Czy lekarz estetyczny musi dobrze WYGLĄDAĆ?

Czy lekarz estetyczny musi dobrze WYGLĄDAĆ?

Spis treści

  Dostałam niedawno komentarz na Znanym Lekarzu o treści: „…jest bardzo naturalnym lekarzem, co spowodowało że zaufałam jej bardziej”. Zrobiło mi się bardzo miło, a przy okazji… dało mi to do myślenia. Zaczęłam się zastanawiać: czy lekarz medycyny estetycznej musi wyglądać dobrze? Dzisiaj opowiem Wam o mojej perspektywie na ten temat.

  Szewc bez butów chodzi

  Mogłabym przytoczyć powiedzenie „szewc bez butów chodzi” i zamknąć ten temat 😉 . Nie zrobię tego, bo takie powiedzonka są bez sensu.

  Regularnie Pacjenci mówią mi: „Pani to ma dobrze z tym dostępem do zabiegów estetycznych”. Albo: „Pani mama to musi mieć fajnie z takim lekarzem w rodzinie”. Wiecie co? Jest w tym trochę prawdy, ale rzeczywistość jest zupełnie inna.

  Z tym dostępem do lekarza i zabiegów to na co dzień mam go taki, jak Wy 🙂 . To znaczy – kiedy zapragnę zrobić sobie zabieg estetyczny to mogę. Wy także możecie, na przykład odwiedzając mnie w moim gabinecie. Więc tutaj się niewiele różnimy.

  To, co dla mnie zrobiło MEGA dużą różnicę to to, że już w młodym wieku zaczęłam poznawać medycynę estetyczną. W wieku 20+ zdałam sobie sprawę z tego, o czym dowiaduje się Pacjent w wieku 30+ albo nawet 40+, gdy przychodzi do gabinetu z pierwszymi problemami. Poprzez studia podyplomowe (już po ukończeniu medycyny) dowiedziałam się co i jak możemy robić żeby dalej wyglądać młodo. I to naprawdę zrobiło różnicę.

  Z reguły Pacjenci zaczynają interesować się medycyną estetyczną trochę zbyt późno. Podczas, gdy mogliby stosować zabiegi profilaktyczne już w wieku 20+ to czekają na pierwsze zmarszczki i zgłaszają się te kilka lat później. Siłą rzeczy, wtedy taka profilaktyka jak botoks czy mezoterapia będzie mniej skuteczna.

  Dlatego jako cel na tym blogu postawiłam sobie, żeby informować i edukować Was o medycynie estetycznej. Czyli zrobić dla Was to, co dla mnie zrobiły studia i zainteresowanie tym tematem w młodym wieku. Im wcześniej się nią zainteresujecie, tym dłużej utrzymacie znakomity wygląd 🙂 .

  Zaufanie to podstawa dobrego leczenia

  Wróćmy do samego wyglądu. Czy poszlibyście do dentysty, który nie ma zębów? Albo czy skorzystalibyście z usług mocno otyłego dietetyka? Ja… nie wiem.

  Już tłumaczę, co mam na myśli. Kiedy szukamy kogoś, kto wykona dla nas usługę (np. hydraulika, dentysty, czy prawnika), to szukamy potwierdzenia, że to właściwa osoba. Patrzymy na zdjęcia, opinie w Google, pytamy znajomych, dzwonimy i rozmawiamy – wszystkie chwyty dozwolone. Zanim wydamy pieniądze, a tym bardziej powierzymy komuś swoje zdrowie, chcemy być pewni, że warto to zrobić w tym miejscu i z tą osobą.

  Na etapie poszukiwań super ważne jest, żeby NIC nie wzbudziło naszych podejrzeń. Zanim poznamy się na tej osobie, wolimy nie mieć przykrych niespodzianek. Wyobraź sobie, że czekasz w poczekalni do nowego dentysty i słyszysz, że w gabinecie ktoś krzyczy w niebogłosy. Jak się z tym czujesz, jako kolejny Pacjent w kolejce? Myślisz pewnie: „ale się wkopałem…”.

  A teraz wyobraź sobie, że byłeś już u tego dentysty 20 razy i nigdy nic Cię nie bolało. Słyszysz w poczekalni, że ktoś na fotelu przed Tobą jęczy z bólu. A Ty myślisz sobie: „co on taki wrażliwy?!

  Zmierzam do tego, że jeżeli poznaliśmy się już na danej osobie – ZAUFALIŚMY – to wyłącza nam się tryb ciągłego oceniania. To dlatego, że nasze własne doświadczenia z daną osobą są dużo ważniejsze, niż cokolwiek do tej pory (w tym np. doświadczenia innych i wygląd tej osoby).

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Prawo przyciągania

  Gorąco wierzę w prawo przyciągania. Najprościej można je opisać tak: dostajesz to, czego chcesz.

  W ciągu tygodnia przyjmuję dziesiątki Pacjentów. Jak to jest, że nieprzyjemne sytuacje i „trudnych” Pacjentów mam bardzo, BARDZO rzadko? Uważam, że to właśnie efekt działania prawa przyciągania.

  Z natury mam pozytywne usposobienie i nie szukam problemów, ale rozwiązań. Uśmiech i radość z życia to moje cechy charakterystyczne. Dokładnie takich Pacjentów najczęściej przyjmuję w swoim gabinecie.

  Z drugiej strony, niezwykle rzadko odwiedzają mnie osoby zestresowane, pełne napięcia i „surowych” emocji. Na pewno dla tych osób prawo przyciągania działa w kierunku lekarzy, którzy pasują do nich bardziej energetycznie. Pewnie te osoby chodzą do innych lekarzy. I to jest zupełnie OK – a nawet bardziej niż OK 🙂 .

  Tak samo jest z wyglądem. Pacjenci zwracają uwagę na wygląd lekarza – nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Ponieważ w moim gabinecie i sposobach leczenia stawiam na zdrowy i naturalny wygląd – to właśnie tego szukają moi Pacjenci. Dzięki temu moja energia i wygląd jest spójna z energią i wyglądem moich Pacjentów. A to bardzo dobrze!

  Dlaczego JA dbam o własny wygląd?

  Jakiś czas temu zdałam sobie sprawę, że naturalny wygląd jest mi POTRZEBNY do pracy.

  Podejrzewam, że gdybym mocno powiększyła usta, wygładziła czoło „na blachę” i zaczęła nakładać bardzo mocny makijaż, to obecni Pacjenci odczuliby dyskomfort. Widzieliby bowiem we mnie osobę, którą NIE CHCĄ się stać jeśli chodzi o wygląd.

  Na szczęście zdrowy i naturalny wygląd to coś, o co zabiegam od bardzo dawna. Dbałam o to zanim zaczęłam być lekarzem (a nawet zanim zaczęłam studia). Więc takie podejście i spójność to w 100% ja – nie jest to wyrachowane działanie. Cieszę się, że mój styl życia może być wizytówką tego, co robię. Szczególnie, że na dłuższą metę wierzę, że to najlepsze podejście.

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Czy lekarz MUSI wyglądać dobrze?

   Uważam, że lekarz nie musi wyglądać dobrze. Choć bez tego elementu będzie mu niezwykle trudno otrzymać kredyt zaufania od Pacjentów.

   Zaufanie to podstawa dobrego leczenia. Niezależnie czy leczymy zmarszczkę czy nowotwór. Pacjent powinien ufać lekarzowi, a lekarz – Pacjentowi. Dlatego, jeśli szukając lekarza medycyny estetycznej serce podpowiada Wam coś innego niż rozum – wybierzcie serce 🙂 .

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Czy lekarz estetyczny musi dobrze WYGLĄDAĆ?

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Kochani, dzisiejszy wpis jest dla mnie bardzo ważny.Jako lekarz medycyny estetycznej zawodowo zajmuje się utrzymaniem młodego i zdrowego wyglądu u moich Pacjentów. Wiem jednak, że...

    16.07.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Inne

    Kwas hialuronowy w ciąży, czy to dobry pomysł? Ciąża i karmienie piersią to szczególny okres w życiu kobiety, kiedy więcej rzeczy NIE MOŻESZ niż możesz...

    24.10.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Inne

    Na czym polega masaż Kobido i dlaczego warto go wykonywać? W tym artykule dowiesz się co to NAPRAWDĘ jest Kobido oraz otrzymasz WAŻNE informacje o...

    12.08.2023 Monika Łyżwa

    Kategoria: Inne

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".