Zabieg z hydroksyapatytem wapnia – biostymulator dla Ciebie? | Przed i Po, Skutki Uboczne, Cena

Zabieg z hydroksyapatytem wapnia – biostymulator dla Ciebie? | Przed i Po, Skutki Uboczne, Cena

Spis treści

  Czy wiesz, że robiąc zabieg z hydroksyapatytem wapnia, przez pierwsze trzy miesiące będziesz świecić się na rentgenach? 🙂 To nie jedyna cecha tego preparatu, ale o wszystkim przeczytasz w dzisiejszym artykule.

   

  Co to jest hydroksyapatyt wapnia?

  To biostymulator, czyli preparat, który ma stymulować skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Daje naturalne efekty i jest alternatywą dla kwasu hialuronowego. Zebrałam tutaj dla Was wszystkie informacje, o których musicie wiedzieć przed wykonaniem tego zabiegu u siebie.

   

  Czym jest hydroksyapatyt wapnia?

  Dzięki temu preparatowi możemy wpłynąć na procesy, które zachodzą w skórze w taki sposób, że starzenie się spowalnia.

  Zapamiętajcie tą trudną nazwę – hydroksyapatyt wapnia – bo za kilka lat prawdopodobnie będzie bardziej popularny nawet niż kwas hialuronowy 🙂 . Dlaczego tak uważam?

   

  Dlatego, że hydroksyapatyt wapnia ma specjalne właściwości. Potrafi zmotywować skórę do tego, żeby samodzielnie i naturalnie wytwarzała w Twojej skórze kolagen i elastynę. To dwa składniki, które są kluczowe dla młodego wyglądu, a których z wiekiem zaczyna w skórze brakować.

   

  Hydroksyapatyt wapnia działa jak… małża, która tworzy perłę. Kiedy do małży dostanie się ziarenko piasku, to tworzy ona kolejne warstwy wokół tego ziarenka, aż powstaje coś pięknego – perła.

   

  Tak samo będzie działać Twoja skóra po podaniu hydroksyapatytu wapnia. Wraz z iniekcją, w organizmie wytworzy się szereg reakcji chemicznych w miejscu podania, które będą „zmuszać” skórę do produkowaia kolagenu. Najfajniejsze jest to, że sam preparat zniknie z Twojego organizmu w ciągu tygodni, podczas gdy stymulacja będzie trwać nawet 1,5 roku!

   

  Dlatego właśnie napisałam, że hydroksyapatyt wapnia ma specjalne właściwości. Dzięki temu preparatowi możemy wpłynąć na procesy, które zachodzą w skórze w taki sposób, że starzenie się spowalnia. Fajnie, prawda? 🙂

   

  Co zamiast kwasu hialuronowego na twarz?

  Co zamiast kwasu hialuronowego na twarz – to pytanie, które prawdopodobnie skłoniło Cię do rozpoczęcia poszukiwań o zabiegu z hydroksyapatytem wapnia. Jeśli tak, to dobrze, bo to absolutnie kluczowe i ważne pytanie!

   

  W mojej opinii niezwykle często w gabinetach medycyny estetycznej kwas hialuronowy jest odpowiedzią na wszystko. Niestety – niesłusznie. Nie każdy potrzebuje efektu wypełnienia twarzy. Nie każdy też chce mieć kwas hialuronowy w ciele przez rok, a tym bardziej przez 10 lat (bo tyle właśnie może utrzymywać się w niektórych miejscach na twarzy).

   

  Zamiast kwasu hialuronowego warto rozważyć biostymulatory tkankowe, do których należy m.in. hydroksyapatyt wapnia. Szczegółowy przegląd biostymulatorów tkankowych zrobiłam w TYM wpisie.

   

  Ważne jest wiedzieć jedno – zamiast kwasu hialuronowego mamy naprawdę wiele dobrych możliwości!

   

  Hydroksyapatyt wapnia przed i po, czyli efekty zabiegu i zdjęcia

  Hydroksyapatyt wapnia daje naprawdę bardzo dobre i naturalne efekty. Ta naturalność pochodzi stąd, że preparat w długim terminie nie daje efektu wypełnienia zmarszczek. Dlatego efekt sztucznej twarzy jest praktycznie niemożliwy.

   

  Popatrzcie na zdjęcia efektów przed i po:

  Radiesse przed i po

  Źródło: radiesse.com

  Radiesse efekty przed i po

  Źródło: radiesse.com

   

  Efekty przed i po hydroksyapatycie wapnia, na które możecie liczyć to:

  • Delikatny lifting twarzy w krótkim terminie – dopóki preparat nie usunie się z organizmu
  • Głęboka i długotrwała stymulacja skóry (neokolageneza) – najważniejsza korzyść
  • Produkcja elastyny – czego nie zapewnia np. kwas hialuronowy
  • Zwarta i elastyczna struktura skóry, o zwiększonej grubości – w przypadku skóry „grubość” to pożądany efekt 😉
  • Proliferacja komórek skóry – czyli „mądra” nazwa na namnażanie się komórek skóry
  • Angiogeneza – czyli tworzenie się dodatkowych naczyń włosowatych

   

  Jak wygląda zabieg

  Często pytacie mnie jak W SZCZEGÓŁACH wygląda ten zabieg. Opowiem o nim na podstawie zabiegów, które wykonuję u moich Pacjentów, bo pracuję z tym preparatem naprawdę dużo.

   

  • Krok 1 – konsultacja. Konsultacja może odbyć się w dniu zabiegu, przed samym zabiegiem. Na konsultacji na żywo sprawdzam czy Twoja skóra potrzebuje właśnie takiej stymulacji. Robię to dlatego, ponieważ – uwaga – nie u każdego Pacjenta Radiesse jest absolutnie najlepszym podejściem. Są inne biostymulatory albo kwas hialuronowy, które zawsze warto rozważyć w kontekście danego Pacjenta.
  • Krok 2 – zgody i przeciwwskazania. Kiedy ustalimy już, że hydroksyapatyt wapnia jest najlepszym wyborem, przechodzimy do formalności. Sprawdzamy, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, a Pacjent wypełnia potrzebne dokumenty.
  • Krok 3 – znieczulenie*. Zabieg może wykonywany w znieczuleniu miejscowym w formie kremu. Nie jest to konieczność, bo np. przy pracy kaniulą ból jest minimalny i znieczulenie nie jest obowiązkowe. Wszystko zależy od preferencji Pacjenta.
  • Krok 4 – podanie preparatu. Preparat wstrzykujemy w skórę przy pomocy igły lub kaniuli. Podając ten preparat musimy mieć na uwadze wiele rzeczy, jak np. astymetrie twarzy Pacjenta, technikę, głębokość podania preparatu i wreszcie efekt, który chcemy uzyskać.
  • Krok 5 – masaż twarzy i pielęgnacja po zabiegu. Po podaniu preparatu upewniam się masażem, czy preparat jest odpowiednio rozprowadzony, czy nie ma grudek. Nakładam krem pozabiegowy, żeby odpowiednio nawilżyć skórę i przyśpieszyć gojenie. Informuję także Pacjenta o zaleceniach po zabiegu.

   

  Te wszystkie opisane kroki związane z zabiegiem Radiesse trwają łącznie średnio 30 minut. Może to być nieco dłużej, ale to z powodu dłuższej rozmowy przed lub po zabiegu 🙂 . Same nakłucia trwają max. 10 minut.

   

  Mam dla Was coś fajnego – nagrałam film jak wykonuję ten zabieg u mojej Pacjentki – zobaczcie jak to wygląda w rzeczywistości:

   

   

  Hydroksyapatyt wapnia w policzki, czyli gdzie podajemy preparat?

  Hydroksyapatyt wapnia w policzki to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj tego zabiegu. Przy jego pomocy wykonujemy tzw. „wolumetrię twarzy”, czyli możemy delikatnie wpłynąć na jej rysy. To, co ważniejsze, to że hydroksyapatyt wapnia podajemy w różne obszary twarzy – np. policzki, żuchwę czy na kość jarzmową.

   

  Różne techniki preparatu i efekty, które chcemy uzyskać warunkują to, gdzie i jaką techniką hydroksyapatyt wapnia będzie podany. Najczęściej zależy nam żeby rozprowadzić preparat po całej twarzy, żeby stymulacja do produkcji kolagenu przebiegała wszędzie.

   

  Pewnie nie zdziwi Cię, jak na tym etapie artykułu powiem, że hydroksyapatyt wapnia to jeden z moich ulubionych preparatów w medycynie estetycznej w ogóle. Nie tylko dlatego, że daje naturalne efekty anti-aging, ale także dlatego, że można stosować go praktycznie na CAŁE ciało.

   

  Radiesse na szyję, ramiona, uda, czy nawet brzuch to warty rozważenia temat. Każdy z tych obszarów ciała możemy wspomóc biostymulatorem kolagenu, co jest naprawdę wspaniałą wiadomością! Zobacz dla przykładu na efekty tego zabiegu na dłonie:

  hydroksyapatyt wapnia efekty przed i po

  Źródło: radiesse.com

  Najważniejsze informacje o zabiegu

  Przekopałam cały Internet, żeby dowiedzieć się jakie pytania zadajecie o zabieg z użyciem tego preparatu. Dołożyłam też kilka pytań od siebie, które moi Pacjenci często zadają mi w gabinecie przed zabiegiem. Dzięki temu powstała lista pytań i odpowiedzi która daje Wam wszystkie informacje o tym zabiegu.

  Hydroksyapatyt wapnia cena – ile kosztuje zabieg?

  Cena zabiegu, w zależności od miejsca, to od ok. 1700zł do ponad 2000zł za zabieg. W moim gabinecie cena zabiegu to 2000zł (stan na styczeń 2023, pozdrawiam inflację). Obecną cenę znajdziesz TUTAJ.

   

  Hydroksyapatyt wapnia jest droższy niż kwas hialuronowy, jednak preparatu jest więcej. Z reguły w gabinetach za 1 ml kwasu hialuronowego płacimy 1300-1500zł, podczas gdy hydroksyapatyt wapnia kosztuje ok. 1800zł, ale już za 1,5 ml preparatu. Efekty także utrzymują się dłużej. Dlatego uwzględniając nie tylko cenę zabiegu, ale także ilość i czas utrzymywania preparatu, hydroksyapatyt wapnia wygląda bardzo korzystnie 🙂 .

  Ile ml?

  Standardowo, jeden zabieg wykonujemy z użyciem 1,5ml preparatu, czyli jednej fiolki. Szyja to także 1,5 ml preparatu. U mężczyzn zawsze, bezwarunkowo, podajemy dwie fiolki, czyli łącznie 3ml preparatu. Hydroksyapatyt wapnia na ramiona to 1 ampułka, brzuch: 1-2 ampułki, pośladki: 2-3 ampułki. W przypadku ciała i szyi zabieg powtarzamy po 3 miesiącach.

  Hydroksyapatyt wapnia czy kwas hialuronowy

  Tam, gdzie nie jest potrzebne wypełnienie zmarszczek, a nie dodanie objętości twarzy, zdecydowanie warto rozważyć hydroksyapatyt wapnia ponad kwasem hialuronowym. Są jednak sytuacje i zabiegi, gdzie zawsze wybierzemy kwas hialuronowy, a nie hydroksyapatyt wapnia. Na przykład – skóra wymagająca liftingu, okolica pod oczami, czy powiększanie ust.

   

  Na pytanie pt. hydroksyapatyt wapnia czy kwas hialuronowy nie da się dobrze odpowiedzieć bez spotkania z Pacjentem na żywo. Dopiero wtedy widać na 100% czego potrzebuje skóra i Pacjent. Dlatego zawsze zachęcam Was do konsultacji z wybranym lekarzem medycyny estetycznej.

  Hydroksyapatyt wapnia skutki uboczne

  Skutki uboczne zabiegu z wykorzystaniem tego preparatu możemy podzielić na 3 grupy:

  1. Siniaki i obrzęk – to standardowe skutki uboczne, które zawsze mogą pojawić się po zabiegu. Największą rolę do pojawienia się obrzęku czy siniaków odgrywa organizm Pacjenta. Niektórzy mają te skutki uboczne po Radiesse, a inni zupełnie nie – jednak zawsze należy o nich pamiętać.
  2. Grudki – to poważniejsze powikłanie, które wynika z nieprawidłowej techniki podania preparatu. Pamiętajcie, że hydroksyapatyt wapnia nie da się rozpuścić, więc ewentualne grudki zostaną w organizmie na kilka, kilkanaście tygodni. Później znikną z organizmu, wraz zresztą preparatu.
  3. Powikłania wynikające podania preparatu w nieprawidłowe miejsce – to ekstremalnie rzadkie przypadki, które mogą prowadzić np. do martwicy tkanek w przypadku podania do naczynia krwionośnego. Prawdopodobieństwo tej komplikacji podczas wykonywania zabiegu przez wykwalifikowanego lekarza jest niezwykle małe.

  Czy zabieg boli?

  Zabieg nie jest bolesny. W samym preparacie znajduje się znieczulenie, więc podany pod skórę nie boli. Ponadto, jeśli jest taka potrzeba, hydroksyapatyt wapnia można wykonywać w znieczuleniu kremem. W ciągu około 10minut samego zabiegu z igłami Pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, ale poziom bólu prawie nigdy nie przekracza u Pacjentów 2/5.

   

  Z doświadczenia mogę powiedzieć, że ważną składową bólu, szczególnie przed pierwszym zabiegiem, jest stres. To znaczy, że większe wrażenia bólowe możemy powodować sami sobie niż robi to igła 🙂 . Dlatego jeśli jesteś osobą o niskim progu bólu, to przed zabiegiem z hydroksyapatytem wapnia lepiej jeśli skupisz się dobrym relaksie.

  Najgorsze, co możesz zrobić przed zabiegiem to… czytać o tym czy boli – serio 🙂 .

  Czy zabieg jest wykonywany w znieczuleniu?

  Z reguły zabieg wykonujemy w znieczuleniu kremem. Polega to na tym, że smarujemy kremem miejsca na twarzy, gdzie będą wykonywane nakłucia. Pacjent następnie relaksuje się przez ok. 20 minut żeby znieczulenie zaczęło działać i wtedy zaczyna się zabieg.

   

  Takie zabiegi wolumetryczne są bardzo często wykonywane przy pomocy kaniuli, która jest wprowadzana we wcześniej wykonane nakłucie igiełką. Znieczulenie jest potrzebne właśnie do zwiększenia komfortu tylko tego jednego, małego nakłucia igłą. Do samego wstrzykiwania preparatu w skórę i rozprowadzania go po twarzy znieczulenie… nie jest potrzebne. To dlatego, że połączenia nerwowe są w wyższych warstwach skóry.

  Hydroksyapatyt wapnia jak często trzeba powtarzać?

  Zabieg na twarz powtarzamy nie częściej niż raz do roku. Nie ma jednak tego obowiązku ani konieczności żeby ten zabieg w ogóle powtarzać. Raz wykonany zabieg nie oznacza, że będzie trzeba go kiedykolwiek wykonać w przyszłości. W przypadku hydroksyapatytu wapnia na ciało potwarzamy zabieg po 3 miesiącach.

   

  Nie zmienia to faktu, że kiedyś efekty tego jednego zabiegu przestaną być widoczne. Stymulacja do produkcji kolagenu wywołana hydroksyapatytem wapnia ostatecznie skończy się i to od nas zależy, czy będziemy chcieli ją powtórzyć. Oczywiście z roku na rok każdy z nas starzeje się coraz bardziej. Jeśli więc masz więcej niż 25 lat, to możesz być pewien, że z czasem tego własnego kolagenu Twój organizm będzie produkował coraz mniej.

  Więcej o Sculptrze przeczytasz w TYM artykule. Poza tym, zerknij na filmik poniżej, w którym opowiadam więcej o różnych stymulatorach tkankowych:

  Hydroksyapatyt wapnia opinie

  Na koniec, przybliżmy sobie temat opinii o tym zabiegu. Jeśli chodzi o opinie Pacjentów, to są one bardzo pozytywne. Szczególnie wśród osób, którym zależy na podejściu anti-aging i efektach w długim terminie – a nie na metamorfozie w stylu WOW, tu i teraz. Hydroksyapatyt wapnia nie da takiego efektu liftingu, bo ma po prostu inną rolę. Jeśli to jest dla Ciebie w porządku jako Pacjenta, to prawdopodobnie będziesz zadowolony 🙂 .

   

  Moją opinię o hydroksyapatycie wapnia już znacie. Uważam, że to jeden z najbardziej uniwersalnych i „dobrych” preparatów kiedy zależy nam na młodym, zdrowym i naturalnym wyglądzie.

   

  A jakie są opinie innych lekarzy? Mówiąc krótko – medycyna estetyczna coraz bardziej stawia na biostymulatory tkankowe takie jak hydroksyapatyt wapnia. Lekarze doceniają wartość, jaką dają te preparaty, dlatego coraz częściej wprowadzają je do oferty swoich gabinetów.

   

  Hydroksyapatyt wapnia Kraków

  Jeśli akurat jesteś z Krakowa lub okolic (albo lubisz wycieczki 😉 ) to zabieg z hyrdoksyapatytem wapnia wykonuję w swoim gabinecie Doktor Monika – Medycyna Estetyczna przy ul. Kaczary 5 w Krakowie. Rezerwacji możesz dokonać na dedykowanej temu zabiegowi stronie – o tutaj.

  Znajdziesz tam m.in. przeciwwskazania do zabiegu, o których nie napisałam tutaj oraz mój kalendarz z wolnymi terminami. Do zobaczenia! 🙂

  Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

  5
  Oceń ten artykuł

  Oceń: Zabieg z hydroksyapatytem wapnia – biostymulator dla Ciebie? | Przed i Po, Skutki Uboczne, Cena

  Oceń

   Podobał Ci się ten artykuł?


   Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

   Komentarze
   • Angelika / 01.05.2024 16:38:04

    Dzień Dobry,
    Czy stymulator ten, zmienia rysy twarzy? Tzn. nadaje on bezpośrednio efekt wolumetrii – czy ten efekt zanika?
    Czy stymulator wywołuje efekt puffy? Czy mozna go zastosowac jedynie jako prewencje przeciwstarzeniową? Tak aby nie wywołało to dodatkowej objętości w tkankach ani zmiany rysów twarzy?
    Pozdrawiam

    • Monika Łyżwa / 15.05.2024 14:00:38

     Pani Angeliko, stymulatory tkankowe nie dodają objętości. Pozdrowienia! ????

   • Beata / 25.04.2024 21:12:13

    Witam serdecznie a ja mam pytanie czy można być uczulonym na hydroksypatyt wapnia? Może dojść do wstrząsu anafilaktycznego ?

    • Monika Łyżwa / 28.04.2024 13:34:35

     Pani Beato, jest możliwe uczulenie (najczęściej na lidokainę w preparacie), ale nie ma ryzyka wstrząsu. Pozdrowienia! ????

   • Iza / 01.02.2024 18:56:27

    Ja mam odmienne pytanie od Pani Beaty, czy spotkala sie Pani z przypadkiem tzw ‘pillow face’ po Radiesse, czyli nadmiernie wypelniona twarza. Zabieg Radiesse mialam robiony kilkukrotnie i nigdy mnie nie ‘wydelo’ . Tym razem
    mnie wydelo, mam dodatkowa warstwe zelu na twarzy i wygladam jak Madonna podczas rozdania nagrod Grammy w 2023 roku. Moj lekarz bardzo upodobal sobie od jaskiegos czasu metode dystrybucji Radiesse w formie rozcienczonej 1:1 i za pomoca robienia niemalze pionowych stelarzy – karniszy ktore do momentu rozuszczenia trzymaly sie po bokach ust w dol w postaci wypuklych zwisow

    Ostastnim razem tak skupil sie na tym ‘ karniszowaniu’ ,ze nie starczylo mu produktu na moja brode i zostala ona ‘naga’ i scisnieta pomiedzy te dwa wyjatkowo gorliwie wypelnione ‘karnisze’. W rezultacie powstaly 2 paskudne wypukle wybrzuszenia, ktore w stadium uwalniania sie substancji zelujacej jeszcze bardziej sie rozszerzyly.

    Czy taki efekt moze miec miejsce przy nieprawidlowej dystrybucji produktu? Nie sadze , zeby to wydecie bylo jakas alergiczna reakcja poniewaz Radiesse mialam juz robione kilka razy. Czy Radiesse jest bezpieczne do wypelniania doliny lez?

    • Monika Łyżwa / 08.02.2024 13:24:16

     Pani Izo, trudno mi spekulować, ponieważ opisana sytuacja jest nietypowa i indywidualna dla Pani. Radiesse nie wypełni doliny łez. Jeśli chodzi o pozostałe pytania, najlepiej jest porozmawiać o tym z lekarzem, który wykonywał zabieg. Pozdrowienia!

   • Beata / 08.01.2024 21:43:24

    Witam serdecznie. Po jakim czasie od zabiegu Radiesse można uzupełnić brodę kwasem hialuronowym?

    • Monika Łyżwa / 09.01.2024 13:47:36

     Pani Beato, można to zrobić w tym samym czasie 🙂 Pozdrowienia!

   • Beata Nowakowska / 16.12.2023 08:00:00

    Dzień dobry,
    Czy spotkała się Pani kiedykolwiek w swojej praktyce, żeby efekt podania 1.5 cc preparatu Radiesse w okolice kości policzkowych ( pod oczami) był absolutnie zerowy? Bo tak właśnie jest w moim wypadku. Zabieg miałam w marcu, odczekałam cierpliwie trzy miesiące- żadnych efektów. Czy jest to indywidualna sprawa moich wygórowanych oczekiwań ( jak ocenił to operator, FabSkin), wieku ( mam 66 lat) czy jeszcze czegoś innego? Bo już nie wiem, co o tym sądzić. Jestem w każdym razie bardzo rozczarowana.
    Pozdrawiam
    Beata

   • Nat / 07.10.2023 23:36:01

    Szanowna Pani Doktor,
    Jest Pani prawdziwym Skarbem internetów w zakresie medycyny estetycznej, serio! Ogromne dzięki za niezwykle praktyczne informacje o wszelkich dostępnych preparatach i zabiegach, które podaje Pani w wyjątkowo przystępny sposób, ludzkim językiem i bez “pudrowania” 🙂
    Mam wielką prośbę i pytanie:
    Jestem po dwóch zabiegach Profhilo na twarz (efekt całkiem fajny).
    Po jakim czasie od ostatniego Profhilo mogę wykonać zabieg Radiesse lub Crystalys?
    Z góry piękne dzięki za odpowiedź i serdeczne pozdrowienia z Wrocławia (ogromnie żałuję, że jest Pani tak daleko ;-(((

    • Monika Łyżwa / 19.10.2023 09:47:05

     Pani Natalio, dziękuję za dobre słowo 🙂 Najlepiej odczekać min. 6 tygodni. Pozdrowienia!

   Dodaj komentarz

   Może Ci się spodobać także

   Hialuronidaza to substancja kontrowersyjna. Dlatego, że sięgamy po nią wtedy, gdy coś się NIE UDAŁO i chcemy rozpuścić kwas hialuronowy. W tym wpisie opowiem Wam...

   14.06.2022 Monika Łyżwa

   Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

   Lipoliza iniekcyjna jak długo utrzymuje się efekt – odpowiedź jest prosta. BARDZO DŁUGO. Ale co to dokładnie znaczy? I dlaczego w przeciwieństwie do innych zabiegów...

   03.12.2021 Monika Łyżwa

   Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

   Powiększanie ust nieudane to rzadko poruszany temat w branży medycyny estetycznej. Nikt nie chce publicznie rozgłaszać i pokazywać nieudanego powiększenia ust.

   31.01.2022 Monika Łyżwa

   Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

   Dołącz do mojego WYZWANIA!

   "5 Dni Do Lepszej Skóry"

   Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

    Dziękuję.

    Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".