Zmarszczki mimiczne

Kategoria: Zmarszczki

Spis treści

  Zmarszczki mimiczne mają wiele twarzy

  Zmarszczki mimiczne to takie, które tworzymy sobie sami. Powstają one wtedy, gdy napinamy mięśnie twarzy i marszczymy się na różne sposoby.

  W ciągu dnia każdy z nas przeżywa falę emocji. Złośćimy się, śmiejemy, jemy coś kwaśnego, ktoś nas zdziwi, a czasami nawet płaczemy. Gdyby tak to podsumować, to na naszej twarzy cały czas się coś dzieje.

  Z jednej strony to dobrze, bo przecież na tym polega życie. Z drugiej zaś, im więcej się marszczymy tym większa szansa na powstawanie zmarszczek mimicznych właśnie.

  Na naszej twarzy jest wiele miejsc, w których może powstać zmarszczka mimiczna. Każda z nich ma swoją nazwę, na przykład:

  1. Zmarszczki poprzeczne czoła – to te linie, które idą równolegle do brwi. Znajdziesz je wtedy, gdy mocno się zdziwisz i uniesiesz brwi do góry
  2. Kurze łapki – to zmarszczki wokół oczu, które znajdziesz śmiejąc się 😉
  3. Lwia zmarszczka – to zmarszczka pomiędzy brwiami, która pojawia się gdy się złościsz
  4. Królicze zmarszczki – mogą pojawić się, gdy coś Ci nie smakuje lub jest kwaśne
  5. Brukowana broda – jest wtedy, gdy podczas mówienia „zaciągasz” mięśniami brody i pojawiają się na niej takie grudki, można to też nazwać cellulitem na twarzy 😛

  Niektórzy z nas mają mocniejsze zmarszczki mimiczne w jednej okolicy, a słabsze w innej. To naprawdę zależy od Pacjenta kiedy pierwsze zmarszczki się pojawią i w jakiej okolicy.

  Jak powstają zmarszczki mimiczne?

  Jakie są przyczyny powstawania zmarszczek mimicznych. Wyobraź sobie t-shirt. Jeżeli jest równo i delikatnie złożony to raczej nie pomnie się szybko. Problem, gdy zwijamy i zaginamy go na różne sposoby. Wtedy zemnie się raz-dwa. Ważny jest także sam materiał (pozdrawiam fanów lnu 😉 ).

  Nie inaczej jest z naszą twarzą. Zmarszczki mimiczne powstają, bo skóra się marszczy. Zaginanie skóry na różne sposoby i mocno szybko spowoduje powstawanie pierwszych zmarszczek mimicznych. Zdecydowanie pierwsze zmarszczki mimiczne można spotkać już ok. 25 roku życia u części Pacjentów. Materiałem w tym wypadku jest skóra. Jeśli jest ona w dobrej kondycji, to odsuwa to pojawianie się zmarszczek mimicznych.

  Przykłady zmarszczek mimicznych to:

  • Zmarszczki poprzeczne czoła
  • Zmarszczki palacza (zmarszczki mimiczne zlokalizowane wokół ust)
  • Kurze łapki
  • Lwia zmarszczka
  • Zmarszczki na brodzie

  Niektórzy z nas mają bardzo silne mięśnie mimiczne. Tak jest i już. To osoby szczególnie narażone na szybkie spotkanie ze zmarszczkami mimicznymi. Jak więc radzić sobie w tym przypadku?

  Zmarszczki mimiczne – botoks jest rozwiązaniem

  Jednym słowem – botoks. To substancja, która podana w skórę zadziała na zmarszczki mimiczne na twarzy. Ale spokojnie! Nie chodzi o to, żebyś nie mógł ruszać twarzą czy złościć się na swoje dzieci 😉

  Jak wspomniałam wcześniej, nie ma nic złego w delikatnych ruchach twarzy. Przy pomocy toksyny botulinowej można zrobić tak, żeby mięśnie osłabić, ale nie całkowicie wyłączyć. To znaczy, że dla Twojego rozmówcy i dla Ciebie wizualnie niewiele się zmieni. Nadal będziesz mógł robić te wszystkie miny. Jednak w praktyce zaginanie skóry nie będzie takie głębokie. Dlatego skóra nie będzie starzeć się tak szybko, a nowe zmarszczki mimiczne nie będą powstawać. I to wszystko bez „efektu maski”, o który tak często pytacie 🙂

  Tym samym zapraszam do gabinetu medycyny estetycznej żeby usunąć zmarszczki mimiczne. Zawsze powtarzam, że medycyna estetyczna skupia się na profilaktyce, dlatego zadbamy o to, żeby nowe zmarszczki mimiczne pojawiały się u Ciebie wolniej.  Czyli takie „win-win” 😉 Buziaki!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  17.06.2021 Weronika

  Naprawdę polecam panią doktor, bardzo przyjazna i troskliwa osoba. Osobiście byłam na powiększaniu ust kwasem hialuronowym i szczerze polecam każdej osobie która poszukuje najlepszego specjalisty w tej dziedzinie, sama długo szukałam i w końcu znalazłam! Efekt piękny i naprawdę dawno nie byłam tak zadowolona z tego zabiegu. Bardzo polecam!

  23.01.2022 Joanna

  Dzień dobry.Chcialabym podzielić się swoją opinią na temat Pani Dr.Zabieg dotyczył modelowania ust kwasem hialuronowym. Nie będę się tu rozpisywała na temat tego ,iż gabinet przepiękny,że Pani Monika bardzo miła,że wszystko dokładnie tłumaczy itp.bo to wszystko prawda i większość opinii na tym się opiera.Chcialabym napisać coś więcej:ten lekarz ,ta osoba,ta kobieta to anioł spełniający marzenia.Ja byłam dość trudnym pacjentem O bardzo bardzo niskim progu bólu.A tu proszę...bol 2na5 czyli tak jak Pani Dr opisuje na swojej stronie
  Jej profesjonalizm ,doświadczenie, spokój, precyzja,poczucie smaku i doświadczona ręka wpływają na fakt,iż te zabiegi nie bolą aż tak jak nam się wydaje że będzie bolało przychodząc do gabinetu.Zachęcam do obejrzenia strony Pani Dr ,jej filmów,podcastow I innych postów,opisuje w nich każdy zabieg który wykonuje bardzo dokładnie .Niewiem co ta kobieta ma w rękach Ale po zabiegu spodziewałam się siniakow,krwiakow ,obrzęków w okolicy ust A tymczasem mam całe dwa malusieńkie krwiaczki.Usta przepiękne!!Dlatego na początku napisalam że byłam na zabiegu modelowania A nie powiekszania:)Na koniec już tylko napiszę ,że Pani Dr otacza po zabiegu pacjenta pełna opieką .Jest cały czas z nią kontakt zarówno pod telefonem jak i meilem.Odpowiada na problem czy niejasności swojego pacjenta w przeciągu 10minut.Niesamowita kobieta.Napewno wrócę i to nie raz!!!!!

  21.12.2021 PW

  Pani Moniką jest bardzo otwartą, miłą i profesjonalną osobą! Wstęp do zabiegu to krótka rozmowa podczas której otrzyma się wszystkie informacje oraz odpowiedzi na swoje pytania :) Piękny gabinet i świetna atmosfera :) Miejsce do którego chce się wrócić z uśmiechem na twarzy :)

  Pobierz darmowy poradnik

  12 kroków do młodego wyglądu

  Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".