Fibryna bogatopłytkowa – 3 powody dlaczego ją KOCHAM

Fibryna bogatopłytkowa – 3 powody dlaczego ją KOCHAM

Spis treści

    Gdybyś zapytał mnie jaki jeden preparat medycyny estetycznej zabrałabym na bezludną wyspę, to byłaby to fibryna bogatopłytkowa 🙂 . O tym dlaczego uważam, że fibryna jest wspaniała dowiedzie się w tym artykule.

    Fibryna bogatopłytkowa co to jest?

    Fibryna bogatopłytkowa to pojęcie, które być może słyszałeś wcześniej. Dzisiaj opowiem Ci czym jest fibryna . Ale najpierw ustalmy skąd pochodzi, bo to bardzo ważne dla zrozumienia jej korzyści.

    Otóż fibryna pochodzi z …Twojej krwi. Być może pani od biologii w szkole nie tłumaczyła tego ze szczegółami, ale krew człowieka jest niesamowita. W tym czerwonym płynie jest cała masa różnych substancji i składników, które spełniają różne funkcje, trafiając do każdego miejsca w Twoim organizmie.

    Do składników krwi należą m.in. płytki krwi z czynnikami wzrostu. To  „dobre” składniki w kontekście zachowania młodości organizmu. Nowoczesna medycyna estetyczna nauczyła się to wykorzystywać.

    Dzięki specjalnym przyrządom – wirówkom – umiemy oddzielić z krwi te „dobre” składniki. A później możemy podać je tam, gdzie jest największa potrzeba.

    Fibryna  doskonale radzi sobie z bliznami i zmarszczkami. Fibryna bogatopłytkowa pod oczy to także świetny pomysł. Co ważniejsze, dzieje się to w 100% naturalnie. Inaczej mówiąc, leczysz się tym, co pochodzi od Ciebie. Dlatego ryzyko powikłań, alergii czy skutków ubocznych jest absolutnie minimalne.

    • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

    • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

    • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

    KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

    Osocze vs. fibryna

    Fibryna bardzo często jest mylona z osoczem bogatopłytkowym. To dlatego, że oba te preparaty pochodzą z krwii i mają dość podobne zadania. Jednak mimo to między fibryną bogatopłytkową a osoczem są istotne różnice, o których teraz Wam opowiem.

    Wyobraź sobie, że osocze to herbata Lipton. W tym przykładzie fibryna to… esencja takiej herbaty 🙂 . Czyli jest jej mniej, ale jest znacznie bardziej skoncentrowana i gęstsza.

    Ta różnica między fibryną i osoczem powoduje, że preparaty te działają inaczej. Osocze stymuluje skórę do produkcji kolagenu, wspiera budowę naskórka i wspiera syntezę DNA. Fibryna robi to samo, ale mocniej i wolniej.

    Ze względu na swoją gęstość, fibryna  działa dłużej w czasie. Korzyści płynące z jej podania trwają kilka tygodni dłużej niż w przypadku takiego samego zabiegu z osoczem. Jednak ta cecha ma także swoją cenę.

    Minusem fibryny bogatopłytkowej w porównaniu do osocza jest mniejsza jej ilość. Z jednej „porcji” krwi uzyskamy ok. 5ml osocza bogatopłytkowego albo 2ml fibryny. Z tego powodu fibryny nie zastosujemy w leczeniu łysienia albo na dużym obszarze skóry, np. na dekolcie. To dlatego, że będziemy mieli za mało preparatu do podania.

    Problemy estetyczne Pacjentów są jednak różne, a wszędzie tam gdzie fibrynę możemy podać, to z pewnością warto to rozważyć. Chcecie konkretów? Czytajcie dalej 🙂

    VLOG z zabiegu z fibryną bogatopłytkową

    Fibryna jest najlepsza w poprawianiu kondycji skóry w konkretnych miejscach. Doskonałym tego przykładem są blizny po trądziku na twarzy. W przypadku tego problemu fibryna podana w blizny wzmocni i pozwoli odbudować skórę w zniszczonych miejscach.

    Właśnie taki zabieg wykonałam u mojej Pacjentki – Weroniki. Zobaczcie poniżej taki zabieg z fibryną bogatopłytkową krok po kroku. Zabieg na filmiku poprzedza seria pytań ze strony Weroniki, także dostaniecie dużą dawkę wiedzy o tym zabiegu, zapraszam. I niech nie zmyli Cię miniatura 😉

    Fibryna bogatopłytkowa efekty

    Na ocenę efektów u Weroniki jest jeszcze za wcześnie, ale pokażę Wam efekty zabiegu z fibryną u Pani Asi. Zobaczcie na zdjęcie poniżej:

    fibryna bogatopłytkowa efekty

    Fibryna zabieg efekty + peeling laserowy

    Zdjęcie „po” zostało wykonane na kilka tygodni po zabiegu. W przypadku Pani Asi wykonałyśmy także peeling laserowy, który również przyniósł dużo dobrego dla jakości skóry.

    Efekty jakie daje fibryna to m.in.:

    • Poprawia jakość skóry
    • Stymuluję skórę do naturalnej produkcji kolagenu
    • Pomaga w gojeniu blizn
    • Wspiera migrowanie komórek macierzystych do miejsca podania
    • Poprawia mikrokrążenie

    Jednym słowem – tam, gdzie podana jest fibryna a możemy liczyć na mnóstwo korzyści. Z pewnością dlatego fibryna bogatopłytkowa opinie ma BARDZO dobre. Jest jednak pewien haczyk.

    Chodzi o to, że fibryna  to NIE jest zabieg, który da Ci efekt WOW i metamorfozę rodem z pierwszych stron czasopism. Nie jest tak, że po zabiegu z gabinetu wyjdziesz piękniejszy.

    Ponieważ starzenie się skóry to proces, który zajął u Ciebie długie lata, to nie powinniśmy oczekiwać że odwrócenie go zajmie minuty. Fibryna  pomaga w ten sposób, że pierwsze efekty są zauważalne po kilku tygodniach. Co więcej, zabieg powinno się powtórzyć minimum 3 razy. Wszystko po to żeby proces wspierania skóry do naturalnej odbudowy trwał jak najdłużej.

    Dlatego fibryna jest zabiegiem dla cierpliwych. Ale uwierzcie mi – cierpliwi zostaną wynagrodzeni 🙂 .

    Kiedy ten zabieg to NIE jest dobry pomysł?

    Na początku tego artykułu napisałam, że fibryna to preparat, który zabrałabym ze sobą na bezludną wyspę. Nadal to podtrzymuję, jednak na takiej bezludnej wyspie przy pomocy fibryny nie rozwiązałabym KAŻDEGO problemu.

    Kiedy więc fibryna  to NIE jest dobry pomysł? Wtedy, gdy jakość skóry pozostawia bardzo wiele do życzenia, w szczególności u osób starszych. W takich sytuacjach rozważałabym raczej biostymulatory (np. hydroksyapatyt wapnia, kwas polimlekowy) albo lasery.

    Inny przypadek: jeśli chcemy leczyć duże obszary (np. cała twarz, szyja, dekolt, włosy), to lepiej skorzystać z tych preparatów, których jest więcej. Na przykład osocza bogatopłytkowego, kolagenu albo właśnie biostymulatorów.

    Dlatego jeśli jesteś na 100% zdecydowany na fibrynę i umawiasz wizytę u lekarza medycyny estetycznej to weź poprawkę na to, że ostateczny plan leczenia może ulec modyfikacji. Nowoczesna medycyna estetyczna ma naprawdę wiele rozwiązań i jeśli zamienicie wraz z lekarzem fibrynę na coś innego, to tylko dla Twojego dobra.

    Fibryna bogatopłytkowa cena + podsumowanie

    Cena zabiegu z fibryną to ok. 1000zł za zabieg. Przy założeniu wykonania trzech zabiegów, cała terapia to koszt ok. 3000zł. Cena mocno zależy od jakości sprzętu używanego do odwirowania preparatu, a także gabinetu i miasta.

    Dlaczego piszę ten artykuł? Dlatego, że fibryna jest w Polsce zbyt mało popularna. W świecie gdzie rozwiązania na każdy problem chcemy mieć „tu i teraz” i w 5 minut z pewnością warto pomyśleć inaczej, długoterminowo.

    Fibryna w długim terminie daje bardzo dobre efekty. Łącząc to z naturalnością, brakiem możliwości uczuleń i minimalnym ryzykiem skutków ubocznych, jest to zabieg godny rozważenia wszędzie tam gdzie chcemy, żeby skóra Pacjenta była… lepsza. Dlatego zachęcam Was – porozmawiajcie ze swoim lekarzem medycyny estetycznej o fibrynie. Z pewnością warto 🙂 Buziaki!

    Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

    5
    Oceń ten artykuł

    Oceń: Fibryna bogatopłytkowa – 3 powody dlaczego ją KOCHAM

    Oceń

      Podobał Ci się ten artykuł?


      Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

      Komentarze
      • Justyna / 10.03.2024 10:42:11

        Dzień dobry ostatnio zrobiłam plasma filer na powiece dolnej opuchlizna zeszła został kulka pod okiem wielkości groszku co zrobić jczy da się to rozpuscic

        • Monika Łyżwa / 20.03.2024 17:32:35

          Pani Justyno, należy zgłosić się do lekarza, który wykonywał zabieg i wspólnie ustalić plan działania. Pozdrowienia! ????

      • MAda / 22.02.2024 12:25:55

        Jestem po 3 zabiegach fibryna bogatopłytkowa w odstępie około 1 m-cznym pomiędzy poszczególnymi zabiegami. Po pierwszym zabiegu widziałam jak skóra twarzy się poprawia, staje się ładniejsza. Dlatego myślałam ze kolejne jeszcze to utrwalą i polepszą. Niestety. Mija 9 dzień od 3 zabiegu a moja cera wygląda źle. Moja skóra jest przesuszona. Wygląda na zmęczoną i starszą. Podczas zabiegu pani doktor użyła 1,5 ml fibryny na ostrzykniecie całej twarzy. Ona sama zaczęła pracować na osoczu i fibrynie jakieś 3 m-ce temu ( jestem jedną z 1 klientek do tego zabiegu) Nakłuć na twarzy robi mi naprawdę sporo ( około 50). Nie wiem czy 1,5ml to wystarczają ilość preparatu na całą powierzchnie twarzy przy tylu nakłuciach. Martwi mnie jednak ze nie widzę żadnej poprawy. Dodam ze stosuję się do wszystkich po zabiegowych wskazań. Dlaczego nie działa 🙁

        • Monika Łyżwa / 03.03.2024 18:39:40

          Pani Magdo, jeśli efekty nie są zadowalające albo coś jest nie w porządku, to zawsze pierwszą osobą do kontaktu powinien być lekarz, który wykonywał zabieg. Taka osoba będzie w stanie najlepiej odnieść się do Pani pytań, bo zna całą sytuację. Ilość uzyskiwanej do zabiegu fibryny jest bezpośrednio powiązana z “możliwościami” jakie daje krew od Pacjenta. 1,5 ml jest standardową ilością uzyskiwanego preparatu. Pozdrowienia!

      • Joanna / 18.02.2024 19:13:08

        Witam. Zrobiłam pierwszy zabieg Plasma Complex 3 tygodnie temu i nie widzę absolutnie żadnej różnicy w wygladzie mojej skóry twarzy, planuję zrobić jeszcze 2 serie ale ostrożnie się zastanawiam czy warto skoro nie ma różnicy. Dlaczego tak się dzieje ? Z góry dziękuję za odpowiedź

      • Katarzyna / 13.02.2024 08:23:42

        Czy fibrynę można aplikować z pistoletu? Są do tego jakieś specjalne urządzenia?

        • Monika Łyżwa / 20.02.2024 11:21:12

          Pani Kasiu, są takie urządzenia do mezoterapii 🙂 Pozdrowienia!

      • Kasia / 09.02.2024 06:19:06

        Metody podania fibryny.
        Byłam ostatnio na pierwszym zabiegu podaniu fibryny. Pani która wykonywała zabieg podawała go nie ze strzykawki manualnie tylko przez jakiś pistolet. Czułam delikatne ukłucia ale po zabiegu na mojej buzi nie było jakis szczególnych ukłuć i krwi….z tego co oglądałam na internecie.
        Moje pytanie czy można fibrynę podawać z jakiegoś pistoletu?!

        • Monika Łyżwa / 20.02.2024 11:22:47

          Pani Kasiu, tak, jest taka możliwość. Pozdrowienia! 🙂

      • Anna / 29.11.2023 11:03:34

        Mam pytanie – po jakim czasie od zabiegu z użyciem fibryny (w celu wypełnienia zmarszczek) można pójść na masaż kobido?

        • Monika Łyżwa / 30.12.2023 09:58:39

          Pani Aniu, po wygojeniu się skóry, kiedy nic nie boli przy dotyku 🙂

      • Inn / 28.04.2023 09:38:38

        Jak ma się stosowanie retinolu przy takim zabiegu? Jakie należy zrobić przerwy w retinolu? On wygładził mi zmarszczki czy jest sens więc robic zabieg z Fibryną? Moja buzia wygląda na 23 lata a mam 32 🙂

        • Monika Łyżwa / 28.04.2023 17:17:51

          Dzień dobry 🙂 Nie trzeba robić przerw od retinolu przy tym zabiegu. Pozdrowienia!

      • Bożena / 12.11.2022 13:47:16

        Dzień dobry,
        odniosę się do pytania nr. 1 z dnia 12.08.2022 i odpowiedzi, cytuję: Monika Łyżwa / 12.08.2022 18:50:44
        Pani Ewo, to prawda, fibryna w wieku starszym będzie mniej skuteczna niż w wieku młodszym. Tym bardziej wtedy warto rozważyć inne możliwości. Pozdrowienia!”

        Pani Moniko, jakie inne możliwości, jakie zabiegi Pani zaproponuje alternatywnie: komórki macierzyste czy osocze bogatopłytkowe dla osoby 60+

        pozdrawiam serdecznie
        Bożena

        • Monika Łyżwa / 12.11.2022 13:57:28

          Pani Bożeno, dziękuję za komentarz. O polecanych przeze mnie zabiegach dla osób 60+ nagrałam filmik na YouTube, zapraszam serdecznie: https://youtu.be/OjhsIxJIkd4

      • ewa / 12.08.2022 09:18:13

        DZIEN DOBRY
        MAM PYTANIE CZY PODAWANIE FIBRYNY W WIEKU POWYŻĘJ 60 JEST SENSOWNE.
        W TYM OKRESIE JUŻ ORGANIZM NIE PRODUKUJE KOLAGENU , PO PROSTU SIE STARZEJE

        • Monika Łyżwa / 12.08.2022 18:50:44

          Pani Ewo, to prawda, fibryna w wieku starszym będzie mniej skuteczna niż w wieku młodszym. Tym bardziej wtedy warto rozważyć inne możliwości. Pozdrowienia!

      • Renata / 03.07.2022 10:12:06

        Jak długo utrzymuje się efekt po serii trzech zabiegów?i co ile trzeba go powtarzać dla podtrzymania efektów?

        • Monika Łyżwa / 04.07.2022 08:51:23

          Pani Renato, do 1 roku, w zależności od tego, jaki obszar leczymy. Później, dla podtrzymania efektów wystarczy raz na pół roku 🙂 Pozdrowienia!

      • Joanna / 02.05.2022 15:55:23

        Dzień dobry,
        chciałabym się dowiedzieć czy rodzaj wirówki do pozyskiwania fibryny ma znaczenie? Ceny wahają się od 500zł do 1000zł za 1 ampułkę (w obu przypadkach zabieg wykonuje lekarz). Skąd taka rozbieżność w cenie?

      Dodaj komentarz

      Może Ci się spodobać także

      Modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym z pewnością wielu z Was mogłoby pomoc, ale nie zawsze o tym wiecie. Na czym polega modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym? Jakie...

      15.01.2022 Monika Łyżwa

      Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

      Oczy są zwierciadłem duszy. Opadające powieki nadają oczom smutnego i starego wyglądu. Ten problem będzie prędzej czy później dotyczył prawie każdego z nas. Czy plastyka...

      05.03.2021 Monika Łyżwa

      Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

      Radiesse to biostymulator, czyli preparat, który ma stymulować skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Daje naturalne efekty i jest alternatywą dla kwasu hialuronowego. „Radiesse” formalnie...

      30.03.2022 Monika Łyżwa

      Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

      Dołącz do mojego WYZWANIA!

      "5 Dni Do Lepszej Skóry"

      Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

        Dziękuję.

        Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".