Modelowanie nosa kwasem hialuronowym, czyli jak poprawić nos bez operacji w 15 minut?

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym, czyli jak poprawić nos bez operacji w 15 minut?

Spis treści

  Modelowanie nosa kwasem hialuronowym to zabieg, który w 20 minut pozwala pokonać kompleksy, które masz od 20 lat. Brzmi zachęcająco? No jasne, ale jest też druga strona. O wszystkim opowiadam w tym artykule.

  Od razu zobacz na zdjęcie „przed i po” z zabiegu modelowania nosa kwasem hialuronowym:

  modelowanie nosa 1

  Źródło: www.allure.com/story/non-surgical-nose-job

  To NIE BĘDZIE artykuł, w którym będę wymieniać w ciemno zalety tego zabiegu tylko po to, żebyście odwiedzili mnie w moim gabinecie. Jeśli czytacie regularnie tego bloga to wiecie pewnie, że od takich strategii zupełnie mi daleko 🙂 .

  Jednak napisałam taki „zachęcający” wstęp, ponieważ nos to z moich obserwacji największe źródło kompleksów. A nawet jeśli nie kompleksów, to często po prostu nas… wkurza.

  Co więcej, kiedy nie jesteśmy za bardzo oczytani, to wydaje się, że jedyną opcją jest chirurgiczna korekta nosa. Od razu wyjaśniam – modelowanie nosa kwasem hialuronowym w wielu przypadkach może być LEPSZE niż trwały zabieg chirurgiczny.

  Kiedy modelowanie nosa kwasem hialuronowym jest najlepszą opcją?

  Modelowanie nosa kwasem hialuronowym może być dla Ciebie najlepszą opcją, gdy:

  • Boisz się operacji – to zupełnie normalne, że masz obawy względem zabiegu chirurgicznego. Jeśli to dla Ciebie „za dużo” i skalpel nie jest dla Ciebie, być może modelowanie nosa kwasem hialuronowym już tak
  • Chcesz przetestować efekty – kwas hialuronowy jest mniej zobowiązujący. Efekt utrzymuje się do 1 roku, a w razie czego kwas można wcześniej rozpuścić
  • Twój nos potrzebuje delikatnej poprawy – jeśli chcesz tylko trochę poprawić kształt nosa, to jest duża szansa, że modelowanie nosa kwasem będzie wystarczające

  Efekty modelowania nosa kwasem hialuronowym

  Odejmowanie przez dodawanie – to działanie, które na pewno nawet nie śniło się Twojej Pani od matematyki 🙂 W gabinecie estetycznym jest jednak możliwe kiedy modelujemy nos.

  Jednym z najfajniejszych efektów tego zabiegu jest to, że możemy wpłynąć na to jak optycznie duży jest nos. To znaczy: jeśli nos wydaje się duży, garbaty, niepasujący do twarzy – możemy to poprawić.

  Modelując nos kwasem hialuronowym możemy tylko „dodawać” wypełniacza. Zupełnie nie znaczy to jednak, że nos przez to będzie stawał się większy. Wręcz przeciwnie! Odpowiednio modelując nos i wpływając na jego kształt, możemy sprawić, że będzie zgrabniejszy, mniejszy i bardziej pasujący do reszty twarzy.

  Z resztą, popatrzcie sami na zdjęcia poniżej:

  modelowanie nosa 2

  Źródło: www.eosrejuvenation.com/galleries/nose/non-surgical-rhinoplasty/

  modelowanie nosa 3

  Źródło: www.preenuk.com/blog/2018/2/27/heres-what-you-didnt-know-about-non-surgical-rhinoplasty

  Jak widzicie na zdjęciach „po”, udało się poprawić linię nosa. To BARDZO wpłynęło na to jak optycznie duży wydaje się nos. Jednym słowem: jest zgrabniej i lepiej.

  Modelowanie nosa kwasem hialuronowym – jak wygląda krok po kroku

  Jeśli nigdy nie byłeś na takim zabiegu, to ten akapit jest dla Ciebie.

  Modelowanie nosa kwasem hialuronowym to bardzo „wygodny” dla Pacjenta zabieg. Możesz właściwie przyjść na taki zabieg między jedną sprawą a drugą, i po chwili wyjść z ładniejszym nosem.

  Przychodząc na zabieg pierwsze minuty zajmuje konsultacja lekarska. To wtedy omawiasz z lekarzem to, co chcesz osiągnąć. Rozmawiacie ze sobą po to, żeby doskonale zrozumieć Twoje potrzeby i potwierdzić sobie wszystkie kolejne kroki.

  W trakcie takiej rozmowy przed zabiegiem lekarz pyta Cię o przeciwwskazania do zabiegu modelowania nosa, którymi są:

  • Choroby autoimmunologiczne
  • Infekcje i opryszczka
  • Cukrzyca typu I
  • Opryszczka
  • Uczulenie na jad owadów błonkoskrzydłych (np. osy)
  • Ciąża i karmienie piersią

  Jeżeli nic z powyższej listy nie dotyczy Ciebie, to następnie przechodzicie do znieczulenia. Lekarz nakłada specjalny krem znieczulający w miejsca, w które będą wykonywane nakłucia. Trzeba poczekać ok. 15 minut aż takie znieczulenie zacznie działać.

  Następnie przechodzimy do zabiegu 🙂 . Lekarz wykonuje w różne miejsca na nosie nakłucia i podaje tam kwas hialuronowy. W zależności od problemu, z którym się zmagasz będziemy pracowali w kierunku na przykład:

  • Podniesienia końcówki nosa
  • Optycznego pomniejszenia rozmiaru nosa
  • Poprawienia linii nosa, zredukowania „garbu”
  • Poprawienia wyglądu chrząstki na nosie

  Zabieg nie będzie bolesny (ból 2/5 lub 3/5), choć z pewnością będziesz odczuwać, że „coś się dzieje”. Nie będzie to jednak wywoływać dyskomfortu czy bólu. Całość nie powinna zając dłużej niż 20 minut.

  To, co się dzieje PÓŹNIEJ jest nawet ciekawsze! Dlatego czytaj dalej 🙂

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Po zabiegu – modelowanie nosa kwasem

  Jeśli czytałeś kiedykolwiek o efektach zabiegu z kwasem hialuronowym, to wiesz pewnie, że efekty są widoczne od razu. To prawda, ale…

  …od razu po zabiegu będziesz także mieć obrzęk na nosie. Nie da się tego uniknąć, ponieważ lekarz pracując igłą i wykonując nakłucia będzie podrażniał tą okolicę. Po zabiegu możesz więc widzieć dwojakie efekty:

  1. (pozytywne) efekty po podaniu kwasu hialuronowego

  2. (negatywne) efekty wywołane obrzękiem

  Dlatego od razu powiem, że na ostateczną ocenę efektów zabiegu będziesz musiał poczekać. Ile? Czasami nawet 2 tygodnie, choć zawsze ostatecznie zależy to od organizmu Pacjenta.

  Przy odrobinie szczęścia i nie za dużym obrzęku, jest duża szansa, że od razu po zabiegu będziesz mógł spojrzeć w lustro i powiedzieć: „WOW!!”

  Kiedy obrzęk już w całości zejdzie, swoim nowym i pięknym nosem będziesz mógł się cieszyć przez 6-12 miesięcy, czyli bardzo długo! W przyszłości możesz taki zabieg ponowić, ale tylko jeśli chcesz. Jeśli nie chcesz, to wygląd nosa po prostu wróci do tego, co było 🙂 .

  Modelowanie nosa kwasem hialuronowym – ryzyka

  90% artykułów na temat modelowania nosa skończyłoby się na akapicie powyżej. Ale nie ten 🙂

  Chcę także pomówić o ryzykach, które niesie za sobą ten zabieg. Zdecydowanie nie po to, żeby Was odstraszyć. Jednak warto zdawać sobie sprawę nie tylko z „za”, ale także z „przeciw”.

  Po pierwsze – modelowanie nosa to trudny zabieg. A dokładniej, nos to trudna okolica. To dlatego, że jest bardzo mocno ukrwiona. Dość łatwo tutaj o problemy i niechciane sytuacje. Trzymając w ręku strzykawkę, do obszaru nosa trzeba zawsze podchodzić z respektem.

  Po drugie – warto znaleźć dobrego specjalistę. Ten punkt jest powiązany z powyższym. Skoro zabieg należy do grupy tych „trudnych”, to zdecydowanie warto iść do osoby, której można zaufać na 100%. Jeśli chodzi o modelowanie nosa kwasem hialuronowym, naprawdę nie ma po co szukać oszczędności – zarówno na lekarzu jak i na preparacie.

  Po trzecie – efekty nie są trwałe. Tak, tak… wiem, że powyżej pisałam o tym jako o zalecie, ale niektórych to może być wada. Niektórzy wolą zrobić sobie taki zabieg raz i mieć efekt na zawsze. Wtedy warto skierować się ku operacji nosa.

  Po czwarte – nie każdy nos da się wymodelować kwasem. Żeby nie rozwodzić się w tym temacie (bo i tak wszystko trzeba potwierdzić na wizycie) powiem jedno. Kwas hialuronowy jest świetny do drobnych poprawek. Gdy trzeba poprawić dużo, operacja jest lepszą opcją. Jakie to są „drobne” poprawki? Chociażby to, co widzieliście na zdjęciach powyżej.

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Modelowanie nosa kwasem hialuronowym cena i moja opinia

   Modelowanie nosa kwasem hialuronowym kosztuje w polskich miastach ok. 1300zł za zabieg z użyciem 1 ml kwasu. To taka „średnia” cena, choć podejrzewam że najbardziej prawdopodobna na teraz (2021 rok).

   Z pewnością można znaleźć taki zabieg taniej, choć takiej drogi nie polecam (pisałam o tym powyżej). Pewnie można także zapłacić więcej 🙂 . Polecam jednak nie sugerować się ceną, bowiem nie o pieniądze tu chodzi, a o Twoje maksymalne zadowolenie z efektu, prawda?

   Na koniec – jaka jest moja opinia o modelowaniu nosa kwasem?

   Powiem tak: ja LUBIĘ problemy, które męczą nas przez 20 lat, a które możemy naprawić w 20 minut. Dlatego wybrałam medycynę estetyczną 🙂 . Modelowanie nosa kwasem hialuronowym w mojej opinii należy właśnie do takich problemów.

   Na swojej drodze spotkałam całkiem sporo osób, którym kształt nosa przeszkadzał nie od wczoraj, ale naprawdę od dawna. Jasne, to nigdy nie jest „być albo nie być”, ale skoro coś można łatwo naprawić to moim zdaniem warto to zrobić. Gdyby wszystko dawało się naprawić tak jak trochę krzywy nos, to życie byłoby naprawdę proste 🙂 .

   Pewnie w tym artykule nie napisałam zupełnie wszystkiego na temat modelowania nosa kwasem hialuronowym. Jeśli jest jeszcze coś, co chcielibyście wiedzieć o tym zabiegu – piszcie!

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Modelowanie nosa kwasem hialuronowym, czyli jak poprawić nos bez operacji w 15 minut?

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Stymulatory tkankowe są jak Bitcoin 5 lat temu. Mało kto znał to słowo – Ci, którzy nie znali teraz żałują. Ci, którzy znali, dzisiaj odnoszą...

    21.03.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Jaki biostymulator tkankowy wybrać? Który jest najlepszy dla Ciebie? Spróbuję pomóc Ci odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule. Jak? Poprzez PORÓWNANIE biostymulatorów tkankowych!

    21.05.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Część II pełnej relacji z zabiegu Pani Asi już przed Wami! Od razu po peelingu laserowym wykonaliśmy zabieg FIBRYNY bogatopłytkowej. To taki wampirzy lifting na...

    08.01.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".