4 Etapy gojenia ust po kwasie – jak goją się usta po zabiegu? | Doktor Monika

4 Etapy gojenia ust po kwasie – jak goją się usta po zabiegu? | Doktor Monika

Spis treści

  Zrobiłaś usta, ale gojenie wygląda zupełnie inaczej niż myślałaś? Etapy gojenia ust po kwasie mogą Cię mocno zaskoczyć. Dlatego w tym wpisie wyjaśniam jak goją się usta po zabiegu i czego możesz się spodziewać. Zapraszam!

  Etapy gojenia ust po kwasie

  Moim zdaniem można wyróżnić 4 etapy gojenia ust po kwasie:

  1. Etap 1 – do 24h od zabiegu. Usta są wtedy świeże i gojenie ust po kwasie dopiero się zaczyna, ale jest tylko… gorzej.
  2. Etap 2 – od 24h do 3 dni od zabiegu. W ciągu pierwszych kilku dni widzimy gojenie ust po kwasie, ale wiele objawów nadal występuje
  3. Etap 3 – do 2 tygodni od zabiegu – zdecydowana większość objawów powinna zniknąć, ale to jeszcze nie koniec gojenia.
  4. Etap 4 – do miesiąca od zabiegu – ostatni etap gojenia ust kwasie

  Cztery etapy gojenia ust po kwasie mogą zająć łącznie nawet cały miesiąc. Na każdym etapie objawy i wrażenia będą inne – i nie zawsze będzie to tylko zmiana na lepsze. Dlatego tak ważne jest zrozumieć jak wyglądają etapy gojenia ust po kwasie, żeby w razie czego zareagować. W tym wpisie przygotowałam dla Was najważniejsze informacje o procesie gojenia w każdym etapie.

   

  Etapy gojenia ust po kwasie – Etap 1 (do 24h)

  Etap 1 to pierwsze 24 godziny po zabiegu. Powiększanie ust oznacza mnóstwo nakłuć i podanie preparatu, który musi zintegrować się z tkankami. Dla tego obszaru to duży szok. Dlatego w ciągu pierwszych 24 godzin możesz mieć nieprzyjemne objawy, które mogą bardzo Cię zmartwić.

  W ciągu pierwszej doby od zabiegu możesz doświadczyć:

  • Bólu ust – szczególnie przy dotyku. Ból może zwiększać się z czasem
  • Obrzęku – usta mogą być coraz bardziej opuchnięte po wyjściu z gabinetu.
  • „Dziwnego” i nieswojego uczucia – tak jakby te usta nie były już Twoje
  • Suchych ust – kwas hialuronowy na początku będzie wiązał wodę i wysuszał usta
  • Bólu głowy – przede wszystkim ze stresu i wrażenia
  • Twardych ust – usta początkowo będą wydawały się twardsze
  • Grudek – czyli przede wszystkim miko-obrzęków od nakłuć

  Najważniejsza informacja, o której musisz wiedzieć na tym etapie jest taka, że te objawy mogą się nasilać z czasem. Obrzęk może rosnąć, możesz wyczuwać więcej grudek itp. I to jest w 100% normalne.

   

  Jeśli chodzi o etapy gojenia ust po kwasie, to Etap 1 jest najtrudniejszy dla Pacjentów. Wszystko jest jeszcze świeże, a sytuacja dla Pacjenta jest nowa. Przyglądamy się swoim nowym ustom co kilka minut i zwracamy uwagę na każdy detal.

  Jak wyglądają etapy gojenia ust po kwasie

  Na wszystkie etapy gojenia ust po kwasie, ten pierwszy jest najtrudniejszy.

   

  Moja rada na pierwszy etap: zapomnij do końca dnia o tym, że miałaś robiony ten zabieg.

  Obserwacja i notowanie wszystkich symptomów na nic się nie zda, bo musimy dać ustom odpowiednio dużo czasu na gojenie się. Możesz także przeczytać o tym jak pielęgnować usta po kwasie w TYM artykule.

  W pierwszych 24h od zabiegu, nieprzyjemne objawy mogą się nasilać i jest to normalne

  Jest tylko jeden wyjątek, kiedy powinnaś niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg. Jeśli usta zmieniają kolor na mocno blady i ból W SPOCZYNKU (bez dotykania) bardzo się zwiększa, to mogło dojść do komplikacji. W takiej sytuacji zwróć się do osoby, która wykonywała zabieg. W pozostałych (statystycznie 99,9%) sytuacji trzeba po prostu czekać 🙂

   

  Gdybyś chciała dowiedzieć się więcej o zaleceniach i o tym, co robić a czego nie po tym zabiegu to zajrzyj do TEGO artykułu, gdzie w szczegółach to opisuję.

  Etapy gojenia ust po kwasie – Etap 2 (od 24h do 3 dni)

  Drugi etap gojenia ust po kwasie to czas od drugiej dobry do mniej więcej 3 dni od zabiegu powiększania ust. Jeśli myślisz, że w tym czasie wszystko już będzie idealnie, to się zdziwisz 😉

   

  Dobra wiadomość jest taka, że na drugim etapie całkiem sporo objawów z poprzedniej listy objawów powinno zniknąć. Raczej nie powinnaś mieć już bólów głowy, suchych ust czy tego „dziwnego” uczucia, o którym wspominałam. Obrzęk będzie też mniej widoczny, a z nowymi ustami będziesz czuć się coraz bardziej normalnie. ALE…

   

  …ale ten etap gojenia ust po kwasie jest bardzo podchwytliwy. Wielu Pacjentom wydaje się, że te „największe” objawy powinny już w całości minąć, jednak zdecydowanie tak nie jest.

   

  Objawy, które nadal mogą się utrzymywać w najlepsze to przede wszystkim:

  1. Nierówności – możesz mieć wrażenie, że usta są nierówne np. z jednej strony. To zasługa obrzęku, który nawet jeśli nie jest widoczny gołym okiem to może wpływać nadal na kształt ust
  2. Grudki – pod językiem możesz mieć wyczuwalne grudki po kwasie hialuronowym. To prawdopodobnie mikro-krwiaczki od nakłuć
  3. Twardość – usta nadal mogą być twarde w odczuciu i w dotyku. To obrzęk i wiązanie wody przez kwas hialuronowy

   

  Muszę przyznać, że najwięcej pytań od Pacjentów którym wykonywałam zabieg powiększania ust jest właśnie na tym etapie gojenia ust po kwasie. To dlatego, że każdy spodziewa się objawów w pierwszej dobie, ale czasami ciężko jest zaakceptować takie objawy np. w trzecim dniu.

  Z resztą wyobraź sobie taką sytuację – zrobiłaś sobie usta w poniedziałek rano. Dzisiaj mamy czwartek, a lewa strona Twoich ust jest wyraźnie inna od prawej. Do tego językiem możesz wyraźnie wyczuć dwie grudki po powiększaniu ust. Nie dziwne, że taka sytuacja jest dla Ciebie stresująca.

  Często Pacjenci stresują się tym, że nieprzyjemne objawy utrzymują się tak długo

  Moja rada na drugi etap: cierpliwość jest tutaj kluczowa. To dobry moment, żeby umówić z lekarzem wizytę kontrolną po zabiegu, która powinna się odbyć żebyście upewnili się, że wszystko jest w porządku. Taka kontrola najlepiej jeśli jest ok. 2 tygodnie od zabiegu.

   

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej czym są grudki po kwasie hialuronowym i jak sobie z nimi poradzić, to zajrzyj do TEGO artykułu.

  Zanim przejdziemy do kolejnego etapu, to zobacz na filmik prosto z mojego gabinetu, gdzie powiększam usta kwasem hialuronowym: 

  Etapy gojenia ust po kwasie – Etap 3 (do 2 tygodni)

   

  Omawiając etapy gojenia ust po kwasie, to ten etap jest… najprostszy. Wszelkie zmiany w zakresie gojenia się ust powinny przebiegać bardzo spokojnie. Co więcej, te zmiany powinny iść tylko w dobrym kierunku 🙂 .

   

  Co konkretnie mam na myśli? Jeśli na poprzednim etapie odczuwałaś jeszcze twardość, grudki czy nierówności, to do dwóch tygodni po zabiegu powinny one w zdecydowanej większości zniknąć.

   

  Według moich statystyk, 90% moich Pacjentów po dwóch tygodniach od zabiegu przeszło przez cały widoczny proces gojenia ust po kwasie. Wszystko się już wygoiło i można spokojnie cieszyć się nowymi, pięknymi ustami.

   

  UWAGA: to, co możesz zauważyć na tym etapie gojenia ust po kwasie to zmniejszenie ust. Mówimy o ok. 30% względem tego, co miałaś zaraz po zabiegu, kiedy usta były dodatkowo obrzęknięte. Teraz obrzęku już prawdopodobnie nie ma i został tylko kwas hialuronowy.

   

  Kiedy już przyzwyczaisz się do „podwójnie dużych” ust z obrzękiem, to być może będziesz zawiedziona tym, że na koniec etapów gojenia usta są mniejsze niż się spodziewałaś. To paradoks, bo z reguły przed pierwszym zabiegiem Pacjentki obawiają się żeby usta nie były za duże 😉 .

  Etapy gojenia ust po kwasie i mniejsze usta

  Od zabiegu do pełnego wygojenia usta mogą zmaleć nawet o 30%

  Dlatego właśnie na około 2 tygodnie od zabiegu powiększania ust kwasem planuję z Pacjentami wizytę kontrolną i tzw. dopełnienie ust. Kontrola po tym zabiegu jest w mojej opinii niezwykle ważna do tego, żeby efekt był idealny. Szczególnie, że wtedy mamy możliwość dodać preparat, jeśli podczas zabiegu nie wykorzystaliśmy całego 1 ml preparatu z fiolki (rzadko kiedy podajemy więcej).

   

  Czego można spodziewać się na kontroli po zabiegu:

  1. Dopełnienia ust, jeśli jest taka potrzeba lub ochota ze strony Pacjentki
  2. Wyrównania ewentualnych nierówności kwasem hialuronowym
  3. Pozbycia się ewentualnych grudek

   

  Zdecydowana większość kontroli po zabiegu powiększania ust to tylko porównanie efektu z ewentualnym dodaniem preparatu. Jednak zdarza się także, że trzeba wyrównać usta ze względu na asymetrię (szczególnie góra-dół) lub pozbyć się grudek.

   

  Dlatego kontrola po zabiegu to najważniejszy moment jeśli chodzi o etapy gojenia ust po kwasie w tym okresie. Jak widzicie, jest wtedy sporo do zrobienia i do sprawdzenia, dlatego szukajcie gabinetów, które taką kontrolę oferują – najlepiej za darmo. Jeśli jesteście już po zabiegu, a o kontroli nic nie słyszeliście, to po prostu zapytajcie i umówcie 🙂

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Etapy gojenia ust po kwasie – Etap 4 (do 1 miesiąca)

  Jest jeszcze czwarty – ostatni – etap gojenia ust po kwasie. Dla części z Was będzie on tylko teoretyczny, bo wszystko skończy się w ciągu dwóch tygodni. Jednak cały proces gojenia ust po kwasie może zająć nawet pełny miesiąc czasu.

   

  Oto dlaczego. Wyobraź sobie, że na wizycie kontrolnej będziemy dodawać preparatu. Zasadniczo oznacza to… kolejne powiększanie. Czyli kolejne nakłucia, obrzęk itp. Oczywiście w mniejszej skali, ale jednak.

   

  Poza tym, jeśli będzie potrzeba zająć się grudkami, to także będzie to pewna ingerencja w usta. Dlatego te wszystkie etapy gojenia ust po kwasie mogą trwać nawet łącznie miesiąc.

   

  A co jeśli wszystkie etapy gojenia ust po kwasie masz za sobą, ale NIE jesteś zadowolona ze swoich nowych ust? Taki przypadek także trzeba wziąć pod uwagę, bo wszystko jest możliwe. W tej sytuacji także nie musisz się martwić. Powiększone usta można rozpuścić przy pomocy hialuronidazy. Więcej opowiadam o tym w moim filmiku na YouTube:

   

   

  Powiększanie ust w Krakowie

  Jeśli jesteś z Krakowa lub okolic, to zabieg powiększania ust możesz wykonać w moim gabinecie Doktor Monika 🙂 Więcej informacji na temat samego zabiegu, ceny i przeciwwskazania znajdziesz TUTAJ.

  Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

  5
  Oceń ten artykuł

  Oceń: 4 Etapy gojenia ust po kwasie – jak goją się usta po zabiegu? | Doktor Monika

  Oceń

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Justyna / 25.07.2023 22:13:43

     Dziękuję za materiał. Właśnie jestem po zabiegu powiększenia ust i nie ukrywam, że troszkę się zmartwiłam ich wielkością. Teraz wiem, że konieczna jest cierpliwość. Jestem spokojna. Dziękuję Pani doktor. ☺️☺️☺️

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Botoks czoła już za Tobą – czyli wszystko masz już z głowy? Niestety nie. Jest szereg rzeczy, o których musisz pamiętać po zabiegu. Po to...

    23.10.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    Ptoza oka po botoksie, czyli opadająca powieka to jeden z najgroźniejszych skutków ubocznych po podaniu botoksu na czoło. Czym dokładnie jest ptoza oka i co...

    02.06.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    Powstanie siniaka trudno nazwać "powikłaniem po zabiegu estetycznym". Pracując z igłą zawsze istnieje ryzyko, że lekarz uszkodzi jakieś niewielkie naczynko napotkane na swojej drodze. Jednak,...

    13.08.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

    "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

    Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

    Dziękuję.

    Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".