NucleoFILL zabieg – Stymulator tkankowy – najważniejsze informacje

NucleoFILL zabieg – Stymulator tkankowy – najważniejsze informacje

Spis treści

  NucleoFILL to zabieg który warto znać, bo jest duża szansa, że go potrzebujesz. O tym dlaczego sądzę, że NucleoFILL jest jednym z ciekawszych rozwiązań w medycynie estetycznej przeczytasz w tym artykule. Dowiesz się tutaj, co czyni ten zabieg takim wyjątkowym dla Twojej skóry. Zapraszam!

  NucleoFILL co to jest?

  NucleoFILL to zabieg z preparatem mającym w składzie polinukleotydy. Ten stymulator tkankowy służy do odnowy skóry i poprawy jej jakości już na poziomie komórkowym. Polinukleotydy w nim zawarte zapewniają naturalne efekty odnowy i nawilżenia skóry. W tym artykule zebrałam dla Was najważniejsze informacje o zabiegu NucleoFILL, które powinniście znać przed wizytą w gabinecie.

   

  Sama nazwa „NucleoFILL” to nazwa handlowa preparatu z polinukleotydami, który ma także swoje alternatywy. Wspominam o nich w dalszej części artykułu. Skupmy się jednak na tym, co sprawia, że ten zabieg jest taki… fajny!

  NucleoFILL to nazwa handlowa preparatu z polinukleotydami. Alternatywą jest np. Juvenus.

  nucleofill efekty przed i po

  Źródło: nucleofill.pl

  NucleoFILL zabieg – jak działa ten preparat?

  Żeby opisać jak działa zabieg NucleoFILL, musimy skupić się na polinukleotydach. To właśnie one są najważniejsze dla zrozumienia procesów zachodzących w organizmie.

  Nasza skóra zaczyna starzeć się już od ok. 25 roku życia. To właśnie wtedy w komórkach zachodzą zmiany, które zmniejszają możliwości ich regeneracji. Skóra produkuje mniej kolagenu i elastyny, które są konieczne do tego, żeby wyglądać młodo.

   

  Polinukleotydy, czyli fragmenty kwasów DNA i RNA zawarte w preparacie, po podaniu w skórę, robią dwie ważne rzeczy:

  1. Wiążą wodę – możesz wyobrazić sobie, że polinukleotydy są jak „magnes”, który przyciąga cząsteczki wody do komórek. Dzięki temu skóra jest bardziej nawilżona
  2. Produkują i aktywują fibroblasty – to właśnie fibroblasty odpowiadają za produkcję kolagenu i elastyny, dzięki którym skóra może się regenerować
  nucleofill skład

  Preparat zawiera cząsteczki DNA i RNA, które stymulują skórę

  Nucleofill efekty jakie daje

  Efekty jakie daje NucleoFILL to przede wszystkim:

  1. Rozświetlenie skóry – to najbardziej „namacalny” efekt. W lustrze zobaczysz, że skóra ma więcej wewnętrznego blasku i wygląda naturalnie zdrowiej.
  2. Bardzo delikatny lifting – ponieważ NucleoFILL jest stymulatorem tkankowym i wspiera produkcję kolagenu i elastyny, to z czasem zaczną uzupełniać się drobne ubytki i dojdzie do subtelnego uniesienia tkanek.
  3. Spowolnienie procesu starzenia się – stymulacja skóry spowoduje, że proces starzenia się skóry w przyszłości będzie przebiegał wolniej.
  4. Nawilżenie skóry – ponieważ preparat wiąże wodę, to komórki pozostaną bardziej nawilżone przez długi czas.

   

  Jeśli chodzi o efekty po zabiegu NucleoFILL to bardzo ważne jest poznać SKALĘ tych efektów. Spośród stymulatorów tkankowych, ten zabieg jest jednym z delikatniejszych. Nie znaczy to wcale, że gorszych!

   

  Tak samo jak nie jeździmy do osiedlowego sklepu po bułki samochodem (bo to za duży kaliber i bez sensu), tak samo nie zawsze musimy stosować najmocniejsze preparaty. NucleoFILL znajduje swoje zastosowanie tam, gdzie potrzebna jest delikatna stymulacja.

   

  NucleoFILL możemy porównywać np. do mezoterapii lub do innych stymulatorów tkankowych (jak np. Sculptra czy Radiesse). W porównaniu do mezoterapii, ten zabieg jest mocniejszy – ze względu na działanie stymulujące polinukleotydów, którego nie ma mezoterapia.

   

  W porównaniu do Sculptry czy Radiesse, jest to zabieg delikatniejszy, który nie daje takiego efektu liftingu i nie zagęszcza skóry tak silnie. Względem innych stymulatorów, NucleoFILL jest też bardziej „plastyczny” – to znaczy, że możemy podać go np. pod oczy, lub w dużym rozcieńczeniu techniką podobną do tej w mezoterapii. Więc jest przez to bardziej uniwersalny.

  Jedną z wielu zalet tego preparatu jest to, że możemy go podać na okolicę oka – w przeciwieństwie do innych stymulatorów.

  Kiedy efekt po NucleoFILL?

  NucleoFILL jest stymulatorem tkankowym i nie daje efektu WOW od razu po zabiegu, jak np. kwas hialuronowy. Pierwsze zauważalne efekty pojawią się po ok. 6 tygodniach i będą postępować w czasie.

  Nie znaczy to jednak, że preparat zaczyna działać dopiero po 1,5 miesiąca, oj nie 🙂 Efekt stymulacji i nawilżenia zaczyna się już w momencie podania preparatu, jednak naturalna reakcja skóry, która znajdzie efekty w lustrze musi trochę potrwać.

   

  To kiedy będzie efekt po NucleoFILL to trochę… wada tego preparatu. Szczególnie dla Pacjentów, którzy oczekują metamorfozy „tu i teraz” – takim osobom bym nie polecała tego zabiegu. Jeśli jednak (tak jak ja) jesteś zwolennikiem podejścia anti-aging i działania w długim terminie, to efekty naprawdę robią robotę 😉 .

  NucleoFILL przed i po (zdjęcia)

  Popatrzcie na efekty przed i po zabiegu NucleoFILL na zdjęciach:

  nucleofill efekty

  Źródło: nucleofill.pl

  nucleofill przed i po

  Źródło: nucleofill.pl

  Pamiętajcie jednak, że nie warto podejmować decyzji o zabiegu na podstawie efektów z Internetu. Dlaczego zdjęcia przed i po często nie mają sensu pisałam w TYM artykule.

   

  NucleoFILL cena zabiegu

  To, ile kosztuje NucleoFILL zawsze zależy od gabinetu i miasta, w którym jest wykonywany zabieg. Ponieważ jednak zawsze podawany jest ten sam preparat, to cena nie będzie mocno się wahać. W przypadku gabinetów w Krakowie (moim mieście), średnia cena za NucleoFILL to 1000-1400zł za zabieg. W moim gabinecie NucleoFILL kosztuje 1200zł (stan na 4.2022, pozdrawiam inflację!)

  Planując wydatki warto pamiętać, że zabieg powinniśmy powtórzyć 3 razy w serii, co ok. 3-4 tygodnie.

  Jednak cena za zabieg NucleoFILL a to, ile zapłacisz za terapię to dwie różne rzeczy! To dlatego, że zabieg trzeba powtórzyć 3 razy w odstępie 3 tygodni. Tak więc całkowita terapia z użyciem tego preparatu będzie kosztować między 3000zł a 4000zł.

  • Zbadam Twoją skórę sprawdzę czego jej potrzeba, żeby wyglądała lepiej

  • Ustalimy plan leczenia wybierzemy zabieg najlepszy dla Ciebie

  • Wykonamy zabieg jeśli zechcesz, po konsultacji od razu zrobimy zabieg

  Umawiam konsultację

  NucleoFILL pod oczy – największa zaleta

  NucleoFILL pod oczy to jeden z najfajniejszych sposobów na wykorzystanie tego preparatu. Jak wiele razy pisałam na tym blogu, okolica oka jest okolicą „trudną”. To znaczy, że dzieje się tam wiele złego, ale nie mamy tak dużo możliwości na poprawę skóry wokół oczu.

   

  Dlatego NucleoFILL pod oczy jest właśnie takim wyjątkowym zabiegiem. Ze względu na swoją strukturę, ten preparat można zastosować pod oczy – w przeciwieństwie np. do Sculptry czy Radiesse. W związku z tym, przy pomocy NucleoFILLu, możemy także stymulować okolicę oczu do naturalnej produkcji kolagenu – a to daje same korzyści.

  Jeśli akurat okolica oka jest Twoim problemem, to na jej temat przygotowałam cały filmik na YouTube. Dowiesz się tam, co możesz zrobić na ten obszar:

   

   

  NucleoFILL w jakim wieku zadziała najlepiej?

  Dla kogo jest NucleoFILL i w jakim wieku zadziała najlepiej? Nie ma idealnego Pacjenta na dany zabieg, ale… 🙂

   

  Możemy przyjąć, że NucleoFILL zadziała najlepiej u osób młodych w wieku do 40 r.ż., u których nie ma jeszcze dużych ubytków w tkankach podskórnych. Wszędzie tam, gdzie skórze trzeba trochę pomóc i zadziałać profilaktycznie. A także u osób w każdym wieku, które chcą zrobić dla siebie coś dobrego w delikatny sposób.

   

  Jednak u Pacjentów w wieku 50+, NucleoFILL prawdopodobnie nie zadziała najlepiej. To dlatego, że dojrzała skóra potrzebuje mocniejszej stymulacji. W takich przypadkach zastosujemy kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia Radiesse lub kwas polimlekowy Sculptra. A NucleoFILL ewentualnie będzie zabiegiem wspierającym dla całego planu leczenia. Wyjątkiem jest okolica oka, o której wspomniałam powyżej.

   

  Pamiętajcie jednak, że to w jakim wieku zadziała najlepiej NucleoFILL jest tylko wskazówką i o niczym nie przesądza. Wiek to tylko liczba i gabinet medycyny estetycznej jest miejscem, gdzie można przekonać się o tym codziennie 😉 .

   

  NucleoFILL przeciwwskazania

  Przeciwwskazania do zabiegu NucleoFILL to:

  • Choroba Hashimoto (nieregulowana)
  • Cukrzyca typu I (nieuregulowana)
  • Inne nieuregulowane choroby autoimmunologiczne
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Infekcje i opryszczka
  • Stany zapalne w obrębie pola zabiegowego
  • Choroba nowotworowa

  NucleoFILL efekty uboczne

  NucleoFILL to zabieg, który nie niesie za sobą żadnych poważnych efektów ubocznych jeśli jest wykonywany przez profesjonalistę. Najbardziej powszechne efekty uboczne, które mogą pojawić się po tym zabiegu to:

   

  1. Opuchlizna i obrzęk – to efekt uboczny, który z dużym prawdopodobieństwem może zdarzyć się przy KAŻDYM zabiegu z igłami. Obrzęk i opuchlizna powinny zniknąć w ciągu kilku dni od zabiegu.
  2. Zaczerwienienie w miejscu podania preparatu – zaczerwienienia od nakłuć także mogą zdarzyć się zawsze
  3. Siniaki – przy odrobinie pecha od nakłucia może pojawić się także siniak, na co nikt z nas (także lekarz) nie ma wpływu.

   

  Czy GRUDKI są możliwym efektem ubocznym po zabiegu NucleoFILL? Na szczęście – NIE. Ten preparat, należący do stymulatorów tkankowych, nie zostaje w organizmie na długo. Po kilku tygodniach nie ma po nim śladu, podczas gdy korzystne efekty motywowania skóry do pracy utrzymują się dużo dłużej.

   

  NucleoFILL podawany jest w taki sposób, że nie ma ryzyka powstawania grudek, jak np. po kwasie hialuronowym czy po innych stymulatorach tkankowych. Jeśli więc boisz się grudek po zabiegu – to nie ma czego 😉

   

  Na chwilę po samym zabiegu będziesz jednak mieć na skórze „bąbelki”, które są depozytami preparatu w skórze. Po maksymalnie dwóch dniach nie będzie po nich śladu, a większość wchłonie się po kilku godzinach.

  Zabieg z użyciem preparatu NucleoFILL nie niesie za sobą żadnych dodatkowych ryzyk w porównaniu do innych stymulatorów tkankowych. Co więcej, da się zastosować w przypadku uregulowanych chorób autoimmunologicznych.

  NucleoFILL rodzaje – Strong, Medium, Soft Eyes

  Wyróżniamy kilka rodzajów preparatu NucleoFILL, których używamy na różne okazje:

   

  1. NucleoFILL Medium – stosowany na skórę szyi i głowy. Zawiera polinukleotydy w ilości 20mg/ml, odpowiedni dla większości obszarów. W jednym opakowaniu jest 1,5ml preparatu.
  2. NucleoFILL Strong – Stosowany na twarz, zawierający nieco więcej nukleotydów, bo 25mg/ml. Opakowanie zawiera 1,5ml preparatu.
  3. NucleoFILL Soft Eyes – preparat dedykowany wyłącznie na okolicę oczu. Zawiera 2,5% polinukleotydów i 2ml preparatu w opakowaniu.

  W swojej pracy stosuję NucleoFILL Strong (na twarz), NucleoFILL medium (na szyję i głowę) i NucleoFILL Soft Eyes (na okolicę oczu).

   

  NucleoFILL ile się utrzymuje i ile razy go stosować?

  Ile utrzymuje się NucleoFILL – mamy tutaj dwie kwestie do omówienia. To, ile utrzymuje się w organizmie oraz to, jak długo utrzymują się efekty zabiegu.

  NucleoFILL szybko znika z organizmu. W ciągu kilku tygodni całkowicie znika z organizmu. Dlatego nie daje takiego wypełnienia jak np. kwas hialuronowy, który zostaje w organizmie nawet przez rok.

  Efekty zabiegu NucleoFILL utrzymują się jednak znacznie dłużej. Po zrobieniu serii 3 zabiegów, korzystna stymulacja skóry do produkcji kolagenu i działanie antyoksydacyjne będzie działać nawet około roku! Później można wykonywać taki zabieg przypominająco, raz na pół roku dla utrzymania się efektów.

   

  Ile razy stosować NucleoFILLkonieczna jest seria trzech zabiegów lub więcej. Zrobienie tego zabiegu jeden raz raczej nie ma sensu – efekty będą niezauważalne lub prawie niezauważalne. Jeśli np. dysponujesz ograniczonym budżetem lub nie możesz zrobić serii z innego powodu, to porozmawiaj ze swoim lekarzem o lepszych alternatywach.

   

  Kwas hialuronowy a NucleoFILL

  Czy NucleoFILL jest lepszy niż kwas hialuronowy? NIE. Czy kwas hialuronowy jest lepszy niż NucleoFILL? Też nie 🙂 . Już tłumaczę.

  Kwas hialuronowy jest zupełnie innym preparatem niż polinukleotydy. To wypełniacz, który działa „tu i teraz”, ale nie ma takich właściwości stymulujących. Ogólnie mówiąc, kwas hialuronowy daje też mniej naturalne efekty. „Mniej naturalne” w takim rozumieniu, że wypełnia ubytki po tkankach, ale nie ma takich właściwości stymulujących żeby skóra „naprawiała się” sama.

  Są jednak przypadki kiedy to właśnie kwas hialuronowy będzie lepszym rozwiązaniem niż NucleoFILL, a ja nie zawaham się go użyć 😉 .

  Sculptra vs NucleoFILL

  Sculptra w porównaniu do NucleoFILL jest stymulatorem znacznie mocniejszym. Te dwa preparaty leżą na różnych końcach intensywności działania jeśli chodzi o biostymulatory. NucleoFILL jest jednym z najłagodniejszych (co nie znaczy, że najgorszych) podejść, podczas gdy Sculptra jest najmocniejszym stymulatorem z dostępnych na rynku.

   

  Sculptry nie zastosujemy miejscowo w okolicę oka. Ten preparat wymaga także bardziej precyzyjnego podania w skórę i regularnych masaży przez Pacjenta w ciągu dwóch tygodni od zabiegu. NucleoFILL nie ma takich restrykcji – po podaniu preparatu nic nie musisz robić.

  Profhilo czy NucleoFILL

  Profhilo czy NucleoFILL? Profilhilo również jest preparatem istotnie różnym. W swoim składzie ma kwas hialuronowy nieusieciowany, który nie wypełnia tkanek i bardzo szybko opuszcza nasz organizm. Działa bardziej jak mezoterapia, mając cel nawilżający, a nie stymulujący skórę.

   

  Gdybym miała wybierać (choć w swoim gabinecie nie stosuję Profhilo), to prawdopodobnie wybrałabym NucleoFILL, właśnie ze względu na właściwości stymulujące. W przypadku, gdy potrzebne byłoby raczej nawilżenie skóry, a nie stymulacja, to zwróciłabym się w kierunku preparatów typu Skinbooster, które dłużej utrzymują swoje działanie w organizmie.

  Alternatywy do tego zabiegu

  Najbliższą alternatywą do zabiegu NucleoFILL jest w mojej opinii preparat o nazwie Juvenus. Ten produkt także ma w swoim składzie polinukleotydy i jest bardzo bliski jeśli chodzi o efekty działania. Jeśli w Twoim gabinecie nie ma NucleoFILL, a jest Juvenus, to myślę, że oba te zabiegi możesz traktować na równi.

  W zakresie alternatyw warto także zastanowić się, czy inny (mocniejszy) stymulator tkankowy nie będzie lepszym wyborem. Na to pytanie można odpowiedzieć dopiero znając stan skóry Pacjenta, widząc się z nim na żywo na konsultacji.

   

  Alternatywy dla NucleoFILL z grupy stymulatorów tkankowych to przede wszystkim Radiesse (hydroksyapatyt wapnia) oraz Sculptra (kwas polimlekowy). Przy wyborze kluczowe jest, żeby dać skórze to, czego akurat potrzebuje w danym momencie.

  O stymulatorach tkankowych opowiadam więcej w filmiku poniżej. Zajrzyj także do wpisu o stymulatorach, który znajdziesz TUTAJ.

  Nucleofill Kraków

  Jest wiele miejsc w Krakowie, w których możesz zrobić zabieg z użyciem preparatu NucleoFILL. Ja zapraszam do siebie, czyli do gabinetu Doktor Monika – Medycyna Estetyczna 🙂 . Więcej informacji, takich wskazania i przeciwwskazania, a także jak dokładnie wygląda zabieg znajdziesz TUTAJ. Możesz też zarezerwować wizytę online, klikając TUTAJ.

  Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

  5
  Oceń ten artykuł

  Oceń: NucleoFILL zabieg – Stymulator tkankowy – najważniejsze informacje

  Oceń

   Pobierz darmowy poradnik
   12 kroków do młodego wyglądu
   Poradnik-monika

    Podobał Ci się ten artykuł?

    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • świetny artykuł !! / 09.08.2022 10:07:22

     Witam, od jakiegoś czasu śledzę Pani stronę i zawsze chętnie czytam informację z fb.
     Właśnie jestem po zastosowaniu NucleoFILL Strong.
     Od zabiegu minęły 3 dni, a moją twarz jest spuchnięta, miejsca iniekcji obrzmiałe, twarz zmieniła swoje rysy.
     Czy mam się czym martwić, czy to efekt przejściowy z powodu naturalnej infekcji.
     Dodam ze mam hashimoto (leczona-wyniki w normie).
     Będę wdzięczna za informację.

     • Monika Łyżwa / 09.08.2022 11:21:51

      Dzień dobry, najlepiej w takiej sytuacji jest zgłosić się do lekarza, który wykonywał zabieg i pokazać się na żywo. Niestety nie da się stwierdzić jakie powinny być kroki postępowania bez zbadania Pacjenta na żywo 🙁 Pozdrowienia i powodzenia!

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Część II pełnej relacji z zabiegu Pani Asi już przed Wami! Od razu po peelingu laserowym wykonaliśmy zabieg FIBRYNY bogatopłytkowej. To taki wampirzy lifting na...

    08.01.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Lipoliza iniekcyjna zalecenia po zabiegu, czyli co robić i czego nie robić żeby efekty lipolizy były jak najlepsze. Lipoliza należy do zabiegów mniej inwazyjnych i...

    09.01.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Często pytacie mnie co sądzę o Baby Botox i czy moim zdaniem jest on lepszy niż „zwykły” botoks. W tym artykule wyjaśniam wszystko, co musicie...

    06.05.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Pobierz darmowy poradnik

    12 kroków do młodego wyglądu

    Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".