Zmarszczki mimiczne

Kategoria: Zmarszczki

Spis treści

  Zmarszczki mimiczne mają wiele twarzy

  Zmarszczki mimiczne to takie, które tworzymy sobie sami. Powstają one wtedy, gdy napinamy mięśnie twarzy i marszczymy się na różne sposoby.

  W ciągu dnia każdy z nas przeżywa falę emocji. Złośćimy się, śmiejemy, jemy coś kwaśnego, ktoś nas zdziwi, a czasami nawet płaczemy. Gdyby tak to podsumować, to na naszej twarzy cały czas się coś dzieje.

  Z jednej strony to dobrze, bo przecież na tym polega życie. Z drugiej zaś, im więcej się marszczymy tym większa szansa na powstawanie zmarszczek mimicznych właśnie.

  Na naszej twarzy jest wiele miejsc, w których może powstać zmarszczka mimiczna. Każda z nich ma swoją nazwę, na przykład:

  1. Zmarszczki poprzeczne czoła – to te linie, które idą równolegle do brwi. Znajdziesz je wtedy, gdy mocno się zdziwisz i uniesiesz brwi do góry
  2. Kurze łapki – to zmarszczki wokół oczu, które znajdziesz śmiejąc się 😉
  3. Lwia zmarszczka – to zmarszczka pomiędzy brwiami, która pojawia się gdy się złościsz
  4. Królicze zmarszczki – mogą pojawić się, gdy coś Ci nie smakuje lub jest kwaśne
  5. Brukowana broda – jest wtedy, gdy podczas mówienia „zaciągasz” mięśniami brody i pojawiają się na niej takie grudki, można to też nazwać cellulitem na twarzy 😛

  Niektórzy z nas mają mocniejsze zmarszczki mimiczne w jednej okolicy, a słabsze w innej. To naprawdę zależy od Pacjenta kiedy pierwsze zmarszczki się pojawią i w jakiej okolicy.

  Jak powstają zmarszczki mimiczne?

  Jakie są przyczyny powstawania zmarszczek mimicznych. Wyobraź sobie t-shirt. Jeżeli jest równo i delikatnie złożony to raczej nie pomnie się szybko. Problem, gdy zwijamy i zaginamy go na różne sposoby. Wtedy zemnie się raz-dwa. Ważny jest także sam materiał (pozdrawiam fanów lnu 😉 ).

  Nie inaczej jest z naszą twarzą. Zmarszczki mimiczne powstają, bo skóra się marszczy. Zaginanie skóry na różne sposoby i mocno szybko spowoduje powstawanie pierwszych zmarszczek mimicznych. Zdecydowanie pierwsze zmarszczki mimiczne można spotkać już ok. 25 roku życia u części Pacjentów. Materiałem w tym wypadku jest skóra. Jeśli jest ona w dobrej kondycji, to odsuwa to pojawianie się zmarszczek mimicznych.

  Przykłady zmarszczek mimicznych to:

  • Zmarszczki poprzeczne czoła
  • Zmarszczki palacza (zmarszczki mimiczne zlokalizowane wokół ust)
  • Kurze łapki
  • Lwia zmarszczka
  • Zmarszczki na brodzie

  Niektórzy z nas mają bardzo silne mięśnie mimiczne. Tak jest i już. To osoby szczególnie narażone na szybkie spotkanie ze zmarszczkami mimicznymi. Jak więc radzić sobie w tym przypadku?

  Zmarszczki mimiczne – botoks jest rozwiązaniem

  Jednym słowem – botoks. To substancja, która podana w skórę zadziała na zmarszczki mimiczne na twarzy. Ale spokojnie! Nie chodzi o to, żebyś nie mógł ruszać twarzą czy złościć się na swoje dzieci 😉

  Jak wspomniałam wcześniej, nie ma nic złego w delikatnych ruchach twarzy. Przy pomocy toksyny botulinowej można zrobić tak, żeby mięśnie osłabić, ale nie całkowicie wyłączyć. To znaczy, że dla Twojego rozmówcy i dla Ciebie wizualnie niewiele się zmieni. Nadal będziesz mógł robić te wszystkie miny. Jednak w praktyce zaginanie skóry nie będzie takie głębokie. Dlatego skóra nie będzie starzeć się tak szybko, a nowe zmarszczki mimiczne nie będą powstawać. I to wszystko bez „efektu maski”, o który tak często pytacie 🙂

  Tym samym zapraszam do gabinetu medycyny estetycznej żeby usunąć zmarszczki mimiczne. Zawsze powtarzam, że medycyna estetyczna skupia się na profilaktyce, dlatego zadbamy o to, żeby nowe zmarszczki mimiczne pojawiały się u Ciebie wolniej.  Czyli takie „win-win” 😉 Buziaki!

  Zarezerwuj konsultację

  Opinie pacjentów

  20.09.2021 Aleksandra

  Pani Doktor Monika jest cudowna! :) Precyzja, dokładność, fach w ręku, chęć wyjaśnienia każdej wątpliwości i odpowiedzenia na każde pytanie. Wizyty przebiegają wręcz relaksująco w przyjaznej atmosferze. Efekty widać praktycznie od razu po zabiegu. Jeszcze raz bardzo dziękuję i zawitam jeszcze nie raz do gabinetu :)

  15.08.2021 Kasia

  Serdecznie polecam Panią Doktor Monikę! Posiada ogromna wiedzę, potrafi perfekcyjnie doradzić, aby nie przesadzić z efektem końcowym. Bardzo rzetelna i miła osoba, a efekt końcowy okazał się taki jak oczekiwałam :)

  29.05.2021 Suveyda

  I chose doctor Monika based on positive feedbacks on Znany Lekarz and i couldn't agree more. She is definitely nice and friendly doctor! She listened to me carefully and answered all my questions. For me what was really important that she really looked honest and natural doctor. For sure i will go for other treatments to her! Also big plus she speaks good english so for foreigners like me it makes the visit much more smoother :)

  Pobierz darmowy poradnik

  12 kroków do młodego wyglądu

  Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".