Mezobotox – dlaczego NIE warto? Moja opinia, efekty, cena

Mezobotox – dlaczego NIE warto? Moja opinia, efekty, cena

Spis treści

  Mezobotox to zabieg popularny, na który trzeba BARDZO uważać. Ja go ODRADZAM. Sprawdź moją opinie o mezobotoksie, efekty oraz jaka jest cena takiego zabiegu.

  Mezobotox co to

  Mezobotox to specjalna formuła połączenia botoksu i preparatu do mezoterapii. Mezobotoks może być podawany zwykłą igłą lub narzędziami do mikronakłuwania. Formuła ta zawiera niewiele substancji aktywnej (toksyny botulinowej typu A), która jest mocno rozcieńczona. W tym artykule wyjaśniam Wam dlaczego takie połączenie NIE jest bezpieczne oraz omawiam rzeczy, o których musicie wiedzieć decydując się na Mezobotox.

   

   Mezobotoks zawiera w sobie toksynę botulinową, która po rozpuszczeniu w soli fizjologicznej jest mieszana z preparatami do mezoterapii.

   

  Mezobotox efekty przed i po

  Efekty przed i po, które w teorii daje mezobotoks są dwojakie. Po pierwsze, dzięki toksynie botulinowej możemy osłabić mimikę twarzy (mięśnie mimiczne), dzięki temu spłycimy zmarszczki i zapobiegniemy powstawaniu kolejnych.

   

  Po drugie, preparat do mezoterapii, który jest częścią składu takiego „koktajlu” powinien powodować nawilżenie skóry od środka. Dzięki temu skóra jest lepszej jakości, ma równiejszy kolor i starzeje się wolniej.

   

  Ale UWAGA: To tylko teoretyczne efekty przed i po zabiegu z mezobotoksem. W praktyce wygląda to nieco inaczej – i to nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Mimo, że efekty potrafią brzmieć zachęcająco, to nie warto. Wyjaśniam wszystko w tym artykule.

  Mezobotox efekty

  Mezobotoks mimo zachęcających efektów nie jest zabiegiem wartym wykonania

  Mezobotox opinie

  Moja opinia o Mezobotoksie jest zdecydowanie negatywna. Uważam, że Mezobotox jest zabiegiem, który ma trudne do przewidzenia efekty i nie jest bezpieczny dla Pacjentów.

   

  Po pierwsze dlatego, że toksyna botulinowa typu A (czyli botoks) to lek. Każdy lek na świecie dopuszczony do podawania Pacjentom ma swoje jasne wytyczne w zakresie tego ile tego preparatu możemy podać i w jaki sposób. Chodzi właśnie o ten sposób podania.

   

  Botoks to proszek, który przed wstrzyknięciem w skórę rozpuszczamy w soli fizjologicznej – zgodnie z wytycznymi. Dla kontrastu, gdy robimy Mezobotox, to preparat jest rozpuszczany w soli fizjologicznej, dodając później preparat do mezoterapii, co nie jest dopuszczonym do użytku sposobem.

   

  Powstała mieszanina to połączenie toksyny, soli fizjologicznej i mezokoktajlu. Takich preparatów do mezoterapii jest na rynku mnóstwo, a każdy ma inny skład. Dlatego nie sposób mieć 100% pewności, że podawany preparat jest bezpieczny do użycia.

   

  Sam botoks jest preparatem niezwykle bezpiecznym i przebadanym w każdy możliwy sposób – jednak Mezobotoks jest zupełnie innym tworem, którego efekty mogą być niejasne i trudne do przewidzenia.

   

  Po drugie – efekty. Ze względu na bardzo duże rozcieńczenie botoksu w Mezobotoksie, osłabienie połączeń nerwowo-mięśniowych jest z reguły bardzo niewielkie. Mimika cały czas jest bardzo aktywna.

   

  Dla wielu z Was akurat to może być na pierwszy rzut oka ZALETĄ. Bo skoro mimika jest cały czas zachowana i jest naturalna, to znaczy, że efekty także są naturalne, prawda?

   

  I tak i nie 🙂 Chodzi o to, że im bardziej ruchliwe będą mięśnie mimiczne, tym większa szansa na nowe zmarszczki. Im bardziej mimika będzie „zamrożona” tym bardziej profilaktycznie podziałamy. Nie da się „zjeść ciastka i mieć ciastko” 🙂

   

  W przypadku Mezobotoksu zdecydowanie efekty są po tej łagodnej stronie. Nie traktowałabym tego jednak jako zaletę, bo wiele osób może potrzebować mocniejszego działania preparatu, której Mezobotox nigdy nie zaoferuje. W takiej sytuacji efekty będą znacznie krótsze i po prostu zabieg nie będzie miał sensu.

  Mezobotox a botox

  Przygotowałam dla Was zestawienie czym różni się Mezobotox a Botox. Dzięki temu będziecie wiedzieli jaki zabieg wybrać dla siebie.

   

  Mezobotox Zwykły botoks (toksyna botulinowa typu A) Mezoterapia
  Bezpieczeństwo Niebezpieczny do stosowania Bezpieczny i przebadany (znane preparaty) Bezpieczny i przebadany (znane preparaty)
  Czas działania Trudny do przewidzenia, z reguły 1-3 miesiące 4-5 miesięcy do 1 roku (po serii zabiegów)
  Cena Niższa Wyższa Wyższa
  Używany preparat Toksyna botulinowa + preparat do mezoterapii Toksyna botulinowa Preparat do mezoterapii
  Efekt Słabszy, ale trudny do przewidzenia Mocniejszy, ale zależy od dawki Nawilżenie skóry
  Ryzyko powikłań Wysokie Niewielkie Niewielkie

  Mezobotox dla kogo

  Mezobotox jest najczęściej wybierany przez osoby młode, które nie chcą decydować się jeszcze na „prawdziwy” botoks. Czyli tam, gdzie skóra jest jeszcze młoda i zdrowa. Niestety, powinno być jednak zupełnie… odwrotnie!

   

  Już tłumaczę 🙂 Tak samo jak jesteśmy silniejsi fizycznie kiedy jesteśmy młodzi, tak samo nasze mięśnie mimiczne na twarzy są silniejsze niż w późniejszych latach życia. Dodajmy do tego wiotkość skóry, która jest zdecydowanie większa u osób dojrzałych. Dlatego zabiegi z toksyną botulinową powtarza się częściej w młodszych latach życia (20-50 lat), a później zabiegi wykonuje się zdecydowanie rzadziej.

   

  Na szczęście dla tych osób, które nie chcą mocnego działania preparatu możemy odpowiednio dostosować dawkę zwykłego botoksu – tego rozpuszczanego w soli fizjologicznej. Dzięki temu efekt będzie zarówno naturalny, jak i bezpieczny i przewidywalny.

   

  Powtórzę tutaj, że Mezobotox dla osób młodych również nie powinien być stosowany, nawet jeśli jest popularny. Nie da się przewidzieć jak zadziałają nieprzewidziane połączenie botoksu i preparatu do mezoterapii. Zmienia się tzw. reologia produktu i nie mamy pewności jak zadziała preparat na danym obszarze. Dlatego też nie ma takich Pacjentów, którym zaleciłabym kiedykolwiek Mezobotoks względem innych, przebadanych rozwiązań.

    

  Mezobotox opinie

  Mimo pozytywnych opinii w Internecie, warto znać ryzyka, z którymi wiąże się ten zabieg

  Mezobotox po zabiegu

  Po zabiegu Mezobotoksu możesz liczyć na delikatne osłabienie mimiki twarzy, które może trwać od około miesiąca do 3 miesięcy. Poza tym, skóra powinna zostać bardziej nawilżona ze względu na preparat do mezoterapii, który ma Mezobotox.

   

  Przez 3 dni po zabiegu należy szczególnie dbać o higienę twarzy, unikać sauny, solarium i jacuzzi, a także rozgrzewania okolicy zabiegowej (np. suszarką). Przez 24h od zabiegu unikamy wysiłku fizycznego.

   

  Zalecenia, jak ma Mezobotoks są dokładnie takie same jak w przypadku zwykłego botoksu. Po zabiegu nie będziesz czuć się „dziwnie”, a mimika będzie osłabiać się stopniowo. Pierwsze efekty w lustrze powinieneś zobaczyć po ok. 3 dniach od zabiegu.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Mezobotox cena

  Sprawdziłam ceny za Mezobotox w moim mieście (Krakowie) i w innych miastach w Polsce. Cena za Mezobotoks zaczyna się od ok. 500zł, czyli jest porównywalna do zabiegu ze zwykłym botoksem na jedną okolicę (np. lwią zmarszczkę lub zmarszczki na czole).

   

  W ogólnym rozrachunku jednak, mezobotoks jest tańszy niż zwykły botoks. To dlatego, że jest podawany jednocześnie na różne obszary twarzy (np. całe czoło i okolice ust). Mezobotoks tym bardziej jest tańszy jeśli uwzględnimy jego właściwości nawilżające (mezoterapii).

   

  Znacie jednak powiedzenie „co tanie to drogie”? Dokładnie tak samo jest w przypadku mezobotoksu. Moim zdaniem lepiej jest zrobić oddzielne zabiegi i istotniej podziałać na skórę niż łączyć te dwa zabiegi w jeden. Nie tylko jest to działanie zgodne z wytycznymi producentów leku, ale także przyniesie lepsze efekty na każdą wydaną złotówkę.

  Mezobotox pod oczy

  Mezobotox tym bardziej nie możemy stosować pod oczy. W sytuacji problemu cieni pod oczami zastosujemy dedykowaną mezoterapię. Jeśli problemem są kurze łapki (czyli zmarszczki idące promieniście od oczu) – to najlepiej wybrać botoks.

   

  Skóra bezpośrednio pod oczami nie nadaje się do użycia mezobotoksu. Pod oczami nie ma mięśni mimicznych, które potrzebowalibyśmy osłabić. Celowym działaniem byłoby raczej wzmocnienie skóry np. stymulatorami tkankowymi, o których pisałam więcej TUTAJ.

   

  Mezobotox pod oczy nie pomoże też na problem tzw. doliny łez, czyli utraty tkanki podskórnej i bruzd pod oczami. W tym celu stosuje się wypełnienie tej okolicy – kwasem hialuronowym lub własnym tłuszczem (lipotransfer).

   

  Dość często pod oczy rozważany jest także Baby Botox, o którym dowiesz się więcej TUTAJ.

  Mezobotox skutki uboczne

  Mezobotox ma takie same skutki uboczne co zwykły botoks… ale ryzyk jest nawet więcej. Rozłóżmy to na czynniki pierwsze.

   

  Przede wszystkim, efekty uboczne mogą być od samych nakłuć – niezależnie jaki preparat podajemy. Należą do nich:

  • Zaczerwienienie
  • Obrzęk
  • Krwiaczki i siniaki

   

  Te niewielkie skutki uboczne mogą pojawić się zawsze po nakłuciach i powinny ustąpić w ciągu maksymalnie kilku dni.

  Skutki uboczne specyficzne dla Mezobotoksu to:

  • Możliwość opadnięcia powieki
  • Możliwość asymetrii w mimice twarzy
  • Inne, nieprzewidziane skutki uboczne*

   

  Opadnięcie powieki czy asymetria są mało prawdopodobne w przypadku zabiegu z Mezobotoxem. To dlatego, że rozcieńczenie substancji aktywnej jest bardzo duże.

   

  Czy zatem efekty uboczne jakie ma Mezobotox są mniejsze niż przy zwykłym botoksie? Nie, bo to w przeważającej większości zależy od odpowiedniego doboru dawki i podania preparatu w skórę Pacjenta.

   

  *W ramach tej grupy można uwzględnić wszystkie nieprzewidziane efekty uboczne, które wynikają z rozpuszczania botoksu niezgodnie z zaleceniami do stosowania tego preparatu.

  Mezobotoks może mieć nieprzewidziane skutki uboczne, które wynikają z niewłaściwego podawania toksyny botulinowej

  Mezobotox a mezoterapia

  Wiecie już do tej pory jak Mezobotoks wygląda w porównaniu do zwykłego botoksu. A co z wątkiem pt. Mezobotox a mezoterapia?

   

  Jednym słowem – żeby mezoterapia miała sens i działała dobrze, MUSIMY użyć dobrej jakości preparatu. Mimo tego, że mezoterapia jest niesamowicie popularnym zabiegiem, to dobrych preparatów na rynku jest zaledwie kilka.

   

  Z reguły te najlepsze preparaty do mezoterapii są najdroższe, a z pewnością są stosowane nie w formie Mezobotoksu, a osobno. Dlatego w mojej ocenie Mezobotox nigdy nie da tak dobrych efektów nawilżających jak mezoterapia.

  Mezobotox czy warto

  Podsumowując, moim zdaniem Mezobotox to NIE jest zabieg, który warto wykonać u siebie. Liczba wad zdecydowanie przeważa nad zaletami mezobotoksu. Dużo lepiej jest moim zdaniem wykonać oddzielnie zwykły botoks i jakiś czas później mezoterapię. Efekty są przewidywalne, a zabiegi bezpieczne i zgodne ze światowymi wytycznymi.

   

  Jeśli jesteś osobą młodą i chcesz naturalnych efektów – dawkę botoksu zawsze można dobrać tak, żeby mimika nie była „zamrożona”.

  Jeśli obawiasz się efektów ubocznych – Mezobotox i botoks mają je takie same (na korzyść botoksu) i dużo zależy od osoby, która wykonuje zabieg oraz od dawki.

  Jeśli nigdy nie robiłeś zabiegu – kluczowe jest wybranie specjalisty, któremu warto zaufać. Dzięki temu niezależnie jaki zabieg wybierzesz, to będziesz w dobrych rękach.

   

  Mam nadzieję, że po tym wpisie jesteście w stanie samodzielnie odpowiedzieć sobie na pytanie czy Mezobotoks to coś dla Was 🙂 Buziaki!
  Więcej o botoksie dowiesz się z tego filmiku na YouTube:

  Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

  2.7
  Oceń ten artykuł

  Oceń: Mezobotox – dlaczego NIE warto? Moja opinia, efekty, cena

  Oceń

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Łukasz / 29.01.2024 12:27:02

     Niesamowite, te komentarze są prawdziwe.

    • Małgorzata / 20.08.2022 10:20:38

     Opowiada Pani bzdury. Ktoś wprowadził Panią w błąd! Botoks do koktajlu rozrabia się tak jak trzeba czyli w roztworze soli fizjologicznej a potem kilka jednostek procentowo jest łączone z określonym koktajlem do mezoterapii. I to nie z każdym tylko o określonym składzie bezpiecznym dla połączenia z botoksem. O tym jak to zrobić i w jakich proporcjach uczy się na szkoleniach prowadzonych przez specjalistów. Jestem kosmetologiem i przeszłam takie szkolenie i gdy słucham wypowiedzi lekarzy, którzy kompletnie nue mają pojęcia o medycynie estetycznej lub kosmetologii to aż mnie nosi. I tacy ludzie potem krytumykuja ze kosmetolog nue ma prawa wykonywać zabiegów z przerwaniem ciągłości naskórka! Proszevsie najpierw doedukowac a potem tworzyć rzeczowe opinie ! Pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 20.08.2022 12:52:27

      Dzień dobry, dziękuję za komentarz. Nawet jeśli początkowo botoks jest rozpuszczany w soli fizjologicznej, a później dodajemy do niego mezokoktajl, to w efekcie otrzymujemy mieszaninę botoksu, soli fizjologicznej i mezokoktajlu, która nie jest dopuszczona do stosowania przez producentów toksyny botulinowej. Oznacza to, że w razie wystąpienia powikłań nie można zgłosić takiego przypadku do producenta i do globalnych statystyk, bowiem preparat został podany niezgodnie z procedurami.

      To, że mezobotoks jest zabiegiem popularnym i są prowadzone w jego zakresie szkolenia nie znaczy, że to zabieg godny polecenia i warto go wykonywać. Lepiej i bezpieczniej jest zrobić po prostu dwa zabiegi – botoksu i mezoterapii, gdzie mamy pełną kontrolę i przewidywalność efektów, w oparciu o setki badań wykonanych na przestrzeni lat. Pozdrawiam serdecznie, Monika.

    • Marta / 03.06.2022 11:42:34

     Botox rozrabiamy normalnie z roztworem soli do inekcji, a nie tak jak Pani powiedziała, że rozrabiamy w koktajlach do Mezo. Do rozrobionego juz botoxu dodaje się zazwyczaj sam kwas hialuronowy lub odpowiednio inne preparaty. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd i nie siać paniki.

     • Monika Łyżwa / 03.06.2022 12:11:39

      Pani Marto, jak robię sobie kawę z wody i zalewam mlekiem, to nie mogę powiedzieć, że kawa nie ma mleka 🙂 Niezależnie od kolejności, takie rozrabianie botoksu różni się od tego, jak zaleca producent. Pozdrowienia!

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    „A gdyby tak można było powiększyć usta na kilka dni, żeby sprawdzić jak to jest…” – pomyślała większość kobiet przynajmniej raz w życiu :) Wiecie...

    18.09.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej cieszy się największą popularnością wśród zabiegów medycyny estetycznej. Dlaczego zatem botoks, z jednej strony tak bardzo lubiany, ma tak złą...

    24.03.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Zagadka: Co to jest - zupełnie naturalne i dotyczy każdego, ale odbiera pewność siebie w każdej trudnej sytuacji? Tak, to pocenie się. A gdyby tak...

    31.07.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".