Wybierz najlepszy biostymulator tkankowy – porównanie!

Wybierz najlepszy biostymulator tkankowy – porównanie!

Spis treści

  Jaki biostymulator tkankowy wybrać? Który jest najlepszy dla Ciebie? Spróbuję pomóc Ci odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule. Jak? Poprzez PORÓWNANIE biostymulatorów tkankowych!

  Co to jest biostymulator tkankowy?

  Biostymulator tkankowy to każdy preparat, który stosujemy w medycynie estetycznej, żeby zmotywować skórę do naturalnej produkcji kolagenu i elastyny. Wraz z rosnącą popularnością biostymulatorów tkankowych coraz więcej preparatów na rynku chce się tak nazywać. Z tego powodu sprawa robi się bardziej skomplikowana – w dalszej części artykułu odpowiadam dlaczego.

   

  Biostymulator tkankowy to przede wszystkim preparaty takie jak:

  • Polinukleotydy (np. NucleoFILL, Juvenus)
  • Hydroksyapatyt wapnia (np. Radiesse, Crystalys)
  • Kwas polimlekowy (Sculptra)

  Jak działa biostymulator tkankowy?

  Żeby dowiedzieć się jak działa biostymulator tkankowy, wyobraź sobie… małżę. Tak – małżę 🙂 .

   

  Małża tworzy perłę, ale dopiero wtedy, gdy do środka dostanie się ziarenko piasku. Właśnie to ziarenko STYMULUJE małżę do produkcji czegoś pięknego, czyli perły.

   

  Dokładnie tak samo jest z omawianymi preparatami i Twoją skórą. Biostymulator tkankowy to preparat, który po podaniu w skórę „zmusza” ją do tego, żeby produkowała coś pięknego. W tym przypadku chodzi o elastynę i kolagen, czyli substancje, które odpowiadają za młodą, jędrną i gęstą skórę.

   

  Ogromną zaletą, którą ma każdy biostymulator tkankowy jest to, że bardzo szybko znika z organizmu. Nie wypełnia zmarszczek w długim terminie, ale pozwala skórze naturalnie się wzmacniać na długo po tym jak już go nie ma. Dzięki temu każdy biostymulator tkankowy daje maksymalnie naturalne efekty. Magia? Magia! 😉

   

  Jest jednak druga strona medalu. Żeby biostymulator tkankowy zadziałał dobrze u konkretnej osoby, potrzebne jest dobre wybranie preparatu (plus oczywiście dobrze wykonany zabieg). Właśnie w tym wyborze preparatu ukryta jest duża część sukcesu.

  Biostymulator tkankowy nie wypełnia zmarszczek i daje naturalne efekty w długim terminie.

  Porównanie biostymulatorów tkankowych (tabela)

  Poniżej znajdziecie gruntowne porównanie trzech biostymulatorów tkankowych, czyli:

  1. Polinukleotydów
  2. Hydroksyapatytu wapnia
  3. Kwasu polimlekowego

   

  „Ale Monika… skoro tych biostymulatorów tkankowych jest tak dużo, to dlaczego nie porównujesz np. trzydziestu preparatów?!” Powody są dwa.

   

  Po pierwsze dlatego, że te trzy preparaty bardzo dobrze znam i pracuję na nich od dawna. Z resztą nie tylko ja – według moich obserwacji to najpopularniejsze preparaty wśród moich znajomych lekarzy medycyny estetycznej. Wybieramy je, bo są bardzo wysokiej jakości. Taki top of the top 🙂 .

   

  Po drugie porównuję tylko te trzy dlatego, że jest wiele mocno promowanych preparatów na rynku, które nazywają się biostymulatory, ale tej stymulacji oferują… niewiele. Dlatego na ich temat nie będę się wypowiadać (ani tu, ani w komentarzach).

   

  Zobaczcie porównanie biostymulatorów tkankowych:

  Polinukleotydy Hydroksyapatyt Kw. polimlekowy
  Ilość zabiegów min. 3, co miesiąc 1 od 1 do 3
  Pierwsze efekty po 6-8 tygodniach po 6-8 tygodniach po 6-8 tygodniach
  Cena za zabieg* 1200 zł 1800 zł 1800 zł
  Czas działania do 1 roku do 1,5 roku do 2 lat
  Supermoc Można pod oczy Delikatny lifting od razu Można na ciało
  Zalecenia po zabiegu Zwykłe zalecenia Zwykłe zalecenia Masaże twarzy
  Czy można na ciało? NIE TAK TAK
  Czy warto rozważyć? TAK TAK TAK

  *Cena pokazana w tabeli to cena w moim gabinecie w Krakowie. Ceny za zabiegi mogą się różnić w innych miejscach 🙂

   

  Opiszę teraz po krótce każdy z tych trzech biostymulatorów tkankowych. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, przy każdym z nich odsyłam do dedykowanego artykułu, który napisałam na jego temat.

  Polinukleotydy

  Polinukleotydy to najsłabszy biostymulator tkankowy z tego porównania. UWAGA – nie znaczy to absolutnie, że najgorszy.

   

  Polinukleotydy bardzo lubię stosować tam, gdzie na zasadzie profilaktyki o wysokiej jakości chcemy „zabezpieczyć” twarz przed powstawaniem zmarszczek w kolejnych miesiącach. O tym preparacie można myśleć jak o super-mezoterapii, bo ma także niezłe właściwości nawilżające.

   

  Bardzo dużą zaletą tego biostymulatora jest to, że można go stosować pod oczy. Dlatego po polinukleotydy sięgnę wtedy, gdy skóra wokół oczu u Pacjenta wymaga specjalnej opieki.

   

  Więcej o polinukleotydach dowiesz się z TEGO artykułu.

  Polinukleotydy to najsłabszy preparat z tego porównania, ale zdecydowanie nie znaczy to, że najgorszy.

  Hydroksyapatyt wapnia

  Hydroksyapatyt wapnia jest takim „złotym środkiem” i preparatem, który najczęściej stosuję gdy sięgam po biostymulator tkankowy. Dlaczego?

  • Wystarczy go zastosować tylko raz
  • Stymuluje skórę mocno i przez długi czas
  • Po zabiegu jest delikatny efekt liftingu (który jednak dość szybko mija)

   

  Hydroksyapatyt wapnia jest także „wygodnym” zabiegiem dla Pacjentów. Wystarczy go zrobić raz, żeby zapewnić stymulację skóry nawet na 1,5 roku. Nie trzeba masować twarzy (jak np. po Sculptrze) i można go stosować na szyję ciało.

   

  Więcej o tym preparacie przeczytasz w artykule TUTAJ.

  Kwas polimlekowy

  Kwas polimlekowy to najmocniejszy biostymulator tkankowy dostępny na rynku. Czy to znaczy, że najlepszy? Powtórzę to znowu – preparat jest tak dobry, jak jego dobranie do potrzeb Pacjenta 🙂

   

  Co daje kwas polimlekowy? Przede wszystkim – intensywną i naturalną stymulację skóry nawet przez 2 lata. Jest to bardzo fajne rozwiązanie dla osób z wiotką skórą i tych, którzy dużo ćwiczą fizycznie i mają wysoki metabolizm.

   

  Ponadto, Sculptrę można stosować na ciało i osiągać bardzo dobre rezultaty. Ramiona, uda, brzuch – to także obszary, które mogą potrzebować wsparcia z zewnątrz 😉 .

  Kwas polimlekowy to najmocniejszy biostymulator tkankowy, który nie każdy może podawać.

  Do niewielkich minusów tego biostymulatora tkankowego należy konieczność masaży twarzy przez 5 minut dziennie przez 2 tygodnie. A także to, że wiele gabinetów nie wykonuje tego zabiegu w ogóle. Żeby móc kupić ten preparat w Polsce, nie tylko trzeba być lekarzem, ale także odbyć szereg szkoleń z jego podawania. To jednak PLUS dla Pacjentów 😉 .

  Szczegółowy artykuł o preparacie Sculptra znajdziesz TUTAJ.

  Biostymulator tkankowy efekty

  Dużo już opisywałam jakie efekty dają różne biostymulatory tkankowe. Jednak w tym artykule NIE pokażę ich na zdjęciach. Dlaczego?

   

  Bo nie chciałabym, żebyście sugerowali się tym jaki preparat wybrać na podstawie zdjęć z Internetu. Nie o to chodzi!

  Biostymulator tkankowy efekty przed i po

  Wybierając zabieg dla siebie, nie warto sugerować się zdjęciami z Internetu.

  W medycynie estetycznej liczy się to, żeby dobrać preparat do potrzeb Pacjenta. Efekty, które osiągniecie są zawsze wypadkową preparatu, techniki i przede wszystkim Waszego organizmu. Dlatego w kontekście wyboru preparatu na podstawie możliwych do osiągnięcia efektów – zaufajcie swojemu lekarzowi i będzie dobrze 🙂 .

  Inne marki stymulatorów

  „Biostymulator tkankowy” to super-popularne słowo w medycynie estetycznej. W USA i na Zachodzie te preparaty są już teraz bardzo popularne. W Polsce ta popularność dopiero się zaczyna. Już teraz jednak widać pewne zależności wśród producentów…

   

  Chodzi o to, że wiele preparatów sprzedawanych na rynku nazywa się biostymulatorami tkankowymi tylko dlatego, że mają niewielką ilość czynnika odpowiadającego za produkcję kolagenu i elastyny.

   

  Formalnie pewnie wszystko jest OK – ale jeśli chodzi o efekty na Pacjentach już niekoniecznie. Wiele z takich preparatów działa bardziej jak mezoterapia i to nie taka „fajna” jak NucleoFILL, tylko taka przeciętna o niewielkich efektach – nawet nawilżających.

  Preparatów będących biostymulatorami tkankowymi jest na rynku więcej niż w tym porównaniu.

  W tym artykule nie chcę być jednak Wyrocznią i mówić Wam, który biostymulator tkankowy jest „dobry”, a który nie. Ja mam swoje ulubione preparaty, o których piszę w tym artykule, ale nie znaczy to, że żaden inny nie jest dobry.

   

  Jednak żeby być konsekwentną, to w komentarzach pod ty wpisem nie będę wypowiadać się na temat innych biostymulatorów – proszę o zrozumienie 😉 .

   

  Żeby jednak nie zostawić Was z niczym ( 🙂 ), opowiem Wam jakie preparaty NAJCZĘŚCIEJ stosuję w różnych grupach wiekowych. Nie są to jednak sztywne reguły, bo wiek to tylko liczba.

  Biostymulator tkankowy przeciwwskazania

  W zależności od wieku, ale przede wszystkim od stanu skóry, wybieramy różne preparaty.

  Najlepszy biostymulator dla osób 30+

  Dla osób 30+ najczęściej sięgam po polinukleotydy. To dlatego, że większość z nas nie potrzebuje bardzo silnej stymulacji w tak młodym wieku. Dbamy o to, żeby starzenie się nie przebiegało tak szybko.

   

  U trzydziestolatków często wykorzystuję także biostymulator hydroksyapatyt wapnia (ok. 30% przypadków), rzadziej kwas polimlekowy (ok. 10% Pacjentów). Jak widzicie – wszystko zależy od tego, czego potrzebuje skóra.

  Najlepszy biostymulator dla osób 40+

  U osób 40+ można powiedzieć, że możliwości jest najwięcej 🙂 Skóra z reguły potrzebuje wtedy stymulacji, pytanie tylko – jakiej?

   

  Wiele zależy od tego, czy wcześniej były wykonywane jakieś zabiegi medycyny estetycznej i czy skóra miała jakąś „pomoc z zewnątrz” w przeszłości. Z reguły wtedy widać lepszą jakość skóry i stymulacja przy pomocy np. Sculptry nie musi być wcale potrzebna.

   

  Z moich statystyk wynika, że dla tej grupy wiekowej najczęściej wykonuję hydroksyapatyt wapnia i kwas polimlekowy – po ok. 40% Pacjentów. Biostymulator tkankowy z polinukleotydami także ma jednak swoją silną pozycję 🙂 .

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Najlepszy biostymulator dla osób 50+

  U osób po pięćdziesiątce z reguły odpuszczam polinukleotydy jako główny stymulator, bo z reguły potrzeba czegoś mocniejszego. No chyba, że chodzi o okolicę oka, której też należy pomagać 🙂 .

   

  W tej grupie wiekowej warte do rozważenia są hydroksyapatyt wapnia i przede wszystkim kwas polimlekowy. Zależy nam na zagęszczeniu skóry i sprawieniu, żeby nie była tak wiotka teraz i w przyszłości.

   

  Dochodzi tutaj kolejna cecha biostymulatora tkankowego z kwasem polimlekowym – czyli możliwość powtarzania zabiegów po około miesiącu – dwóch. Robimy to po to, żeby wzmocnić efekt stymulacji w okresie kolejnych 2 lat. W przypadku osób 50+ często jest to dobrą strategią.

   

  O biostymulatorach możesz obejrzeć także krótkie wideo na YouTube, które nagrałam na ten temat:

   

  Biostymulator tkankowy przeciwwskazania

  Nie każdy może zrobić biostymulator tkankowy. Główne przeciwwskazania to:

  • Choroby autoimmunologiczne* (więcej informacji w osobnym akapicie)
  • Skłonność do bliznowców i przerostów
  • Opryszczka i infekcje
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Stany zapalne organizmu

   

  Więcej o tym, jak wygląda zabieg dowiesz się z osobnego artykułu, który znajdziesz TUTAJ.

  Hashimoto a biostymulator tkankowy

  Często pytacie, czy można zrobić biostymulator tkankowy z Hashimoto. Odpowiadam – to zależy od Twoich wyników badań. Jeśli choroba Hashimoto jest uregulowana to nie jest ona przeciwwskazaniem do zabiegu. Co to znaczy, że jest uregulowana?

  Należy sprawdzić przeciwciała tarczycowe i wolne hormony tarczycy:

  • TSH
  • Ft3
  • ft4
  • anty-TPO
  • anty-TG

   

  Wtedy upewniamy się o ich stabilności względem poprzednich badań. W każdym przypadku zabiegów z biostymulatorami przy chorobie Hashimoto należy skonsultować swoją indywidualną sytuację z lekarzem wykonującym zabieg.

  Przy odpowiednich warunkach można rozważyć biostymulator tkankowy u osób chorych na Hashimoto.

  Potrzebujesz efektów na już? NIE wybieraj biostymulatora

  Jest jeszcze jeden ogromy MINUS każdego biostymulatora tkankowego, o którym tutaj dzisiaj opowiadam. Chodzi o to KIEDY pojawią się pierwsze efekty.

   

  Każdy z preparatów zaczyna działać od razu. Jednak pierwsze widoczne efekty produkcji kolagenu i elastyny pojawią się dopiero po ok. 6-8 tygodniach. Na te „bardziej znaczące” efekty możecie liczyć dopiero po kilku miesiącach.

   

  Dlatego, jeśli potrzebujesz efektów „na już”, to biostymulator tkankowy nie będzie dobrym rozwiązaniem. Nie możesz liczyć w tym przypadku na metamorfozę jak np. po kwasie hialuronowym.

   

  Czy to źle? Moim zdaniem – nie. Według mnie w medycynie estetycznej liczy się długi termin. I właśnie na ten długi termin biostymulator tkankowy jest doskonałym wyborem do rozważenia.

  Jak wybrać biostymulator tkankowy dla siebie? Z lekarzem!

  Przeczytałeś ten cały i długi artykuł i NADAL nie wiesz, który biostymulator tkankowy jest dla Ciebie? To DOBRZE!

  Mówię tak dlatego, że ten wybór powinieneś pozostawić Twojemu lekarzowi medycyny estetycznej. Nie da się wybrać najlepszego biostymulatora bez zbadania skóry Pacjenta na żywo, w gabinecie.

   

  Mam jednak nadzieję, że wiesz więcej na ten temat i dzięki temu będzie Ci łatwiej rozmawiać z lekarzem na wizycie 🙂 .

   

  A skoro o wizytach mowa, to zabiegi z biostymulatorem tkankowym możesz zarezerwować w moim gabinecie w Krakowie, klikając TUTAJ. Do zobaczenia! 🙂

  Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

  5
  Oceń ten artykuł

  Oceń: Wybierz najlepszy biostymulator tkankowy – porównanie!

  Oceń

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Agnieszka / 22.01.2024 12:28:04

     Dzień dobry
     A ja mam pytanie miałam robioną serię (4) radiofrekwencji mikoriglowej i plenhyage xl strong po jakim czasie można wykonać radiesse..
     Dużo gabinetów wykonuje sunekos,profhilo ,nucleofil mam wrażenie że wszystko na jedno kopyto:(
     Do Pani mam trochę za daleko jednak .Pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 22.01.2024 18:22:28

      Pani Agnieszko, Radiesse można wykonać min. 6 tygodni po RF. Wspomniane przez Panią preparaty są różne i nie należy wkładać ich do jednego worka. Pozdrowienia! 🙂

    • Zaneta / 30.10.2023 21:01:12

     Witam
     Najlepszy stymulator to jaki ?
     Z dobrym składem dla 35+
     ?
     Chodzi mi o taki z egzsym.

     • Monika Łyżwa / 05.11.2023 08:00:40

      Pani Żaneto, jak pisałam w artykule nie ma jednego najlepszego stymulatora – najlepszy to taki, który jest dopasowany do potrzeb konkretnego Pacjenta – a kazdy jest inny 🙂 Dlatego wszystko warto ustalić na żywo z lekarzem podczas konsultacji. Pozdrowienia!

    • Malgorzata / 19.10.2023 09:34:55

     Witam ,dwa dni temu mialam nucleofil pod oczy i mam worki pod oczami czy to jest normalne ? Pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 19.10.2023 09:38:01

      Pani Małgosiu, tak, jest to normalne 🙂 Prawdopodobnie tkanki cały czas się goją. Jeśli sytuacja nie ustępowałaby z czasem to zawsze warto skontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg. Pozdrowienia!

    • Magda / 16.10.2023 15:37:22

     Dzien dobry, waham sie pomiedzy Profhilo a HarmonyCA, do tej pory robilam 3 lub 4 x Profilo i byla bardzo zadowolona, ale boje sie z z uwagi na wiek (48) bedzie to powoli zbyt delikatne. Rozwazam HarmonyCa, ale bardzo ciekawa jestem Pani opinii

     • Monika Łyżwa / 19.10.2023 09:39:59

      Pani Magdo, HarmonyCA z pewnością jest mocniejszym preparatem. Jednak decyzja o tym, z jakiego preparatu skorzystać powinna być podjęta wraz z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg 😉 Pozdrowienia!

    • Magda / 07.10.2023 12:37:11

     Witam.
     Mam 45 lat i problem z „workami” pod oczami. Skóra też jest już troszkę wiotka w tym miejscu. I właśnie jestem umówiona na kwas polimlekowy. Ale czytałam że to nie jest dobry wybór jeśli chodzi właśnie o okolice oka. Czy nie lepiej byłoby jednak pierw spróbować z polinukleotydami?
     Pozdrawiam
     Magda

     • Monika Łyżwa / 19.10.2023 09:47:45

      Dzień dobry Pani Magdo, kwasu polimlekowego nie podajemy pod oczy. Pozdrowienia! 🙂

    • Katarzyna / 03.05.2023 17:46:44

     Dzień dobry. Czy zabieg Profhilo to jeden z powyżej wymienionych rodzajów stymulatorów czy całkiem inny typ? Dziękuje i pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 12.05.2023 10:47:11

      Pani Kasiu, tak, ten preparat także należy do grupy stymulatorów 🙂 Pozdrowienia!

    • Liliana / 26.01.2023 06:42:41

     Pani Moniko czy ze stymulatorami można przesadzić? No nie ukrywam, że wciągnęłam się w to (równeż za sprawą Pani bloga i filmów na yt) no i teraz chciałabym robić najchętniej serie co pół roku i próbować nowych! sprawdzać co dla mnie najlepsze. Czy jest jakiś moment kiedy już przesadzimy i będą skutki negatywne np skóra się rozleniwi?

     • Monika Łyżwa / 31.01.2023 13:35:19

      Pani Liliano, dziękuję za ciekawe pytanie 🙂 Tak, można przestymulować skórę. Dużo zależy od okolicy. Z kolagenem nie można przesadzić, aby skóra nie zrobiła się zbyt sztywna. Dlatego zawsze warto probówać nowych rozwiązań pod kontrolą swojego lekarza (jednego lekarza) 🙂 Pozdrowienia!

    • Kate / 12.12.2022 08:08:05

     Dzien dobry, po jakim czasie od zabiegu Radiesse mozna wykonac zabieg Sculptra?
     P.S. Bardzo dziekuje za cala skarbnice wiedzy na Pani blogu i kanale YT.

     • Monika Łyżwa / 13.12.2022 13:43:33

      Dzień dobry, ten okres to 3 miesiące 🙂 Pozdrowienia i dziękuję za miłe słowa!

    • Magdalena / 13.11.2022 23:53:33

     W poszukiwaniu różnych informacji na temat zabiegów medycyny estetycznej natrafiłam na pani kanał na YouTube, teraz tą stronę z tak cennymi informacjami wszystko zwięźle i na temat, uwielbiam, chciałam zapytać apropo biostymulatorów – po jakim czasie od wolumetri twarzy kwasem hialuronowym można wykonać biostymulator?

     • Monika Łyżwa / 14.11.2022 11:32:55

      Pani Magdo, dziękuję za miłe słowa 🙂 Należy odczekać 3 miesiące. Pozdrowienia!

    • Max / 28.09.2022 17:49:53

     Witam Pani Doktor, czy po Radiesse poleciła by Pani inny stymulator uzupełniający (np. Profhilo)? Miałam Radiesse ok 6 miesięcy temu i niestety po tym zachorowałam (tymczasowe zapalenie tarczycy) i wydaje mi się że wpłynęło to na efekt końcowy. Chciałabym go teraz uzupełnić. Proszę o radę.

     Z góry dziękuję i pozdrawiam.

     Ps. Ponadto czy można łączyć laser/retinol z Radiesse? Wiem, że Profhilo nie bardzo.

     • Monika Łyżwa / 28.09.2022 19:07:24

      Dzień dobry, zacznę od końca 😉 Można łączyć laser i retinol z Radiesse. Można także zastosować inny stymulator poza Radiesse, natomiast nie wiem który byłby najlepszy konkretnie w Pani przypadku – trzeba to ocenić na żywo. Jest też możliwość wykonać kolejny raz Radiesse, bo tutaj minimalny odstęp między zabiegami to 3 miesiące 😉 Pozdrowienia!

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Kwas hialuronowy a botoks, czy w tym POJEDYNKU będzie zwycięzca? Kiedy chcesz w końcu „coś” zrobić ze swoją twarzą i zaczynasz szukać informacji w Internecie,...

    09.11.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Żeby pokazać Wam kiedy i jakich efektów możecie się spodziewać po zabiegach estetycznych - przygotowałam specjalne wykresy :) Pokazuję na nich jak bardzo jesteście zadowoleni...

    16.07.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Cześć Kochani! Miło mi poinformować, że napisałam książkę o medycynie estetycznej! W tym wpisie dowiesz się DLACZEGO to książka dla Ciebie.

    08.07.2023 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".