniu. Taki stan utrudnia codzienne funkcjonowanie i niekorzystnie wpływa na Twój komfort życia.

  W każdym przypadku jednak, chory doskonale wie, że to nie jest normalna sytuacja. Piszczenie w uszach może trwać ciągle (o zgrozo!), a także przez określony czas w ciągu dnia. Te irytujące dźwięki mogą być głośne lub ciche. Co ciekawe, nie zawsze ten problem jest powiązany z doznaniami akustycznymi. Nie zawsze rolę odgrywa narząd słuchu. Często przyczyny mogą być inne.

  Zaskoczę Cię – w gabinetach medycy estetycznej często jesteśmy w stanie rozwiązać problem piszczenia w uszach. Jak? Przekonasz się w dalszej części artykułu. Najpierw jednak zaczniemy od przyczyn dlaczego tak się dzieje.

  Piszczenie w uszach przyczyny

  Następny krok – diagnostyka szumów usznych. Piszczenie w uszach może mieć wiele przyczyn. Przyczyną piszczenia mogą być:

  • Narażenie słuchu na długotrwały hałas
  • Problemy z ciśnieniem
  • Bruksizm (zaciskanie szczęk)
  • Napięcia w obszarze głowy, migreny
  • Zapalenia (np. zapalenie ucha środkowego)
  • Poważne choroby (np. stwardnienie rozsiane czy nowotwory)
  • Choroby psychiczne
  • Choroby laryngologiczne
  • Urazy fizyczne (np. wypadek)

  Jak widzicie, piszczenie w uszach może pojawić się z wielu powodów. Jednak, gdy się tak dobrze zastanowić, to takie szukanie Twojej przyczyny nie jest wcale takie trudne. To dlatego, że powyższe sytuacje mają także inne objawy. Na przykład – byłeś wczoraj na głośnym koncercie, a dzisiaj słyszysz piszczenie w uszach? Masz już swoją przyczynę.

  Albo: zaciskasz często mimowolnie zęby, a ostatnio dzwoni Ci w uszach. Być może to bruksizm! Właśnie ten problem (z całej gamy możliwości – jak widzisz) skutecznie leczymy w gabinetach medycyny estetycznej.

  Bruksizm jest wtedy, gdy mięsień żwacz (mięsień szczęki) wykazuje zbyt dużą aktywność. Zaciskanie takiego mięśnia często powoduje piszczenie. Ciekawostka: czy wiesz, że uścisk szczęk przy bruksizmie jest 6-7 razy większy niż wtedy, gdy jesz? To tak, jak gdyby chodzić cały czas jak bocian i dziwić się, że chodzenie męczy 😀 .

  Ale do rzeczy. Bruksizm to nie tylko błahe zaciskanie szczęk. Taka nadaktywność mięśnia szczęki może prowadzić do:

  • Przewlekłych i regularnych bólów głowy
  • Piszczenie w uszach (oho!)
  • Uciążliwego napięcia w okolicach karku i szyi
  • Ścierania się zębów
  • Powstania „kwadratowej szczęki” gdy mięsień żwacz jest mocno rozwinięty

  Dlatego też, przy okazji wizyty w gabinecie medycyny estetycznej warto zapytać swojego lekarza, żeby zbadał Twoją twarz pod kątem tego problemu.

  Szumy uszne – leczenie szumów usznych

  Jeśli piszczenie w uszach jest u Ciebie spowodowane zaciskaniem szczęk, to potrzebujemy je ograniczyć. Do tego właśnie służy… botoks, czyli najlepszy preparat na zmarszczki!

  Mówiąc jednak, że botoks to preparat na zmarszczki, to jak mówić, że adidasy są tylko do uprawiania sportu. A przecież wiemy, że fajne sneakersy są na wiele, wiele okazji! Dokładnie tak samo jest z toksyną botulinową 🙂 .

  Botoks ma za zadanie osłabić to, jak napina się mięsień żwacz. Dzięki temu ograniczymy siłę uścisku i pokonamy wszystkie objawy z powyższej listy. Tak tak, piszczenie w uszach jest na tej liście!

  Nie zrozumcie mnie proszę źle. Wiem, że na piszczenie w uszach jest milion przyczyn (sama o nich pisałam), jednak piszczenie w uszach od bruksizmu to mało popularne rozpoznanie. Dlatego ten wpis poświęciłam właśnie temu problemowi. Jeśli jednak jest choć cień szansy, że piszczenie w uszach u Ciebie jest tematem, który objawami pasuje do bruksizmu – to zapraszam do gabinetów medycyny estetycznej 🙂 .

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  24.04.2021 Renata

  To moja druga wizyta u Pani Moniki i ponownie jestem zadowolona. Zabieg wykonany profesjonalnie. Efekty widoczne tuż po aplikacji substancji odżywczych. Dodatkowo uzyskałam wyczerpujące informacje o innych zabiegach, z których mam zamiar skorzystać. Pani doktor doradziła mi, które z nich będą dla mnie najbardziej korzystne. Polecam szczerze i w 100%.

  07.05.2021 Joanna

  Pełen profesjonalizm i bardzo miła atmosfera podczas wizyty. Kilka dni po zabiegu już widać rezultaty. Bardzo polecam!

  22.04.2021 Dominik

  "Wspaniały lekarz z powołania który wie co robi.
  Pani Doktor jest przesympatyczna i szczegółowa. Profesjonalizm na najwyższym poziomie oraz prawdziwe zainteresowanie pacjentem! Pani Doktor wspaniale dobrała dla mnie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Szczerze polecam !!! :)"

  Pobierz darmowy poradnik

  12 kroków do młodego wyglądu

  Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".