Zmarszczki mimiczne

Kategoria: Zmarszczki

Spis treści

  Zmarszczki mimiczne mają wiele twarzy

  Zmarszczki mimiczne to takie, które tworzymy sobie sami. Powstają one wtedy, gdy napinamy mięśnie twarzy i marszczymy się na różne sposoby.

  W ciągu dnia każdy z nas przeżywa falę emocji. Złośćimy się, śmiejemy, jemy coś kwaśnego, ktoś nas zdziwi, a czasami nawet płaczemy. Gdyby tak to podsumować, to na naszej twarzy cały czas się coś dzieje.

  Z jednej strony to dobrze, bo przecież na tym polega życie. Z drugiej zaś, im więcej się marszczymy tym większa szansa na powstawanie zmarszczek mimicznych właśnie.

  Na naszej twarzy jest wiele miejsc, w których może powstać zmarszczka mimiczna. Każda z nich ma swoją nazwę, na przykład:

  1. Zmarszczki poprzeczne czoła – to te linie, które idą równolegle do brwi. Znajdziesz je wtedy, gdy mocno się zdziwisz i uniesiesz brwi do góry
  2. Kurze łapki – to zmarszczki wokół oczu, które znajdziesz śmiejąc się 😉
  3. Lwia zmarszczka – to zmarszczka pomiędzy brwiami, która pojawia się gdy się złościsz
  4. Królicze zmarszczki – mogą pojawić się, gdy coś Ci nie smakuje lub jest kwaśne
  5. Brukowana broda – jest wtedy, gdy podczas mówienia „zaciągasz” mięśniami brody i pojawiają się na niej takie grudki, można to też nazwać cellulitem na twarzy 😛

  Niektórzy z nas mają mocniejsze zmarszczki mimiczne w jednej okolicy, a słabsze w innej. To naprawdę zależy od Pacjenta kiedy pierwsze zmarszczki się pojawią i w jakiej okolicy.

  Jak powstają zmarszczki mimiczne?

  Jakie są przyczyny powstawania zmarszczek mimicznych. Wyobraź sobie t-shirt. Jeżeli jest równo i delikatnie złożony to raczej nie pomnie się szybko. Problem, gdy zwijamy i zaginamy go na różne sposoby. Wtedy zemnie się raz-dwa. Ważny jest także sam materiał (pozdrawiam fanów lnu 😉 ).

  Nie inaczej jest z naszą twarzą. Zmarszczki mimiczne powstają, bo skóra się marszczy. Zaginanie skóry na różne sposoby i mocno szybko spowoduje powstawanie pierwszych zmarszczek mimicznych. Zdecydowanie pierwsze zmarszczki mimiczne można spotkać już ok. 25 roku życia u części Pacjentów. Materiałem w tym wypadku jest skóra. Jeśli jest ona w dobrej kondycji, to odsuwa to pojawianie się zmarszczek mimicznych.

  Przykłady zmarszczek mimicznych to:

  • Zmarszczki poprzeczne czoła
  • Zmarszczki palacza (zmarszczki mimiczne zlokalizowane wokół ust)
  • Kurze łapki
  • Lwia zmarszczka
  • Zmarszczki na brodzie

  Niektórzy z nas mają bardzo silne mięśnie mimiczne. Tak jest i już. To osoby szczególnie narażone na szybkie spotkanie ze zmarszczkami mimicznymi. Jak więc radzić sobie w tym przypadku?

  Zmarszczki mimiczne – botoks jest rozwiązaniem

  Jednym słowem – botoks. To substancja, która podana w skórę zadziała na zmarszczki mimiczne na twarzy. Ale spokojnie! Nie chodzi o to, żebyś nie mógł ruszać twarzą czy złościć się na swoje dzieci 😉

  Jak wspomniałam wcześniej, nie ma nic złego w delikatnych ruchach twarzy. Przy pomocy toksyny botulinowej można zrobić tak, żeby mięśnie osłabić, ale nie całkowicie wyłączyć. To znaczy, że dla Twojego rozmówcy i dla Ciebie wizualnie niewiele się zmieni. Nadal będziesz mógł robić te wszystkie miny. Jednak w praktyce zaginanie skóry nie będzie takie głębokie. Dlatego skóra nie będzie starzeć się tak szybko, a nowe zmarszczki mimiczne nie będą powstawać. I to wszystko bez „efektu maski”, o który tak często pytacie 🙂

  Tym samym zapraszam do gabinetu medycyny estetycznej żeby usunąć zmarszczki mimiczne. Zawsze powtarzam, że medycyna estetyczna skupia się na profilaktyce, dlatego zadbamy o to, żeby nowe zmarszczki mimiczne pojawiały się u Ciebie wolniej.  Czyli takie „win-win” 😉 Buziaki!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  01.12.2021 María

  Dr. Monika is a great professional. She replied to all my doubts and concerns, gave honest advice on the most convenient treatments and always felt very comfortable in her hands! Every time I want to improve my skin I go to her and results are amazing. Thank you Monika!

  12.07.2021 Aneta

  Zgłosiłam się do Doktor Moniki ze złożonym problemem. Otrzymałam fachową poradę i pomoc. Dobierając rodzaj zabiegu szczegółowo informowała mnie o jego przebiegu, efektach i czasie trwania. Każdorazowo dbała nie tylko o efekt końcowy, ale również o mój komfort podczas zabiegu. Czułam, że troszczy się o mnie i zależy jej na jak najlepszym efekcie zabiegu. Polecam zabiegi w Jej wykonaniu.

  27.04.2021 Karolina

  Jak zawsze super, polecam :)

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".