Baby Botox – Cena, opinie, efekty. Lepszy niż Botoks?!

Baby Botox – Cena, opinie, efekty. Lepszy niż Botoks?!

Spis treści

  Często pytacie mnie co sądzę o Baby Botox i czy moim zdaniem jest on lepszy niż „zwykły” botoks. W tym artykule wyjaśniam wszystko, co musicie wiedzieć nt. Baby Botoks żeby podjąć dobrą decyzję. Zapraszam!

  Baby Botox co to? Na czym polega zabieg?

  Baby Botox to dokładnie ta sama toksyna botulinowa, którą od lat wykorzystuje się w medycynie estetycznej. Baby Botoks jest jednak dużo bardziej rozcieńczony w soli fizjologicznej, przez co działa z mniejszą siłą. Popularną odmianą tego zabiegu jest także mezobotox, gdzie toksyna botulinowa mieszana jest z preparatem do mezoterapii.

   

  Czy to, że Baby Botox jest mocniej rozcieńczony i łagodniejszy to DOBRA rzecz? Nie do końca. W tym artykule zebrałam dla Was wszystkie „za i przeciw” jeśli chodzi o zrobienie Baby Botox na czoło. Porównam go także ze zwykłym botoksem, w szczególności dla młodych osób.

  „Zwykły” botoks vs Baby Botox – porównanie (tabela)

  Przygotowałam dla Was porównanie obu tych zabiegów w tabeli:

  Baby Botox Zwykły botoks
  Pierwsze
  efekty
  Po 2 tygodniach Po 2 tygodniach
  Czas działania 1-3 miesiące 4-5 miesięcy
  Cena Niższa Wyższa
  Opinie Dobre Dobre
  Używany preparat Toksyna botulinowa Toksyna botulinowa
  Siła działania Słabszy Mocniejszy, ale zależy od dawki
  Ryzyko powikłań Takie samo Takie samo

  Baby botox efekty

  Efekty po Baby Botox z reguły dużo łagodniejsze niż po zwykłym botoksie na czoło. To dlatego, że podczas zabiegu podaje się mniej substancji aktywnej, a więcej soli fizjologicznej. Mimika na twarzy jest bardziej ruchoma i można powiedzieć „naturalna”, ALE…

  …ale wcale nie potrzebujemy bardziej rozcieńczać toksyny botulinowej, żeby zachować więcej mimiki twarzy. Wystarczy po prostu podać jej MNIEJ 🙂

  Efekty każdego zabiegu z botoksem zależą przede wszystkim od ilości substancji aktywnej, a nie od jej rozcieńczenia.

  To trochę tak jak z piciem alkoholu. Możesz wypić kieliszek czystego alkoholu albo rozcieńczonego drinka, a efekt będzie dokładnie ten sam. No, może następnego dnia dodatkowe nawodnienie pomoże na samopoczucie 😉

  Zmierzam do tego, że efekty po Baby Botoksie mogą być dokładnie takie same jak po zwykłym botoksie, a wszystko zależy od ustalonego wraz z lekarzem na zabiegu podejścia. W swoim gabinecie zawsze rozmawiam z Pacjentami na temat oczekiwań po zabiegu i tak dobieram jednostki, żeby dopasować mimikę twarzy do osoby i jej oczekiwań.

   

  Jednak z reguły podczas zabiegu Baby Botox preparatu podawane jest mniej, przez co efekty są krótsze i słabsze. Zamiast utrzymywać się 4-5 miesięcy, Baby Botoks może działać np. 1-3 miesiące. Gdy nałożymy na to fakt, że preparat zaczyna działać po dwóch tygodniach i nie można go za często powtarzać, to faktyczne efekty mogą być bardzo krótkie.

  Baby Botox efekty

  Efekty po Baby Botox są krótsze, bo dawki są mniejsze

  Baby botox cena

  Z reguły Baby Botox jest mniej więcej o połowę tańszy niż zwykły botoks. Niższa cena za ten zabieg jest spowodowana dwiema rzeczami:

  1. Po pierwsze, Pacjentowi podawane jest znacznie mniej substancji aktywnej, czyli toksyny botulinowej, która ma osłabiać mięśnie
  2. Po drugie, Baby Botoks jest zabiegiem, który jest bardziej popularny w gabinetach kosmetycznych, które z reguły mają niższe ceny niż gabinety lekarskie

   

  Cena za Baby Botox to sprawa dość podchwytliwa. To dlatego, że Pacjent nigdy nie wie (bo nie musi tego wiedzieć) w jakim rozcieńczeniu podawany jest preparat. Nie da się więc ustalić czy ktoś na nas nie „oszczędza”. Znaczna mimika na czole cały czas będzie, a rezultaty są wypadkową dwóch rzeczy:

  • Siły działania Baby Botoksu w maksimum (mniej więcej 2 tygodnie od zabiegu)
  • Tego, jak długo działa preparat (max 3 miesiące, choć może to być dużo krócej)

   

  Odnosi się to także do zwykłego zabiegu z botoksem, gdzie także Pacjent także nie decyduje o ilości jednostek. Jednak w tym przypadku łatwiej jest nam porównać efekty – w przypadku zwykłego botoksu będą one trwały dłużej i będą wyraźniejsze.

  Dlatego jeśli zastanawiasz się czy wybrać Baby Botox czy zwykły botoks, moim zdaniem lepiej jest W OGÓLE nie sugerować się ceną. Po prostu jest zbyt dużo zmiennych, na które nie masz wpływu 🙂

  Baby Botoks opinie

  Przeszukując opine w Internecie na temat tego zabiegu widzę mnóstwo pozytywnych opinii. Przede wszystkim Baby Botox chwalony jest za naturalne efekty, szczególnie przez osoby które zdecydowały się na taki zabieg po raz pierwszy i którym trudno było zdecydować na zwykłą odmianę.

  Ogólnie to… dobrze! Cieszę się, że opinie są dobre (to najważniejsze) i że coraz więcej osób przekonuje się do medycyny estetycznej w ogóle 🙂 Jest jednak małe ALE.

  Jestem pewna, że prawie każdy, kto robił u siebie Baby Botoks i jest zadowolony, byłby pewnie nawet bardziej zadowolony ze standardowego botoksu. Dlatego też moja opinia na temat tego zabiegu jest raczej negatywna.

   

  Osobiście uważam, że lepiej jest robić botoks rzadziej. Skoro już decydujemy się na nakłucia, zjawiamy się w gabinecie, płacimy (!) – to dobrze jest żeby korzyści trwały jak najdłużej.

  Baby Botoks pod oczy

  Moim zdaniem Baby Botoks jest warty rozważenia tylko w jednej sytuacji. Chodzi o zabieg na okolicę oka.

  W przypadku botoksu na zmarszczki mimiczne wokół oczu, sprawa jest podwójnie skomplikowana. Mięśni nie możemy za bardzo osłabić, ponieważ skóra wokół oczu jest cienka, a mięśnie które się tam znajdują pomagają w tym, żeby nie było worków pod oczami.

   

  Dlatego po pierwsze, botoks w okolicę oka nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem w ogóle – niezależnie od wariantu. Jeśli jednak jest taka potrzeba i jest to uzasadnione (szczególnie u osób młodych o silnych mięśniach mimicznych) to Baby Botox jest warty rozważenia.

  Więcej o okolicy oka opowiadam w moim filmiku na Youtube, zapraszam:

   

  Najpopularniejsze pytania o Baby Botoks

  Często pytacie mnie o Baby Botox, dlatego zebrałam listę najpopularniejszych pytań od Was.

  Baby Botoks powikłania

  Powikłania po Baby Botox mogą być dokładnie takie same jak po zwykłym botoksie. Mimo mniejszych dawek, sposób podania preparatu i organizm Pacjenta mają ogromny wpływ na rezultaty zabiegu. Powikłania są zawsze możliwe i musimy brać je pod uwagę. Do najpopularniejszych skutków ubocznych należą: opadnięcie powieki, siniaki i obrzęk od nakłuć oraz ból głowy po zabiegu.

  Baby Botoks niesie za sobą takie same rodzaje powikłań jak zwykły botoks

  Jeśli chcesz wiedzieć więcej odnośnie powikłań po toksynie botulinowej, zajrzyj TUTAJ.

  Baby botoks pod oczy

  Baby botoks pod oczy może być dobrym wyborem

  Baby Botox preparat

  Preparat do Baby Botoksu jest dokładnie taki sam jak do zwykłego botoksu – to toksyna botulinowa typu A. Jeśli preparat jest używany i podawany zgodnie z wytycznymi medycznymi to cechuje się wysokim bezpieczeństwem.

   

  Baby botox to także toksyna botulinowa typu A, jednak w dużo większym rozcieńczeniu w soli fizjologicznej niż przy standardowym zastosowaniu. Odmianą tego zabiegu jest mezobotox, który polega na rozcieńczeniu toksyny w preparatach do mezoterapii. UWAGA: nie jest to dopuszczalne wykorzystanie tego preparatu!

  Baby Botoks po zabiegu

  Po zabiegu przez 3 dni unikaj rozgrzewania okolicy zabiegowej (suszarka, sauna, opalanie) oraz aktywności fizycznej. Od razu po wyjściu z gabinetu nie poczujesz różnicy, bo Baby Botox będzie działał z kilkudniowym opóźnieniem.

  Po nakłuciach możesz spodziewać się zaczerwienienia od igieł. Możliwy jest także niewielki obrzęk, który powinien szybko minąć.

  Więcej o zaleceniach po botoksie przeczytasz w TYM artykule.

  Baby Botox kiedy efekty

  Pierwsze efekty po zabiegu pojawiają się od trzeciego dnia, a maksymalne – mniej więcej dwa tygodnie po. Po zabiegu możesz liczyć na osłabienie mięśni mimicznych w miejscu podania preparatu (np. zmarszczki na czole, lwia zmarszczka).

   

  Ze względu na duże rozcieńczenie preparatu, maksymalny efekt jest z reguły bardzo subtelny i nadal zachowuje dużo mimiki twarzy. Taką subtelność można uzyskać stosując także mniejsze dawki zwykłego botoksu.

  Baby Botox ile się utrzymuje

  Baby Botox utrzymuje się mniej więcej 2 miesiące (1-3 miesiące), czyli krócej niż zwykły botoks. Na utrzymywanie się efektów preparatu OGROMNY wpływ ma sam Pacjent, jego organizm i styl życia.

   

  Trudno jest jednoznacznie ustalić, kiedy Baby Botoks przestaje zupełnie działać. Cechą tego zabiegu jest to, że mimika na twarzy jest widoczna cały czas. Sam preparat nie działa liniowo. Na początku (po 2 tygodniach) działa najmocniej, jednak już po ok. miesiącu znaczna część mimiki może wrócić.

  Mezobotox vs. Baby botox

  Równie popularnym zabiegiem co Baby Botox jest Mezobotox. Mimo, że często te dwa zabiegi są traktowane jak to samo, to jest między nimi OGROMNA różnica.

  W przypadku mezobotoksu rozpuszcza się toksynę botulinową nie w soli fizjologicznej (czyli zgodnie z wytycznymi), ale w preparatach do mezoterapii. W teorii chodzi o to, żeby jednocześnie podając mezobotox w czoło nawilżyć skórę.

   

  W praktyce – nie powinno się rozpuszczać toksyny botulinowej w czymkolwiek innym niż w soli fizjologicznej. Nie jest to zgodne z wytycznymi do stosowania tego preparatu i może być niebezpieczne. Co więcej, zgłoszenie ewentualnych powikłań do producenta po mezobotoksie nie będzie w ogóle brane pod uwagę, ponieważ preparat nie został poprawnie podany.

  Dlatego mezobotox odradzam Wam w każdej sytuacji.

  Co zamiast botoksu na czoło?

  Zamiast botoksu na czoło możesz rozważyć dobrą mezoterapię z usieciowanym kwasem hialuronowym. Dobrym rozwiązaniem jest także lekki stymulator tkankowy NucleoFILL oraz zabiegi laserowe.

   

  Wszystkie te zabiegi poprawią kondycję czoła, jednak w żadnym wypadku nie pomogą w zakresie profilaktyki na zmarszczki mimiczne na czole. Jeśli masz np. lwią zmarszczkę albo zmarszczki poprzeczne czoła, to botoks jest podstawowym kierunkiem leczenia. Mezoterapia i inne zabiegi będą działały korzystnie, ale nie ograniczą powstawania nowych zmarszczek.

  Baby Botoks czy warto

  Mam nadzieję, że po tym wpisie jesteś w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie czy warto stosować Baby Botoks u siebie. Jeśli pytasz mnie czy warto zrobić sobie Baby Botox to odpowiem tak: wszystko zależy od Twojej sytuacji, natomiast ja tego zabiegu nie wykonuję z wymienionych tutaj powodów 😉 .

  Baby Botox Kraków

  W moim mieście – Krakowie – jest z pewnością dużo miejsc gdzie możesz zrobić sobie Baby Botox. Jeśli jednak po tym co napisałam w tym wpisie rozważasz standardowy zabieg z botoksem, to zapraszam do mojego gabinetu. Więcej informacji o cenach, wskazaniach do zabiegu i możliwość rezerwacji znajdziesz TUTAJ. Buziaki!

  Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

  5
  Oceń ten artykuł

  Oceń: Baby Botox – Cena, opinie, efekty. Lepszy niż Botoks?!

  Oceń

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Natalia / 18.09.2023 15:55:19

     Czy baby botox mozna podac pod oczy i czy po mimo ze wstrzykuje sie go plytko i w malych ilosciach to czy pomoze na zmarszczki pod oczami? Pozdrawiam serdecznie

     • Monika Łyżwa / 22.09.2023 14:52:54

      Dzień dobry Pani Natalio, jeśli chodzi o tzw. kurze łapki i okolicę oka to botoks jak najbardziej jest warty rozważenia. Jak pisałam w artykule, kluczowe jest dobranie odpowiedniej ilości preparatu do zabiegu 🙂 Pozdrowienia!

    • Małgorzata / 19.09.2022 09:05:39

     Pani Moniko, szkoda, że znalazłam ten artykuł po mezobotoksie 🙁 botoks został rozcieńczony w witaminie C i krzemie. Miał być płytko podany, w efekcie mam opadający kącik ust, nierówne brwi, zastój limfy pod oczami… generalnie wyglądam jak karykatura siebie ;( a miało być ładnie na wakacje. Jeśli ma Pani dobre metody żeby zniwelować ten efekt to chętnie się dowiem. Póki co rozgrzewam twarz termoforem z pestek wiśni i czekam na zabieg laserem frakcyjnym.
     Pozdrawiam 🙂

     • Monika Łyżwa / 20.09.2022 10:10:17

      Pani Małgosiu, dziękuję za ten ważny komentarz. Do rzeczy, które Pani robi moim zdaniem warto dołożyć jest ćwiczenia mięśni twarzy, które zostały nadmiernie osłabione. Warto przed lustrem ruszać tyle, ile się da. Poza tym – czas i cierpliwość 🙂 Pozdrowienia i powodzenia, Monika

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Rozstępy na skórze mogą występować w każdym miejscu, w każdym czasie i w różnej sytuacji. Na każdą z tych sytuacji medycyna estetyczna przygotowała rozwiązanie. Jeśli...

    11.06.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Lipoliza iniekcyjna zalecenia po zabiegu, czyli co robić i czego nie robić żeby efekty lipolizy były jak najlepsze. Lipoliza należy do zabiegów mniej inwazyjnych i...

    09.01.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Żeby pokazać Wam kiedy i jakich efektów możecie się spodziewać po zabiegach estetycznych - przygotowałam specjalne wykresy :) Pokazuję na nich jak bardzo jesteście zadowoleni...

    16.07.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".