Hialuronidaza – Co to? Efekty przed i po | Po jakim czasie działa?

Hialuronidaza – Co to? Efekty przed i po | Po jakim czasie działa?

Spis treści

  Hialuronidaza to substancja kontrowersyjna. Dlatego, że sięgamy po nią wtedy, gdy coś się NIE UDAŁO i chcemy rozpuścić kwas hialuronowy. W tym wpisie opowiem Wam czy hialuronidaza jest bezpieczna, jakie daje efekty i po jakim czasie działa. Zapraszam!

  Co to jest hialuronidaza

  Hialuronidaza to enzym, czyli substancja, która pomaga zainicjować reakcje chemiczne w organizmie. Hialuronidazę w płynie podaje się igłą w skórę, żeby usunąć kwas hialuronowy z organizmu. Rozpuszczanie kwasu hialuronowego może być koniecznością (powikłania), albo chęcią Pacjenta (np. za duże usta).

   

  Zanim rozważysz zabieg z hialuronidazą u siebie, zebrałam tutaj najważniejsze informacje, które MUSISZ wiedzieć przed tym, jak będziesz robić rozpuszczanie kwasu hialuronowego.

  Hialuronidaza efekty

  Na początek zobaczcie jakie efekty daje hialuronidaza. W tym przypadku Pacjentka zdecydowała się rozpuścić usta, ponieważ efekt powiększania w innym gabinecie nie był dla niej zadowalający. Efekty po jednym zabiegu uchwyciłam na tym zdjęciu:

  hialuronidaza co to jest

  Efekty hialuronidazy po 1 zabiegu.

  Efekty, które uzyskała Pacjentka, i które Wy możecie uzyskać tym zabiegiem to:

  • Usunięcie kwasu hialuronowego z organizmu
  • Odwrócenie efektów wypełnienia kwasem
  • Usunięcie efektów niepożądanych (np. grudek, migracji kwasu)

   

  Musicie też wiedzieć o tych GORSZYCH efektach, które hialuronidaza może powodować dla organizmu, czyli:

  • Brak nawilżenia i wypełnienia, jaki dawał kwas
  • Powrót do „starych” problemów estetycznych, np. małych ust czy doliny łez
  • Obrzęk od licznych nakłuć w pierwszych dniach po zabiegu

   

  Ponieważ nie da się „zjeść ciastka i mieć ciastka”, to zastosowanie hialuronidazy powoduje, że pozbywamy się efektów, jakie dawał kwas hialuronowy w naszym organizmie. Przynajmniej do kolejnego zabiegu 🙂 .

  Usta po hialuronidazie

  Ust po hialuronidazie wracają do tego samego stanu, jak było przed powiększaniem ust. Jeśli usta były wielokrotnie powiększane (np. 3, 5, 10 razy) albo było podane dużo preparatu (2 ml i więcej) to usta po hialuronidazie mogą nie wyglądać dokładnie tak samo jak przed zabiegiem.

   

  Oczywiście uda się pozbyć tej objętości, jaką dawał kwas, natomiast od razu po zabiegu usta po hialuronidazie mogą być nieco „rozciągnięte” wypełniaczem. Dlatego chcąc zmniejszyć rozmiar ust, warto po hialuronidazie zaplanować nawet niewielkie wypełnienie, żeby móc mieć delikatny wpływ na ich kształt zaraz po zabiegu.

  Zobaczcie jak godzina po godzinie wygląda rozpuszczanie kwasu hialuronidazą:

  hialuronidaza efekty

  Źródło: Facebook, @rodermabeautystudio

  Jak wygląda zabieg rozpuszczania kwasu hialuronowego

  Kwas hialuronowy możemy rozpuścić hialuronidazą z dowolnego miejsca, gdzie był podany, czyli:

  • Usta
  • Dolina łez
  • Policzki
  • Żuchwa
  • Bruzdy nosowo wargowe itp.

   

  Najczęściej w swoim gabinecie używam hialuronidazy na usta oraz na dolinę łez po wypełnianiu w innych gabinetach – ze względu na popularność tych zabiegów w Polsce.

  Rozpuszczanie kwasu hialuronidazą to zabieg, na który często trudno jest zdecydować się Pacjentom.

  Przyznam, że hialuronidaza to zabieg, którego najbardziej się BOICIE ze wszystkich zabiegów medycyny estetycznej. Nie dziwi mnie to jednak. To dlatego, że na zabieg rozpuszczania kwasu hialuronowego udajecie się z potrzeby – głównie z powodu niezadowolenia z efektów lub możliwych powikłań.

   

  Na szczęście, nie taki wilk straszny i nie taka hialuronidaza straszna 🙂 Sam zabieg jest szybki (kilkanaście minut) i jest wykonywany w znieczuleniu kremem. Podczas zabiegu zadaniem lekarza jest wstrzykiwanie hialuronidazy w odpowiedni sposób w miejsca, gdzie wcześniej był podawany kwas hialuronowy.

   

  Niezwykle ważne jest umiejętne podanie hialuronidazy po to, żeby DOKŁADNIE rozpuścić depozyty kwasu hialuronowego. Liczy się wyczucie i znajomość anatomii, a także efektu, który chcemy osiągnąć. Dlatego na ten zabieg warto umówić się do kogoś, kto wie co robi.

  Jak wygląda zabieg rozpuszczania kwasu hialuronowego

  Efekty przed i po rozpuszczaniu. Źródło: themanseclinic.com

  Hialuronidaza po jakim czasie działa

  Hialuronidaza działa od razu po podaniu. Już podczas zabiegu (mimo obrzęku od nakłuć) można to zauważyć i wyczuć, że kwas hialuronowy jest rozpuszczany. Enzym hialuronidazy wywołuje reakcję chemiczną rozbicia cząsteczek wypełniacza, przez co efekty są niezwłoczne.

   

  Ta właściwość hialuronidazy jest niezwykle ważna w kontekście leczenia powikłań. To dlatego, że w przypadku nieprawidłowego podania kwasu (np. donaczyniowo) potrzebujemy zareagować od razu, żeby nie doszło do trwałego niedokrwienia tkanek w skórze. Tylko wtedy uchronimy Pacjenta od komplikacji tak trudnych, jak np. martwica skóry.

   

  Przy okazji, na temat hialuronidazy nagrałam także filmik na YouTube, gdzie szczegółowo omawiam ten temat:

  Ile hialuronidaza utrzymuje się w organizmie

  Hialuronidaza utrzymuje się w organizmie do ok. 72h od podania. Niech Was jednak nie zmyli ten czas! Ze względu na nakłucia (w szczególności w obszarze ust) po zabiegu możecie odczuwać efekty dużo dłużej niż przez 72h. Obrzęki, siniaki i tkliwość okolicy to normalne objawy po zabiegu.

   

  Tak samo jak potrzebowałeś kilku dni po zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym, żeby skóra doszła w całości do siebie, tak samo będzie potrzebować kilku dni, żeby zregenerować się po tym zabiegu. Mimo, że hialuronidaza utrzymuje się w organizmie stosunkowo krótko, to właśnie nakłucia (których jest dużo) robią całą różnicę w odczuciach po zabiegu. Dobra wiadomość jest taka, że tych nakłuć jest mniej więcej tyle samo, co za pierwszym razem 😉 .

  Hialuronidaza czy boli?

  Hialuronidaza nie boli bardziej niż wcześniejszy zabieg wypełniania kwasem hialuronowym. W skali bólu od 1-5 mogłabym określić bolesność tego zabiegu na 2-2,5/5. Rozpuszczanie kwasu wykonujemy w znieczuleniu kremem, dlatego dyskomfort jest ograniczony do minimum.

   

  W tej sprawie jest jeszcze jeden wątek… 😉 O ile ból obiektywnie jest bardzo podobny do tego, który towarzyszył nam przy zabiegu, to nasza MOTYWACJA jest trochę inna. Wcześniej, umawiając się na wypełnienie, liczyliśmy, że ból doprowadzi nas do czegoś lepszego. Dlatego było nam łatwiej go zaakceptować. Jednak hialuronidaza ma inny cen – przywrócenia do tego, co było. Dlatego często jest nam zaakceptować sam ból, bez tego elementu motywacji.

  Rozpuszczanie kwasu hialuronowego nie jest bolesne. Dyskomfort nie jest większy niż przy poprzednim zabiegu.

  Zalecenia po hialuronidazie (zrobić grafikę)

  Zalecenia po hialuronidazie są następujące:

  • Odpuść ciężki wysiłek fizyczny przez 7 dni po zabiegu
  • Nie rozgrzewaj skóry przez 7 dni od zabiegu (sauna, solarium, opalanie, suszarka)
  • Nie pij alkoholu przez 3 dni od zabiegu
  • Dbaj o czystość okolicy zabiegowej i ogranicz ryzyko infekcji (np. baseny, pościel, ręczniki)
  zalecenia po hialuronidazie

  Zalecenia po hialuronidazie

  Zalecenia po hialuronidazie nie są bardzo restrykcyjne. Po zabiegu przede wszystkim zależy nam na tym, żeby okolica, gdzie były nakłucia jak najszybciej się zagoiła. Z tego powodu podejmujemy zwykłe zalecenia żeby dbać o gojenie się obszaru nakłuć. Intensywny wysiłek, baseny, sauna, solarium – te i podobne rzeczy odłóż w czasie. Szczególnie dbaj o czystość okolicy zabiegowej i wszystko będzie dobrze 🙂 .

   

  Inaczej sprawa się ma, jeśli chodzi o zalecenia po hialuronidazie w wyniku komplikacji. W tej sytuacji zalecenia mogą różnić się w zależności od problemu, z którym musimy sobie poradzić. Wtedy zalecenia po hialuronidazie często mogą obejmować także przyjmowanie leków (antybiotyków), regularne kontrole w gabinecie czy codzienny kontakt z lekarzem. W każdym przypadku należy bezwzględnie stosować się do tych zaleceń po hialuronidazie, bo to decyduje o sukcesie leczenia.

  Obrzęk po hialuronidazie

  Obrzęk po hialuronidazie jest bardzo prawdopodobny. Jest on spowodowany samym podawanym preparatem, jak i po prostu dużą ilością nakłuć. Jeśli połączymy to z wrażliwym obszarem (np. ustami), to obrzęk jest właściwie gwarantowany. Taki obrzęk po hialuronidazie może utrzymywać się kilka dni. Jest to jednak sprawa indywidualna i zależy w dużej mierze od organizmu Pacjenta.

   

  Pamiętajcie także, że obrzęk po hialuronidazie nie musi być widoczny w lustrze w oczywisty sposób. Po zabiegu możecie odczuwać:

  • Twardość w okolicy zabiegowej
  • Grudki (!)
  • Ból przy dotyku
  • Zaczerwienienie

  To wszystko pochodne właśnie obrzęku po hialuronidazie. Nawet jeśli już go nie widzicie, to obrzęk po hialuronidazie może być wyczuwalny przez kilka dni od zabiegu.

  Obrzęk po hialuronidazie jest czymś normalnym, czego można spodziewać się po zabiegu rozpuszczania.

  Jak zregenerować usta po hialuronidazie

  Jeśli zastanawiasz się jak zregenerować usta po hialuronidazie, to słowem-klucz jest: CZAS. To właśnie czas najlepiej zregeneruje Twoje usta (i inne okolice, gdzie był zabieg). Twoją rolą jest nie przeszkadzać. To znaczy, stosuj się do zaleceń po hialuronidazie.

   

  Mam jeszcze parę wskazówek jak pielęgnować o usta po kwasie hialuronowym i po hialuronidazie, które omawiam W TYM ARTYKULE.

  Hialuronidaza efekty uboczne

  Hialuronidaza jako preparat jest bardzo zbliżona do jadu owadów błonkoskrzydłych (osy, pszczoły) i główne ryzyko podania tej substancji wynika właśnie z tego podobieństwa. U osób uczulonych na jad pszczół, może rozwinąć się ostra reakcja alergiczna, która może być nawet zagrożeniem dla naszego zdrowia lub życia.

  Dlatego przed wykonaniem zabiegu wykonuje się próbę uczuleniową, sprawdzając i kontrolując reakcję organizmu na podany preparat. Kiedy widzimy, że wszystko jest w porządku, możemy przystąpić do zabiegu głównego. Dla osób nieuczulonych hialuronidaza jest całkowicie bezpieczna.

   

  Często efekty uboczne po hialuronidazie łączymy z komplikacjami po podaniu kwasu hialuronowego – czyli z poprzednim zabiegiem. Co więcej, nie zawsze jest tak, że podanie hialuronidazy od razu rozwiązuje wszystkie problemy Pacjenta. Często jest potrzebne dodatkowe leczenie, przyjmowanie leków, maści, kontrole. Dlatego jeśli po zabiegu dostrzegasz jakieś efekty uboczne, to być może wynikają one z innego źródła.

   

  Przy okazji, jeśli Twoim głównym problemem są grudki po kwasie hialuronowym, to przygotowałam na ten temat dedykowany artykuł, który znajdziesz TUTAJ.

  Hialuronidaza w kremie vs. Iniekcja

  Hialuronidaza w kremie (Topilase) jest alternatywą do zwykłej hialuronidazy, podawanej w formie zastrzyków. Ma ona zarówno plusy (brak igieł!) jak i minusy. Hialuronidaza w kremie zadziała przede wszystkim tam, gdzie potrzebujemy delikatnie skorygować wypełnienie kwasem hialuronowym. Na przykład:

  • Przy niewielkim wybrzuszeniu kwasu w okolicy doliny łez
  • Przy delikatnej migracji kwasu z ust poza czerwień wargową

   

  Jednak uwaga – hialuronidaza w kremie w praktyce nie ma tak szerokiego zastosowana, jak ta podawana igłą w skórę. Wszędzie tam, gdzie zmiany są duże i w każdym przypadku komplikacji, ja sięgam po hialuronidazę nie w kremie, a w płynie. Krem nie jest w stanie rozpuścić szybko większych depozytów kwasu hialuronowego, a najczęściej o to właśnie nam chodzi.

   

  Niemniej, jeśli nie masz powikłań i chciałbyś tylko delikatnie zmniejszyć wypełnienie kwasem hialuronowym, hialuronidaza w kremie może być opcją godną rozważenia ze swoim lekarzem.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Źle podana hialuronidaza – to możliwe!

  Zaskoczę Cię, ale źle podana hialuronidaza MOŻE mieć miejsce. Wydawałoby się, że nie da źle się podać hialuronidazy (bo przecież chodzi o rozpuszczanie), ale nic bardziej mylnego. Przede wszystkim, preparat należy podawać w odniesieniu do potrzeb Pacjenta – w odpowiednim miejscu, ilości i w odpowiednim momencie. Trzeba także wiedzieć, że udało się rozpuścić tyle kwasu, ile oczekiwaliśmy.

  Zabieg rozpuszczania hialuronidazą powinien wykonywać doświadczony specjalista.

  Po drugie, w przypadku leczenia powikłań, podanie hialuronidazy to często dopiero początek skomplikowanego procesu leczenia. Poza tym, jedno rozpuszczanie może nie wystarczyć. Ponieważ źle podana hialuronidaza może się wydarzyć, to warto zadbać o to, żeby zabieg wykonywał doświadczony specjalista.

  Czy hialuronidaza rozpuszcza NATURALNY kwas?

  Niejednokrotnie byłam pytana czy hialuronidaza rozpuszcza naturalny kwas hialuronowy i tu muszę Was od razu USPOKOIĆ. To prawda, że kwas naturalnie występuje w organizmie – nie tylko w skórze, ale także np. w stawach. Jeśli rozważasz hialuronidazę, to nie musisz się obawiać, że rozpuści ona naturalny kwas.

   

  To dlatego, że działa ona miejscowo, a produkcja (synteza) kwasu przez organizm przebiega wszędzie. Z tego powodu jeden (lub kilka) zabiegów z hialuronidazą nie spowodują istotnych zmian w naturalnej produkcji kwasu hialuronowego i nie pogorszą jakości skóry – nawet lokalnie.

  Po jakim czasie można zrobić usta po hialuronidazie

  Standardowo, gdy pytacie mnie po jakim czasie można zrobić usta po hialuronidazie, odpowiadam – minimum 2 tygodnie. Ten okres 14 dni przerwy między hialuronidazą, a ponownym powiększaniem wynika z potrzeby wygojenia się okolicy zabiegowej.

   

  Hialuronidaza usuwa się z organizmu mniej więcej w ciągu 72h od zabiegu, jednak możliwy obrzęk, nadwrażliwość mogą trwać dłużej. Co więcej, zanim powiększymy usta na nowo musimy na 100% upewnić się, że rozpuszczanie poszło po naszej myśli i np. nie ma już grudek ani starych depozytów kwasu.

  Jak długo goją się usta po kwasie hialuronowym

  Zanim jeszcze zdecydujesz się rozpuścić kwas hialuronowy po świeżo wymodelowanych ustach, warto wiedzieć jak długo goją się usta po kwasie hialuronowym. Jeśli minęło dopiero kilka dni od powiększania, to spokojnie zaczekaj, aż usta się wygoją zanim podejmiesz tą decyzję. Ile? Minimum dwa tygodnie.

   

  Nawet jeśli Twoje usta wyglądają już w porządku i nie mają siniaków, to proces gojenia nadal może przebiegać. Wszelkie asymetrie, wyczuwalne grudki i inne problemy z dużym prawdopodobieństwem rozwiążą się same, jeśli poczekasz pełne dwa tygodnie od zabiegu.

   

  Więcej na temat etapów gojenia się ust po kwasie przeczytasz w TYM artykule.

  Czy fale radiowe rozpuszczają kwas hialuronowy?

  Szukając alternatyw do igieł i hialuronidazy, często pytacie mnie czy fale radiowe rozpuszczają kwas hialuronowy. Odpowiedź brzmi: TAK. Zabiegi takie jak np. radiofrekwencja mikroigłowa mogą rozpuścić kwas hialuronowy. Nie zrobią tego jednak tak gruntownie , szybko ani dokładnie jak hialuronidaza. Dlatego w mojej opinii fale radiowe rozpuszczają kwas hialuronowy, ale nie są alternatywą do zabiegu z hialuronidazą.

  Czy rozpuszczanie kwasu hialuronowego jest bezpieczne

  Rozpuszczanie kwasu hialuronowego przy pomocy hialuronidazy JEST bezpieczne dla większości z nas. Preparat z uwagi na duże podobieństwo do jadu owadów błonkoskrzydłych (osy, pszczoły) nie jest bezpieczny do stosowania dla osób uczulonych na jad pszczół. W pozostałych przypadkach sam preparat nie powoduje dużych ryzyk dodatkowych. Jednak niezwykle ważne jest umiejętne podanie preparatu i kompleksowe spojrzenie na sytuację Pacjenta. Z pewnością rozpuszczanie kwasu hialuronowego jest bezpieczne, ale nie w każdych rękach.

   

  Dlatego jeśli rozważacie rozpuszczanie kwasu hialuronowego u siebie, to dokonajcie świadomego wyboru osoby, która wykona u Was ten zabieg. O tym, jak wybrać dobrego lekarza medycyny estetycznej dla siebie, opowiadam w filmiku na YouTube:

   

  Jak zmniejszyć usta po kwasie hialuronowym – podsumowanie

  Podsumowując, są tylko dwa sposoby jak zmniejszyć usta po kwasie hialuronowym. Pierwszy to CZAS. Po około roku od zabiegu (w zależności od obszaru) wypełniacz sam usunie się z organizmu. Drugi sposób to hialuronidaza, która pozwala zmniejszyć usta po kwasie hialuronowym OD RAZU.

   

  Mam nadzieję, że tym wpisem wyjaśniłam Ci jak zmniejszyć usta po kwasie hialuronowym. Najczęściej dużo lepszą opcją jest zdecydować się na rozpuszczanie kwasu, niż czekać aż preparat sam się wchłonie i żyć np. z asymetrią po podaniu preparatu lub (co gorsza) komplikacjami.

  Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

  5
  Oceń ten artykuł

  Oceń: Hialuronidaza – Co to? Efekty przed i po | Po jakim czasie działa?

  Oceń

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Emilia / 24.01.2024 01:39:37

     Witam, mam pytanie czy rozpuszczać kwas 1 ml podany rok temu na bruzdy nosowo wargowe (ale poniżej ich) ? Mam wrażenie, że nadal są widoczne bułki jak po zabiegu. Pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 08.02.2024 13:33:51

      Pani Emilio, jeśli po zabiegu są komplikacje i chce się Pani pozbyć kwasu hialuronowego, to zabieg z hialuronidazą jest warty rozważenia 🙂 Pozdrowienia!

    • Magda / 28.12.2023 07:11:00

     Dzien dobry.
     Piszę bo nie wiem co mam robić dalej z kwasem hialuronowym w policzkach. W maju mialam kolejne wyoelnienie policzków. Zabieg robilam od ok 6 lat. Po 2 tygodniach ostatniego zabiegu caly policzek zrobil się czerwony i opuchnięty. Dostałam antybiotyk, który pomógł chwilowo. Do antybiotyków wracałam kilka razy. Po 2 miesiącach lekarz zrobił hialuronidaze. Tylko trochę porozpuściło się. W tej chwili jestem po 5 hialuronidazach. Ostatnia 2 tyg temu. Niestety wczoraj znowu opuchniete, twarde i bolące guzki na całej szerokości od nosa do w kierunku ucha ale też pod okiem jak zaczyna się kość policzkowa. Przy okazji puchnie dolina łez. Co mogę zrobić żeby pozbyć sie w końcu całego kwasu.? Dodam że hialuronidaze robi lekarz, który wypełniał mi policzki kwasem. Proszę o pomoc

     • Monika Łyżwa / 30.12.2023 09:57:38

      Pani Magdo, jeśli po hialuronidazie pozostają jeszcze resztki kwasu, to warto rozważyć wykonanie tego zabiegu z USG skóry, które dokładnie pokaże miejsca, gdzie ten kwas jeszcze jest. Myślę, że o kolejnych krokach działania najlepiej rozmawiać z Pani lekarzem prowadzącym, dzieląc się wspomnianymi tutaj przez Panią obawami. Pozdrowienia!

    • Emilia / 22.12.2023 04:44:47

     Witam, mam pytanie wczoraj byłam poddana hiaurolidazie. Z powodu migracji kwasu. Usta nie bolą nie są zaczerwienione natomiast miejsce próby uczuleniowej ręką nad dłonią jest lekko zaczerwieniona na wysokość 10 cm tkliwa i miejsce jest bolesne. Czy to normalne czy mam przyjac zyrtec albo jakaś maść na ukąszenia w tym miejscu? Pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 22.12.2023 16:52:17

      Pani Emilio, zachęcam do kontaktu z osobą, która wykonywała zabieg aby podjąć właściwą decyzję. Pozdrowienia!

    • M / 22.11.2023 11:10:52

     Właśnie miałem podana hialuronidaze w dolinę łez , pod jednym okiem efekt jest świetny ( preparat teosyal residance ) pod drugim wystąpił efekt tyndalla , hialuronidaza pomogła ale jedno oko przez to wygląda znowu nieatrakcyjnie 🙁 jedno jest wypełnione , czy zabiegowiec powinien w ramach tamtego zabiegu to skorygować w ramach poprzedniej usługi czy można coś z tym zrobić ? proszę o poradę

     • Monika Łyżwa / 28.11.2023 13:18:51

      Myślę, że najlepiej ustalić to z lekarzem, który wykonywał zabieg 🙂 Pozdrowienia i powodzenia!

    • Lidia / 30.07.2023 18:18:57

     Dzień dobry! Mam pytanie, jakieś 2 lata temu miałam podany kwas w bruzdy nosowo/wargowe, od jakiegoś czasu w prawej bruździe wyczuwam twardy dość spory „guzek”. Przy uśmiechu sprawia on, że policzek wydaje się spuchnięty. Czy takie coś też można rozpuścić hialuronidaza?

     • Monika Łyżwa / 10.08.2023 09:07:52

      Pani Lidio, jeśli ten guzek to depozyt kwasu to tak, można go rozpuścić hialuronidazą 🙂 Pozdrowienia!

    • Alda / 18.07.2023 15:11:08

     Witam. Po rozpuszczeniu ust hialutronidazą zrobiły mi się 2 dziury nad górną wargą. Widoczne bardzo. Nie zgodzę się że kwas nie rozpuszcza nic poza podanym kwasem hialuronowym. Miałam podana hialuronidze w ilościach mikroskopijnych.

     • Monika Łyżwa / 21.07.2023 10:55:41

      Dzień dobry 🙂 Hialuronidaza zdecydowanie nie rozpuszcza innych tkanek. Najnowsze badania na ten temat to: “Does hyaluronidase injected in periocular area change skin ultrastructure?: Standardized in vitro analysis” z 05.2022. Sytuacja, o której Pani mówi może mieć inne przyczyny (np. brak rozpuszczenia całego kwasu na około, dalsze gojenie się ust czy powrót do wyjściowej sytuacji). Jeśli doświadcza Pani asymetrii po zabiegu rozpuszczania to z pewnością warto zwrócić się do lekarza, który wykonywał zabieg i poszukać przyczyn. Pozdrowienia i powodzenia!

    • Marta / 20.05.2023 06:17:00

     Dzień dobry ! Jestem właśnie po takim rozpuszczeniu . Nie całych ust ale tylko przy górnej wardze gdzie zrobiła się mała migracja . Dwa dni po zabiegu i jest obrzęk bardzo spory. Zrobil się jakby kaczy dziubek . Nie boli, są małe siniaki . Czy to normalne ?

     • Monika Łyżwa / 22.05.2023 11:19:41

      Pani Marto, faktycznie bardzo wiele z obecnych wrażeń to kwestia obrzęku i gojenia się ust po zabiegu. Myślę, że do oceny kształtu ust trzeba poczekać do ich pełnego wygojenia. Nietypowy kształt ust w tym czasie jest możliwy 🙂 Pozdrowienia!

    • Ola / 23.04.2023 18:58:29

     Bardzo proszę o pomoc – miałam podane po 1ml na bruzdę przy ustach, jestem dwa dni po zabiegu a kwas czuję w policzku powyżej bruzdy. Czy to jest nornalne? Czy ta ilość nie była za duża? Bardzo żałuję z tego zabiegu z różnych powodów. Czy to prawda, że gdy zechce usunąć kwas z tego obszaru to pojawią się dołki na skórze i będzie gorzej niż przed zabiegiem?

     • Monika Łyżwa / 24.04.2023 08:14:49

      Pani Olu, w sytuacji jeśli niepokoi Panią cokolwiek po zabiegu zdecydowanie zalecam od razu skontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg. Ilość kwasu z pewnością zależy od potrzeb Pacjenta, więc trudno mi tutaj coś powiedzieć. Dwa dni po zabiegu może być odczuwalna tkliwość i twardość skóry w okolicach nakłucia, co nie musi jeszcze wskazywać na problemy związane z zabiegiem. Hialuronidaza pozwala usunąć kwas i wrócić do sytuacji sprzed zabiegu – nie niszczy jednak własnych tkanek i nie pogarsza skóry 🙂 Pozdrowienia i powodzenia!

    • Ola / 23.04.2023 18:58:12

     Bardzo proszę o pomoc – miałam podane po 1ml na bruzdę przy ustach, jestem dwa dni po zabiegu a kwas czuję w policzku powyżej bruzdy. Czy to jest nornalne? Czy ta ilość nie była za duża? Bardzo żałuję z tego zabiegu z różnych powodów. Czy to prawda, że gdy zechce usunąć kwas z tego obszaru to pojawią się dołki na skórze i będzie gorzej niż przed zabiegiem?

     • Monika Łyżwa / 24.04.2023 08:14:45

      Pani Olu, w sytuacji jeśli niepokoi Panią cokolwiek po zabiegu zdecydowanie zalecam od razu skontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg. Ilość kwasu z pewnością zależy od potrzeb Pacjenta, więc trudno mi tutaj coś powiedzieć. Dwa dni po zabiegu może być odczuwalna tkliwość i twardość skóry w okolicach nakłucia, co nie musi jeszcze wskazywać na problemy związane z zabiegiem. Hialuronidaza pozwala usunąć kwas i wrócić do sytuacji sprzed zabiegu – nie niszczy jednak własnych tkanek i nie pogarsza skóry 🙂 Pozdrowienia i powodzenia!

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Podobno mężczyźni starzeją się ładniej niż kobiety. Jednak nawet u mężczyzn nie zawsze starszy równa się lepszy, a w tym wypadku – ładniejszy.Czasy kiedy mężczyzna...

    13.03.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Kwas hialuronowy a botoks, czy w tym POJEDYNKU będzie zwycięzca? Kiedy chcesz w końcu „coś” zrobić ze swoją twarzą i zaczynasz szukać informacji w Internecie,...

    09.11.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Jeśli rozważasz botoks na bruksizm to MUSISZ przeczytać ten artykuł, dla własnego dobra. Dowiedz na czym polega leczenie bruksizmu żeby skutecznie pozbyć się tego problemu...

    04.04.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".