Wolumetria twarzy

Kategoria: Twarz

Spis treści

  Wolumetria twarzy co to?

  Wolumetria twarzy to inaczej nadanie prawidłowej objętości twarzy. O co DOKŁADNIE chodzi?

  Wraz z wiekiem twarz u każdego z nas zmienia się. W szczególności tracimy tkankę podskórną, która odpowiada za to, że skóra jest na swoim miejscu. Taka tkanka podskórna służy jako podparcie dla skóry i sprawia, że wyglądamy jak wyglądamy.

  Ponieważ jednak z wiekiem to podparcie jest coraz mniejsze, to obserwujemy stopniową zmianę naszych rysów twarzy. Skóra zaczyna opadać i tworzą się zmarszczki. Na przykład: bruzdy nosowo-wargowe czy linie marionetki. Te właśnie problemy spowodowane są opadaniem twarzy i rozwiązaniem na nie jest wolumetria twarzy.

  Wolumetria twarzy to zabieg, który ma za zadanie przywrócić utraconą objętość. Czyli główny cel to przywrócić to podparcie dla skóry, które miałeś jeszcze kilka lat temu. Medycyna estetyczna zna przynajmniej kilka powodów jak to zrobić.

  Opadające policzki przyczyny

  Wolumetrię twarzy najłatwiej jest omówić na podstawie opadających policzków. Już od ok. 25 roku życia u człowieka zaczyna się starzenie się. Jak wspomniałam wcześniej, możesz myśleć o tym jak o utracie tkanki podskórnej. Dzieje się tak dlatego, że z wiekiem skóra przestaje produkować kolagen i nie ma tak silnych właściwości samoodnawiających się.

   

  Prawdopodobnie pierwszych takich ubytków nie zobaczysz od razu. Z reguły pierwsze bruzdy nosowo-wargowe pojawiają się przed 30stką, a później pogłębiają się kiedy stajemy się starsi.

  Takie zmiany są bezpośrednio powiązane z tym, że tkanki podskórnej jest coraz mniej. A ponieważ nasza skóra ma właściwości elastyczne tylko do pewnego (niewielkiego) stopnia, to bez podparcia w formie tkanki podskórnej zaczyna opadać. Dlatego wolumetria twarzy staje się potrzebna, aby zahamować powstawanie bruzd nosowo-wargowych czy zmarszczek marionetki.

  W medycynie estetycznej znamy dwie metody jak można wykonać wolumetrię twarzy. Jesteś ciekawy? Czytaj dalej! 🙂

  Wolumetria twarzy przed i po

  Wolumetria twarzy może być wykonana na dwa sposoby. Rezultat jednak jest ten sam – przywrócenie prawidłowej objętości, którą z wiekiem utraciliśmy. W tym celu służą nam preparaty takie jak kwas hialuronowy i hydroksyapatyt wapnia.

  Na czym polega wolumetria twarzy? W zabiegach chodzi o to, żeby uzupełnić powstałe ubytki. Podobnie jak przy chorych zębach potrzebujemy uzupełnić ubytki i przywrócić objętość, tak samo potrzebujemy wykonać to na twarzy. Lekarz medycyny estetycznej określa gdzie należy podać taki preparat. Czyli wskazuje miejsca, które wymagają uzupełnienia wypełniaczem.

  Mimo, że zmarszczki takie jak zmarszczki marionetki czy linie nosowo-wargowe dotyczą dolnej części twarzy, to problem najczęściej leży powyżej. Konkretniej chodzi o opadające policzki. Bardzo często to właśnie opadające policzki przyczyniają się do wymienionych problemów. Wtedy zadaniem lekarza jest uzupełnić wypełniaczem to, co zostało utracone u Pacjenta w ostatnich latach.

  Kwas hialuronowy na uwydatnienie kości policzkowych

  Podanie niewielkiej ilości wypełniacza (np. 1ml) powoduje, że zmarszczki nosowo-wargowe i zmarszczki marionetki wypłaszczają się. Ponadto twarz Pacjenta odzyskuje utracone rysy twarzy, które wskazywały na młody i zdrowy wygląd. To dzięki uwydatnieniu kości policzkowych, które z powrotem są „na swoim miejscu”.

  Podawane preparaty z kwasem hialuronowym, poza wypełnieniem działają stymulująco na skórę. Czyli nie tylko wypełniają, ale także „motywują” skórę do tego, żeby samodzielnie mocniej i szybciej się odnawiała. Same zalety, prawda?

  Do wolumetrii twarzy możemy użyć dwóch preparatów: tych na bazie kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia. Pewnie słyszałeś nie raz o kwasie hialuronowym, bo często (w innej formie) jest on składnikiem kosmetyków. Hydroksyapatyt wapnia nie jest już tak popularny, ale zupełnie niesłusznie.

  Kwas hialuronowy usieciowany, bo o nim mowa, to bardzo dobry preparat do wolumetrii twarzy. Jakie efekty daje wolumetria twarzy z zastosowaniem kwasu hialuronowego? Posłuży on przede wszystkim jako wypełniacz – przywróci on właściwy owal twarzy. Efekt będzie utrzymywał się do około roku. Dodatkowo odżywi skórę w tej okolicy, poprawi jędrność skóry i nawilży ją od środka. Efekt odżywczy może trwać nawet 1,5 roku – to bardzo długo. Zabieg wolumetrii twarzy kwasem hialuronowym trwa kilkanaście minut, a cena za 1ml dobrej jakości wypełniacza to ok. 1200zł.

  Hydroksyapatyt także służy do wolumetrii twarzy, ale jego głównym celem jest stymulacja skóry do samodzielnej odnowy. Można przy jego pomocy wykonać modelowanie konturów twarzy, choć cel jest nieco inny. W porównaniu do kwasu nie wypełnia tak mocno i nie daje tak dużej redukcji zmarszczek, ale bardziej stymuluje skórę.

  Hydroksyapatyt ma także dłuższe efekty działania, bo ok. 1,5 roku. Cena za 1,5ml hydroksyapatytu wapnia (tyle ma jedna ampułka) to ok. 1800zł. Czyli w porównaniu do kwasu za 1ml cena kształtuje się podobnie. Wolumetrię twarzy hydroksyapatytem polecam w szczególności Pacjentom młodszym, gdzie skóra rewitalizuje się jeszcze samodzielnie.

  A ile kosztuje zabieg wolumetrii twarzy? W zależności od preparatu to koszt od 1200 do 1900zł, co zależy od miasta i lekarza, który wykonuje zabieg. Warto takie zabiegi robić w specjalistycznym gabinecie medycyny estetycznej, gdzie Twoje problemy będzie rozwiązywał lekarz medycyny.

  Jak widzicie, wolumetria twarzy na opadające policzki i zmarszczki to bardzo dobry pomysł. Zabieg jest krótki i mało inwazyjny, a efekty to nie tylko wypełnienie, ale także stymulacja skóry do odnowy i młody wygląd. W przypadku twarzy wolumetria to świetne rozwiązanie na wiele problemów NA RAZ. Dlatego jeśli dostrzegasz u siebie zmarszczki marionetki lub nosowo wargowe – zapraszam na modelowanie twarzy!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  07.05.2021 Joanna

  Pełen profesjonalizm i bardzo miła atmosfera podczas wizyty. Kilka dni po zabiegu już widać rezultaty. Bardzo polecam!

  29.07.2021 Barbara

  Bardzo polecam Panią Doktor Monikę :) Ogromne zaangażowanie, duża wiedza i pełen profesjonalizm. Idealnie dobrane leczenie tak, by pomóc, a nie niepotrzebnie naciągnąć na zbędne zabiegi. Wizyta przebiegła w niesamowicie przyjaznej atmosferze, a sama Pani Doktor bardzo miła i konkretna :)

  29.05.2021 Suveyda

  I chose doctor Monika based on positive feedbacks on Znany Lekarz and i couldn't agree more. She is definitely nice and friendly doctor! She listened to me carefully and answered all my questions. For me what was really important that she really looked honest and natural doctor. For sure i will go for other treatments to her! Also big plus she speaks good english so for foreigners like me it makes the visit much more smoother :)

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".