Polinukleotydy – Stymulator tkankowy – najważniejsze informacje

Polinukleotydy – Stymulator tkankowy – najważniejsze informacje

Spis treści

  Polinukleotydy to zabieg który warto znać, bo jest duża szansa, że go potrzebujesz. O tym dlaczego sądzę, że polinukleotydy są jednym z ciekawszych rozwiązań w medycynie estetycznej przeczytasz w tym artykule. Dowiesz się tutaj, co czyni ten zabieg takim wyjątkowym dla Twojej skóry. Zapraszam!

  Polinukleotydy co to jest?

  Dzisiaj omawiamy zabieg z preparatem mającym w składzie polinukleotydy. Ten stymulator tkankowy służy do odnowy skóry i poprawy jej jakości już na poziomie komórkowym. Polinukleotydy w nim zawarte zapewniają naturalne efekty odnowy i nawilżenia skóry. W tym artykule zebrałam dla Was najważniejsze informacje o zabiegu, które powinniście znać przed wizytą w gabinecie.

   

  Polinukleotydy to nazwa substancji aktywnej, która występuje na rynku pod różnymi markami (np. NucleoFILL, Juvenus). Wspominam o nich w dalszej części artykułu. Skupmy się jednak na tym, co sprawia, że ten zabieg jest taki… fajny!

  NucleoFILL czy Juvenus to nazwy handlowa preparatów z polinukleotydami.

  nucleofill efekty przed i po

  Źródło: nucleofill.pl

  Jak działają polinukleotydy?

  Żeby opisać jak działa zabieg, musimy skupić się na samuych polinukleotydach. To właśnie one są najważniejsze dla zrozumienia procesów zachodzących w organizmie.

  Nasza skóra zaczyna starzeć się już od ok. 25 roku życia. To właśnie wtedy w komórkach zachodzą zmiany, które zmniejszają możliwości ich regeneracji. Skóra produkuje mniej kolagenu i elastyny, które są konieczne do tego, żeby wyglądać młodo.

   

  Polinukleotydy, czyli fragmenty kwasów DNA i RNA zawarte w preparacie, po podaniu w skórę, robią dwie ważne rzeczy:

  1. Wiążą wodę – możesz wyobrazić sobie, że polinukleotydy są jak „magnes”, który przyciąga cząsteczki wody do komórek. Dzięki temu skóra jest bardziej nawilżona
  2. Produkują i aktywują fibroblasty – to właśnie fibroblasty odpowiadają za produkcję kolagenu i elastyny, dzięki którym skóra może się regenerować
  nucleofill skład

  Preparat zawiera cząsteczki DNA i RNA, które stymulują skórę

  Polinukleotydy jakie efekty?

  Efekty jakie dają polinukleotydy to przede wszystkim:

  1. Rozświetlenie skóry – to najbardziej „namacalny” efekt. W lustrze zobaczysz, że skóra ma więcej wewnętrznego blasku i wygląda naturalnie zdrowiej.
  2. Bardzo delikatny lifting – ponieważ jest to stymulator tkankowy i wspiera produkcję kolagenu i elastyny, to z czasem zaczną uzupełniać się drobne ubytki i dojdzie do subtelnego uniesienia tkanek.
  3. Spowolnienie procesu starzenia się – stymulacja skóry spowoduje, że proces starzenia się skóry w przyszłości będzie przebiegał wolniej.
  4. Nawilżenie skóry – ponieważ preparat wiąże wodę, to komórki pozostaną bardziej nawilżone przez długi czas.

   

  Jeśli chodzi o efekty po zabiegu z polinukleotydami to bardzo ważne jest poznać SKALĘ tych efektów. Spośród stymulatorów tkankowych, ten zabieg jest jednym z delikatniejszych. Nie znaczy to wcale, że gorszych!

   

  Tak samo jak nie jeździmy do osiedlowego sklepu po bułki samochodem (bo to za duży kaliber i bez sensu), tak samo nie zawsze musimy stosować najmocniejsze preparaty. Polinukleotydy znajdą swoje zastosowanie tam, gdzie potrzebna jest delikatna stymulacja.

   

  Ten zabieg możemy porównywać np. do mezoterapii lub do innych stymulatorów tkankowych (jak np. kwas polimlekowy czy hydroksyapatyt wapnia). W porównaniu do mezoterapii, ten zabieg jest mocniejszy – ze względu na działanie stymulujące polinukleotydów, którego nie ma mezoterapia.

   

  W porównaniu do kwasy polimlekowego lub hydroksyapatytu wapnia, jest to zabieg delikatniejszy, który nie daje takiego efektu liftingu i nie zagęszcza skóry tak silnie. Względem innych stymulatorów, ten preparat jest też bardziej „plastyczny” – to znaczy, że możemy podać go np. pod oczy, lub w dużym rozcieńczeniu techniką podobną do tej w mezoterapii. Więc jest przez to bardziej uniwersalny.

  Jedną z wielu zalet tego preparatu jest to, że możemy go podać na okolicę oka – w przeciwieństwie do innych stymulatorów.

  Kiedy efekt po polinukleotydach?

  To zabieg, który nie daje efektu WOW od razu po zabiegu, jak np. kwas hialuronowy. Pierwsze zauważalne efekty pojawią się po ok. 6 tygodniach i będą postępować w czasie.

  Nie znaczy to jednak, że preparat zaczyna działać dopiero po 1,5 miesiąca, oj nie 🙂 Efekt stymulacji i nawilżenia zaczyna się już w momencie podania preparatu, jednak naturalna reakcja skóry, która znajdzie efekty w lustrze musi trochę potrwać.

   

  To kiedy będzie efekt po polinukleotydach to trochę… wada tego preparatu. Szczególnie dla Pacjentów, którzy oczekują metamorfozy „tu i teraz” – takim osobom bym nie polecała tego zabiegu. Jeśli jednak (tak jak ja) jesteś zwolennikiem podejścia anti-aging i działania w długim terminie, to efekty naprawdę robią robotę 😉 .

  Cena zabiegu z polinukleotydami

  To, ile kosztuje ten zabieg zawsze zależy od gabinetu i miasta, w którym jest wykonywany zabieg. Ponieważ jednak zawsze podawany jest ten sam preparat, to cena nie będzie mocno się wahać. W przypadku gabinetów w Krakowie (moim mieście), średnia cena  to 1200-1500zł za zabieg. W moim gabinecie NucleoFILL kosztuje 1400zł (stan na 1.2023, pozdrawiam inflację!)

  Planując wydatki warto pamiętać, że zabieg powinniśmy powtórzyć 3 razy w serii, co ok. 3-4 tygodnie.

  Jednak cena za zabieg NucleoFILL a to, ile zapłacisz za terapię to dwie różne rzeczy! To dlatego, że zabieg trzeba powtórzyć 3 razy w odstępie 3 tygodni. Tak więc całkowita terapia z użyciem tego preparatu będzie kosztować między 3500zł a 4500zł.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Polinukleotydy pod oczy – największa zaleta

  Polinukleotydy pod oczy to jeden z najfajniejszych sposobów na wykorzystanie tego preparatu. Jak wiele razy pisałam na tym blogu, okolica oka jest okolicą „trudną”. To znaczy, że dzieje się tam wiele złego, ale nie mamy tak dużo możliwości na poprawę skóry wokół oczu.

   

  Dlatego polinukleotydy pod oczy są właśnie takim wyjątkowym zabiegiem. Ze względu na swoją strukturę, ten preparat można zastosować pod oczy – w przeciwieństwie np. do kwasu polimlekowego lub hydroksyapatytu wapnia. W związku z tym, przy pomocy tego zabiegu, możemy także stymulować okolicę oczu do naturalnej produkcji kolagenu – a to daje same korzyści.

  Jeśli akurat okolica oka jest Twoim problemem, to na jej temat przygotowałam cały filmik na YouTube. Dowiesz się tam, co możesz zrobić na ten obszar:

   

   

  W jakim wieku polinukleotydy zadziałają najlepiej?

  Dla kogo jest ten preparat i w jakim wieku zadziała najlepiej? Nie ma idealnego Pacjenta na dany zabieg, ale… 🙂

   

  Możemy przyjąć, że polinukleotydy zadziałają najlepiej u osób młodych w wieku do 40 r.ż., u których nie ma jeszcze dużych ubytków w tkankach podskórnych. Wszędzie tam, gdzie skórze trzeba trochę pomóc i zadziałać profilaktycznie. A także u osób w każdym wieku, które chcą zrobić dla siebie coś dobrego w delikatny sposób.

   

  Jednak u Pacjentów w wieku 50+, polinukleotydy prawdopodobnie nie zadziałają najlepiej. To dlatego, że dojrzała skóra potrzebuje mocniejszej stymulacji. W takich przypadkach zastosujemy kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia lub kwas polimlekowy. A omawiany zabieg ewentualnie będzie zabiegiem wspierającym dla całego planu leczenia. Wyjątkiem jest okolica oka, o której wspomniałam powyżej.

   

  Pamiętajcie jednak, że to w jakim wieku ten preparat zadziała najlepiej jest tylko wskazówką i o niczym nie przesądza. Wiek to tylko liczba i gabinet medycyny estetycznej jest miejscem, gdzie można przekonać się o tym codziennie 😉 .

   

  Polinukleotydy przeciwwskazania

  Przeciwwskazania do tego zabiegu to:

  • Choroba Hashimoto (nieregulowana)
  • Cukrzyca typu I (nieuregulowana)
  • Inne nieuregulowane choroby autoimmunologiczne
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Infekcje i opryszczka
  • Stany zapalne w obrębie pola zabiegowego
  • Choroba nowotworowa

  Polinukleotydy efekty uboczne

  Polinukleotydy to zabieg, który nie niesie za sobą żadnych poważnych efektów ubocznych jeśli jest wykonywany przez profesjonalistę. Najbardziej powszechne efekty uboczne, które mogą pojawić się po tym zabiegu to:

   

  1. Opuchlizna i obrzęk – to efekt uboczny, który z dużym prawdopodobieństwem może zdarzyć się przy KAŻDYM zabiegu z igłami. Obrzęk i opuchlizna powinny zniknąć w ciągu kilku dni od zabiegu.
  2. Zaczerwienienie w miejscu podania preparatu – zaczerwienienia od nakłuć także mogą zdarzyć się zawsze
  3. Siniaki – przy odrobinie pecha od nakłucia może pojawić się także siniak, na co nikt z nas (także lekarz) nie ma wpływu.

   

  Czy GRUDKI są możliwym efektem ubocznym po zabiegu? Na szczęście – NIE. Ten preparat, należący do stymulatorów tkankowych, nie zostaje w organizmie na długo. Po kilku tygodniach nie ma po nim śladu, podczas gdy korzystne efekty motywowania skóry do pracy utrzymują się dużo dłużej.

   

  Preparat podawany jest w taki sposób, że nie ma ryzyka powstawania grudek, jak np. po kwasie hialuronowym czy po innych stymulatorach tkankowych. Jeśli więc boisz się grudek po zabiegu – to nie ma czego 😉

   

  Na chwilę po samym zabiegu będziesz jednak mieć na skórze „bąbelki”, które są depozytami preparatu w skórze. Po maksymalnie dwóch dniach nie będzie po nich śladu, a większość wchłonie się po kilku godzinach.

  Zabieg z użyciem tego preparatu nie niesie za sobą żadnych dodatkowych ryzyk w porównaniu do innych stymulatorów tkankowych. Co więcej, da się zastosować w przypadku uregulowanych chorób autoimmunologicznych.

  Polinukleotydy ile się utrzymuje i ile razy go stosować?

  Ile utrzymuje się efekt – mamy tutaj dwie kwestie do omówienia. To, ile utrzymuje się w organizmie oraz to, jak długo utrzymują się efekty zabiegu.

  Sam preparat szybko znika z organizmu. W ciągu kilku tygodni całkowicie znika z organizmu. Dlatego nie daje takiego wypełnienia jak np. kwas hialuronowy, który zostaje w organizmie nawet przez rok.

  Efekty zabiegu utrzymują się jednak znacznie dłużej. Po zrobieniu serii 3 zabiegów, korzystna stymulacja skóry do produkcji kolagenu i działanie antyoksydacyjne będzie działać nawet około roku! Później można wykonywać taki zabieg przypominająco, raz na pół roku dla utrzymania się efektów.

   

  Ile razy stosować? – konieczna jest seria trzech zabiegów lub więcej. Zrobienie tego zabiegu jeden raz raczej nie ma sensu – efekty będą niezauważalne lub prawie niezauważalne. Jeśli np. dysponujesz ograniczonym budżetem lub nie możesz zrobić serii z innego powodu, to porozmawiaj ze swoim lekarzem o lepszych alternatywach.

   

  Kwas hialuronowy a polinukleotydy

  Czy zabieg z polinukleotydami jest lepszy niż kwas hialuronowy? NIE. Czy kwas hialuronowy jest lepszy niż zabieg z polinukleotydami? Też nie 🙂 . Już tłumaczę.

  Kwas hialuronowy jest zupełnie innym preparatem niż polinukleotydy. To wypełniacz, który działa „tu i teraz”, ale nie ma takich właściwości stymulujących. Ogólnie mówiąc, kwas hialuronowy daje też mniej naturalne efekty. „Mniej naturalne” w takim rozumieniu, że wypełnia ubytki po tkankach, ale nie ma takich właściwości stymulujących żeby skóra „naprawiała się” sama.

  Są jednak przypadki kiedy to właśnie kwas hialuronowy będzie lepszym rozwiązaniem niż polinukleotydy, a ja nie zawaham się go użyć 😉 .

  O stymulatorach tkankowych opowiadam więcej w filmiku poniżej. Zajrzyj także do wpisu o stymulatorach, który znajdziesz TUTAJ.

  Polinukleotydy Kraków

  Jest wiele miejsc w Krakowie, w których możesz zrobić zabieg z użyciem polinukleotydów. Ja zapraszam do siebie, czyli do gabinetu Doktor Monika – Medycyna Estetyczna 🙂 . Więcej informacji, takich wskazania i przeciwwskazania, a także jak dokładnie wygląda zabieg znajdziesz TUTAJ. Możesz też zarezerwować wizytę online, klikając TUTAJ.

  Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

  5
  Oceń ten artykuł

  Oceń: Polinukleotydy – Stymulator tkankowy – najważniejsze informacje

  Oceń

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Paulina / 17.03.2024 20:39:24

     Dzień dobry. Czy wykonanie nucleofill strong jednego dnia i botoxu na czoło już następnego dnia jest możliwe? Czy dwa te zabiegi jeden po drugim nie stanowią ryzyka i mogą być wykonane jeden po drugim?

     • Monika Łyżwa / 20.03.2024 17:29:15

      Pani Paulino, tak, jest to możliwe jeśli dotyczy różnych obszarów twarzy. Pozdrowienia! ????

    • ewelina / 29.02.2024 15:48:26

     Dzien dobry Pani Doktor..Dzisiaj mialam pierwszy stymulator pod oczy Poly Strong.Wklucia zostaly wykonane duzo ponizej oczodolu.Zrobily sie bulwki a nie depozyty.Czy tak ma byc?Wiem,ze za kilka dni powinno sie wszystko wchlonac,ale nie jestem pewna czy wklucia powinny byc tak nisko.Czy po 3zabiegach co 3tyg. powinnam zrobic po 6m jeden zabieg przypominajacy?Dziekuje ta odpowiedz.

     • Monika Łyżwa / 03.03.2024 18:35:26

      Dzień dobry Pani Ewelino 🙂

      Aby rzetelnie móc odpowiedzieć czy wszystko jest w porządku, zawsze konieczne jest spotkanie na żywo i zbadanie wszystkiego. Dlatego zachęcam do spotkania się z lekarzem, który wykonywał zabieg i wspólnego ustalenia planu działania w oparciu o Pani indywidualną sytuację ????

      Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia,
      Monika

    • Kasia / 26.02.2024 10:14:28

     Pani Moniko 3 dni temu miałam robiony nukleofil pod oczy, podawany kaniulą.Po samym zabiegu miałam delikatny lekko zauważany obrzęk. Mija 3 dzień a obrzęk się utrzymuje, teraz mam prawie pewność, że to nie obrzęk a jakby lekko zgromadzony preparat w jednym miejscu. W artykule pisała Pani, że preparat znika z organizmu w kilaka tygodni. Czyli mogę liczyć, że jeśli faktycznie jest to nagromadzanie preparatu to jest szansa, że za kilka tygodni już go nie będzie?

     • Monika Łyżwa / 03.03.2024 18:37:22

      Pani Kasiu, obrzęk na 3 dni po zabiegu jest zupełnie możliwy. Jeśli coś Panią niepokoi, zawsze pierwszą osobą do kontaktu powinien być lekarz, który wykonywal zabieg. Taka osoba będzie w stanie najlepiej pomóc, bo zna całą sytuację. Pozdrowienia! ????

    • Ewelina / 11.01.2024 19:34:03

     U mnie niestety po stymulatorze Nucleofill strong wystapil efekt nalanej twarzy i mimo, ze minelo juz dwa miesiace to nadl wszyscy pytaja czy jestem na cos uczulona bo mam spuchnieta twarz.

    • Kamila / 08.12.2023 22:48:41

     Pani Moniko, chorowałam na białaczkę- leczenie (chemioterapię,oraz przeszczep allogeniczny) zakończyłam w 2020. Czy przebyta choroba nowotworowa mnie dyskwalifikuje z wykonania zabiegu? Czy po upływie tego czasu będzie to dla mnie bezpieczna opcja na poprawę stanu mojej skóry ? Z góry dziękuję za odpowiedź

     • Monika Łyżwa / 30.12.2023 09:56:16

      Pani Kamilo, można rozważyć wybrane stymulatory tkankowe 🙂 Wszystko zależy od wyników badań i szczegółów, które trzeba przeanalizować na żywo z lekarzem w trakcie konsultacji. Pozdrowienia i powodzenia!

    • anna / 16.11.2023 15:29:58

     W komentarzach czytałam, że po zabiegu Nucleofillem można zaraz wrócić do masażu Kobido, a w innym, że nie można masować grudek po zabiegu, bo się same wchłoną ,mam masaż po zabiegu i nie wiem,czy moge go przeprowadzić

     • Monika Łyżwa / 22.11.2023 08:48:18

      Pani Aniu, najlepiej poczekać aż grudki od preparatu się wchłoną i wtedy kontynuować masaże 🙂

    • JOANNA / 08.11.2023 15:19:08

     Dziękuje za Pani informacje i wiedzę:) Chciałam zapytać, po jakim czasie po wykonaniu NucleoFILL można wykonać zabieg z kwasami? I czy trądzik różowaty nie jest przeciwskazaniem do nucleofillu?

     • Monika Łyżwa / 13.11.2023 07:30:09

      Pani Joanno, trądzik nie jest przeciwwskazaniem do nucleofillu. Jeśli chodzi o łączenie zabiegów, to jeśli dotyczą one tej samej okolicy to należy odczekać minimum 2 tygodnie. Jeśli to różne okolice, to można nawet w tym samym dniu 🙂 Pozdrowienia!

    • Agnieszka / 23.09.2023 20:55:45

     Witam,
     Kiedy po podaniu stymulatorów tkankowych można robić zabiegi z kwasami ?

     • Monika Łyżwa / 30.09.2023 16:15:35

      Pani Agnieszko, tak, można 🙂 Pozdrowienia!

    • Teresa / 11.09.2023 09:42:48

     Witam czy nucleofil pod oczy czy na twarz można wykonywac czesciej niz sa zalecenia czy to już przesada cxy wtedy skora będzie wyglądać lepiej czy gorzej …dziękuję I pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 14.09.2023 08:53:39

      Pani Tereso, zdecydowanie lepiej jest wykonywać ten zabieg wedle zaleceń 🙂

    • Przemek / 23.06.2023 07:10:23

     dzien dobry Pani Moniko, w planach mam zrobic serie Polinukleotydy oraz zamykanie naczynek pod okiem [laserem lub elektrokoagulacja]. Pytanie czy mozna te zabiegi laczyc tj od sierpnia Polinukleotydy a jesienia zabiegi na naczynka? Czy najpierw naczynka a potem Polinukleotydy? Nie chcialbym aby doszlo do sytuacji ze zrobie serie Polinukleotydy a zabiegi na naczynka znoweluja to wszystko, z gory dziekuje za odp

     • Monika Łyżwa / 30.06.2023 15:22:25

      Panie Przemku, dziękuję za komentarz 🙂 Lepiej zrobić najpierw laser, a później zabieg z igłami. Pozdrowienia!

    • Agnieszka / 06.06.2023 20:29:37

     Witam, czy mogę serie tych trzech zabiegów wykonać w odstępach co 2-3miesiace? Będzie to miało sens? Mam na myśli nie dawkę przypominająca, tylko pierwszy raz.

     • Monika Łyżwa / 07.06.2023 08:56:34

      Pani Agnieszko, można tak zrobić, ale nie będzie takiego pełnego efektu jak gdyby robić ten zabieg co miesiąc. To czy warto w ogóle, to już zależy od Pani wyjściowej sytuacji i potrzeb skóry 🙂 Pozdrowienia!

    • Krystyna / 22.05.2023 11:11:51

     Pani Moniko, a co lepiej wybrać dla skóry 35+, w dobrym stanie ;), bez zmarszczek, w celu prewencji starzenia – trzy zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, czy np. trzy zabiegi Nucleofill? Lekarz polecił mi osocze, ale zaczęłam czytać o biostymulatorach i teraz się zastanawiam, co byłoby lepsze? 🙂

     • Monika Łyżwa / 22.05.2023 11:24:22

      Pani Krystyno, w tym wieku skóra będzie ochoczo reagować na oba takie rodzaje zabiegów. Wszystko jednak zależy od Pani obecnej sytuacji i da się to określić po zbadaniu Pani skóry na żywo. Myślę, że warto zapytać jeszcze lekarza, który wykonywał osocze o stymulatory tkankowe, aby mieć pewność dobrego wyboru 🙂 Pozdrowienia!

    • Kasia / 16.05.2023 20:02:12

     Witam, czy wie Pani po jakim czasie od zabiegu Nucleofill można wrócić do masaży kobido?

     • Monika Łyżwa / 17.05.2023 08:54:11

      Pani Kasiu, po tym zabiegu można od razu się masować 🙂 Pozdrowienia!

    • Monika / 04.04.2023 00:10:54

     Dzień dobry. MAM PYTANIE -CZY PADACZKA JEST PRZECIWSKAZANIEM DO WYKONANIA ZABIEGU NUCLEOFIL? W Internecie jest o tym informacja, ale czy każdy rodzaj padaczki jest przeciwskazaniem? Czy mogą być jakieś powikłania po zabiegu? Będę wdzięczna za odpowiedź.

     • Monika Łyżwa / 13.04.2023 08:52:10

      Pani Moniko, padaczka nie jest przeciwwskazaniem do NucleoFillu 🙂 Pozdrowienia!

    • Ewa / 09.03.2023 19:53:37

     Witam, czy moja mama która choruje na RZS, uregulowane, miernie nasilone może zastosować Nukleofill albo jakąś inną mezoterapię? Takie samo pytanie mam co do mojej bratowej która choruje na Hashimoto również uregulowane. Będę wdzięczna za odpowiedź

     • Monika Łyżwa / 11.03.2023 09:14:49

      Pani Ewo, tak, przy RZS można robić mezoterapię i Nucleofill, natomiast nie można korzystać z zabiegów mocno stymulujących, np. nici. Jeśli chodzi o Haashimoto to zapraszam do tego filmiku: https://youtu.be/w9mJamRAdPk Pozdrowienia!

    • Marta / 20.02.2023 21:28:31

     Witam
     Czy biostymulator stosuje się na usta?
     Jakiś czas temu miałam powiększone usta, 2 ml w jedną wargę, migracja, krzywo itp. Źle trafiłam. Inny specjalista zrobił hialuronidazę, i po ponad miesiącu od hialuronidazy ponowne powiększałam usta kwasem hialuronowym, ale wrażenie jest, że usta są jednak bardzo wiotkie. Zaproponowano mi biostymulator Nucleofil, aby zregenerować usta, a po miesiącu ponowne powiększanie kwasem. Pozdrawiam:)

     • Monika Łyżwa / 21.02.2023 16:33:31

      Dzień dobry Pani Marto, dziękuję za komentarz. Sama nie wybrałabym tego preparatu do stymulacji ust. Jeśli nie kwas hialuronowy to moim zdaniem można rozważyć fibrynę bogatopłytkową, stymulator typu skinbooster lub lasery. Dodam też, że samego kwasu hialuronowego do ust jest wiele rodzajów, co pozwala nam dobrze dobrać produkt do konkretnych potrzeb Pacjenta. Myślę, że najlepiej jest ustalić na żywo ze swoim lekarzem plan działania dostosowany konkretnie dla Pani 🙂 Pozdrowienia!

    • Anna / 31.01.2023 13:29:01

     Bardzo dziękuję za wyczerpujące informacje. Mam jednak jeszcze jedną wątpliwość ponieważ spotkałam się z różnymi opiniami. Czy po podaniu Nucleofilu miejsce podania można masować / tak aby uniknąć bąbelków w miejscu podania/ i czy ma to wpływ na jego skuteczność. Będę wdzięczna za odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

     • Monika Łyżwa / 31.01.2023 13:33:36

      Dzień dobry Pani Aniu, po Nucleofillu nic nie masujemy, bąbelki same się wchłoną 🙂 Pozdrowienia!

    • Marta / 03.01.2023 12:35:46

     Czy nużyca jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu Nucleofillem?

     • Monika Łyżwa / 05.01.2023 08:50:26

      Pani Marto, nie, nie jest to przeciwwskazanie 😉 Pozdrowienia!

    • Kasia / 06.12.2022 18:00:46

     Witam robiłam nucleofil dwa tygodnie temu pod oczy mam 40 lat i straszne cienie pod oczami i już zagłębienia, powiem szczerze że żadnych efektów nie ma, raczej jest gorzej mam bardziej podpuchnięte oczy i mnie szczypią cały czas, i uczucie jak bym coś miała pod oczami i w środku, czy taki efekt ma być po tym preparacie bardzo proszę o opowiedz, bo szczerze nie jestem zadowolona a to tani zabieg nie jest

     • Monika Łyżwa / 08.12.2022 14:59:01

      Pani Kasiu, dziękuję za komentarz. Niestety, przy podanych informacjach nie da się stwierdzić co jest przyczyną dyskomfortu. Szczypanie, ból i uczucie preparatu w środku nie jest typowe dla tego zabiegu po dwóch tygodniach. Z pewnością warto jest zwrócić się do lekarza, który wykonywał zabieg w ramach kontroli i ustalić dalsze kroki działania. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki!

    • Lil / 16.10.2022 15:44:44

     Dziekuję Pani doktor za odpowiedź na moje poprzednie pytanie, chciałabym jeszcze zasięgnąć Pani fachowej opinii nt łącznie różnych stymulatorów. Jestem w trakcie serii Nucleofillu, ale po lekturze Pani bloga mam też ochotę na hydroksyapatyt wapnia. Czy jest sens robić hydroksyapatyt po serii Nucleofillu? np za 3 mce ? Pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 17.10.2022 10:43:35

      Dzień dobry, dziękuję za komentarz. To wszystko zależy od kondycji skóry, ale “technicznie” te dwa preparaty jak najbardziej można połączyć ze sobą tak jak Pani mówi po 3 miesiącach ? Myślę, że podczas ostatniego zabiegu Nucleofill warto zapytać swojego lekarza o kolejne możliwości (np. hydroksyapatyt) i dalszy plan działania. Pozdrowienia i powodzenia!

    • Lil / 08.10.2022 12:50:13

     Bardzo dużo przydatnych informacji. Mam pytanie-czy po zabiegu Nucleofill mogę po ok 5 dniach wrócić do codziennych masaży twarzy? czy to za wsześnie? chodzi o masaże np rollerem

     • Monika Łyżwa / 10.10.2022 14:27:15

      Dzień dobry, Tak, można robić masaże rollerem 5 dni po NucleoFILLu 🙂 Pozdrowienia!

    • świetny artykuł !! / 09.08.2022 10:07:22

     Witam, od jakiegoś czasu śledzę Pani stronę i zawsze chętnie czytam informację z fb.
     Właśnie jestem po zastosowaniu NucleoFILL Strong.
     Od zabiegu minęły 3 dni, a moją twarz jest spuchnięta, miejsca iniekcji obrzmiałe, twarz zmieniła swoje rysy.
     Czy mam się czym martwić, czy to efekt przejściowy z powodu naturalnej infekcji.
     Dodam ze mam hashimoto (leczona-wyniki w normie).
     Będę wdzięczna za informację.

     • Monika Łyżwa / 09.08.2022 11:21:51

      Dzień dobry, najlepiej w takiej sytuacji jest zgłosić się do lekarza, który wykonywał zabieg i pokazać się na żywo. Niestety nie da się stwierdzić jakie powinny być kroki postępowania bez zbadania Pacjenta na żywo 🙁 Pozdrowienia i powodzenia!

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Co to są rozstępy? Dlaczego wszyscy myślą że to nic wielkiego? Tak naprawdę to poważna sprawa, której nie wyleczysz maścią. W tym artykule dowiesz się...

    09.12.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Patrząc w lustro zauważamy oznaki ubiegającego czasu. I nie mam tu na myśli tylko delikatnie zarysowujących się pierwszych zmarszczek. Szybkie tempo życia i zmęczenie odbija...

    19.06.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Podobno mężczyźni starzeją się ładniej niż kobiety. Jednak nawet u mężczyzn nie zawsze starszy równa się lepszy, a w tym wypadku – ładniejszy.Czasy kiedy mężczyzna...

    13.03.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".