Lipoliza iniekcyjna zalecenia po zabiegu – 5 zaleceń, które musisz znać

Lipoliza iniekcyjna zalecenia po zabiegu – 5 zaleceń, które musisz znać

Spis treści

  Lipoliza iniekcyjna zalecenia po zabiegu, czyli co robić i czego nie robić żeby efekty lipolizy były jak najlepsze. Lipoliza należy do zabiegów mniej inwazyjnych i o mniejszym ryzyku niż np. kwas hialuronowy. Mimo wszystko, są pewne zalecenia, których musimy się trzymać. Oto one!

  Lipoliza iniekcyjna zalecenia po zabiegu – lista

  Lipoliza iniekcyjna zalecenia po zabiegu:

  1. Unikaj ryzyka infekcji
  2. Nie umawiaj spotkań towarzyskich
  3. Odłóż trening na kolejny dzień
  4. Nie narażaj się na wysoką temperaturę lub słońce
  5. Odpuść masaże ciała

  Jak widzisz, jeśli chodzi o zagadnienie lipoliza iniekcyjna zalecenia po zabiegu, to nie jest tak źle 🙂 . Każde z nich tłumaczę w osobnym akapicie, żebyś zrozumiał DLACZEGO akurat to się zaleca. To ważne, ponieważ nie każde zalecenie po zabiegu będzie „być albo nie być”.

  Często gabinety medycyny estetycznej piszą ZA DUŻO zaleceń, po to, żeby wziąć pod uwagę każdą możliwą sytuację. Wtedy pojawia się lista przeciwwskazań tak długa, że po pierwsze można się niepotrzebnie wystarczyć, a po drugie trudno ustalić priorytety.

  Koniec z tym szaleństwem! 🙂 W tym artykule wykładam kawę na ławę.

  1. Unikaj ryzyka infekcji [priorytet: WYSOKI]

  To zalecenie o absolutnie wysokim priorytecie. Czyli bardzo ważne jest, żeby się do tego stosować.

  Chodzi o to, że zabieg lipolizy wiąże się z przerwaniem ciągłości skóry – czyli z nakłuciami. W takiej sytuacji skóra w obszarze zabiegowym traci swoją zdolność do ochrony przez infekcjami i zakażeniami.

  Dlatego należy unikać miejsc i sytuacji, które generują ryzyko infekcji. O tym pamiętaj:

  • Nie chodź na basen przez 3 dni od zabiegu. Basen = duże ryzyko infekcji.
  • Zmień poszewkę w poduszce – na używanej poszewce znajdują się pozostałości z dnia poprzedniego, które mogą ułatwić powstanie infekcji
  • Myj twarz i ręce częściej – z powodów opisanych powyżej

   

  2. Nie umawiaj spotkań towarzyskich [priorytet: ŚREDNI]

  To zalecenie po zabiegu lipolizy iniekcyjnej ma „tylko” priorytet średni. Dlaczego? Bo nie wpływa na Twoje zdrowie lub efekty zabiegu, ale niewątpliwie ważne jest o tym wiedzieć.

  Chodzi o to, że po zabiegu okolica iniekcyjna (np. podbródek czy chomiki) będzie BARDZO nabrzmiała. Jak bardzo? Cóż – powiedzmy sobie, że nazwa „chomiki” ma tutaj dobre zastosowanie 😀 .

  Tak więc możesz spodziewać się, że po zabiegu Twoja twarz będzie kwadratowa jak u Sponge Bob’a. Będzie tak przez pierwsze kilka godzin po zabiegu, ale nie dużo dłużej. Jeśli w ciągu dnia miałeś ten zabieg, to dobrą regułą jest przyjąć, że obrzęk zostanie z nami do końca dnia.

  Przez noc wszystko powinno się wchłonąć i następnego dnia rano nie będzie widać żadnych depozytów preparatu.

  Dlatego co do spotkań towarzyskich musisz sam zdecydować czy chcesz się spotykać w takim stanie. Jeśli to spotkanie w gronie bliskich przyjaciół w Twoim domu to możesz to rozważyć. Większe wyjście na miasto? Zdecydowanie lepiej odpuścić.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  3. Odłóż trening na kolejny dzień [priorytet: WYSOKI]

  Trening na siłowni, bieganie czy aktywność fizyczna, gdzie możesz się spocić jest zupełnie niewskazane w dniu, kiedy robiłeś zabieg lipolizy iniekcyjnej.

  To dlatego, że okolica jest obrzęknięta (co wyjaśniałam powyżej). Nie tylko będzie to miało odzwierciedlenie w Twoim wyglądzie (kwadratowa twarz), ale także w samopoczuciu. Po nakłuciach możesz czuć ten obrzęk, mieć tkliwość okolicy zabiegowej i naciskając/napinając ten obszar po prostu odczuwać dyskomfort.

  Dlatego też dołożenie w tym samym dniu ciężkiego treningu to zdecydowanie nie jest dobry pomysł. Przy okazji spowodowałoby to wzrost ryzyka infekcji i wolniejsze gojenie. Dlatego w temacie lipoliza iniekcyjna zalecenia po zabiegu zdecydowanie odradzam treningi ze strzykawką w szyi 😉 .

  A co następnego dnia? To zależy. Jak wspominałam w poprzednim punkcie, preparat do lipolizy będzie już wchłonięty. Jeśli będziesz dalej odczuwać dyskomfort, np. od nakłuć – a jest to prawdopodobne – to także warto odpuścić trening. Jednak w większości przypadków następnego dnia przy dobrym samopoczuciu można udać się na taki trening i nic się nie stanie.

  4. Nie narażaj się na wysoką temperaturę lub słońce [priorytet: WYSOKI]

  Unikaj wysokiej temperatury i słońca jak… ognia 🙂

  No dobra, może nie jak „ognia”, ale to naprawdę ważne zalecenie po lipolizie. To dlatego, że obrzęk który masz po zabiegu musi się jak najszybciej zagoić. Wysoka temperatura będzie temu przeszkadzała, bo ułatwia puchnięcie.

  Pamiętaj, że przez kilka dni od zabiegu okolica po lipolizie będzie bardziej tkliwa i wrażliwa. I to długo po tym jak preparat do lipolizy się wchłonie!

  To wszystko od tych nakłuć igłami. Paradoksalnie, to DOBRE dla naszej skóry (po produkuje kolagen), ale im szybciej się zagoi tym lepiej.

  Lipoliza iniekcyjna zalecenia po zabiegu – przez 3 dni po unikaj takich sytuacji jak:

  • Opalanie się
  • Sauna
  • Solarium
  • Upały i ekspozycja na słońce
  • Suszarka do włosów (!)
  • Prysznic (!)

  Co się stanie jeśli na drugi dzień pójdziesz do sauny, a później pod prysznic i na koniec wysuszysz się suszarką? To zależy. Od Ciebie i Twojego organizmu. W najlepszym wypadku nie zauważysz różnicy. W najgorszym – ZNACZNIE wydłużysz okres rekonwalescencji, zwiększysz dyskomfort i ból po zabiegu, a także niepotrzebnie narazisz się na infekcje.

  Ważąc wszystkie za i przeciw – unikajmy wysokiej temperatury po lipolizie.

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   5. Odpuść masaże ciała [priorytet: NISKI]

   Ostatnim zaleceniem po zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest odpuszczenie sobie masaży. To BARDZO popularne zalecenie po zabiegu, z którym… nie do końca się zgadzam.

   Po pierwsze – jeśli Pacjent ma w planach masaż tego miejsca, gdzie był robiony zabieg to zdecydowanie należy to odpuścić. Opowiadałam już o obrzęku i tkliwości wcześniej w tym artykule. Uwierzcie mi – nie chcecie żeby po zabiegu ktoś tam cokolwiek Wam uciskał 🙂 .

   Jednak nie jestem zwolennikiem wkładania wszystkiego do tego samego worka. Bo na przykład – co jeśli Pacjentka miała lipolizę na podbródek i chomiki, a idzie wieczorem na masaż np. STÓP? Oczywiście jedno drugiemu nie przeszkadza.

   Dlatego każde zalecenie w temacie lipoliza iniekcyjna zalecenia po zabiegu warto rozpatrywać z odrobiną logiki. Najprościej mówiąc: szczególnie dbajmy o okolicę gdzie lekarz wykonywał zabieg. Im dalej od obszaru zabiegowego, tym bardziej na luzie możemy podchodzić.

   Wniosek? Lipoliza iniekcyjna zalecenia po zabiegu

   Jak widzicie, “lipoliza iniekcyjna zalecenia po zabiegu” to dość prosty i przyjemny temat. Nie jest to „operacja plastyczna”, która miałaby wyłączyć Was z życia na długie dni.

   Wręcz przeciwnie – to przyjemny i „wygodny” zabieg, także z perspektywy zaleceń po zabiegu. Na koniec mam jeszcze jeden przekaz, który dość często powtarzam tutaj na swoim blogu.

   Chodzi mi o to, że każdy Pacjent jest inny. To znaczy, że takie tematy jak zalecenia po zabiegu mogą być ogólne (jak powyżej), ale to od konkretnego organizmu i sytuacji zależy jaka będzie reakcja i co należy zrobić.

   Dlatego nigdy nie bójcie się pytać lekarza o to, co należy robić w temacie lipoliza iniekcyjna zalecenia po zabiegu. Wtedy dostaniecie najlepsze zalecenia. Najlepsze dlatego, że to Wy będziecie siedzieli na fotelu i lekarz będzie mógł dostosować te informacje właśnie do Waszego przypadku.

   I właśnie takiego spędzania czasu na fotelu w gabinecie medycyny estetycznej gorąco Wam życzę! 🙂 Lipoliza iniekcyjna zalecenia po zabiegu, mam nadzieję że teraz dla Ciebie to jasna sytuacja!

   Zabieg lipolizy iniekcyjnej nagrałam w całości na moim YouTube. Zobacz poniżej jak wygląda lipoliza krok po kroku:

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Lipoliza iniekcyjna zalecenia po zabiegu – 5 zaleceń, które musisz znać

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Natalia / 18.03.2024 21:36:54

     Dzień dobry. Czy po lipolizie brzucha można po tygodniu postawić bańki na plecy ? Po jakim czasie można wypić alkohol po lipolizie brzucha zbliża mi się impreza. Pozdrawiam Natalia

     • Monika Łyżwa / 20.03.2024 17:28:55

      Pani Natalio, warto zapytać w gabinecie, w którym robiła Pani zabieg 🙂 Pozdrowienia!

    • Olga / 15.11.2023 22:00:26

     Po jakim czasie od podania botoksu na twarz mogę zrobić lipolize brzucha?

     • Monika Łyżwa / 22.11.2023 08:48:31

      Pani Olgo, nawet w tym samym dniu 🙂 Pozdrowienia!

    • Monika / 19.10.2023 15:57:57

     Witam, trzy dni temu miałam wykonana lipolizę podbródka. Czy to normalne abym miała stan podgorączkowy ok. 38 stopni ? Pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 05.11.2023 08:07:26

      Pani Moniko, nie, nie jest to typowa reakcja – zawsze warto ją skonsultować z lekarzem w kontekście podanego preparatu, Pani stanu zdrowia przed zabiegiem i ewentualnych dodatkowych objawów. Pozdrowienia!

    • Paulina / 07.10.2023 14:52:02

     Czy mogę zrobić jednego dnia rano lipolize wewnętrznej strony ud a kolejnego w południe powiększyć usta? Czy te dwa zabiegi ze sobą kolidują?

     • Monika Łyżwa / 19.10.2023 09:47:24

      Pani Paulino, nie, te zabiegi nie kolidują ze sobą 🙂 Pozdrowienia!

    • Ola / 14.09.2023 18:52:33

     Witam, czy jeśli przyjmuję leki antydepresyjne, a dokładnie asentre to czy mogę zrobić lipolize iniekcyjna ?

     • Monika Łyżwa / 22.09.2023 14:53:24

      Dzień dobry Pani Olu, tak, można wykonać lipolizę 🙂

    • Agbieszka / 15.08.2023 17:00:10

     Dzień dobry, czy u każdego lipoliza działa i preparat się przyjmuje? Mialam 2 tygodnie temu podany preparat w bryczesy i mimo że nie boli, nie jest czerwone nadal mam wrażenie że są jakby lekko opuchnięte i wystają bardziej niż wcześniej. Czy to normalne? Czy można robić w takiej sytuacji kolejne zabiegi?

     • Monika Łyżwa / 17.08.2023 09:00:54

      Pani Agnieszko, nie u każdego lipoliza zadziała w taki sam sposób. Trudno mi powiedzieć z czym jest związana reakcja Pani skóry na preparat – myślę, że warto udać się na wizytę kontrolną do lekarza, który wykonywał zabieg i tam podjąć decyzję. Pozdrowienia!

    • Joanna / 26.07.2023 15:41:38

     Dzień dobry, czy po zabiegu lipolizy iniekcyjnej podbródka można po kilku dniach wykonać inny zabieg np. żelazko na twarz? Ewentualnie po ilu dniach od żelazka lipolizę?

    • Maria / 12.07.2023 13:14:03

     Dzień dobry ????mam pytanie ile czasu po kriolipolizie brzucha mogę kręcić hula hopem ? Nic mnie już nie boli zabieg był tydzień temu Po zdrawiam

     • Monika Łyżwa / 13.07.2023 08:34:14

      Pani Mario, jeśli wszystko jest wygojone to można 🙂 Pozdrowienia!

    • Maria / 12.07.2023 13:12:42

     Dzień dobry ????mam pytanie ile czasu po kriolipolizie brzucha mogę kręcić hula hopem ? Nic mnie już nie boli zabieg był tydzień temu Po zdrawiam

     • Monika Łyżwa / 13.07.2023 08:34:19

      Pani Mario, jeśli wszystko jest wygojone to można 🙂 Pozdrowienia!

    • Marta / 08.06.2023 22:07:22

     Witam, czy po 2 tygodniach po lipolizie ud można udać się do solarium? Wszystkie siniaki już się zagoiły.

     • Monika Łyżwa / 12.06.2023 11:20:38

      Pani Marto, tak, można ???? Pozdrowienia!

    • Anna / 15.05.2023 09:46:51

     Jak szybko po 1 zabiegu lipolizy mozna zrobić drugi?

     • Monika Łyżwa / 15.05.2023 09:49:41

      Pani Aniu, tydzień 🙂

    • Anna / 15.05.2023 07:55:27

     Dziwne dobry czy miesiączką nie jest przeciwwskazaniem do lipolizy podbródka?

     • Monika Łyżwa / 15.05.2023 09:49:31

      Pani Aniu, nie, nie jest 🙂 Pozdrowienia!

    • Paulina / 08.05.2023 20:04:25

     Dzień dobry chciała bym zapytać jaki preparat jest najlepszy do wykonania lipolizy brzucha ?????

     • Monika Łyżwa / 12.05.2023 10:47:56

      Pani Paulino, na ten obszar poleciłabym przede wszystkim liposukcję 🙂 Pozdrowienia!

    • Mateusz / 05.05.2023 12:18:19

     Dzień dobry, jestem w trakcie usuwania boczków lipo labem, na twarzy – brodzie jakiś czas temu pojawił się problem z czyrakami gromadnymi, dermatolog zalecił kuracje dwumiesięczną tetracykliną.. Czy nie będzie miała ona wpływu na preparat pod skórą? I kolejne iniekcje które czekają mnie już za tydzień?

     • Monika Łyżwa / 12.05.2023 10:47:25

      Panie Mateuszu, nie, nie będzie 🙂 Pozdrowienia!

    • Elżbieta / 15.03.2023 20:17:40

     Oczywiście okładać lodem nie oglądać , ach ten słownik ????

    • Elżbieta / 15.03.2023 20:14:29

     Dobry wieczór. Po pierwsze Pani rady są bardzo pomocne i podane w przystępny sposób! Moje pytanie- czy opuchliznę po lipolizie podbródka można oglądać lodem aby przyśpieszyć proces gojenia? Czy można zaczerwienia i siniaki maskować podkładem? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!

     • Monika Łyżwa / 18.03.2023 13:07:07

      Pani Elu, obszaru po lipolizie nie okładamy lodem ani nie masujemy. Najlepiej wszystko zostawić w spokoju aby zagoiło się samo 🙂 Pozdrowienia!

    • Natalia / 14.03.2023 16:01:01

     Dzień dobry, chciałabym wykonać lipolizę ud i pośladków. Czy po zabiegu można korzystać z wanny z ciepłą woda ?

     • Monika Łyżwa / 18.03.2023 13:05:52

      Pani Natalio, poleciłabym raczej szybkie kąpiele niż długie przebywanie w wannie 🙂 Pozdrowienia!

    • Danuta / 10.03.2023 09:26:57

     Dzień dobry.
     Moje pytanie dotyczy aplikacji preparatu do lipolizy.
     Na Pani filmiku widać ,że są to trzy wkłucia ( dwa w “chomiki” i jedno w podbródek).
     Ja miałam wiele nakłuć w okolice podbródka i “chomików”.
     Czy wybór metody ma znaczenie dla efektu końcowego ?
     Jaką ilość preparatu podała Pani pacjentce, ja nie byłam tak opuchnięta po zabiegu.
     Pozdrawiam serdecznie.

     • Monika Łyżwa / 11.03.2023 09:13:43

      Pani Danuto, prawdopodobnie miała Pani inny preparat, co warunkuje inną technikę podania 🙂 Tak samo jeśli chodzi o podawaną objętość – myślę, że u mnie było więcej 😉 Pozdrowienia!

    • Ola / 07.03.2023 12:48:23

     Dzień dobry.
     Czy zabieg lipolizy na podbródek lepiej zrobić po czy przed zabiegiem stymulatora tkankowego pod oczy i zabegiem rozpuszczenia ust? Wiem, że to są w ogóle inne obszary, ale wolę zapytać 🙂

     • Monika Łyżwa / 11.03.2023 09:15:16

      Pani Olu, kolejność nie znaczenia, można nawet w tym samym dniu 🙂 Pozdrowienia!

    • Natalia / 10.01.2023 12:10:50

     Dzień dobry ! Czy można po lipolizie tydzień później pójść do dentysty na wypełnienie zęba? Pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 10.01.2023 12:47:15

      Dzień dobry Pani Natalio, tak, można 🙂 Pozdrowienia!

    • Iga / 08.12.2022 21:26:02

     Witam serdeczne, mam pytanie. Wybieram się na lipolize ud i zastanawiam się czy po zabiegu warto zrobić post by wspomoc usuwanie komórek tłuszczowych?(dodam że regularnie poszczę około 24h/ tydzien)

     • Monika Łyżwa / 13.12.2022 13:47:30

      Pani Igo, dziękuję za ciekawy komentarz. Nie warto jest robić postu w okresie zabiegu, aby nie narażać organizmu na większy stres niż ten spowodowany zabiegiem 🙂 Warto rozłączyć obie te rzeczy od siebie. Pozdrowienia!

    • Maria / 29.10.2022 14:20:19

     Dzień dobry,
     Czy to prawda, że w trakcie i między zabiegami lipolizy nie wolno pić alkoholu, jeść słodyczy, pić dużo wody, mieć dietę lekkostrawną a wszystko po to, aby nasza wątroba poradziła sobie z usuwaniem tłuszczu i by jej tymi produktami nie uszkodzić? Tak powiedziano koleżance, która zrobiła ten zabieg.
     Bardzo ważna dla mnie odpowiedź z racji, że się zastanawiałam na tym zabiegiem lecz boje się o wątrobę.
     Pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 01.11.2022 13:34:32

      Pani Mario, to zależy od tego jak się podaje preparat do lipolizy. Zasadniczo zawsze dobrze jest mieć dietę lekkostrawną żeby nie obciążać wątroby, jednak takie wskazanie należałoby rozpatrywać w perspektywie konkretnego Pacjenta i zastosowanego preparatu. Pozdrowienia!

    • Dorota / 17.10.2022 17:47:30

     Witam.Czy po lipolizie brzucha mogę zrobić tydzień puzniej tatuaz na przedramieniu. POZDRAWIAM

     • Monika Łyżwa / 18.10.2022 11:26:53

      Pani Doroto, odczekałabym dwa tygodnie 🙂 Pozdrowienia!

    • Janina / 04.10.2022 17:50:04

     Dzień dobry. Dokładnie 23 dni temu miałam wykonaną lipolizę wewnętrznej strony ud. Obrzęk ustąpił choć na jednej nodze był znacznie większy i znacznie dłużej. Właśnie na tej samej nodze mam teraz wyczuwalne 3 guzy które przeszkadzają kiedy chodzę. Czy to minie? Dodam, że nie jest to bolesne kiedy nie dotykam ani się nie ruszam.

     • Monika Łyżwa / 04.10.2022 18:04:49

      Pani Janino, dziękuję za komentarz. Guzy utrzymujące się 3 tygodnie po zabiegu z pewnością nie są oczekiwanym objawem. Zachęcam, żeby zwróciła się Pani do lekarza, który wykonywał zabieg. Ta osoba będzie w stanie najlepiej na żywo Pani pomóc. Pozdrowienia i powodzenia!

    • Marzena / 21.09.2022 13:59:51

     Dzien dobry przy masowaniu brzucha jelita odpuściły , dziś nad ranem zakręciło mi die w głowie i zemdlałam na sekundę upadłam , jak leżę jest Ok jak wstaje jest mi bardzo słabo , dziś będzie 1 doba po , robiłam uda i brzuch

    • Marzena / 21.09.2022 01:56:12

     Witam po zrobieniu lipolizie brzucha i bardzo mnie boli brzuch jelita i plecy czy ktoś tak miał? Czy to może być normalne?

     • Monika Łyżwa / 21.09.2022 09:21:37

      Pani Marzeno, nie jest to typowa reakcja po tym zabiegu. Proszę skontaktować się ze swoim lekarzem, który wykonywał zabieg. Pozdrowienia!

    • Magda / 05.08.2022 12:43:23

     Dzień dobry , miałam robione lipolizę ud , ale zapomniałam że tego dnia rano wzięłam ibuprom , czy zabieg nie zadziała ?

     • Monika Łyżwa / 05.08.2022 14:12:03

      Pani Magdo, Ibuprom nie powinien wpłynąć na efekty 🙂 Pozdrowienia, Monika

    • Klaudia / 25.07.2022 20:22:40

     Dzień dobry Pani Moniko, czy niedawno wykonany tatuaż (niedokładnie w miejscu planowej lipolizy planuję lipolize na boczki brzucha, tatuaż został wykonany ponizej linii piersi) będzie przeciwskazaniem do zabiegu? Pozdrawiam serdecznie

     • Monika Łyżwa / 26.07.2022 08:57:11

      Pani Klaudio, nie jest to przeciwwskazanie, ale ja bym poczekała 4 tygodnie żeby tatuaż spokojnie zdążył się zagoić 🙂 Pozdrowienia!

    • Kinga / 15.06.2022 09:19:07

     Przez jaki okres po lipoiniekcji nie można wykonywać masażu ciała?

     • Monika Łyżwa / 15.06.2022 11:05:25

      Pani Kingo, po lipolizie iniekcyjnej można wykonywać masaż ciała od razu. Gdyby chciała Pani masować obszar iniekcji (podbródek i twarz) to zaczekałabym kilka dni, aż obrzęk i tkliwość od nakłuć miną, a preparat w całości się wchłonie. Pozdrowienia!

    • Anna / 28.03.2022 09:43:29

     Lipoliza podbródka ,po miesiącu nadal twarde zgrubienie ,pomimo masażu .Czy można dodatko.wspomóc jakimś zabiegiem efekt???

     • Monika Łyżwa / 28.03.2022 09:45:11

      Pani Aniu, z tą sytuacją proszę zwrócić się do lekarza, który wykonywał zabieg. Niestety nie da się powiedzieć co należy zrobić bez badania. Pozdrawiam, Monika

    • Weronika / 16.03.2022 16:06:49

     dzień dobry po lipolizie chomików twarz zrobiła mi się kwadratowa czy to się unormuje ??

     • Monika Łyżwa / 16.03.2022 16:09:39

      Pani Weroniko, tak – kwadratowa twarz to rezultat podanego preparatu, który jeszcze się nie wchłonął. Powinno to ustąpić w ciągu mniej więcej doby od zabiegu. Jeśli jakieś objawy Panią niepokoją to warto pokazać się na żywo lekarzowi, który wykonywał zabieg. Pozdrowienia! 🙂

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Patrząc w lustro zauważamy oznaki ubiegającego czasu. I nie mam tu na myśli tylko delikatnie zarysowujących się pierwszych zmarszczek. Szybkie tempo życia i zmęczenie odbija...

    19.06.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    Botoks efekty po botoksie + botoks efekty uboczne, czyli jak dobre i złe może iść ze sobą w parze :) Zdecydowałam się napisać taki „łączony”...

    06.12.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    Na blogu pisałam niedawno o kwasie hialuronowym, wymieniając szereg zalet z jego stosowania. Nie zapominajmy o tym czytając dzisiejszy artykuł. Wszystko to brzmi wspaniale -...

    05.05.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".