Lipoliza iniekcyjna jak długo utrzymuje się efekt

Lipoliza iniekcyjna jak długo utrzymuje się efekt

Spis treści

  Lipoliza iniekcyjna jak długo utrzymuje się efekt – odpowiedź jest prosta. BARDZO DŁUGO. Ale co to dokładnie znaczy? I dlaczego w przeciwieństwie do innych zabiegów medycyny estetycznej lipoliza działa tak długo? O tym wszystkim opowiadam w dzisiejszym artykule.

  Krótka piłka – lipoliza iniekcyjna jak długo utrzymuje się efekt

  Lipoliza iniekcyjna jak długo utrzymuje się efekt? -często zadajecie mi to pytanie na wizytach. A ja uwielbiam na nie odpowiadać, bo efekty są trwałe 🙂 . To znaczy, że raz zrobiona daje swój efekt na zawsze. Fajnie, prawda?

  Z powyższym jest jednak związane wiele kwestii, które chciałabym omówić w tym artykule. Bowiem lipoliza to NIE JEST zabieg, który przynosi efekty w tak oczywisty sposób jak np. kwas hialuronowy.

  Przede wszystkim, jeśli jeszcze tego nie wiesz, jednym zdaniem opiszę na czym polega ten zabieg. Przy pomocy igły lekarz podaje w skórę specjalny preparat, który miejscowo rozpuszcza tłuszcz.

  Zabiegiem tym możemy poprawić wygląd twarzy (podbródek i tzw. chomiki), ale także innych części ciała, jak na przykład ud czy brzucha. Ponieważ jednak to właśnie twarz jest tym, czym zajmuję się na co dzień w moim gabinecie, to tylko o tym będę mówić w dalszej części artykułu 🙂 .

  Póki co, popatrz jeszcze na przykładowe efekty tego zabiegu:

  lipoliza iniekcyjna 1

  Źródło: www.jcasonline.com

  lipoliza iniekcyjna 2

  Źródło: genuvisbeauty.com

  Dlaczego efekt lipolizy iniekcyjnej jest “na zawsze”?

  Lipoliza iniekcyjna jak długo utrzymuje się efekt – jednym słowem – trwale! Trwały efekt zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest związany z tym, że podawany preparat ma właściwie tylko jedną rolę, czyli rozpuścić tłuszcz. Inaczej mówiąc, preparat ten jest bardzo szybko usuwany z organizmu i nie zostaje tam na stałe, jak chociażby w przypadku wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym.

  Możesz pomyśleć sobie o tym zabiegu jak o grupie antyterrorystów, którzy o 6 rano wyważają drzwi, „czyszczą” pomieszczenia z zagrożeń, złych ludzi wsadzają w kajdanki i o 6:07 jest już po wszystkim 🙂 .

  Może to śmieszne, ale tak samo jest z tym zabiegiem. Efekt lipolizy iniekcyjnej utrzymuje się tak długo, ponieważ podany preparat od razu (w ciągu godzin, dni) „rozpuszcza” komórki tłuszczowe w okolicy zabiegowej. A mówiąc bardziej formalnie – zmienia ich strukturę żeby mogły zostać wchłonięte przez organizm i z niego usunięte.

  W tej samej chwili sam preparat także wchłania się i usuwa. Efekt? Wyraźnie szczuplejsza i smuklejsza okolica, w której wykonywaliśmy zabieg.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Ciemniejsza strona lipolizy iniekcyjnej

  Gdyby wszystko było tak kolorowe jak w opisie powyżej, to wszyscy cieszyliby się efektami lipolizy i nie mieli ani grama zbędnego tłuszczu 🙂 . Jak ze wszystkim, tutaj także jest „ciemna strona”, którą zdecydowanie musisz znać przed tym zabiegiem. Lipoliza iniekcyjna jak długo utrzymuje się efekt – to zależy od kilku rzeczy, które wymieniam poniżej.

  Po pierwsze – żeby był efekt, lipolizę musisz wykonać kilka razy

  Niestety, jeden zabieg nie wystarczy, żeby mieć długotrwały, a przede wszystkim WIDOCZNY efekt. To nie jest tak, że preparaty używane do lipolizy iniekcyjnej są aż tak magiczne, że rozpuszczają tłuszcz od razu i w dużych ilościach.

  Na jakie efekty możesz liczyć i jak szybko? O ile preparat zaczyna działać od razu (to fakt), to pierwsze WIDOCZNE efekty pojawiają się z reguły po drugim zabiegu. Tak też mówię moim Pacjentom – lepiej ewentualnie się pozytywnie zdziwić jeśli efekty będą od razu niż zawieść.

  W mojej pracy ok. 30% Pacjentów widzi efekty kilka dni po pierwszym zabiegu. Kolejne 50% Pacjentów – po drugim zabiegu. Reszta dopiero później, po trzecim zabiegu.

  Dlatego udając się na lipolizę iniekcyjną zaplanuj sobie przynajmniej 3 zabiegi. Ta ilość to taki „rynkowy standard”, choć nie ma przeciwwskazań żeby zrobić czwarty i piąty i kolejne, jeśli będziemy nadal widzieli postęp i będzie taka chęć. JEDEN zabieg to jesdnak zdecydowanie długo żebyśmy w ogóle zaczęli rozmowę na temat tego, jak długo utrzymuje się efekt lipolizy iniekcyjnej 😉 .

  Po drugie – otyłość

  Lipoliza iniekcyjna jak długo utrzymuje się efekt? Najdłużej utrzyma się u osób SZCZUPŁYCH.

  To śmieszny paradoks. Tak samo jak najlepsze efekty na siłowni osiągają osoby, które mają sześciopak. Albo że w bieliźnie wyszczuplającej najlepiej wyglądają szczupłe modelki.

  W przypadku lipolizy iniekcyjnej sprawy mają się tak dlatego, że po prostu to rozpuszczanie nie jest takie intensywne. Jeśli w Twoim podbródku czy chomikach są niewielkie ilości tłuszczu (ale jednak widoczne i przeszkadzające) – to najlepsze warunki żeby to „dopalić” lipolizą.

  Jeśli jednak masz nadwagę, to efekty lipolizy będą słabsze i będą utrzymywać się krócej (jeśli tak możemy o tym mówić). Preparat rozpuści tyle samo tłuszczu w obu przypadkach, tylko po prostu w tym pierwszym będzie to bardziej widoczne.

  O jakiej nadwadze mówię? Trudno powiedzieć dokładnie – to wszystko zależy od sposobu, w jaki tłuszcz rozkłada się w ciele Pacjenta. Każdy jest inny. Niektórzy z natury mają pełną twarz, nawet kiedy brzuch jest płaski lub prawie płaski.

  Dodatkowo, wraz z nadwagą często mamy do czynienia z wahaniami wskazówki na wadze. Wtedy zagadnienie pt. lipoliza iniekcyjna jak długo utrzymuje się efekt nabiera nowego wymiaru. Bo w sytuacji przybierania na wadze można szybko “przykryć” efekty lipolizy. Jednak tłuszcz rozkłada się po całym organizmie – niezależnie czy był wykonywany wcześniej zabieg lipolizy, czy nie. W szczegółach o tym za chwilę.

  W sytuacji bezdyskusyjnej nadwagi, warto zwrócić uwagę na zabieg liposukcji. Brzmi podobnie, choć są to zupełnie inne zabiegi 🙂 . Liposukcja to zabieg chirurgiczny i na pewno nie zaszkodzi o nim poczytać.

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Po trzecie – przeciwwskazania

   Lipoliza iniekcyjna jak długo utrzymuje się efekt – to zależy także od przeciwwskazań. Uspokoję Cię jednak – nie ma tutaj jakiś mega wygórowanych wymagań żeby przystąpić do zabiegu 🙂 .

   Sama procedura jest bezpieczna pod okiem specjalisty. Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

   • Karmienie piersią i ciąża
   • Skłonności do powstawania blizn przerosłych
   • Infekcje i opryszczka
   • Problemy z wątrobą i nerkami
   • Zaburzenia krzepnięcia krwi

   Czyli jednym słowem – nie jest źle 🙂 . Do tych przeciwwskazań musimy dodać omawianą wcześniej otyłość. Jeśli nie jesteś pewien czy kwalifikujesz się do zabiegu – zapytaj lekarza na konsultacji.

   Po czwarte – tłuszcz może wrócić

   Lipoliza iniekcyjna jak długo utrzymuje się efekt – to zależy od Ciebie Dlatego, że (po czwarte) tłuszcz może WRÓCIĆ.

   Lipoliza jest zabiegiem, który pomaga usunąć tkankę tłuszczową. Nie znaczy to jednak, że przybierając na wadze, tłuszcz „ominie” okolice podbródka czy chomików.

   Zasadniczo nie mamy wpływu na to jak rozkłada się tłuszcz w naszym organizmie. To popularny mit, że np. robiąc brzuszki możemy spalić tłuszcz miejscowo, na brzuchu. Gdybyś robił wyłącznie brzuszki, codziennie przez długi czas, to tłuszczu ubędzie Ci tak samo z brzucha, ale też z ud, pośladków, czy właśnie chomików 🙂 .

   Lipoliza iniekcyjna jest trochę wyjątkiem od powyższej reguły. Czy POZWALA miejscowo spalić tłuszcz. Nie blokuje jednak przed jego powrotem. Wszyscy mamy tutaj równe szanse,

   Lipoliza iniekcyjna jak długo utrzymuje się efekt – moja opinia

   Jeśli miałabym odpowiedzieć jednym słowem na problem pt. „lipoliza iniekcyjna jak długo utrzymuje się efekt” to powiedziałabym: tak długo, że WARTO robić ten zabieg.

   Uważam, że lipoliza iniekcyjna to świetny zabieg, który pomaga uzyskać smukłą twarz i podkreślić jej naturalne rysy. Wielokrotnie widziałam rezultaty „przed i po” zabiegu i efekt nie tylko odmładzał twarz, ale także dawał coś więcej. Na twarzach Pacjentów widać większą satysfakcję z własnego wyglądu i po prostu… szczęście. A o to zdecydowanie warto zabiegać 🙂 Jeśli więc zastanawiasz się i myślisz: lipoliza iniekcyjna jak długo utrzymuje się efekt, to pamiętaj, że długo, ale wiele zależy od Ciebie 🙂 . Buziaki!

   Zabieg lipolizy iniekcyjnej nagrałam w całości na moim YouTube. Zobacz poniżej jak wygląda lipoliza krok po kroku:

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Lipoliza iniekcyjna jak długo utrzymuje się efekt

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Maria / 11.02.2023 11:55:25

     Dzień dobry chciałabym się dowiedzieć co Pani by proponowała na chomiki i drogi podbródek plus generalnie poprawę owalu twarzy( pozbycie się tłuszczu w linii żuchwy) lipoliza czy thuzzle? Mam z natury pełną twarz, miękkie rysy . Czy byłam szczupła czy w ciąży nie miało to znaczenia

     • Monika Łyżwa / 18.02.2023 09:38:48

      Dzień dobry Pani Mario 🙂 Dziękuję za komentarz. Wszystko zależy od przyczyny takiego problemu. Na przykład – czasami może wyglądać, jak gdyby problemem był nadmiar tkanki tłuszczowej w tej okolicy, podczas gdy chodzi o nadmiar skóry lub zmianę owalu twarzy. Na każdą z tych ewentualności są różne rozwiązania. Ogólnie zarówno lipoliza, fale radiowe, kwas hialuronowy czy stymulatory tkankowe. Najlepiej jest zobaczyć się na żywo z lekarzem i wszystko ustalić 🙂 Pozdrowienia!

    • Monika / 12.01.2023 12:09:30

     Jeszcze dodam ze nie mam uczulenia , jestem szczupła osoba i pije 3 litry wody dziennie 🙈

    • Monika / 12.01.2023 12:07:06

     Witam 😉 7 dni temu miałam zabieg lipolizy chomików preparatem lipolax vl, po 2,5 ml na stronę , pierwsze 3 dni byłam bardzo spuchnięta na twarzy , teraz po 7 dniach opuchlizna jest mniejsza ale nadal wyglądam gorzej niż przed zabiegiem , jak dotykam skore czuje ze preparat jest i jak naciskam czuje bardzo delikatny ból , czy był kiedyś przypadek ze preparat się nie wchlknal i został w danym obszarze ?

     • Monika Łyżwa / 12.01.2023 13:35:27

      Pani Moniko, dziękuję za komentarz 🙂 Trudno mi na podstawie opisu odnieść się do Pani problemu. Aby rzetelnie móc odpowiedzieć co należy zrobić w takiej sytuacji, najlepiej jest skontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg. Ta osoba najlepiej wie co i jak zostało podane, a także zna Pani indywidualną sytuację. Dlatego zachęcam do spotkania się z tą osobą i przedyskutowania czy jest to jeszcze preparat, czy np. tkliwość po zabiegu 🙂 Pozdrowienia!

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Czy powiększanie ust boli – jeśli zadajesz sobie to pytanie, to znaczy, że nigdy wcześniej nie miałaś tego zabiegu :) W tym wpisie opowiadam na...

    27.10.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    „A gdyby tak można było powiększyć usta na kilka dni, żeby sprawdzić jak to jest…” – pomyślała większość kobiet przynajmniej raz w życiu :) Wiecie...

    18.09.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Często pytacie mnie co sądzę o Baby Botox i czy moim zdaniem jest on lepszy niż „zwykły” botoks. W tym artykule wyjaśniam wszystko, co musicie...

    06.05.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".